TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

Epizod I: Mroczne Widmo dziś o 20:10 w TVP 2

2008-09-05 15:03:20 TVP

Zgodnie z zapowiedzią przypominamy, że dziś godzinie 20:10 w TVP 2 zostanie wyemitowany Epizod I: Mroczne Widmo. Dla tych którzy nie będą w stanie dziś obejrzeć filmu przewidziano powtórkę jutro o godzinie 15:30.

Kolejne epizody TVP 2 planuje wyświetlać co tydzień w piątkowy wieczór, natomiast powtórki w soboty około godziny 15:30.

Epizod II: Atak Klonów (12 września)
Epizod III: Zemsta Sithów (19 września)
Epizod IV: Nowa Nadzieja (26 września)
Epizod V: Imperium Kontratakuje (3 października)
Epizod VI: Powrót Jedi (10 Października)

Temat na forum.


Film science fiction/fantasy, 131 min, USA 1999
Scenariusz i reżyseria: George Lucas
Występują: Liam Neeson, Ewan McGregor, Natalie Portman, Jake Lloyd, Frank Oz, Ian McDiarmid i inni.

Dawno temu, w bardzo odległej galaktyce... te słowa rozpoczynające kosmiczną sagę George`a Lucasa rozpoznają miliony fanów na całym świecie. Usłyszeli je po raz pierwszy w 1977 r., w dniu premiery "Gwiezdnych wojen". Pomiędzy ostatnim epizodem pierwszej trylogii a premierą kolejnej części minęło niemal 16 lat. Dopiero 19 maja 1999 roku fani serialu znów spotkali się ze swymi słynnymi na cały świat bohaterami.

"Mroczne Widmo" jest chronologicznie czwartą częścią heksalogii, ale jednocześnie pierwszym fragmentem wielkiej opowieści Lucasa. Akcja toczy się 32 lata przed bitwą wokół księżyca Yavin IV. Rządy nad znanym wszechświatem sprawuje Republika. Zamieszkujące kosmos rasy mają swych przedstawicieli w senacie i to tam, pokojowo, rozwiązują swoje spory. Lecz w tak wielkiej przestrzeni trudno utrzymać porządek. Kolejny kryzys ukazuje słabość Republiki. Potężna Federacja Handlowa Neimoidian rozpoczyna inwazję na niewielką planetę Naboo.

Pokoju nie są w stanie uratować nawet członkowie starożytnego zakonu Jedi, od tysięcy lat pilnującego porządku i równowagi Mocy w kosmosie. Dwaj Jedi, mistrz Qui - Gon Jinn oraz jego uczeń Obi - Wan Kenobi, ledwo uchodzą z życiem z pułapki, zastawionej na nich przez Federację. Po dotarciu na Naboo udaje im się uciec z zajętej przez bojowe roboty przeciwnika planety wraz z młodą królową Amidalą. Lecą do stolicy Republiki Coruscant, by przed senatorami dochodzić sprawiedliwości i odzyskać władzę nad Naboo.

Uszkodzenie statku kosmicznego uniemożliwia uciekinierom szybkie dotarcie do celu. Podróżnicy lądują na pustynnej planecie Tatooine. Podczas naprawy korzystają z pomocy 9-letniego niewolnika Anakyna Skywalkera. Chłopak zdradza wiele umiejętności technicznych i talent do pilotażu. Ponadto Qui - Gon odkrywa, że Anakyn ma olbrzymi potencjał Mocy. Jedi wierzy, że chłopak stanie się niegdyś potężnym wojownikiem i postanawia go szkolić. Obi - Wan jest przeciwny tej decyzji, lecz podporządkowuje się woli mistrza. Tymczasem na Tatooine pojawia się groźny przeciwnik Darth Maul, jeden z Sithów, adeptów Ciemnej Strony Mocy. Obrońcy Republiki zaczynają podejrzewać, że za inwazją na Naboo i niepokojami we wszechświecie stoi mroczna siła, której widmowy wizerunek wciąż jednak pozostaje nieuchwytny... .

KOMENTARZE (60)
Loading..