TWÓJ KOKPIT
0

Mroczne widmo

Odświeżony zwiastun „Mrocznego widma” na 25-lecie premiery

2024-05-19 21:26:46

Od oficjalnej premiery „Mrocznego widma” za oceanem minęło już 25 lat (w Polsce premiera była kilka miesięcy później, bowiem dopiero we wrześniu). Tę okazję oficjalna postanowiła uczcić wypuszczając odświeżoną wersję zwiastuna, którym się emocjonowali widzowie w 1999 roku. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej oddając się odrobinie nostalgii.


KOMENTARZE (23)

Mroczne widmo

„Mroczne widmo” zgarnęło prawie 14,5 miliona USD w weekend

2024-05-06 18:02:15

3 maja do wybranych kin na świecie wróciło „Mroczne widmo” z okazji 25-lecia filmu. W Stanach film poradził sobie bardzo dobrze. Był wyświetlany 2700 kinach i zarobił w trzy dni 8,08 miliona USD, co daje jakieś 2992 USD na kopię. Tym samym trafił na drugą pozycję na podium. W dużej mierze to zasługa aktualnego repertuaru, który nie zdobył sympatii widzów. Na pierwszym miejscu znalazł się „Kaskader”, który według opinii krytyków raczej zaliczył wtopę, choć zarobił 28 milionów USD.Poza Stanami „Gwiezdne Wojny” poradziły sobie zdecydowanie gorzej. Zrobiły 6,4 miliona USD, ale to okazało się za mało, by trafić do pierwszej dziesiątki. Głównie z dwóch powodów. Po pierwsze film nie był wyświetlany na wszystkich rynkach (w tym nie było go choćby w Polsce). Drugi to oczywiście rynek chiński, który w przeciwieństwie do amerykańskiego, zaliczył bardzo dobry weekend z lokalnymi premierami.

Niestety na tę chwilę nie ma informacji jak poradziły sobie maratony.
KOMENTARZE (10)

Mroczne widmo

P&O 591: Kim są uciekający gunganie?

2024-05-05 06:03:59Znów wracamy do pytań o “Moczne widmo”.

P: W Epizodzie I gdy Wielka Armia Gungan zamierza zaatakować Federację Handlową, zauważyłem dwóch lub trzech gungan na kaadu. Czy oni zwiewają z pola bitwy, czy robią coś istotnego?

O: Zapewne chodzi ci o gungan, którzy poruszają się w innym kierunku (przeciwnym) niż armia. To są posłańcy, którzy przekazują wiadomości na froncie. Gunganie nie mają comlinków, więc posłańcy są bardzo istotni by przekazywać rozkazy.
KOMENTARZE (2)

Mroczne widmo

„Mroczne widmo” w kinach z okazji 25-lecia

2024-05-03 06:04:20

Zgodnie z zapowiedzią, dziś, to jest 3 maja, w USA „Mroczne widmo” wraca do kin. Z okazji 25-lecia premiery przez krótki okres będzie można obejrzeć film w kinach. Został on wzbogacony o krótki fragment promujący serial „Akolita”.Oprócz normalnej premiery, można też obejrzeć maraton „Gwiezdnych Wojen”, czyli 9 epizodów. W tym wypadku zorganizowano dodatkową ciekawą akcję. Otóż portal Finance Buzz przygotował promocję „Wookie Rookie”. Płaci ludziom 1000 USD (+ 100 USD na bilety i przekąski) za wzięcie udział w maratonie. Warunek, nie wolno znać żadnej z części „Gwiezdnych Wojen”.

Niestety „Mroczne widmo” nie trafi do polskich kin.
KOMENTARZE (4)
Loading..