TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

Gdyby Darth Maul był kobietą?

2002-04-27 19:14:00

Kiedyś na pewnym forum poświęconym Gwiezdnym Wojnom, lecz odwiedzanym nie przez "typowych" fanów, ale ludzi (oczywiście poza mną) troche mniej związanymi z Gwiezdną Sagą, obiecałem wrzucić koncept artystyczny kobiety Sitha. Dzisiaj to robię. Kiedy tworzono "Mroczne Widmo", Lucas wielokrotnie podczas pisania scenariusza rozważał pewne postaci, zanim ostatecznie nadał im finalny kształt i wygląd. Lucas wiedział np. że chce mieć młodego Lorda Sithów. Ale zanim ostatecznie wybrano tę postać Dartha Maula jaką znamy, Lucas pozwolił artyście - Ianowi McCaigowi trochę potworzyć. McCaig miał dość dużą swobodę i jednym z koneptów była kobieta - Wiedźma Sith. Ponieważ Lucas powiedział McCaigowi, żeby sporządził szkic postaci z najgorszego sennego koszmaru, ten wykonał zleconą pracę doskonale. Na tym skanie z Albumu Mroczne Widmo, możecie zobaczyć w lewym rogu pierwszy koncept Wiedźmy. Lucas uznał ją, za tak przerażającą, że wystraszyłaby małe dzieci (fanów Jar Jara ;)) w kinie, więc kazał szybko narysować coś z mniej przerażającego koszmaru. Ten drugi koncept właśnie jest z tego mniej przerażającego koszmaru. Ale ostatecznie Lucas zrezygnował z Wiedźmy Sithów, w TPM. Skan ten w polskim wydaniu jest na stronie 204, natomiast sam obrazek pochodzi z zasobów JediNetu. Jutro postaram się umieścić podobny news o Wiedźmach Sith, w "Ataku klonów" - ale też tylko koncepcjach. Przy okazji pragnę gorąco pozdrowić, tych wszystkich, którym dedykowany jest ten news.
KOMENTARZE (1)

Mroczne widmo

Kolejne nagrody dla TPM na DVD

2002-04-12 20:37:00 JediNet

"Mroczne Widmo" na DVD zdobyło cztery z 16 możliwych nagród Master Awards, które po raz kolejny przyznano w Hilversum, w Holandii, 8 kwietnia 2002 najlepszym filmom DVD. Poza 4 nagrodami dla TPM, nagrodę dla najlepszego dystrybutora dostał też 20th Century Fox. "Mroczne Widmo" dostało nagrody w następujących kategoriach:
- Obraz najlepszej jakości
- Najlepsze dodatki
- Najlepsze dodatki w sieci
- Najlepszy projekt menu
KOMENTARZE (1)

Mroczne widmo

Polsat kontratakuje... Update

2002-04-01 12:10:00

Jak już donosiliśmy 20 maja Polsat wyemituje film "Mroczne Widmo", jednak dopiero kilka dni temu na stronach telewizji została podana informacja, że będzie to wersja zawierająca sceny wycięte w czasie montażu, czyli ta, którą możemy zobaczyć na DVD!!! Oprócz tego w dzień emisji zostanie puszczony film dokumentalny o powstawaniu TPM, który był również umieszczony na DVD!!! Jak podaje rzecznik prasowy Polsatu: "Podpisaliśmy z Lucasfilm bardzo dobrą umowę, dzięki której obie strony będą miały duże zyski. Jeżeli inne umowy będą równie satysfakcjonujące planujemy emisje wszystkich filmów Lucasa" No cóz tylko zacierać rączki i czekać...
Update Niestety to również tylko pozostaje w sferze marzeń. Faktycznie Polsat raz puścił reżyserska wersję "Leona zawodowca", ale to było raz.
KOMENTARZE (1)
Loading..