TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

Jeden statek?

2002-06-28 00:07:00 T`Bone

Niektórych może za pierwszym razem dziwić, czemu gdy Padme i reszta wracają na Naboo na orbicie jest tylko jeden statek Federacji Handlowej. W filmie miało być rozwiązanie tej sytuacji – krótki dialog pomiędzy Panaką i Obi-wanem. Panaka miał powiedzieć: „Blokada znikła”, a Obi-wan odpowiedzięć: „Wygrali wojnę. Nie ma więc potrzeby na blokadę”. Podobna scena pozostała w komiskowej adaptacji TPM.
KOMENTARZE (0)

Mroczne widmo

Więcej użyć komunikatora

2002-06-24 15:13:00 T`Bone

Jak wszyscy pamiętamy, w "Mrocznym Widmie" Nute Gunray tyko dwukrotnie używa wielkich ekranów komunikacyjnych do rozmów. Najpierw widać go na ekranie Radient VII, a potem to on rozmawia z Padme na dużym okrągłym erkanie statku Federacji Handlowej. Ten ekran miał odegrać jeszcze bardziej znaczące role. Rozmowa Nute`a Gunraya z Padmie miała trwać trochę dłużej. Nute na jej zarzuty miał odpowiedzieć, że skontaktował się z doradcą w grupie wyzwoleńczej przy radzie rządzącej. Potem powiedział, że grupa ta nie jest zadowolona z tego, iż Amidala nie jest zainteresowana pokojowym rozwiązaniem sprawy blokady i podpisaniem traktatu, przez co jej ludzie cierpią głód i niepokój. Wicekról twierdził, że grupa ta rzekomo dała mu nawet prawo do wysłania swoich sił, by stłumiły zamieszki. Amidala nie wieży w ani jedno słowo Gunraya i mówi mu, że są to tylko wymówki by usprawiedliwić inwazję. Potem Darth Sidious powiedział Nute`owi, że opóźni głosowanie w senacie, w sprawie Federacji i zamieszek.
Drugi raz ten ekran miał być użyty do zdania sprawozdnia Neimoidianom postępów z zabicia Jedi. Droid OWO-1 miał się zameldować, zaraz po tym jak do sali gdzie byli Obi-wan i Qui-Gon Jinn wpuszoczono Dioxis. Scena ta znalazła się jednak w komiksowej adptacji "Mrocznego Widma" (obrazek u góry).
KOMENTARZE (0)

Mroczne widmo

Finalny pojedynek

2002-06-22 17:18:00 T`Bone

Dzisiaj przedstawiamy kilka faktów o jednej z bardziej widowiskowych scen z "Mrocznego Widma" czyli o finalnym pojedynku Dartha Maula z Obi-wanem i Qui-Gonem. Ich walka emanowała malowniczością i dynamiką, ale brakowało jej dwóch rzeczy: rozmów i użycia sztuczek Mocy. Co ciekawe pierwotnie Darth Maul miał być bardziej gadatliwy i miał pokazać Jedi kilka sztuczek Sithów, ale w ogóle tego nie wykorzystano. Mało tego pojedynek ten był nawet nakręcony o wiele dłuższy, lecz wiele scen w ogóle wycięto i pominięto. Nawet ich nie skończono. Przedstawiamy dwa obrazki z wyciętych fragmentów TPM, z zasobów Sama Davatcha.
Jedno z niewykorzystanych ujęć
Inne z niewykorzystanych ujęć

KOMENTARZE (1)

Mroczne widmo

Phantom Editor ujawniony...

2002-06-02 10:22:00 TFN

Kiedy w roku 1999 wszedł na ekrany film “Mroczne Widmo”, wielu uznało, że nie spełnia on oczekiwań. Jakiś czas później na DivXie pojawił się fenomen. Film nazwany „Star Wars Episod 1.1 The Phantom Edit”, który był przemontowaną wersją „Mrocznego Widma”. W filmie tym wycięto kilka scen, głównie poleciały wygłupy Jar Jara, trochę Anakina i jeśli dobrze pamiętam to midichloriany. Do filmu dodano też sceny ze zwiastunów, które nie znalazły się w finalnej wersji „Mrocznego Widma”. „The Phantom Edit” które spodobało się wielu fanom, oczywiście narobiło sobie wrogów w Lucasfilmie, bo zmniejszało potencjalne zyski sprzedaży. Za całe zamieszanie odpowiadał niejaki Phantom Editor, o którym nie wiele było wiadomo. Aż do teraz. Niedawno tajemniczy montażysta, ujawnił się. Nazywa się Mike J. Nichols i jak się okazuje, był kiedyś członkiem fanklubu Gwiezdnych Wojen. Nichols przeprosił oficjalnie Lucasfilm, argumentując, swój czyn nie chęcią zysku, bo on nie odniósł takie, lecz nazwał swoje zachowanie elementem konstruktywnej krytyki. Twierdzi on, że „The Phantom Edit” w zamierzeniu miał być przeznaczony tylko dla jego kilku znajomych. Ale gdzieś się rozproszył po sieci. Apeluje on teraz do fanów, by nie szukali go w internecie. Mike zrobił to bo cała sprawa mogła mu kiedyś mocno pokrzyżować plany zawodowe, gdyby wyszło to w nieodpowiednim momencie. Okazuje się także, że Nichols ma już naśladowców i tak ponoć w sieci można już znaleźć film „The Kubrik Edit”, który jest zmodyfikowaną wersja A.I. Sztucznej Inteligencji Spielberga
KOMENTARZE (0)
Loading..