TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Zamów AOTC na DVD a dostaniesz...

2002-10-31 17:55:00 E-X

Każdy Autsralijczyk, który zamówi jeszcze przed wydaniem Atak Klonów na DVD otrzyma taki plakat.


KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kto wygra wojnę ...

2002-10-28 19:52:00 TFN

Entertainment Weekly opublikowała raport, który film Spide-Man, czy „Atak Klonów” przyniesie większe dochody ze sprzedaży DVD.
„Spider-Man” nad DVD ukaże się już 1. listopada. Oprócz filmu, płyty będą zawierały 40 letnią historię komiksu, oraz dokument typu "jak kręcono". Przewiduję się, że sprzedanych zostanie około 20-30 milionów egzemplarzy. Natomiast „Atak Klonów” najprawdopodobniej przegra tę rywalizację. Zawartość obu płyt doskonale znamy. Niestety to wydanie wychodzi aż 13 dni po Spider-Manie. W dodatku, niektórzy szacują, że skoro film nie pokonał „Mrocznego Widma” to podobnie może być z DVD. Szacuje się, że sprzedać wyniesie od 15 do 20 milionów egzemplarzy.
Jak dotąd Spider-Man prowadzi w rankingu Box-office, i nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Oba filmy coraz trudniej znaleźć na ekranach kin, i wszystko wskazuje, że różnica 101 milionów dolarów się utrzyma.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kup plakat jeśli ...

2002-10-25 15:00:00 SW.com

Osoby prenumerujące Star wars Insidera mogą już zamawiać plakat IMAX-owskiej wersji Ataku Klonów. Plakat zaprojektowany przez Davida McMackena kosztuje $24.95 (ponad 100 zł) + koszt przesyłki. Pierwszeństwo w zamawianiu plakatu mają fani ze Stanów i Kanady.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC DVD/VHS - Oficjalne Dane ...

2002-10-24 21:32:00 Imperial

Dzięki uprzejmości dystrybutora - Imperial Entertaiment możemy zaprezentować oficjalne dane i okładki polskiego wydania Ataku klonów.
Jak wiadomo oficjalna premiera będzie miała miejsce 13 listopada. VHS będzie w dwóch wersjach do wyboru - wersja panoramiczna z napisami oraz pełnoekranowa z dubbingiem.

Oficjalny, ostateczny spis zawartości DVD:

Informacje na temat pierwszego dysku:
Komentarze Georgea Lucasa, Ricka McCalluma, Bena Burtta, Roba Colemana, Pabla Helmana, Johna Knolla i Bena Snowa
Obraz anamorficzny, panoramiczny - 2.35:1 Stworzony wyłącznie przy użyciu techniki cyfrowej
Dźwięk: film - angielski Dolby 5.1 Surround EX
Komentarze - angielski 2.0
Napisy: chorwacki, czeski, grecki, hebrajski, islandzki, polski, portugalski, turecki węgierski

Dodatki na dysku drugim (ponad 6 godzin)ATAK KLONóW
Osiem scen usuniętych z oryginalnej wersji filmu wybranych specjalnie do tego wydania DVD z wprowadzeniem Georgea Lucasa, Ricka McCalluma i Bena Burtta
Oryginalny, pełnometrażowy dokument "From Puppets to Pixels" pozwalający prześledzić rewolucyjne metody cyfrowego kreowania postaci takich jak Yoda, Dexter Jettster i wielu innych.
Ekskluzywny dokument "State of the Art: The Previsualisation of Episode II"
Zobacz jak Ben Burtt i jego ekipa objaśniają proces tworzenia dźwięku w Części II w zupełnie nowym dokumencie "Films Are Not Released; They Escape"
3 sekwencje pogłbiające wiedzę na temat głównego wątku Ataku Klonów, scen akcji i wątku miłosnego
Wyczerpująca i wszechstronna, nagrodzona prestiżową nagrodą 12-częściowa seria dokumentalna na stronie internetowej
"Across the Stars" - muzyczny teledysk z udziałem Johna Williamsa
Zwiastuny kinowe i 12 reklam telewizyjnych
Plakaty kinowe i drukowane materiały reklamowe z kampanii z różnych krajów
"R2-D2: Beneath the Dome" - zwiastun
Nigdy wcześniej nie prezentowana galeria fotosów z produkcji
Montaż wizualnych efektów specjalnych
DVD-ROM link do ekskluzywnej zawartości Star Wars.
I jeszcze polskie okładki:


KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD UPDATE

2002-10-24 18:38:00 Michał Owczarek

Jak donosi Michał Owczarek, w sklepie internetowym - Stereo.pl można już zamówić AOTC na DVD. Cena 94,87 zł . A swoją drogą ciekawe jaką cenę będą oferować supermarkety. W ofercie sklepu jest też wersja VHS (dla zalogowanych użytkowników).
Update, Andaral
Jak donosi L_KoMr, DVD można też zamówić w sklepie OceanDVD. Kosztuje on tam 92 PLN. Uwaga, zamówione w przedsprzedaży płyty będą wysyłane w dniu oficjalnej premiery ustalonej przez dystrybutora, to znaczy 13 listopada.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Rick o DVD

2002-10-19 16:22:00 TFN

"Filmowcy kochają format DVD, ponieważ bardzo upodabnia odbiór filmu w domu, do odczuć w kinie". - twierdzi Rick. Jeśli weźmie się koszt pójścia w dwie osoby do kina, doliczy się parking i popcorn wychodzi nam około 20 dol. Spore znaczenie dla młodzieży ma fakt, że film pojawia się w 4 miesiące po premierze kinowej w wypożyczalniach, i można go obejrzeć za 5 dol.
format DVD jest szczególnie ważny w dobie filmów, gdzie coraz więcej efektów tworzonych jest komputerowo. W przypadku "Ataku..." jest to tym bardziej istotne, bo cała obróbka (nawet, przypomnijmy, zdjęcia) odbywała się cyfrowo. Format DVD jest zatem najodpowiedniejszy dla Epizodu 2. "Miną lata niestety, zanim większość kin zacznie w pełni cyfrowe projekcje" - kończy MacCallum.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Usunięte sceny...

2002-10-18 20:28:00 DVDCC

Tuż przed pojawieniem się wydania DVD z Klonami, w sieci pojawiły się nowe zdjęcia z wyciętych scen, które znajdą się na drugim dysku. Możecie je znaleźć w Galerii Usuniętych Scen, która do tej pory była bardzo uboga (zaledwie 4 zdjęcia).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

IMAXowy Trailer

2002-10-18 18:56:00 TFN

Na TFN przedstawiono opis trailera "Ataku..." w wersji dla kin IMAX. Poza migawkami z filmu (na przykład Yoda odbijający błyskawice Dooku) pojawiają się tam napisy: "Wielkość znaczenia nie ma... Z wyjątkiem kin IMAX" a potem: "Attack of the Clones: The IMAX Experience" (Atak Klonów: Doświadczenie w Imaxie - tłum. moje). Jak tylko ten trailer pojawi się w wersji "ściągalnej", nie omieszkamy umieścić go na Bastionie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Oficjalna polska zapowiedź ...

2002-10-17 14:27:00 Imperial

Na oficjalnej stronie polskiego dystrybutora "Ataku klonów" pojawiła się już długo oczekiwana zapowiedź. Zarówno VHS (w dwóch edycjach - panoramiczna z podpisami, i zwykła z dubbingiem) oraz DVD wejdą u nas 13 listopada 2002, czyli za niecały miesiąc. A oto co można o AOTC przeczytać na stronie dystrybutora:
Gwiezdne Wojny cz. 2: Atak Klonów

Saga trwa...

Gwiezdne Wojny: Część II Atak klonów rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach przedstawionych w Mrocznym widmie. W galaktyce zaszło wiele istotnych zmian. Anakin Skywalker (Hayden Christensen), Obi-Wan Kenobi (Ewan McGregor) i Padme Amidala (Natalie Portman) spotykają się po raz pierwszy od czasu konfliktu między Federacją Handlową a Naboo - rodzinną planetą Padme. Anakin wyrósł na obiecującego Jedi, ucznia Obi-Wana, który po śmierci swego mistrza Qui-Gon Jina zyskał miano nauczyciela; Padme natomiast zasiada w galaktycznym senacie. Anakin i Obi-Wan otrzymują zadanie chronienia Padme, której grozi śmierć ze strony płatnych zabójców działających na zlecenie ruchu separatystycznego.
Między Anakinem i Padme rodzi się uczucie. Oboje czują się rozdarci między poczuciem obowiązku i honorem a osobistym szczęściem i zakazaną miłością. Muszą dokonać brzemiennych w skutki, trudnych wyborów, które wpłyną nie tylko na ich własne losy ale zaważą na przyszłości całej galaktyki.
Dzięki Części II w twojej kolekcji wideo możesz ekscytować się przygodami bohaterów wciąż od nowa. Zobacz jak rozpoczęła się Wojna Klonów, przeżyj jeszcze raz walkę na miecze świetle Mistrza Jedi - Yody i pozwól by Część II wyjawiła sekrety dalszych części kosmicznej sagi Gwiezdnych Wojen.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wielkość znaczenia nie ma!

2002-10-16 19:43:00 starwars.com

.... w IMAXach. Jak możemy przeczytać na oficjalnej: "Ogromny Yoda stojący z mieczem nad kilkoma zabytkami Stanów Zjednoczonych. Ta grafika przywołuje wspomnienia z przeszłości - swym wykonaniem odwołuje się do starych kinowych plakatów. Oto ten plakat:


KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Bantha Tracks

2002-10-15 18:18:00 SW.com

1 listopada, wraz z wejściem na ekrany kin IMAX Ataku Klonów, fani prenumerujący Star Wars Insidera, otrzymają nowy newsletter - Bantha Tracks. Całośc składająca się z ośmiu stron będzie poświęcona wydaniu Ataku w kinach IMAX. Zawierać będzie również nowy plakat Ataku Klonów, który pojawi się na oficjalnej w najbliższym czasie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Trzynasty na Świecie

2002-10-15 10:47:00 TFN

Atak Klonów zajmuje obecnie 13 miejsce wśród najbardziej dochodowych filmów. Ogólne wpływy osiągnęły obecnie 635027624 $ co daje Atakowi 13 miejsce, zaraz za Szóstym Zmysłem (672,8 milionów $)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Informacje o AOTC w IMAXach

2002-10-13 21:17:00 starwars.com

Zacznijmy od zasadniczej różnicy między IMAXem i normalnym kinem. Normalne projektory używają taśmy 35mm. IMAXy natomiast, nie dość, że dysponują ogromnym ekranem, który może sprawić wrażenie, że jesteś w środku akcji filmu, korzystają z taśmy 70mm. Wydanie „Ataku...” w wersji dla tych kin musiało być poprzedzone przygotowaniem odpowiedniej taśmy.Jak widzimy na powyższym porównaniu, Obraz na standardowych, 35mm taśmach jest rozciągnięty w pionie. Specjalne soczewki projektora dopiero zmieniają te proporcje. Klisza przystosowana do IMAXów nie dość, że jest większa, to jeszcze zachowuje odpowiednie proporcje. Poza tym, do projektorów w IMAXach taśma wchodzi inaczej niż do normalnych, stąd inne umieszczenie perforacji względem obrazu.
W projektorach IMAXu używa się żarówek o mocy 15000 watów (dla porównania, w projektorze w warszawskim kinie RELAX - bodaj 4000 watów, przy ekranie wielkości 7x15 m.) zatem klisza IMAXowa musi być bardziej wytrzymała na wysokie temperatury.
Obraz E2 po przygotowaniu do obróbki przez komputer zajmował około 7 terabajtów na dyskach twardych (to około 13000 dysków DVD!!!). Cyfrowo usunięto ziarnistości, poprawiono kolory i kontrast przystosowując film do specyfiki ekranów IMAX. Potem pozostaje już tylko przygotowanie taśmy.
Ja chcę zobaczyć „Atak...” w IMAXie!!!
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe smaczki!

2002-10-12 22:39:00

Po dłuugim czasie aktualizujemy smaczki z "Ataku klonów". Szczególne podziękowania należą się TDC... Za spostrzeżenia i za cierpliwość! Pewnie następna aktualizacja będzie po pojawieniu sie E2 na VHS i DVD, kiedy wszyscy obejżą go jesczez raz... i jeszcze... :) Zapraszam tymczasem tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

DVD – druga płyta

2002-10-11 22:18:00 starwars.com

Na drugiej płycie DVD, tej z dodatkami, też będziemy mogli poruszać się po jednym z losowo wybranych „tematów” menu. W przeciwieństwie do dysku pierwszego, będą to: Naboo, Klub Nocny Coruscant, Biblioteka Jedi i Jadłodajnia Dexa.
Najsmaczniejszym kąskiem wydaje się długi (52 minuty) film dokumentalny „Od lalek do pikseli” prezentujący pracę ILM przy tworzeniu cyfrowych postaci. Szczególną uwagę poświęcono w tym filmie Yodzie. Poczynając od kukły filmowanej na planie, a na w pełni wygenerowanym komputerowo mistrzu Jedi kończąc. Nie mogło też zabraknąć wspomnienia o cyfrowych „dublerach” aktorów. Nie zapominajmy, że Jango Fett, Dooku czy Obi-Wan byli generowani komputerowo w niektórych ujęciach.
Drugi film dokumentalny, zawarty na płycie, opowiada o animatyce (State of the Art: The Previsualization of Episode II"). Będzie można zobaczyć w nim fragmenty bitwy na Geonosis, które nigdy nie wyszły poza stadium projektów.
Następnym dokumentalnym dodatkiem będzie, trwający około 20 minut film, o pracy Bena Burtta i jego ekipy. Zobaczymy, jak powstawały dźwięki do Epizodu II - nie tylko wybuchy czy warkot myśliwca Jedi, ale też westchnięcia podczas pocałunków. Nie należy też zapominać o wszystkich 12 częściach „Making Episode 2” i trzech „dodatkach” o tytułach „Love”, „Action”, i „Story”.
Oczywiście fani sagi najbardziej czekają na 8 usuniętych scen, które na DVD będą zamieszczone razem z wyjaśnieniami Lucasa, Burtta i MacCalluma, dlaczego zdecydowali się daną scenę usunąć.
Oczywiście nie zabraknie też trailerów (łącznie ze sławnym Mystery), „Across the Stars” czy reklam telewizyjnych. Poza tym, trailer filmiku R2-D2 „Beneath the Dome”, kilka „Easter eggs” oraz dostęp do dodatkowych materiałów w sieci.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Seminarium Klonów...

2002-10-11 00:54:00 Philomythus i JediNet

To, że Klony przeszły już do historii, to fakt. Najnowszy film Lucasa wywołał nie małe poruszenie w Hollywood, a to głównie za sprawą cyfrowej produkcji i dystrybucji. Na dniach odbyło się też specjalne seminarium, które zapowiadaliśmy już wcześniej, zorganizowane przez ILM i Lucasfilm, i poświęcone różnym aspektom technologii wykorzystanej podczas produkcji AOTC. Podczas tego seminarium pokazano też wiele ciekawych, scen, w roboczej wersji, nigdy nie wykorzystanych w filmie. Wśród nich były między innymi:
 • Ujęcie w którym Obi-wan zakrada się do mieszkania Janga, by znaleźć jakieś dowody.
 • Padme budząca Anakina, któremu śnił się koszmar na statku transportowym.
 • Samuel L. Jackson chodzący po bibliotece Jedi (Yoda pewnie miał być dorobiony komputerowo).
 • Mace Windu w swoim biurze, prawdopodobnie rozmawiający z Obi-wanem przez holo.
 • Mnóstwo scen w których Anakin i Padme chodzili wokół jeziora, a których nie wykorzystano.
 • Jango na platformie Kamino, też niedokończony i niewykorzystany kawałek.
 • Padme i Ani chodzący po jakiejś jaskini na Geonosis, Padme miała dziwny hełm, który się nie pojawił w filmie.
 • Jango stojący zupełnie jak Boba Fett z szkiców Ralpha McQuarrie’ego, podczas gdy Dooku rozmawiał z Federacjami i Gildiami.
 • Obi-wan wyjmujący jakiś materiał zaczepiony o silnik speedera.
 • C-3PO witający Padme i Anakina, jeszcze nieskończony.
 • Padme i Owen nakładający okrycie na C-3PO.
 • Mocno rozszerzona scena w Outlander Club.
Ben Burtt pokazał ponadto jeszcze kilka innych scen także wyciętych, a wśród nich:
 • Watto ściskajacy Anakina.
 • Szturmowcy klony latajacy na skuterach.
 • Porównanie scen w sali rady Jedi z TPM i AOTC.
 • Padme żegnająca Anakina, zanim wyjechał szukać matki. W scenie tej pojawił się w oryginale też Owen Lars.
 • Trochę scen próbnych.
Pokazano też kilka scen animatycznych. A Rick McCallum wdał się w dyskusje o Spidermanie i o tym, że cała ta grafika komputerowa rujnuje klimat Gwiezdnych Wojen.
Szkoda, że tych scen nie będzie na DVD.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Coś bliżej o DVD

2002-10-10 23:26:00 starwars.com

Podobnie jak było w przypadku TPM, za każdym razem, gdy włożymy DVD do odtwarzacza uruchomi się jedna z trzech „planetarnych”, nakładek na menu. Odwiedzimy zatem Kamino, Geonosis i Coruscant.
Film został podzielony na 50 rozdziałów, co pozwoli na łatwy i szybki dostęp do ulubionego fragmentu AOTC. Ścieżka dźwiękowa została wykonana w sześciokanałowym systemie Dolby Surround EX. Jak zapewnia oficjalna wspaniale słychać wybuchy ładunków sejsmicznych, czy odgłosy speedera Zam. Poza tym, w amerykańskiej edycji „Ataku...” będzie jeszcze wersja hiszpańska i francuska w formacie 2.0.
Dostępna będzie także ścieżka zawierająca komentarze George’a Lucasa, Ricka MacCalluma, Bena Burtta, Roba Colemana i osób odpowiedzialnych za efekty cyfrowe, czyli Johna Knolla, Bena Snowa i Pablo Helmana. Należało by też wspomnieć, że wypowiedzi twórców zmontował i przygotował Gary Lava, ten sam, który zajmował się tym przy DVD z Epizodem 1.
Osoby, które nie miały okazji obejrzenia „Klonów...” w cyfrowym kinie ucieszy zapewne fakt, że na DVD zamieszczono właśnie tą nieznacznie rozszerzoną, przeznaczoną dla cyfrowych kin, wersję.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Recenzje AOTC na DVD w sieci...

2002-10-10 13:34:00

Choć płyta DVD z „Atakiem klonów” jeszcze się nie pojawiła na rynku, niektórzy dziennikarze mieli już okazję go pooglądać i przetestować. Wśród nich są The Digital Bits a także DVD File oraz IGN.
W wszystkich recenzjach podkreśla się to, że wizualnie Klony biją praktycznie doskonałe, jeśli chodzi o jakość obrazu na DVD, „Mroczne Widmo”. Powszechnie uznaje się, że jest to wynik użycia kamery cyfrowej podczas kręcenia filmu, zamiast tradycyjnej aparatury. Równie dobrze, został oceniony dźwięk, który także prawie wszędzie dostał maksymalną notę. Dźwięk, oczywiście słuchany na sprzęcie obsługującym chociażby Dolby EX, a nie głośnikach mono czy stereo, uwypukla melodyczne utwory Johna Williamsa, nadaje kolorytu dialogom.
Oczywiście w DVD dostrzeżono dwie wady, pierwszą z nich jest film, który wszyscy recenzenci oceniają jako lepszy od „Mrocznego Widma”, lecz jeszcze nie dorównujący poziomowi „Imperium Kontratakuje” czy „Nowej Nadziei” (jakoś pomijają „Powrót Jedi”). Drugą wadą są dodatki. Tutaj, sprawa wygląda tak. Nie jest źle, ale jest niestety nazbyt porównywalnie z „Mrocznym Widmem”. Lucasfilm nie wymyślił nic specjalnie nowego, nie zaszokował nas. Mało tego, jeszcze gorzej prezentują się sceny wycięte. Pomijając tego, że jest ich niewiele, to na dodatek mało wnoszą do akcji, są to głównie długie dialogi, jak rozmowa w domu rodziny Padme, czy jak Dooku przesłuchuje panią senator. Brakuje scen, o których pisała chociażby sama oficjalna, scen akcji, które były dołączone do „Mrocznego Widma”. Gdzie jest scena w której rycerze Jedi, pod wodzą Ki-Adi-Mundiego i Plo Koona, atakują Statek Kontroli Droidów na Geonosis. Przecież oficjalna pisała, że ta scena jest dokańczana. Szkoda, że nie znalazła się ona w dodatkach, podobnie jak wiele innych scen.
My będziemy musieli poczekać na płytę do 13 listopada, gdy się pojawi, równocześnie co kaseta VHS.
Na koniec jeszce kilka screenów:


KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Przygotowanie DVD

2002-10-09 21:53:00 starwars.com

Na oficjalnej, dokładnie tutaj, znajduje się tekst o pracy nad DVD z "Atakim klonów".
Z wypowiedzi ekipy możemy się dowiedzieć między innymi, że proces tworzenia DVD trwa około 1,5 roku, zatem o tym, co ma się znaleźć na płytkach, zaczęto myśleć na długo przed premierą kinową Epizodu 2.
"Ponieważ "Atak..." był kręcony całkowiecie przy użyciu kamer cyfrowych, jest zatem stworzony do formatu DVD." - Mówi Lucas. "Klony" będą też pierwszym cyfrowo nagrywanym filmem na DVD!
Poza tym, według Jima Warda (kierownika produkcji DVD), Lucas Film wiele nauczył się przygotowując dyski DVD z Epizodem 1. W przypadku E2 mieli już "przetartą ścieżkę".
Spędziliśmy wiele czasu aby przygotować tak szczegółową grafikę komputerową i doskonale czysty dźwięk. Smuci mnie, że wiele kin nie było dostatecznie dobrze przygotowanych, aby to pokazać." - rozpacza MacCallum. " Na szczęście teraz wiele kin domowych może w pełni pokazać nasze starania!" - kontynuuje Rick.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

24h po premierze w USA ...

2002-10-08 19:23:00 [-o-] anonimus [-o-]

Dzisiaj zostałem poinformowany, że polska premiera "Ataku Klonów" na DVD i VHS została przesunięta, ale do tyłu- bardzo dobrze, z 20.11.2002 na 13.11 br. , czyli tak samo jak w Australii, a w 24h po Stanach Zjednoczonych.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD: pirackie a oficjalne

2002-10-08 10:36:00 Piotr

Parę razy pisaliśmy w czasie wakacji o pirackim DVD z Klonami, a we wrześniu o menu do oficjalnego DVD. Wiadomo, że jakością pirat jest bardziej zbliżony w większości przypadków do VideoCD niż DVD (choć jak wiemy było w Polsce kilka różnych piratów, z różnych źródeł). Oto menu jednego z nich:
Menu główne pirata
Menu językowe
Wybór scen 1-4
Wybór scen 5-8
Wybór scen 9-12
Różnice porównajcie sami.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Co powiedziała Zam?

2002-10-05 17:17:00 starwars.com

Na bardzo ciekawe pytanie odpowiedział tym razem Ben Burtt, człowiek odpowiedzialny za montaż i udźwiękowienie AOTC.
Gdy Zam została trafiona przez zatrutą strzałkę, umierając powiedziała coś w swoim ojczystym języku, co brzmiało podobnie jak "slimeball" (kupa śluzu) wypowiedziane przez Sebulbę w E1. Ben Burtt potwierdził, że w istocie, Zam wypowiedziała te słowa po Huttyjsku.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zarobki klonów a IMAX

2002-10-03 14:45:00 Philomythus / Boxofficemojo / Cinescape

Jak donosi dziś Cinescape Lucasfilm oficjalnie potwierdził zakończenie prac nad przygotowywanym IMAXowym wydaniem Klonów, czyli okrojoną 120 minutową wersją AOTC. Bez wątpienia jest to też informacja reklamowa, gdyż w chwili obecnej, klony choć przekroczyły już próg 300 mln $ w zarobionych w USA, i dobijają już do 302 mln, ostatnio zarabiają nie wiele. W ostatni weekend przyniosły 106 tysięcy dolarów, co dało im 38 miejsce (tydzień wcześniej za 189 tysięcy było 29). We wtorek, w swój 139 dzień wyświetlania Klony pobiły rekord niskiego przychodu, przynosząc zaledwie 7 tysięcy. Oczywiście trudno to nazwać razem słabymi zarobkami, ale niektórzy są pazerni. Ostatnio jedynym spowalniaczem regresu zarobków klonów, była magiczna granica 300 mln, która przyciągnęła do kin wielu nowych widzów. Teraz producenci zapewne liczą, że to samo może być z IMAXem. Warto dodać, że na ekrany amerykańskie na dniach wszedł film Apollo 13, oczywiście w wersji IMAXowej. Film wyświetlano zaledwie w 18 kinach, a w weekend przyniósł ponad 450 tysięcy. Klony mają być wyświetlane w 70 kinach, o ile nic się nie zmieni. Warto dodać, że w związku z całą sytuacją producenci liczą także na wzrost zainteresowania normalną wersją AOTC.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zamieszanie z IMAXowymi klonami...

2002-10-02 11:21:00 TFN

Jakiś czas temu pisaliśmy, że w końcu zapowiedziano IMAXową wersję AOTC, która ma w dodatku być trochę krótsza od normalnej. Tymczasem okazuje się, że IMAXowa wersja została zapowiedziana przez 20th Century Fox, bez porozumienia wcześniejszego z kinami, które teraz mogą być zmuszone do zmiany repertuaru, co może się skończyć ogólnym zamieszaniem wśród dystrybutorów. Dość prawdopodobne będzie, iż w niektórych stanach Klony w ogóle nie będą pokazywane. A do tego często jeszcze trzeba dorzucić koszty modernizacji niektórych kin, które nie odpowiadają normą Lucasowców. Na razie AOTC w wersji IMAX będzie wyświetlane jedynie w USA i Kanadzie, tymczasem np. w Anglii wciąż wszyscy oczekują na potwierdzenie, czy Klony będą wyświetlana tam w tym roku. Swoją drogą ciekawe, czy dotrą one do Polski.
KOMENTARZE (0)
Loading..