TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Casting statystów

2002-01-31 19:49:00 StarWars.com

Na oficjalnej zamieszczono artykuł o Ros Breden i o całym procesie castingu statystów. Do artykułu dodano trzy zdjęcia postaci:
Bultar Swan - bohaterska Jedi
Ayy Vida - klientka nocnego klubu
Ister Paddie - Senator Sermerii
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Elan Sleazebaggano

2002-01-31 16:37:00 Darth Psychotic

Dopiero kilka dni temu na oficjalnej potwierdzono tę postać - Elan Sleazebaggano - w którą wcieli się Matt Doran. Tymczasem pojwaiło się zdjęcie Elana w sieci. No i pewne spoilery: Elan będzie oferował pewien rodzaj narkotyków, w pewnym barze na Coruscant. Jedną z jego ofiar, będzie Obi-wan Kenobi, któremu zaoferuje narkotyki. (koniec spoilera). Zdjęcie to dostępne jest tutaj i tutaj, powiększenie Elana.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Anakin i Tuskeni

2002-01-31 16:28:00 TFN_SUCKS

W sieci pojawiło się zdjęcie, ktore jeste jednym wielkim Spoilerem: Na tym dobrej jakości zdjęciu widać jak Anakin zakrada się do obozu Tuskenów, by pomścić śmierć Shmi (koniec spoilera). Zdjęcie to dostępne jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Na oficjalnej dokonano drobnej korekty

2002-01-31 12:30:00 StarWars.com

Wczoraj na starwars.com zamieszczono kilka nowych nazwisk i postaci z epizodu II. Dziś dokonano małej korekty:

Marton Csokas (zobaczymy go także we Władcy Pierścieni) wystąpi jako Poggle the Lesser (wcześniej podano, że w tą postać wcieli się Anthony Phelan). Tak więc Anthony Phelan wystąpi w roli Lama Su.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejna recka scenariusza

2002-01-31 10:56:00 Ain`t Cool News

Jak donosi Harry z Ain`t It Cool News, miał on okazję rozmawiać z niejakim Moriarty, który miał okazję przeczytać scenariusz "Ataku klonów". Na razie Moriarty nie napisał za wiele, bo musiał udać się do szpitala, ale jak zapewnia Harry, jego recka pojawi się wkrótcę (wtedy ją przybliżymy). Na razie Moriarty powiedział, że bardzo mu się podobało wprowadzenie Jar Jara i ostatnia scena z młodym Bobą Fettem. Spytany o to co mu najbardziej przeszkadzało, powiedział, iż osobiście wolałby by w filmie było trochę mniej scen romantycznych, a jeszcze więcej Obi-wana i Hrabiego Dooku, ale wydał się zaskoczony, tym, że Dooku pojawił się aż tyle razy w scenariuszu. Powiedział także, że najbardziej podobała mu się scena akcji Mace`a Windu i Jango Fetta, zwłaszcza po modyfikacjach.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Harmonia na Naboo

2002-01-31 10:36:00 TFN

Jeśli interesują Was stosunki panujące na Naboo, 10 lat po inwazji, to przeczytajcie ten spoiler. Spoiler.: Okazuje się, że stosunki pomiędzy ludźmi i Gunganami, mocno się poprawią, i oba gatunki będą razem tworzyć Naboo. Okaże się, że Jar Jar Binks wcale nie będzie reprezentantem Gungan w senacie. Będzie czasowo zastępował Padmę, na stanowisku senatora Naboo, więc będzie reprezentował całą planetę. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Więcej potwierdzeń

2002-01-30 13:32:00 Starwars.com

Na oficjalnej potwierdzono kilka kolejnych nazwisk i postaci. Tak więc:
Graeme Blundell zagra Ruwee Naberrie
Matt Doran to Elan Sleazebaggano
Claudia Karvan to Sola Naberrie
Hayley Mooy to Pooja Naberrie
Trisha Noble to Jobal Naberrie
Anthony Phelan to Poggle the Lesser
Orli Shoshan zagra Shaak Ti
Bodie Taylor będzie kapitanem klonów
Keira Wingate to Ryoo Naberrie
a Phoebe Yiamkiati to Mari Amithest

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Więcej grafik Clonetrooperów

2002-01-29 10:26:00 Episode X

Na Episode X znalazl się link do stronki, na której znalazło się więcej grafik Clonetrooperów. Grafiki te są wykonane w ten sam sposób co prezętowana przez nas grafika Clonetroopera i Super Battle Droida, kilka godzin temu, dostępna tutaj. Natomiast nowe grafiki to: Atak klonów, Karabin Clonetroopera, Clonetrooper, Clonetrooper, Clonetrooper, Clonetrooper, Clonetrooper.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Recenzja scenariusza?

2002-01-29 10:13:00 Dark Horizons

Na Dark Horizons pojawiła się recenzja "Ataku klonów". W sumie nie wiadomo, czy jest to recenzja scenariusza, którejś z jego wersji, czy może roboczej wersji filmu. Ale należy dodać, że jest bardzo pochlebna. Autor pisze nawet, że Lucas w końcu dał nam to co obiecywał w pierwszym epizodzie, że w filmie czuje się przygodę, wyraziste postaci (bo w TPM dopiero można było je zauważyć pod koniec filmu). Nawet Jar Jar nie jest tak denerwujący, choć występuje 10-15 minut. No cóż my musimy jeszcze trochę poczekać.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

CT i Super Battle Droid

2002-01-29 00:21:00

Dziś do mojej skrzynki pocztowej trafiła świetna grafika, przedstawiająca Clone Troopera i Super Battle Droida. Mogę powiedzieć tylko, że przysłał nam ją bardzo dobrze znany starwrasowiec, którego strona chwilowo nie jest updatowana ;)) Wielkie dzięki!
A o Super Battle Droidzie pisaliśmy już kiedyś...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC CD UPDATE

2002-01-28 18:34:00 TFN

Przedstawiono własnie fanowską wersję okładki do CD z muzyką z AOTC. Można ją zobaczyć tu. Uwaga! Lista ścieżek dźwiękowych może być spoilerem!

UPDATE (Strangler 2002-01-28 19:30):
Na stronie JWFan.net znajdują się jeszcze dwie fanowskie okładki soundtracku z Ataku Klonów: pierwsza (autor: Adam) i druga (autor: Roald van der Laan)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony... setki klonów...

2002-01-27 21:48:00 TFN_SUCKS

Na TFN_SUCKS znów ukazało się ciekawe zdjęcie... Tym razem setki maszerujących klonów...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Plan Epizodu II

2002-01-25 09:44:00 TFN

To nie spoiler, ale plany wydań, choć jeszcze nieoficjalne, poświęcone całej akcji marketingowej AOTC. Co prawda dotyczą one USA i Kanady, ale z powodu światowej premiery, może i nam coś skapnie (wcześniej). Jak wiadomo sam film ma mieć premierę 16 maja 2002. Ale już w marcu, w USA ma się w kinach pojawić kolejny zwiastun, a w kwietniu reklamy w TV. 16 kwietnia ma też być wydana książka - nowelicaja - R.A. Salvetore`a. Prawdopodobnie 30 kwietnia zostanie ujawniona ścieżka dźwiękowa. Ale to jeszcze nic. Wydanie DVD i Video ma się ukazać jeszcze w tym roku, być może nawet w październiku. O tym wydaniu donosiliśmy już wcześniej.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Geonosis & Kamino

2002-01-24 12:44:00 TFN

Jeśli interesuje Was umiejscowienie w galaktyce nowych planet (Geonosis i Kamino), to mamy dla Was skan fragmentu mapy.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Soundtrack

2002-01-23 23:18:00 TFN

Wszystko wskazuje na to, że soundtrack z "Ataku klonów", przynajmniej w Stanach pojawi się 30 kwietnia. W chwili obecnej jest jeszcze nagrywany. Podobnie, jak w przypadku "Mrocznego Widma", album zostanie wydany przez Sony Classical. Muzykę oczywiście skomponował John Williams ;). Album z TPM osiąnął ponad 2 milionowy nakład.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Geonasis czy Geonosis?

2002-01-23 15:14:00

Część z Was nurtowało pewne pytanie, dostałem w jego sprawie kilka listów, i poszukałem rozwiązania. A więc tak, pewnie zauważyliście, że o nowej planecie w AOTC (nie tylko my) raz pisaliśmy Geonasis, a raz Geonosis. Spróbowałem poszukać właściwej pisowni u źródeł. Wiedząć, że Lucasfilm zakupił kilka róznych domen i zrobił na nich przekierowania na oficjaną, sprawdziłem dwie domeny:
http://www.geonasis.com - która nie działała,
http://www.geonosis.com - która okazała się być przekierowaniem na oficjalną. Tak więc chyba rozwiązaliśmy problem.
Przy okazji postaramy się poprawić w najbliższym czasie wszystkie wpisy z nazwą Geonasis.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Rendering i kolejne skany...

2002-01-23 12:21:00

Na TFN_SUCKS ukazał się rendering Clone Troopera. I zamieszczamy kolejne skany z niemieckiego wydania Star Wars Magazine (nr 24):
Obcy
Anakin na blueboxie
Anakin
Beru
Boba Fett na blueboxie
Boba i Lucas
Boba Fett
Boba w kokpicie
Mieszkańcy Coruscant
Gillard i Lucas
Jango, Boba i Lucas
Jango w kokpicie
Lucas
Jango i Obi-Wan
Jango
Jango (to zdjęcie już publikowaliśmy, ale jest w troche lepszej jakości).
Jacyś goście w Mos Espa
Obi-Wan w Jedi Starfighterze
Jeszcze raz Obi-Wan w swym statku
Padme i Anakin
Scena na blueboxie
W Pałacu
Zam Wesel
Jeszcze raz Zam
I jeszcze raz Zam (to zdjęcie też już publikowaliśmy, ale jest w troche lepszej jakości).
A to szkic Zam Wesell z 58 nr Insidera.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kora Rahtamaa

2002-01-23 09:28:00 TFN

John Williams stwierdził ostanio, że w chwili obecnej musi poprawić jeszcze muzykę do jednej sceny, i skończyć nagrania. Tymczasem jeden z członków chóru stwierdził, że poza śpiewaniem "ochów" i "achów", mieli także do zaśpiewania "kora rahtamaa", czyli nic innego jak "Duel of the Fates". Tak więc, pewnie w jakimś stopniu zostanie on wykorzystany w AOTCe, ale jak dodał chórzysta, nie mieli zbyt dużo do śpiewania, poza finałem, były tylko jeszcze 3 inne watki.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejne potwierdzenia, choć nieoficjalne

2002-01-23 09:21:00 TFN

W najnowszym Star Wars Insiderze #58, znalazły się potwierdzenia dwóch kolejnych postaci. Tak więc Martin Csokas, którego wkrótce będziemy mogli oglądać we Wladcy Pierscieni jako Celeborna, zagra postać zwaną Poggle the Lesser, który będzie jednym z przedstawicieli rasy zamieszkującej Geonasis. Spoiler: Tak na prawdę to będzie jednym z ich przywódców, będzie miał tytuł Archksięcia i będzie w konszachtach z Hrabią Dooku. Geonosian można było zobaczyć w zwiastunach na Arenie Geonasis, obok przywiązanych Padme, Obi-wana i Anakina. (koniec spoilera). Natomiast Matt Doran zagra postać Elana Sleazebaganno. Spoiler Elan ma być dealerem narkotyków na Coruscant, na którego natkną się Obi-wan i Anakin. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak Slave`a 1...

2002-01-22 23:06:00 starwars-union.de

Dzięki Tai-Zec ze starwars-union.de mamy skan z najnowszego wydania niemieckiej wersji Star Wars Magazine. Grafika statku Jango Fetta jest po prostu świetna... Slave 1 leci w polu asteroid nad Geonosis.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Niebieskie strzały?

2002-01-22 18:40:00 TFN

Czy w AOTC strzały z miotaczy clonetrooperów będą niebieskie (byłaby to nowość w świecie SW)? Na odwrocie opakowania figurki z Jango Fettem widoczni są właśnie clonetrooperzy strzelający na niebiesko. Ale nic jeszcze nie wiadomo.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Mandalorianie w AOTC?

2002-01-22 08:52:00 TFN

Zauważcie, że na okładce Ilustrowanego słownika z AOTC nad hełmem Jango Fetta jest podpis Mandaloriański hełm, co można zobaczyc też tutaj. Rick McCallum twierdził, że w filmie nie będzie ani słowa o Mandalorianach, więc może będą w jakiś sposób wspomniani w nowelizacji, tak jak w "Mrocznym Widmie" był wątek Dartha Bane`a. Napewno zaś zotaną oni wspomniani w komiksach.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejne skany...

2002-01-20 12:41:00

Dziś w nocy Lord Sidious zamieścił skany z 58 nr Insidera (pobrane zostały ze strony TFNu). My natomiast mamy jeszcze kilka innych zdjęć z tego magazynu:
1 zdjęcie Beru
2 zdjęcie Beru
Znów Beru
Lucas i Bonnie Piesse (Beru)
Owen zdjęcie 1
Owen zdjęcie 2
Owen zdjęcie 3
Owen zdjęcie 4
Owen zdjęcie 5
Owen i Beru
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kamino - spoilerowe zdjęcia!!!

2002-01-19 15:17:00 JediNet

Mamy dla Was dwa zdjęcia przedstawiające sceny odbywające się na Kamino, nowej planecie z AOTC. Oczywiście już same zdjęcia są spoilerami, ale wymagają jeszcze pewnego komentarza. Spoiler: . Na zdjęciu nr 1 widać Jango Fetta, bez hełmu rozmawiającego z Obi-wanem, za nimi stoją Boba Fett i Taun We, jeden z Kaminoan. (A mieli być nieujawniani ;). Na zdjęciu nr 2 widać natomiast Obi-wana rozmawiającego z Pierwszym Ministrem Kamino - Lama Su. Sama Kamino ma być ważną planetą, gdyż to na niej Hrabia Dooku produkował swoje klony, natomiast sama planeta ma być jednym wielkim oceanem. W zwiastunach widzieliśmy już latające wieloryby z Kamino, ale dopiero na tych zdjęciach widać w miarę dobrze samych Kaminoan. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Królowa Jamillia już oficjalnie

2002-01-19 14:58:00 Starwars.com

Na oficjalnej pojwił się już stosowny wpis w obsadzie i oto Ayesha Dharker gra Królową Jamillię. Pisaliśmy o tym wcześniej.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zakazane Spoilery

2002-01-19 10:31:00 TFN

LucasFilm stworzył niedawno listę spoilerów, których nie można używać w żadnej promocji, mają po prostu zostać "tajemnicą", przynajmniej oficjalną, do czasu premiere filmu, albo przynajmniej książki. Oto ich lista. Spoiler:
 • Śmierć Shmi Skywalker
 • Hrabia Dooku walczący na raz dwoma mieczami
 • Yoda i Hrabia w tej samej scenie bitwy
 • Wnętrze fabryki klonów
 • Kaminoanie
 • Stracenie ręki przez Anakina
 • Ślub
  (koniec spoilera).
  KOMENTARZE (0)
 • Atak klonów

  Wywiad

  2002-01-18 08:44:00 Starwars.com

  Na oficjalnej opublikowano wywiad z Fredem Meyersem (który jest człowiekiem od cyfrowej postrodukcji w ILM). Wypowiada on kilka ciekawych zdań. "Dzięki cyfrowej technologii nie mamy już do czynienia z zanieczyszczeniami materiału filmowego - jak zadrapania czy rozmyte kolory." Dzięki temu, że do kręcenia AOTC używano cyfrowej kamery można było zwolnić "marsz" Anakina i Padme w scenie na jeziorem (pokazane w trailerze Forbidden Love), bez korzystania ze specjalnej kamery. "Nie będzie można zauważyć różnicy w ruchu, ponieważ efekt jest identyczny jak przy użyciu kamery o dłuższym czasie ekspozycji". Cały wywiad można przeczytać tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Harry Potter w Polsce!

  2002-01-17 22:54:00 interia.pl

  Tak od jutra (18 stycznia) na ekrany polskich kin trafi aż w 115 kopiach. Zapytacie pewnie jaki to ma związek z Gwiezdnymi Wojnami?... otóż muzyke do filmu skomponował John Wiliams i jest to 19-częściowy poemat symfoniczny, oddający czarodziejską atmosferę obrazu... Ponadto jak informowała interia w grudniu zeszłego roku (pisaliśmy o tym):

  dodatkową atrakcję stanowi fakt, że przed każdą projekcją będzie wyświetlany zwiastun "Forbidden Love".
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Zdjęcie Baila Organy

  2002-01-17 15:31:00 TFN

  Na TheForce.Net znajduje się nowe duże zdjęcie Baila Organy, w którego wcielił się Jimmy Smits. Zdjęcie dostępne jest tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Królowa Jamilla Update

  2002-01-17 12:54:00 TFN

  W Brytyjskim wydaniu Star Wars Magazine (z października / listopada) podano do wiadomości, że królową Jamillę zagra Ayesha Dharker.
  Update: (Lord Sidious; 2002-01-17; 23:57)
  Mamy już kilka zdjęć Ayeshy: Ayesha Dharker, Ayesha Dharker, Ayesha Dharker ze znajomymi, Ayesha Dharker jako królowa Jamilla.
  Warto też przybliżyć choć troche postać tej aktorki. Ayesha urodziłą się w Indiach w 1977, a na ekranie zadebiutowała już w wieku 9 lat. Można rzec, iż w Bollywood stała się prawie odpowiednikiem Natalie Portman (chociaż to już przesada). (Bollywood - to filmowe centrum Indii, a co najważniejszy Indie produkują dwukrotnie więcej filmów niż USA, chociaż filmy te są specyficzne i rzadko wychodza poza ich rynek (no trafiają też na inne rynki wschodnie np. Arabski), a te które wychodza np. Monsoon Wedding zupełnie nie odzwierciedlają typowych produkcji Bollywoodu). Ayesha zdobyła tam sławę dzięki wielokrotnemu wykonaniu piosenek w scenach z deszczem. Niestety trudno mi się wypowiadać o tej częsci jej biografii, zwłaszcza, iż nie można policzyć (bo Hndusi nie prowadzą takich dokładnych filmografii) w ilu filmach tam zagrała. Ponadto w 1989 dała poznać się światu grąc we francuskim filmie "Manika, dziewczyna, która żyła 2 razy". Później zagrała jeszcze w jednym francuskim filmie (1992), i przez parę lat grywała tylko w Hinduskich produkcjach. Dopiero rola w amerykańskiej "Terrorystce" z 1999 otworzyła jej okno na świat. "Atak klonów" będzie jej 7 filmem poza typową kinematografią Hinduską. W roku 2001 pojawiła się też gościnnie w jendym odcinku serialu "Doctors".
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Modele postaci

  2002-01-17 11:38:00

  Prezentujemy na stronie trzy postaci z Ataku klonów w formacie *.qt. Są to trójwymiarowe obiekty - przedstawiajające hrabiego Dooku (2,95 MB), Jango Fetta (3,22 MB) i Obi-Wana (3,6 MB). Do obejżenia tych modeli wymagany jest program Quick Time.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Zdjęcie Owena i Beru

  2002-01-16 23:44:00 TFN

  Na TheForce.Net zamieszczono nowe zdjęcie Owena i Beru na Tatooine. Zdjęcie dostępne jest tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  1 godzina i 50 minut dla AOTC?

  2002-01-16 12:13:00 TFN

  Epizod 2 "Atak klonów" będzie najkrótszym filmem spośród wszystkich Gwiezdnych Wojen. Czas trwania najnowszej części sagi to 110 minut (będzie zatem krótszy o 20 minut od TPM). Informacja ta nie jest jednak do końca potwierdzona. Miejmy nadzieję, że to się zmieni.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Sountrack do AOTC

  2002-01-15 21:14:00 TFN

  Jak wiadomo John Williams zaczął już nagrywać podkład dzwiękowy do Ataku Klonów.
  Jak mówią pogłoski, niektóre fragmenty soundtracku z EII mają być wykorzystane w EIII

  Jak podaje TFN wczoraj nagrano tylko 3 tracki. Do pierwszej sceny ( ta z napisami), druga podobna do tej ze sceny z TPM na Tatooine, i bardzo szybka, podobna do przygrywającej nam podczas ucieczki z Bespina w ESB.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Fotki z FOXa

  2002-01-13 19:06:00

  Pamiętacie te zdjęcia? jedeno zamieściłem w listopadzie zeszłego roku, a drugie w październiku. Dziś udało mi się natrafić na bardzo dobrą jakość tych fotek (z 20th Century Fox)... zatem bez zbędnych komentarzy pobierajcie i od razu na tapete.

  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Fragment AOTC, bez efektów

  2002-01-12 12:20:00 TFN

  TheForce.Net znalazł też bardzo ciekawy fragment AOTC, jeszcze sprzed pracy nad efektami, robiony oczywiście na bluescreenie. Na dodatek dołączyli jeszcze pewne zdjęcia porónawcze z zwiastunów. Filmik dostępny jest tutaj, oraz zdjęcia Anakin i Padme na bluescreenie, Anakin i Padme już z efektami, Obi-wan na bluescreenie, Obi-wan już z efektami.

  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Dzieciaki Lucasa

  2002-01-12 12:13:00 TFN

  TheForce.Net umieścił kilka ciekawych zdjęć z dziećmi Lucasa (Jettem i Katie), na których widać jak pracowały na planie. A są to: Jett na schodach, Jett przed kamerą, Jett i Obi-wan, Katie jako dziewcznya Twi`lek.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Jeszcze nie wycięty - N`Sync

  2002-01-12 11:35:00 TFN

  Lynne Hale z Lucasfilmu powiedziała, iż wypowiedź Joeya Fatone`a była przedwczesna, gdyż George Lucas jeszcze nie zrobił ostatecznego montażu filmu, a dopóki tego nie zrobi bardzo wiele może się jeszcze zmienić i wydarzyć.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  McCallum o AOTC

  2002-01-11 08:30:00 TF.N

  W ostatnim Homing Beacon Rick McCallum (producent GW) powidział:

  "To będzie dom wariatów przez następne sześć miesięcy. To znaczy, że będziemy musieli skończyć film jakiś miesiąc wcześniej. Musimy zaangażować około 60 - 80 aktorów dla każdego kraju, a krajów jest przecież ponad 30. Musimy oczywiście też przetłumaczyć scenariusz. Będzie to bardzo czasochłonny proces."

  Oczywiście jego wypowiedź dotyczy ogólnoświatowej premiery E2 AOTC.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  N`Sync?... nie ;)

  2002-01-10 15:52:00 TFN

  Dziś rano ekipa TFNu dostała wiele doniesień odnośnie występu zespołu N`Sync w Ataku Klonów. Dosłownie przed chwilą na stronie TFNu zamieszczono taką informacje: otóż nie zobaczymy żadnych scen w Epizodzie II z udziałem tego zespołu. Informacja ta jest najwyraźniej prawdziwa, co potwierdził Joey Fatone z N`sync w Carson Radio Show.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Mystery Trailer nr 8 na liście

  2002-01-10 09:54:00 The Force.net

  W plebistycie ogłoszonym przez Alexa Keena trailer Mystery zajął ósmą pozycję na sto innych filmowych trailerów. Trailery Breathing i Forbidden Love zostały wyłączone z konkursu ponieważ tylko najlepszy trailer danego filmu był brany pod uwagę. W tym miejscu zgadzam się z organizatorem - moim zdaniem trailer Mystery jest najlepszy. Dodam tylko, że pierwszym filmem z najlepszym trailerem był "40 days 40 nights".
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Super Battle Droid

  2002-01-09 22:32:00 JediNet

  Na JediNecie znalazł się odnośnik do strony SirStevensGuide.com na której umieszczono opis i obraz Super Battle Droida. Obrazek choć jest wykonany przez fana, to wg JediNetu, jest ponoć bardzo bliski finalnemu wyglądowi Super Battle Droidów. A na dodatek jest jeszcze mały spoiler: Super Battle Droidy, które pojawią się na Geonasis, będą to zmodyfikowane i rozszerzone Battle Droidy, które w przeciwieństwie do swoich poprzedników, nie będą zależne od kontroli zdalnej, np. ze statku typu Droid Control Ship, lecz będą w stanie samodzielnie walczyć. Kolor przedstawiony na tym obrazku, nie jest ich ostatecznym kolorem, w "Ataku klonów" najprawdopodobniej będą ciemno niebieskie/szare.(koniec spoilera).
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Jak idą prace ...

  2002-01-09 07:52:00 Starwars.com

  Na oficjalnej stronie został zamieszczony krótki artykuł o tym jak idą prace nad "Atakiem klonów". Rick McCallum potwierdza dodatkowe dwa dni zdjęć (pewnie udział weźnie w nich Lee, N`Sync i może Neeson), oraz to, że John Williams już od pewnego czasu pracuje nad muzyką. Muzyka ma być nagrywana, jak zwykle przez London Symphony Orchestra, przez 3 tygodnie, i zgodnie z planem ma być nagrana już około 1 lutego. Również prace nad efektami specjalnymi idą zgodnie z planem, wg którego mają się zakończyć w kwietniu. Rick McCallum stwierdził też, że bardzo dobrym pomysłem było zatrudnienie nowego specjalisty od efektów specjalnych - Bena Snowa, który jest po prostu wspaniały. Na koniec McCallum stwierdził, że praca nad AOTC to praca grupowa różnych firm Lucasa i to się czuje, bo w końcu wszystkim im (nam też ;) przyświeca jeden cel - ogólnoświatowa premiera.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Epizod II pokazany !

  2002-01-08 08:17:00 Nowa Gildia

  Magazyn komiksowy KKK zamieścił krótką notkę Arka Wróblewskiego, współpracującego z wydawnictwem TM Semic, który widział roboczą wersję filmu na farmie Georga Lucasa. A oto co powiedział jeden z pierwszych recenzentów: "Pokazano nam wstępną wersję "Ataku Klonów" (...) Niemniej jednak muszę przyznać, że byłem mile zaskoczony. Moim ulubionym filmem "Star Wars" jest "Imperium kontratakuje" i Część II z pewnością powtarza pesymizm i dramatyzm tego epizodu. Wraca kilka znajomych twarzy, między innymi Boba Fett i wreszcie poznajemy wydarzenia, które bezpośrednio doprowadziły do upadku Republiki i powstania Imperium. Nawet Jar Jar nie drażni w swojej epizodycznej roli."
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Katie Lucas w "Ataku klonów"

  2002-01-08 07:50:00

  Wczoraj pisaliśmy o tym, że dzieci Lucasa, Katie i Jett biorą udział w "Ataku klonów", a okazało się, że np. Katie (Jett pewnie też) już dawno kręciła swoją scenę. Nawet na jednym z filmików z produkcji się pojawiła, co widoczne jest na tym zdjęciu. Ale okazało się również, że Katie Lucas grała także w "Mrocznym Widmie" koleżankę Anakina.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Szkic stroju Padme UPDATE

  2002-01-08 07:44:00 StarWars.com

  Na Oficjalnej znalazł się krótki artykuł o projektowaniu i tworzeniu kostiumów dla Padme. Dołączono też dwa zdjęcia: szkicu kostiumu oraz Padme w tym kostiumie, a za nią stoi Beru. Po raz kolejny oficjalnie o Padme napisano Senator Padme Amidala.

  UPDATE (Strangler; 2002-01-09 00:10:00):
  Jak dodaje Iain McCaig, kostium ten bazuje na chińskich, średniowiecznych projektach: widok ogólny, rękaw i znowu Padme w całej okazałości. Można tu dostrzec wiele podobieństw do kostiumów z TPM, widać to zwłaszcza na tym obrazku.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Dodatkowe role...

  2002-01-07 15:18:00

  Anthony Daniels zagra dodatkowo małą rolę porucznika Faytonni w nocnym klubie na Coruscant. Mamy dla Was dwa zdięcia:

  Także Ahmed Best (Jar Jar) w tym samym klubie, wystąpi jako Achk Med-Beq.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Ewan McGregor o "Ataku klonów"

  2002-01-07 11:38:00 TFN

  Jak podaje TheForce.Net w Brytyjski magazynie Arena, znazł się wywiad z Ewanem McGregorem. Ewan miał okazję obejrzeć już jakieś 60-70% skończonego, wraz z efektami, "Ataku klonów" i powiedział o nich, że są bardzo dobre. Ewan bardzo źle wyrażał się o "Mrocznym widmie" i tytule drugiego epizodu. Spytany o to czy to co zobaczył jest lepsze od "Mrocznego Widma", odpiedział: tak. Powiedział także, że Epizod I to film dla dzieci z drobnymymi zarysami konfliktu politycznego, ale na tyle drobnymi, by nie "płoszyć" dzieci. Epizod II to już inna histora, bliższa duchem oryginalnej trylogii.
  Ewan potwierdził również, że w "Ataku klonów" będzie go więcej na ekranie. Opowiadał także, o tym jak ciężko pracuje się na niebieskim ekranie, ale pod koniec powiedział, że choć praca na planie "Gwiezdnych Wojen" jest ciężka to cieszy się, że może być częścią tego wszechświata.
  No i jeszcze wspomniał coś (niemiłego) o brytyjskich brukowcach publikujących zdjęcia jego dzieci.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Dzieciaki Lucasa w EII

  2002-01-07 09:22:00 TFN

  Spoiler:

  Dzieci Lucasa - Jett i Katie dostały mała rolę w EII.
  Jett zagra młodego Jedi, a Katie tancerkę.

  Cóż a miałem nadzieje, że AOTC będzie lepszy od TPM :).
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  N`Sync w AOTC spoiler

  2002-01-06 21:06:00 Episode-X

  W sieci pojawiło się parę nowych informacji o udziale N`Sync w "Ataku klonów". Po pierwsze wszystko wskazuje na to, że całe to przedsięwzięcie jest dziełem Ricka McCalluma, a Lucas nie mieszał w tym palców. Pojawił się także pewien spoiler: N`Sync wcale nie będą brać udziału w bitwie, ale pojawią się wcześniej, na Coruscant, w scenie w której będzie brało udział około 200 Jedi, szykujących się do opuszczenia świątyni. (koniec spoilera)
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Kolory mieczy

  2002-01-04 08:08:00 Episode-X

  Jak donosi Episode-X wiadomo już coś o kolorach mieczy. Tym razem zostało to zebrane. Ale oczywiście ponieważ wciaż trwa post produkcja, kolory te mogą ulec zmianie. Spoiler.: Anakin Skywalker: niebieski później zielony, a później oba na raz.
  Obi-Wan Kenobi: niebieski, a potem zielony.
  Mace Windu: purpurowy.
  Yoda: zielony.
  Luminara Unduli: zielony.
  Barriss Offee: niebieski.
  Shaak-Ti: niebieski.
  Kit Fisto: zielony.
  Hrabia Dooku: czerwony, potem czerwony i niebieski na raz.
  (koniec spoilera).
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Statek Hrabiego

  2002-01-04 07:49:00 TFN

  Tym razem kolejny spoiler, ale tym razem jest to szkic statku hrabiego Dooku. I jest on dostępny tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Sprytne posunięcie

  2002-01-04 07:39:00 TFN

  Kolejny spoiler:. Podczas pojedynku Obi-wana Kenobiego i Jango Fetta na Kamino, Boba Fett zacznie strzelać do Obi-wana, dzięki czemu Fettom uda się łatwo uciec. Potem już Jango Fett pogratuluje Bobie sprytnego posunięcia.(koniec spoilera)
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Wywiad z Rickiem McCallum

  2002-01-03 10:39:00 Empire online

  Na swojej internetowej stronie magazyn EMPIRE umieścił krótki wywiad z Rickiem McCallumem, producentem "Ataku klonów". Jest tam napisane, ż faktycznie głównym czarnym charakterem będzie postać Hrabiego Dooku, odgrywana przez Christophera Lee, ale prawdziwym anty-bohaterem będzie Jango Fett. "To mój ulubieniec" mówi McCallum, dodaje także, że Jango Fett jest wyposarzony w wiele gadżetów, przy których nasze kolorowe, mobilne urządzenia (jak telefonu komórkowe) są niczym. Jango Fett to jest dopiero koleś. Oczywiście całość artykułu zostanie opublikowana w lutowym wydaniu magazynu Empire.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  N`SYNC potwierdzony

  2002-01-03 10:15:00 TFN

  Według TheForce.Net udział N`SYNC w "Ataku klonów" został potwierdzony przez program E!, MTV oraz sam Lucasfilm. Są dwie wersje tego jakim sposobem zespół znalazł się w "Ataku klonów".
  Jak wiadomo Amanda i Katie, dwie nastoletnie, adoptopwane córki George`a Lucasa są wielkimi fankami zespołu i ponoć ojciec zrobił im niespodziankę.
  Druga wersja mówi, że za całą sprawę odpowiedzialny jest nie kto inny jak producent Rick McCallum, do którego doszły słuchy, iż chłopcy z N`SYNC są wielkimi fanami zespołu, więc zaproponował im wystąpienie w filmie, w wielkiej scenie z wieloma ekstra dodatkami. Jednak sam ich występ będzie krótki i prawdopodobnie nie będą mieli żadnych ról mówionych, więc wszystko wskazuje na to, iż będą oni raczej rycerzami Jedi na Arenie Geonasis, a nie zespołem muzycznym.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Darth Tyranus - SPOILER

  2002-01-02 11:10:00

  Tym razem będzie to dość ciekawy spoiler, poświęcony Darthowi Tyranusowi. Spoiler.: Wszędzie było wiadomo, że Hrabia Dooku, to renegat Jedi, choć pojawiały się pogłoski, że miałbyć on też Lordem Sith, Darthem Tyranusem, ale wszystko wskazuje na to, że potwierdzenie tej informacji przyjdzie dopiero pod koniec filmu. Po tym jak Hrabia ucieknie z Geonasis, uda się na Coruscant i wyląduje na jakimś opuszczonym budynku. Hrabia wyjdzie ze swojego statku i przywita się z Darthem Sidiousem. Prawdopodobnie będzie tam następujący dialog:

  DOOKU
  The Force is with us, my master.
  Moc jest z nami, mój mistrzu

  SIDIOUS
  Welcome home, Lord Tyranus. You have done well.
  Witaj w domu, Lordzie Tyranus. Sprawiłeś się dobrze.

  DOOKU
  I bring you good news, my Lord. The war has begun.
  Przynoszę dobre wieści, mój Panie. Wojna się rozpoczęła.

  SIDIOUS
  Excellent. Everything is going as planned...
  Doskonale. Wszystko idzie zgodnie z planem...

  (koniec spoilera).
  KOMENTARZE (0)
  Loading..