TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 68: Kiedy królowa zamienia się miejscami z Sabé?

2014-04-27 13:20:14"Gwiezdne Wojny" wciąż potrafią fascynować fanów i skłaniać ich do przeróżnych przemyśleń. Filmy od lat są dobrym tego przykładem, oto kolejne z pytań, które nasuwa się niektórym fanom przy uważnym oglądaniu "Mrocznego widma". Choć pewnie wielu z nich doskonale już potrafi wyłapać kiedy mamy do czynienia z pozorantką a kiedy z prawdzi1)ą królową.

P: Kiedy królowa zamienia się miejscami ze swoją pozorantką i kiedy się odmieniają?

O: Podczas holograficznej rozmowy z senatorem Palpatine'em na Theed widzimy królową Amidalę, która rozmawia z politykiem. Ale już gdy widzimy ją maszerującą z sali tronowej na dziedziniec, w towarzystwie droidów bojowowych, to Sabé przebrana jest za królową. Sabé pozostaje “królową” zarówno podczas ucieczki z Naboo jak i pobytu na Tatooine. Wtedy Amidala wciela się w rolę swej dworki – Padmé.

Po przybyciu na Coruscant Sabé (przebrana za królową) wita się z senatorem Palpatinem i kanclerzem Valorumem. W apartamentach Palpatine’a, Padmé i Sabé, zamieniają się miejscami, więc prawdziwa królowa rozmawia z senatorem a następnie przemawia w Senacie.

Amidala pozostaje królową aż do momentu powrotu na Naboo, gdzie zamienia się z Sabé rolami po raz ostatni i udają się spotkać Gungan. Tam właśnie królowa ujawnia swą prawdziwą tożsamość i Padmé - Amidala przemawia osobiście przed przywódcą Gungan.K: Warto dodać, że sama sprawa może nie wydawać się fanom skomplikowana, ale osobom, które widziały film raz, czy dwa może się to pomylić. Mało tego, jeszcze gorzej było na planie, istnieje pewna anegdotka, według której mama Natalie Portman podczas wizyty na planie, zaczęła się witać i tulić do Keiry Knightley, ucharakteryzowanej na Amidalę, bo nie wiedziała o „podmianie” i nie rozpoznała, że to nie jej córka. A więc pomylić się można, zwłaszcza gdy obie aktorki są w pełnym makijażu. Zresztą Kierę do filmu dobrano właściwie z jednego powodu, czyli podobieństwa do Natalie Portman.
KOMENTARZE (8)
Loading..