TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 59: Energetyczne grodzie

2014-02-23 06:37:26Niestety niektórzy Amerykanie mieli problem ze zrozumieniem filmu, więc pojawiło się dla nich tłumaczenie.

P: Czym są te bariery, które przerywają pojedynek na miecze świetlne w końcówce „Mrocznego Widma”?

O: Jeśli mielibyśmy odpowiedzieć z punktu widzenia prawdziwego świata, to brama ta, to urządzenie, które miało oddzielić Obi-Wana od Qui-Gona, by ten mógł spokojnie walczyć z Maulem. Ale nie w tym rzecz.

Oczywiście grodzie te mają też „techniczne” wytłumaczenie. Pojedynek odbywa się w centrum kompleksu generatorów Theed. To w tym miejscu pobierane jest energia, którą wykorzystują obywatele Naboo, bezpośrednio z jądra planety. Podobną formę tej energetycznej plazmy używają też Gunganie. Czyste tuby, widziane na początku pojedynku to termiczne węglowe membrany, którymi przepływa plazma. Ale ponieważ sam koniec pojedynku odbywa się w miejscu, gdzie jest ona przetwarzana, a proces ten bywa niebezpieczny, kompleks ma całą gamę wzajemnie zamykających się bram, które przełączają się od czasu do czasu. Przełączanie się ich pozwala spokojnie dojść do środka, ale też zabezpiecza przed nieprzewidzianymi wyciekami.
Liczba bram – 6 ma też znaczenie w mitologii Naboo. Według niej pierwotny Chaos został powstrzymany przez 6 bram niemożliwych do przebycia.
KOMENTARZE (8)
Loading..