TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 16: Dworki w Senacie

2013-04-28 09:03:31Kolejne pytanie dotyczące „Mroczne widma”.

P: Które dwie dworki towarzyszyły królowej Amidali w platformie senackiej Palpatine’a?

O: W czasie inwazji na Naboo, Królowa Amidala uciekła na Coruscant w towarzystwie Eirtaé, Rabé i Sabé. Z nich wszystkich to Sabé była najważniejsza, gdyż często z Amidalą zamieniały się miejscami.

W czasie trwania sesji senatu, na której odwołano Kanclerza Valoruma, Królowej Amidali towarzyszyły Eirtaé i Rabé. Sabé prawdopodobnie została w rezydencji Palpatine’a.

K: W „Mrocznym widmie” Amidala miała jeszcze dwie dworki, które pozostały na Naboo (pojawiają się tylko na początku i pod koniec filmu), były to Saché i Yané.

W roli dworek wystąpiły Sabé – Keira Knightley (w napisach jako Kiera Knightley), Saché – Sofia Coppola, Yané – Candice Orwell, Eirtaé – Liz Wilson, Rabé – Karol Cristina da Silva. W późniejszych filmach Padmé miała jeszcze dwie dworki – Cordé (w tej roli Veronica Segura) oraz Dormé (w tej roli Rose Byrne).
W tle pojawiły się też inne dworki. Fé, w tej roli Fay David w „Mrocznym widmie”. Versé, nie wiadomo kto ją grał, oraz Teckla Minnau w „Ataku klonów”. Oraz Moteé, w tej roli Kristy Wright, w „Zemście Sithów”.
KOMENTARZE (8)
Loading..