TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 55: Kto przeżył słynny wyścig Boonta?

2014-01-26 10:11:15Tym razem wracamy do pytań bardziej wychodzących poza film.

P: Kto przetrwał słynny wyścig Boonta?

O: Z 18 uczestników wyścigu, tylko sześciu przetrwało nienaruszonych. Pierwszym z nich oczywiście był Anakin, który wygrał ten wyścig. Potem Gasgano, który doleciał jako drugi, a potem Aldar Beedo, Ebe Endocott, Elan Mak i Boles Roor, którzy również ukończyli wyścig. Według oficjalnych zapisów Clegg Holdfast ukończył wyścig jako ostatni, ale na DVD z „Mrocznym Widmem” możemy zobaczyć, jak Sebulba go zablokował i jego podracer uległ zderzeniu czołowemu ze skałą. Jednak wygląda na to, że przeżył, choć ktoś musiał podrasować wyniki wyścigu.

Gdy ścigacz się rozbija, ogień zazwyczaj zajmuje silniki, sam kokpit najczęściej jest dobrze zabezpieczony. I tak choć widzieliśmy wypadki Mawhonica czy Teemto Paraliesa w czasie Boonty, obaj ją przeżyli i startowali dalej w wyścigach (np. Vinta Eve Harvest Classic z komiksu Wysłannicy Jedi).

Jedyny uczestnik, który na pewno nie przeżył to mały Ratts Tyerell.

K: Tak swoją drogą, skoro już przy wyścigach jesteśmy, to sama nazwa Boonta Eve jest pięknym nawiązaniem do EU, a dokładniej do serialu „Droids”, gdzie takowe wyścigi pojawiły się jeszcze przed „Mrocznym widmem”.

Natomiast Sebulba choć oczywiście nie został wspomniany w odpowiedzi z pewnością także przeżył wyścig.
KOMENTARZE (9)
Loading..