TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

Mroczne Widmo na TVP2 już jutro

2012-04-24 10:47:54 TVP.pl

Chcielibyśmy przypomnieć iż jutro na drugim kanale Telewizji Publicznej i na TVP HD o 21:50 zostanie pokazany pierwszy epizod sagi George'a Lucasa - Mroczne Widmo. Seans odbędzie się w ramach cyklu Kino na maksa. Najprawdopodobniej będzie to emisja Mrocznego Widma z napisami i formacie obrazu 4:3.

Oto opis filmu ze strony Telewizji Polskiej:
Obi - Wan przyjmuje nauki od swego mistrza Qui - Gon Jinna. Jedi zostają wysłani z misją na Naboo, aby wynegocjować pokój między Naboo a Federacją Handlową. Niestety Darth Sidious pokierował działaniami Federacji i dokonał inwazji na tą małą planetę.

Jak na razie wiemy tylko o datach seansów Prequeli. Emisje będą odbywać się co tydzień o tej samej porze (Atak Klonów - 2. maja; Zemsta Sithów - 9. maja). Życzymy miłego oglądania.
KOMENTARZE (22)

Mroczne widmo

Mroczne widmo vs Titanic (3D)

2012-04-17 19:26:00

Tym razem to Titanic okazał się górą lodową i zatopił Mroczne widmo. I choć konwersja filmu Camerona została zrobiona inaczej niż Mrocznego widma, to z pewnością dużo lepiej poradzono sobie z marketingiem. I tak oto w niecałe 2 tygodnie Titanic zarobił w kinach więcej niż Mroczne widmo (oczywiście mówimy o wersjach 3D). Co jest o tyle ewenementem, że po pierwsze Titanic jest dłuższy, przez co jest mniej seansów, a po drugie na ekranach kin królowały Igrzyska śmierci, póki co największy hit tego roku.Titanic ma już na swoim koncie 44 miliony USD w samych tylko Stanach. I w tym tygodniu powinien pokonać Piękną i Bestię, potem zmierzy się z Królem Lwem. Jednak poza Stanami Titanic zmiótł wszelką konkurencję wśród konwersji. W samych tylko Chinach zarobił już prawie 70 milionów USD (dla porównania TPM na całym świecie poza USA z trudem dobija do 60 milionów). Po tym weekendzie Titanic 3D będzie miał na swoim koncie 200 milionów USD, z tego ponad 150 zgarniętych poza Stanami. To jest hit, przy którym Gwiezdne Wojny wyglądają jak ubogi krewny. Dotychczasowy lider na rynku konwersji - Król Lew ze swoimi 172 milionami może się schować. Mroczne widmo osiągnęło wynik tylko 100 milionów. Titanic wciąż płynie, choć wątpliwe by doścignął Avatara.
KOMENTARZE (0)

Mroczne widmo

''Mroczne widmo'' w TVP2 25 kwietnia

2012-04-12 18:47:24 TVP.pl

W lutym pisaliśmy o zapowiedziach nowej wiosennej ramówki filmowego cyklu „Kino na maksa” w TVP2, w której pojawią się Gwiezdne Wojny. Od wczoraj wiemy więcej, otóż saga Star Wars powróci do Telewizji Polskiej już 25 kwietnia o godzinie 21:55 za sprawą „Mrocznego widma”. Będzie to początek emisji wszystkich Epizodów Gwiezdnych Wojen. Na domiar dobrego film będzie można obejrzeć na kanale TVP HD, zapewne w opcji z lektorem bądź napisami do wyboru i formacie 16:9, w odróżnieniu od Dwójkowego wzorca: lektor + obraz 4:3.Dla nocnych marków będzie jeszcze jedna emisja: w czwartek o godzinie 1:55, również na TVP2 i TVP HD.


Temat na forum
KOMENTARZE (21)

Mroczne widmo

Mroczne widmo 3D w krainie czarów

2012-04-05 17:23:00

I choć w amerykańskich kinach, Mroczne widmo 3D po raz kolejny zgarnia już tylko i wyłącznie ochłapy (24180 USD), jednak zgodnie z przewidywaniami udało mu się na całym świecie pobić kolejną barierę, którą ustanowiła "Alicja w Krainie Czarów" Tima Burtona. Tym samym "Mroczne widmo" jest 9 najbardziej kasowym filmem wszech czasów (nie uwzględniając inflacji) na świecie. W USA jest 4, a po uwzględnieniu inflacji 16.W samych Stanach Mroczne widmo 3D zarobiło 43 miliony USD. Poza granicami USA na razie koło 57 milionów USD. Ta pierwsza liczba już nie ma szans się zmienić, druga może dojść do 60 milionów, ale to będzie ciężka granica do przekroczenia. Na całym świecie Alicja zarobiła dotychczas 1024 miliony USD, podczas gdy Mroczne widmo (obie wersje) na razie ok. 1026 milionów.
KOMENTARZE (0)
Loading..