TWÓJ KOKPIT
0

Detours

Celebration VI: kolejne informacje o „Detours”

2012-08-25 19:12:03 Star Wars Detours

Dziś na Celebration VI odbył się drugi panel o tajemniczym projekcie Star Wars, czyli o zupełnie nowym serialu animowanym „Star Wars Detours”, którego zwiastuny możemy oglądać od wczoraj. Na drugim panelu o "SW Detours" zaprezentowano zupełnie nowe materiały, w tym nowe klipy, na scenie pojawił się też na chwilę sam George Lucas. Dzięki naszym wysłannikom na konwencie, znamy znacznie więcej szczegółów dotyczących serialu.

Prace nad serialem rozpoczęto jeszcze w 2009 roku, Lucasowi zależało na komedii, bo chciał dostać Gwiezdne Wojny bez wojen. Twórcy, wybierając różnych bohaterów z tła, inspirowali się albumami, czasem coś sugerował sam George Lucas, ale zazwyczaj sami przeglądali i decydowali. Na panelu wyraźnie powiedziano, że akcja serialu dzieje się między Wojnami Klonów i „Nową nadzieją”, być może oznacza to, że jakieś żarty dzieją się też przed „Zemstą Sithów”, w każdym razie w serialu pojawi się wiele postaci z wszystkich epizodów. Detours to nie będzie tylko zespół skeczy, a jedna historia, będą linie fabularne i rozwój postaci, pisaliśmy już o dwóch szturmowcach, okazuje się, że jeden z nich traktuje pracę dla Imperium jako robotę tymczasową, a marzy skrycie by sprzedawać materace.

Serial będzie się dział w trzech podstawowych lokacjach: na świeżo zbudowanej drugiej Gwieździe Śmierci, w pałacu Jabby i w Jadłodajni Dextera. Gwiazda Śmierci jest w trakcie budowy, ale by nie straszyć zwykłych mieszkańców galaktyki, mówią im, że to nowe wielkie centrum handlowe, a nie broń. W serialu ma być trochę humoru w stylu „Sprzedawców” Kevina Smitha, ujrzymy codzienne życie bohaterów SW, więc na przykład zobaczymy jak Vader umawia się na randki przez holonet. Mroczny Lord jest w serialu twarzą Imperium, nie tylko straszy, ale i otwiera różne nowe budynki, przecina wstęgi, więc nikogo nie dziwi, że przyjeżdża na inspekcję do centrum handlowego. Wszyscy, którzy pracują przy budowie Gwiazdy Śmierci myślą, że to centrum handlowe, nie zadają pytań. Mamy mieć trochę humoru biurowego, na specjalne polecenie Lucasa pojawi się spec od IT. Jedną z postaci ma być major Steel (w tej roli Jennifer Hale), drobna blondynka, która nie daje się Vaderowi i Palpatine`owi, ale za to ma ubóstwiać Ewoki. Pałac Jabby to centrum rozrywkowe na Tatooine, kurort, hotel, sala koncertowa, zaś Jadłodajnia Dexa to miejsce, gdzie wszyscy notable z Coruscant przychodzą coś przekąsić. Spotkamy tu Leię, która ma 14 lat i jest rozwydrzoną, rozpuszczoną i egocentryczną nastolatką, z dobrego domu, której przewróciło się w głowie. W serialu, w nieznanej póki co roli, pojawi się też George Lucas.

Potem zaprezentowano nowe klipy:

Temat na forum
KOMENTARZE (15)

Detours

Zwiastun „Star Wars Detours”

2012-08-24 18:27:06 Star Wars Detours

Już ponad dwa lata temu dowiedzieliśmy się, że Lucasfilm Animation pracuje nad nowym serialem animowanym, który będzie komedią w świecie Gwiezdnych Wojen. Według zapowiedzi produkcją nowego serialu zajmuje się Jennifer Hill ("The Backyardigans"), głównym scenarzystą jest Brendan Hay ("The Daily Show"), głównym reżyserem Todd Grimes ("Back at the Barnyard"), a specjalnymi konsultantami Seth Green i Matthew Senreich, twórcy "Robot Chicken". Teraz już wiemy oficjalnie, że serial nazywa się Star Wars DetoursOpis serialu z oficjalnego konta Facebooka:

Star Wars Detours: inna strona gwiazd pomiędzy wojnami

Star Wars Detours to animowana komedia, która prezentuje jak wygląda codzienne życie w odległej galaktyce. Imperia tu nie kontratakują, nie postępuje atak klonów. Zamiast tego Star Wars Detours opiera się na na świecie pełnym zwykłych istot i ich codziennych problemów...które, co trzeba przyznać, często związane są ze słynnymi łowcami nagród, oszalałymi Ewokami, a nawet Mrocznymi Lordami Sithów.
I teraz na żywo z Celebration VI, na początek najświeższe króciutkie informacje z konwentowej prezentacji:

- To George Lucas kazał twórcom przywieźć SW Detours na Celebration
- Todd Grimes jest Davem Filonim tego serialu, choć nie ustalono dla niego jeszcze specjalnego kapelusza,
- wszystko co pokazane w serialu jest kanoniczne, co powinno cieszyć fanów kostiumowych
- ale powyższy punkt może być tylko żartem twórców
- akcja dzieje się pomiędzy epizodami 3 i 4
- pojawią się postacie dwóch szturmowców odgrywanych przez Breckina Meyera ("Garfield") i Donalda Faisona ("Skyline")
- serial będzie się dział w trzech scenografiach na nowo zbudowanej Gwieździe Śmierci, w pałacu Jabby i w jadalni Dextera
- z obsady: Joel McHale gra telewizyjnego Devaroniania, Seth MacFarlane Imperatora, Catherine Taber księżniczkę Leię, Billy Dee Williams Lando, Zachary Levi pojawi się jako Biff Tarkin (syn Tarkina), Anthony Daniels jako 3PO, Ahmed Best to Jar Jar Binks, Zeb Wells jako Dengar, a także Dee Bradley Baker, Felicia Day i Weird Al Yankovic
- wśród scenarzystów znalazła się Jane Espenson ("Buffy")

Potem pokazano zwiastun:


A następnie zaprezentowano krótkie klipy:

Klip #1: Palpatine i Vader, klip #2: Han i Chewie, klip #3: Leia i Dexter

Temat na forum
KOMENTARZE (37)
Loading..