TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 105: Jak Anakin przedostał się przez tarcze statku Federacji

2015-01-11 09:04:11Kolejne pytanie z cyklu, nie do końca rozumiem film. Tym razem trudniejsze fragmenty „Mrocznego widma”.

P: W Epizodzie I w czasie finalnej bitwy kosmicznej, Ric Olié powiedział, że tarcze okrętu Federacji Handlowej (Statek Kontroli Droidów), są zbyt silne, by je przełamać. Jakim cudem Anakinowi udało się wlecieć tam bez najmniejszych problemów? Wygląda na to, że nie było tarcz w niektórych miejscach, jak choćby wlot do hangaru.O: Są dwa rodzaje standardowych tarcz używanych w „Gwiezdnych Wojnach”. Energetyczne tarcze (czasem zwane promiennymi) chronią przed blasterami i energetycznymi atakami. Drugi rodzaj tarcz, to tarcze drobinowe, które wytwarzają pola protonowe uniemożliwiające przedostanie się przez nie innym przedmiotom. Wiele okrętów wojennych ma na wyposażeniu dwa rodzaje tarcz, ale nie koniecznie muszą one chronić dokładnie tę samą część kadłuba.

Warto nadmienić, że tarcza drobinowa działa w dwóch kierunkach, nie tylko nie pozwoli potencjalnie niebezpiecznym rzeczom wejść do środka, ale też nie pozwoli go opuścić. Rebelianci na Hoth musieli opuścić tarcze energetyczne, by ich transportowce mogły spokojnie przejść, a w hangarach opuszczono tarcze drobinowe, by w ogóle mogły wylecieć.

W momencie gdy Statek Kontroli Droidów wypuszczał droidy myśliwce, Anakin musiał wykorzystać (niekoniecznie świadomie) fakt, że Federacja opuściła tarczę.
KOMENTARZE (14)
Loading..