TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

Mroczne Widmo 3D - trailer

2011-10-24 08:19:54 TFN

Z okazji premiery filmu Trzej Muszkieterowie 3D fani otrzymali w kinie pierwszą zapowiedź możliwości Mrocznego Widma w trójwymiarze. Wszystko za pomocą trailera, składającego się z bardziej widowiskowych scen filmu. Pisaliśmy o tym tutaj>>>. Plakat promujący TPM w 3D dostępny jest tutaj>>>.

Na łamach TFN zaprezentowano w dwuwymiarze trailer Mrocznego Widma 3D. Jest on dostępny poniżej.


Światowa premiera Mrocznego Widma 3D zapowiedziana została na 10 lutego 2012 roku.
KOMENTARZE (36)

Mroczne widmo

Polski plakat "Mrocznego widma" w 3D już znany

2011-10-18 18:52:17

Wiemy już, jak wygląda amerykańska wersja plakatu do trójwymiarowej edycji Mrocznego widma. Teraz przyszła kolej na jego polską wersję, której projekt właśnie przeciekł do internetu. Poster przeznaczony na nasz rynek różni się od oryginału jedynie językiem oraz zmianą logotypu serii. Ponownie zobaczymy bowiem tradycyjne polskie logo Gwiezdnych Wojen. TPM 3D trafi do naszych kin równolegle z premierą światową. Epizod I rozpowszechniany będzie w wersji oryginalnej z napisami oraz z polskim dubbingiem. Na plakacie nie ma informacji o seansach wersji 2D, które zapowiada poster z USA. Dystrybutorem jest firma Imperial-Cinepix.


KOMENTARZE (23)

Mroczne widmo

Ujawniono plakat "Mrocznego widma" w wersji 3D

2011-10-13 20:51:17 TheForce.Net

W sieci pojawił się już plakat promujący wersję 3D Mrocznego widma. Dominującą postacią na posterze jest Darth Maul, ponadto zobaczymy nań Obi-Wana Kenobiego, Yodę, Dartha Sidiousa i podracery Anakina i Sebulby. Przypominamy, że w polskich kinach zwiastun TPM w trójwymiarze wyświetlany będzie od 21 października przed filmem Paula W.S. Andersona Trzej muszkieterowie 3D. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż treść na plakacie sugeruje, że w niektórych kinach film wyświetlany będzie także w wersji 2D. Epizod I powróci na srebrny ekran 10 lutego przyszłego roku.


KOMENTARZE (26)

Mroczne widmo

Zwiastun "Mrocznego widma" przed "Trzema muszkieterami"

2011-10-12 22:25:05

To już oficjalna zapowiedź. Zwiastun Mrocznego widma w 3D zobaczymy w kinach już 21 października, w przyszły piątek. Pojawi się on przed filmem "Trzej muszkieterowie 3D".Oczywiście jest szansa, że zwiastun wycieknie wcześniej do sieci. Chyba jednak nie należy się spodziewać jakiś wielkich zmian w filmie czy nowych scen, a raczej przypomnienia tego, co najważniejsze i informacji o konwersji.
KOMENTARZE (21)

Mroczne widmo

Mroczne widmo w 3D - będzie sukces?

2011-10-10 22:17:53 RI

Już tylko 4 miesiące dzielą nas do powrotu do kin "Mrocznego widma". Film do kin w USA wejdzie po raz trzeci. Pierwszy raz wszedł 19 maja 1999, drugi raz zaś 3 grudnia 1999 podczas tak zwanych pokazów charytatywnych (więcej). Wtedy to obraz był puszczany w kinach przez tydzień, a cały dochód przekazano na cele dobroczynne.

10 lutego 2012 "Mroczne widmo" wejdzie do kin po raz trzeci, przynajmniej jeśli mówimy o szerokiej dystrybucji. Tym razem w wersji 3-D. Chyba największą niewiadomą tej premiery będzie to jaki wynik finansowy osiągnie, od tego zależy przecież przyszłość marki.

Dla przypomnienia, "Mroczne widmo" jest obecnie filmem z 7 wynikiem w historii, przynajmniej w USA. Tam udało się mu zarobić 431 milionów USD, czyli prawie 30 milionów USD mniej niż zebrała w kinach "Nowa nadzieja". Dla porównania, "Avatar", który obecnie okupuje pierwszą pozycję zgromadził 760 milionów USD, głównie zarobione dzięki 3D. Sama technologia 3D miała być siłą napędową przemysłu filmowego, jednak chyba powoli się wypala. Widać to zwłaszcza w tym roku, choćby dzięki takim niewypałom jak "Conan 3D". Analitycy zaczęli nawet się zastanawiać, czy premiera "Gwiezdnych Wojen" w 3D nie jest już przypadkiem spóźniona, czy Lucas nie przespał najlepszego okresu, ale z drugiej strony niedawno w USA wszedł na ekrany także "Król Lew 3D", który zdecydowanie zaskoczył analityków.

Ten "odgrzewany kotlet", w ciągu trzech tygodni zarobił ponad 80 milionów USD, deklasując także kinowe nowości. Z tego prawie 70 milionów zyskał w ciągu dwóch pierwszych tygodni. Jednak do wyników blockbusterów, czy nawet samego "Króla Lwa" z 1994 temu filmowi wciąż jeszcze daleko. Zwłaszcza jak się uwzględni różnicę w cenie biletów (3D jest dużo droższe).

Nie oznacza to, że "Król Lew 3D" jest klapą, wręcz przeciwnie, 80 milionów (a na tym się nie skończy) piechotą nie chodzi. Możliwe nawet, że Disney zepchnie "Mroczne widmo" na 8 pozycję w USA (przynajmniej do lutego), acz na razie brakuje mu jeszcze jakiś 20 milionów USD. Wiadome jest już natomiast to, że konwersji 3D filmów Disneya będzie więcej.

Warto natomiast zauważyć, że to właśnie konwersja "Króla Lwa" prawdopodobnie będzie miała najwięcej wspólnego z "Mrocznym widmem 3D", przynajmniej jeśli chodzi o zachowanie rynku. Zatem dziś można szacować, że "Gwiezdne Wojny", które powrócą ściągną w USA jakieś kolejne 100 milionów USD (w najlepszym przypadku). "Mroczne Widmo" stanie się prawdopodobnie najbardziej dochodowym filmem z sagi (przynajmniej przez jakiś czas), możliwe też, że stanie się 3 filmem w historii USA (do "Mrocznego rycerza" z 533 milionami USD nie jest tak daleko), natomiast prawdopodobnie zabraknie mu pary by pokonać "Titanica" czy "Avatara". Wygląda na to, że rekord Jamesa Camerona jest bezpieczny, ale analizy analizami, a życie i tak wszystko zweryfikuje i to pewnie już niebawem.
KOMENTARZE (21)
Loading..