TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 151: Co się stało z blokadą Federacji?

2015-11-29 08:24:49Kolejne pytanie od osób, które nie do końca radzą sobie z zawiłościami fabularnymi prequeli.

P: Zauważyłem, że na początku Epizodu I widać kilka okrętów Federacji Handlowej blokujących Naboo. Czemu pod koniec filmu został tylko jeden?

O: Kilka linii dialogowych z Epizodu I zostało wyciętych, ale pozostały w „Star Wars: Episode I The Phantom Menace Illustrated Screenplay” (czyli ilustrowanym scenariuszu) wydanym w 1999. Gdy statek Amidali wychodzi z nadprzestrzeni przy Naboo, kapitan Panaka zauważa „Blokada zniknęła”.
Obi-Wan natychmiast odpowiada „Wojna się skończyła. Nie potrzebują jej [blokady] teraz.” Tym samym stwierdza, że skoro Federacja Handlowa pozamykała ludność Naboo w obozach, potrzebowała już tylko paktu legalizującego ich okupację, zaś chciwy Nute Gunray przypisał okrętom inne zadania, likwidując kosztowną w utrzymaniu blokadę, myśląc że już zwyciężył.
KOMENTARZE (8)

Mroczne widmo

„Mroczne widmo” z „Gazetą Wyborczą”

2015-11-24 07:25:19

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dziś można kupić „Gazetę Wyborczą” wraz dodatkiem, filmem „Gwiezdne Wojny Część I – Mroczne widmo” na DVD. Jeśli ktoś ceni dobre dziennikarstwo to gazeta z filmem kosztuje 29,99 PLN, jeśli nie to film z darmową gazetą tyleż samo.

„Mroczne widmo” to pierwszy chronologicznie film w cyklu, wyreżyserowany przez George’a Lucasa. Wydanie serii w „Gazecie Wyborczej” jest kolejnym krokiem, który ma nas przygotować przed premierą VII Epizodu.

Niestety na razie nie wiemy nic na temat danych wydania.

Update
Wygląda na to, że mamy tu obraz 2.35:1, dźwięk angielski DD 5.1 Ex. polski DD 5.1 dubbing, francuski DD5.1. Napisy angielskie, polskie, francuskie i holenderskie.

Jutro razem z „Gazetą” będzie można kupić „Atak klonów”.
KOMENTARZE (30)
Loading..