TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 4: Super szybki Obi-Wan

2013-02-03 10:54:52Kolejne pytanie z czasów przed „Atakiem klonów”, dotyczące „Mrocznego widma”. Tym razem wiemy, kto odpowiadał, ulubieniec fanów – Steven J. Sansweet. Do jego odpowiedzi trzeba się przyzwyczaić, są bardzo steve’owe.P: Dlaczego pod koniec „Mrocznego Widma”, Obi-Wan nie użył swej nadzwyczajnej szybkości (potęgowanej Mocą), by przedostać się przez grodzie oddzielające go od walczących Qui-Gon Jinna i Dartha Maula?

O: Fizyczne możliwości nigdy nie są w 100% powtarzalne. Można zadać sobie pytanie, dlaczego ulubiona drużyna raz pokonała rywali, a już za drugim razem nie. Fizyczne i psychiczne zmęczenie odgrywa ważną rolę w wykorzystaniu przez Jedi Mocy. I pewnie dokładnie to się stało, w „Mrocznym Widmie”.

K: Jako ciekawostkę należy dodać, że zdolność Mocy znana jako Force speed, czy Force sprint jest jednym z ciekawych elementów Expanded Universe, który pojawił się w filmach. Po raz pierwszy o takiej zdolności wspomniano w powieści Cienie Imperium, potem zaś pojawiła się w grach, RPGach i ostatecznie w filmach. W „Mrocznym widmie” widać ją na początku, gdy Obi-Wan Kenobi i Qui-Gon Jinn uciekają przed droidekami.
KOMENTARZE (13)
Loading..