TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

P&O 187: Poprawne imiona droidów?

2016-08-07 08:11:02Niektórych intryguje poprawność nazewnictwa droidów. Zaś „Mroczne widmo” jedynie utwierdza ich w wątpliwościach, czy filmowcy wiedzieli, co robią.

P: Czemu identyfikatory droidów protokolarnych nie zawsze są takie same? Np. C-3PO i TC-14, wyglądają prawie identycznie, różnią się tylko kolorem pokrywy, głosem, a mają inne numery identyfikacyjne.

O: Kombinacje liczbowo-literowe znajdujące się w nazwach droidów, wydają się być wręcz ograniczone, jak na olbrzymią liczbę droidów wyprodukowanych przez największe galaktyczne korporacje. W praktyce imieniem droida jest ciąg liter i cyfr, które są jego numerem seryjnym. Natomiast w użyciu normalnym używa się najczęściej numeru określającego jego model. W przypadku serii 3PO, droidy protokolarne były produkowane bardzo długo, a różniły się przede wszystkim dodatkami i zestawem umiejętności. Gdy Cybot Galactica zaprezentowało moduł TranLang III Communications, stworzono specjalną linię droidów oznaczonych jako TC, by podkreślić ich nowe umiejętności. Właśnie te droidy często oznaczano jako TC, np. TC-14 albo TC-3 z „Mrocznego widma”. To były bardzo dobrze pracujące, spokojne droidy.
KOMENTARZE (1)
Loading..