TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 138: Tajemnicza czerwona mgła

2015-08-30 08:25:25Dziś mamy kolejne pytanie o to, co widać w „Mrocznym widmie”. Ktoś miał niezłe oko, ale i tak nie zrozumiał idei twórców.

P: Czym jest tajemniczy czerwony gaz wydobywający się z Dartha Maula gdy Obi-Wan przecina go wpół? Czy to ma raczej związek z Mocą czy fizjologią Maula? A może coś innego?

O: To pewna sugestia, że krew wypływająca z Maula zagotowała się i paruje, tuż w momencie gdy miecz świetlny zadał śmiertelny cios.
KOMENTARZE (15)

Mroczne widmo

Powrót do przeszłości: premiera gadżetów z Epizodu I

2015-08-19 15:57:38 YouTube

Wraz z mijającymi dniami i tygodniami coraz bardziej zbliżamy się do premiery nowego epizodu Star Wars. Wielu fanów z niecierpliwością czeka na grudzień, kiedy w końcu będzie im dane obejrzeć „Przebudzenie Mocy”. Tymczasem proponujemy dziś na chwilę oderwać wzrok od licznika odmierzającego minuty do premiery i dla odmiany spojrzeć w przeszłość.

Wraz z jesienią promocja nowego filmu ruszy pełną parą i 4 września rozpocznie się sprzedaż przeróżnych gadżetów związanych z Epizodem VII. Jak informowaliśmy niedawno, w krakowskim oddziale sklepu Toys’R’Us zostanie z tej okazji zorganizowany „Piątek Mocy”, o którym możecie przeczytać więcej w tym miejscu>>>.
Właśnie z tym wydarzeniem wiąże się proponowana przez nas podróż w czasie. Będąc pierwszym epizodem z nowej trylogii, „Przebudzenie Mocy” przywodzi na myśl „Mroczne widmo”. Kiedy w 1999 r. Epizod I miał wejść na ekrany kin, oczekiwania i nadzieje były ogromne, a akcja promocyjna szeroko zakrojona. Może czekając na rozkręcenie się promocji „Przebudzenia Mocy” warto zobaczyć jak wyglądały imprezy podobne do „Piątku Mocy” zorganizowane w analogicznych okolicznościach 16 lat temu?

Poniżej znajdziecie materiał telewizyjny (trwający ok. 4 minuty) z rozpoczęcia sprzedaży gadżetów z „Mrocznego widma” w Toys’R’Us w Brandon na Florydzie. Sklep został otwarty o północy, a chętni wydać swe pieniądze fani stali cierpliwie w kolejce. Na nagraniu można zobaczyć przygotowania w sklepie i jak fani czekają, ekscytują się nowym epizodem, kupują nowe gadżety (jeden fan musiał zmieścić się w ustalonym ze współmałżonką budżecie). A wszystko to jeszcze przed premierą filmu.Drugie nagranie jest dłuższe (trwa ok. 17 minut) i nieobrobione, przez co jest troszkę chaotyczne, ale ukazuje ogromną ilość produktów wystawionych do sprzedaży. Ten film dokumentuje początek sprzedaży produktów związanych z Epizodem I w sklepie FAO Shwarz Toy Store w Nowym Jorku. Na tym nagraniu widać bardziej wyszukane dekoracje i kolejne tłumy entuzjastycznych fanów, którzy opowiadają o swoich zakupach i pasji, krążąc z pełnymi koszykami pośród bogato zastawionych regałów.Z obydwu filmów wynika jedno - to Darth Maul miał największe powodzenie u kupujących. Ciekawe jaka postać tym razem będzie się cieszyła największym wzięciem?

Jeśli ktoś chce przypomnieć sobie gadżety związane z „Mrocznym widmem” to zapraszamy tutaj.
KOMENTARZE (7)

Mroczne widmo

P&O 134: Kto jest Wybrańcem?

2015-08-02 08:05:53Tym razem bardzo proste pytanie, będące rozwinięciem kwestii Qui-Gon Jinna z „Mrocznego widma”. Tam po raz pierwszy usłyszeliśmy o Wybrańcu Mocy.

P: Wiele osób zastanawia się, kto naprawdę jest wybrańcem, czy jest to Luke czy może Anakin Skywalker?

O: To był jeden z tych tematów, które miały sprowokować dyskusje wśród fanów. Ale sam George Lucas w wywiadach podkreśla, że to jednak Anakin Skywalker jest faktycznie Wybrańcem. I tak jak mówi przepowiednia, Anakin przynosi równowagę Mocy, choć sam też jest tą osobą, która tę równowagę zniszczyła. Przywraca ją w „Powrocie Jedi”, gdy zabija Imperatora. Oczywiście Luke jest tu katalizatorem zdarzeń ale to Anakin dokonuje wyboru.
KOMENTARZE (9)
Loading..