TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 8: Naboo i Gunganie

2013-03-03 16:40:35Tydzień temu znaleźliśmy pytanie dotyczące Naboo z 2007, natomiast bardzo podobne pytanie na oficjalnej pojawiło się rok wcześniej – 8 czerwca 2006. Wówczas jednak odpowiadał Steve Sansweet, więc może niektórzy nie zrozumieli, co miał na myśli.
P: Co się stało z Naboo i Gunganami. Nie wspomina się o nich w Epizodzie IV, V czy VI. Czy ich wybito?

O: Niekoniecznie. Pamiętajcie, że to olbrzymia galaktyka. Jeśli coś nie jest wspomniane, nie znaczy, że zniknęło. Ani Yavin, ani Dantooine nie są wspomniane w Epizodzie V czy VI, ale te miejsca wciąż istnieją. Podobnie jest z Nepalem, o którym nic się nie mówi w „Świątyni Zagłady” czy „Ostatniej Krucjacie”, a ciągle istnieje.

K: O losie Jar Jara pisaliśmy ostatnio. Jednak nie licząc Galaxies Naboo i Gunganie nie odegrali już potem w EU znaczącej roli. Choć nie znaczy, że się nigdzie nie przewijali. Można ich czasem znaleźć w różnych pozycjach Expanded Universe, choćby w tle w Crimson Empire III czy nawet w powieści Ruiny Dantooine. Jednak najzabawniejsze jest to, że tak udzielona odpowiedź nie ucięła wśród amerykańskich fanów spekulacji na temat losu planety i rasy.
KOMENTARZE (5)
Loading..