TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

Box office: po ptokach

2012-03-07 19:15:00

Znamy już wyniki z dwóch ostatnich weekendów Mrocznego widma 3D. I prawdę mówiąc nie są one zachwycające. 24-26 lutego 2012 TPM wyciągnęło z kin 3,1 miliona USD (spadek o 60% względem poprzedniego tygodnia i 12 pozycja na liście), a w miniony weekend, czyli 2-4 marca 2012 już tylko 1,1 miliona USD (czyli spadek o kolejne 65% i 18 pozycja na liście). W całych USA dotychczas TPM 3D zarobiło 42,2 miliona USD. I raczej niewiele więcej ugra. W poniedziałek zysk to zaledwie 70401 USD (96 USD na kopię). Film ma mizerne szanse, by przebić "Piękną i Bestię 3D", która dotychczas zarobiła 47,2 miliony USD. W USA TPM powinno próbować dobić do 45 milionów USD. Nie jest to wynik zły, patrząc na kwotę konwersji, ale nie jest też zadawalający. Co gorsza kolejne konwersje klasyki sprzedają się coraz gorzej, jeśli trend się utrzyma, to nie wiadomo czy Lucasfilm zdecyduje się na konwersję klasycznej trylogii.Jako ciekawostkę warto dodać, że "Red Tails" zarobiło już 49 milionów USD i też powoli kończy swój kinowy żywot, tyle że ono kosztowało 58 milionów USD (wraz z promocją).

Dużo lepiej TPM 3D sprawuje się poza granicami Stanów. Oczywiście nie wszędzie, w Polsce poległo już po drugim weekendzie i teraz zbiera ogony (głównie w wersji z dubbingiem). Na razie na całym rynku zewnętrznym film zarobił prawie 47 milionów USD z tego 872 tysiące USD pochodzą z Polski. Najwięcej film zarobił w Niemczech - ponad 10 milionów USD, obecnie zajmuje tam 8 pozycję na liście, a przez dwa pierwsze tygodnie miał 2. Ponad 7,5 miliona TPM zarobiło w Wielkiej Brytanii (ale tam jeszcze nie ma wyników za ostatni tydzień, choć pewnie spadek będzie bolesny). 5,5 miliona USD zagwarantowała Francja. Ponad milion przyniosły między innymi Brazylia, Australia, Rosja, Meksyk, Włochy, czy Hiszpania. 16 marca zaś czeka nas premiera w Japonii. Ta ostatnia to może być mocny rynek. W 1999 w samej tylko Japonii Mroczne widmo zarobiło 109 milionów USD, w Niemczech (które były czwartym rynkiem po amerykańskim, japońskim i brytyjskim z kwotą 81 milionów USD) - 53 miliony USD. Jeśli w Japonii uda się zarobić ponad 10 milionów USD, Mroczne widmo powinno awansować w klasyfikacji największych hitów na całym świecie na 9 miejsce, pokonując tym samym "Alicję w Krainie Czarów".

Skoro jesteśmy już przy liczbach, warto wspomnieć o trzech rynkach, na których fani dopisali. Słowacja - w pierwszy weekend Mroczne Widmo zajęło pierwszą pozycję, potem niestety spadło na 7. W Ekwadorze również udało się zadebiutować na 1 miejscu, a potem spaść po tygodniu na 5. Natomiast ewenementem na skalę światową pozostają Węgry, tam bowiem Mroczne widmo 3D nie dość, że zadebiutowało na 1 miejscu, to jeszcze utrzymało tę pozycję przez tydzień. Dopiero w trzeci weekend spadło na 5 miejsce.
KOMENTARZE (0)
Loading..