TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

Mroczne Widmo w TVP 2 - UPDATE

2008-08-21 21:14:14 Telewizja Polska i telemagazyn.pl

Dzisiaj po obejrzeniu Teleexpressu mile zaskoczyła mnie jesienna ramówka TVP2. W piątek piątego września dane nam będzie ponownie obejrzeć Gwiezdne Wojny: Mroczne Widmo z polskim lektorem.
Warto dodać że ostatni raz mieliśmy okazję obejrzeć Star Wars w telewizji w 2004 roku gdy ponownie puszczano Klasyczną Trylogię.
Seans rozpocznie się o 20:05.

Martwi jednak opis filmu, który jest następujący:

Obi-Wan Kenobi, młody rycerz zakonu strzegącego równowagi w galaktyce, i jego mistrz, Qui-Gon Jinn, lądują na pustynnej planecie Tatooine, na której mieszka obdarzony niezwykłą mocą 9-letni Anakin Skywalker. Według Qui-Gona to właśnie on ma pokonać okrutne plemię Sithów władające Ciemną Stroną Mocy i przywrócić ład w kosmosie. Obi-Wan po śmierci Qui-Gona zostaje nauczycielem Anakina. Tymczasem na Tatooine ląduje królowa Padmé Amidala. Jej planeta, Naboo, została zaatakowana przez siły chciwej Federacji Handlowej.

Jak zwykle opis wygląda jak z innego filmu. Należy się spodziewać nowego tłumaczenia. Innego od tego znanego nam ze stacji Polsat.
W przyszłości należy spodziewać się Epiodów II, III, IV, V i VI. Atak Klonów i Zemsta Sithów nigdy nie był wyświetlane w telewizji ogólnodostępnej.

UPDATE (Bolek - 21/08/2008 21:43)

Jak słusznie zauważył Golden Guy można znaleźć w internecie informacje o emisji Ataku Klonów i Zemsty Sithów.

GWIEZDNE WOJNY: ATAK KLONÓW (STAR WARS II: ATTACK OF THE CLONES)
USA 2002
TVP2, piątek, 12 września, godz. 20.05

Premiera. Film science fiction.
Druga część „gwiezdnej” sagi. Bohaterowie "Mrocznego widma" - Obi-Wan Kenobi, Padme Amidala i Anakin Skywalker - spotykają się po raz pierwszy od czasu konfliktu między Federacją Handlową a rodzinną planetą Padme, Naboo. Anakin jest obecnie obiecującym młodym Jedi, uczniem Obi-Wana, który z kolei po śmierci swego mistrza Qui-Gon Jinna zyskał miano nauczyciela. Padme, była królowa Naboo, zasiada w galaktycznym senacie. Anakin i Obi-Wan mają za zadanie chronić Padme, której grozi śmierć z rąk płatnych zabójców.
Reż.: George Lucas, wyk: Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen, Christopher LeeGWIEZDNE WOJNY: ZEMSTA SITHÓW (STAR WARS: EPISODE III – REVENGE OF THE SITH)
USA 2005
TVP2, piątek, 19 września, godz. 20.05

Premiera. Film science fiction.
Trzecia część „gwiezdnej” sagi. W galaktyce panuje wojna. Dwaj dzielni rycerze Jedi, za wszelką cenę starają się odbić bardzo cennego zakładnika z rąk nieprzyjaciela. Jeńcem tym jest sam kanclerz Palpatine. Udaje się im go uwolnić. Podczas walki jeden z wojowników, Anakin Skywalker, mimo licznych wątpliwości, zabija hrabiego Dooku, swojego wroga, który parę lat temu pozbawił go ręki. Bohaterowie powracają na planetę Naboo, gdzie młody rycerz spotyka swoją ukochaną. Padme Amidala jest w ciąży, a Anakin boi się że ktoś się o tym dowie. Bowiem niedopuszczalne jest by rycerz Jedi wiązał się z kimkolwiek, a tym bardziej - miał dzieci. Dodatkowo spokój przyszłych młodych rodziców zakłócają prorocze sny Anakina. Mianowicie śni mu się, że jego ukochana umrze podczas porodu. Ze wszystkich sił stara się temu zapobiec i wkrótce znajduje wybawienie... Tajemniczy Lord Sithów wyjawia mu tajemnicę, że nie swojej ukochanej dzięki mocy Jedi. Mężczyzna decyduje się przejść na drugą stronę, złą, ciemną, ale jeszcze potężniejszą. Staje się legendarnym Lordem Vaderem. Reż.: George Lucas, wyk.: Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen, Ian McDiarmid, Samuel L. Jackson, Frank Oz, Christopher Lee i inni.

GWIEZDNE WOJNY: NOWA NADZIEJA (STAR WARS / STAR WARS: A NEW HOPE) USA 1977
TVP2, piątek, 26 września, godz. 20.05

Premiera. Film science fiction. Nakręcony najwcześniej, ale teraz noszący numer czwarty odcinek „gwiezdnej” sagi. Rycerze Jedi zostali wytępieni, a Imperium żelazną ręka sprawuje rządy nad całą galaktyką. Mała grupa Rebeliantów podejmuje walkę, kradnąc tajne plany najpotężniejszej broni Imperium - tzw. Gwiazdy Śmierci. Najbardziej zaufany sługa Imperatora, Darth Vader, musi odzyskać plany i odnaleźć ukrytą bazę buntowników. Księżniczka Leia - wzięta do niewoli przywódczyni Rebeliantów, wysyła sygnał z wezwaniem pomocy, który zostaje przechwycony przez zwykłego chłopaka z farmy - Luke'a Skywalkera. Wychodząc naprzeciw swemu przeznaczeniu, Luke podejmuje wyzwanie i rusza na ratunek Księżniczce, chcąc pomóc Rebeliantom w obaleniu Imperium. W misji pomagają mu niezwykli sojusznicy - mądry Obi-Wan Kenobi, nieco arogancki gwiezdny awanturnik Han Solo i jego lojalny towarzysz Chewbacca, a także dwa droidy R2-D2 i C-3PO. Oscary 1978 za: efekty specjalne, muzykę, scenografię, kostiumy, dźwięk i montaż, ponadto Złoty Glob za muzykę i wiele nagród branżowych.
Reż.: George Lucas, wyk.: Mark Hamill, Harrison Ford, Carrie Fisher, Peter Cushing, Alec Guinness i inni


Imperium Kontratakuje i Powrót Jedi ukażą się w pierwszym i drugim tygodniu października.
KOMENTARZE (64)
Loading..