TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Shaaki na Geonosis?

2002-11-28 22:43:00 La Touffe

ILM i spółka nie przestaje nas zadziwiać swoimi pomysłami. Oto fragment AOTC, w którym dla kawału władowali Shaaka podczas bitwy na Geonosis. Rysunek z tym możecie zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Valarian o E2 na DVD, czyli ...

2002-11-26 17:05:00 Valarian Skywalker


Recenzja: Star Wars Epizod II : Atak Klonów (DVD)

Dopiero kilka dni po premierze poszedłem do sklepu, aby kupić dwupłytowe wydanie Ataku Klonów na DVD. Nie zawiodłem się. Płyta i wszystko co się na niej znajdowało było wspaniałe. Ale może zacznę od początku - od menu. Podobnie jak w wydaniu DVD mamy trzy rodzaje menu - Genosis, Coruscant oraz Kamino. Najbardziej do gustu przypadło mi menu główne 'Genosis' i menu dźwięku/napisów 'Kamino'. Zdecydowana większość menu jest, że tak to ujmę ruchoma, co niesamowicie wygląda i robi oszałamiające wrażenie. Na drugim dysku jest chyba jedno, czy dwa takie, które po prostu są obrazkami, ale nie będę się nad tym już bardziej rozczulać. Na pierwszym dysku mamy przede wszystkim film oraz komentarze do niego. Jakość filmu [dźwięk i obraz] są naprawdę wspaniałe. Do filmu możemy wybrać kilka napisów, w tym polskie. Niestety, lub dla niektórych na szczęście na płytce nie ma polskiego dubbingu. Słyszałem też, że z filmu ma być wycięta scena z kopnięciem w głowę Jango, jednak w mnie ta scena jest cała i zdrowa. A druga płyta to dodatki do filmu i to nie byle jakie dodatki : wycięte sceny i filmy dokumentalne to tylko początek, a resztę lepiej zobaczcie sami. Znajdziemy tam też cztery trailery AOTC, które większość z Was już zapewne widziała. Największym minusem Ataku Klonów na DVD jest brak polskich napisów na drugiej płycie, zawierającej dodatki - osoby nie znające angielskiego mogą nie być zadowolone... Każdemu Fanowi polecam to ekskluzywne dwupłytowe wydanie.

Valarian Skywalker
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Oficjalne Polskie tapety i sceensavery...

2002-11-19 21:25:00 Imperial

Dystrybutor „Ataku klonów” na DVD i VHS, firma Imperial Entertaiment, na swojej stronie udostępniła specjalną prezentację „Ataku klonów” Można w niej trochę poczytać o dodatkach na płycie, obejrzeć zwiastun, a także ściągnąć wygaszacz ekranu oraz tapety.
Wygaszacz ekranu można też ściągnąć z naszego serwera tutaj, natomiast w celu zapoznania się z tapetami zapraszamy do galerii.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Siedem milionów kopii

2002-11-19 18:57:00 TFN

W ciągu sześciu dni sprzedaży Ataku Klonów na DVD i VHS sprzedano siedem milionów kopii. Jest to jednak zaledwie połowa tego, co osiągnął Spider-Man i Monstres Inc., a w przyszłym tygodniu wyjdzie Ice Age. Najprawdopodobniej te trzy filmy, a nie Atak Klonów bedą konnkurowac ze sobą o tytuł najlepszego DVD ostatniego kwartału 2002.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Znów THX

2002-11-17 19:25:00 TFN

Lucas lubi na swoich filamch robić odnośniki do swojego pierwszego - THX-1138. Tym razem ofiarą padł jeden z klonów, który ową nazwę ma wybitą na tyle głowy.


KOMENTARZE (0)

Atak klonów

A może jednak 12? UPDATE

2002-11-17 09:15:00 TFN

Wszystko wskazuje na to, że dochody Ataku Klonów z kin IMAX, sprawią, że wprawdzie nieznacznie, ale Atak prześcignie Dzień Niepodległości w rankingu Box Office. Obecnie Atak Klonów zarobił $306,112,386, a Dzień Niepodległości $306,169,255. Różnica naprawde niewielka, wiec pozostaje tylko czekać.
Update, Lord Sidious
Choć nie ma jeszcze ostatecznych wyników tego weekendu w USA, to według najświeższych danych szacunkowych, AOTC dzięki IMAXom, nie tylko pokonało w ten weekend „Dzień niepodległości”, ale przekroczyło też 307 mln $. Czyli zostaną tylko dwa do ROTJ. W ten weekend AOTC w IMAXach zarobi prawdopodobnie 30% mniej niż poprzedni, co przyniesie niecały milion. Dodajmy jeszcze, że poza weekendami, w zwykłe dni tygodnia, AOTC przynosiło prawie tyle samo co w 3 dni weekendowe, więc jeśli ta tendencja się utrzyma, najpóźniej w ciągu dwóch tygodni prześcignie ROTJ. Obecny spadek można tłumaczyć premierą drugiej części Harry’ego Pottera. I tu też ciekawa sprawa, bo szacunki zarobków w pierwszy weekend filmu są różne od niecałych 80 mln (AOTC miał prawie 81 mln), do 88 mln. Z tym, że jest to i tak mniej niż było to w przypadku pierwszej części filmu o Harrym. Pewne dane będą około wtorku.
Update 2, Jeth
Atak zajmuje już 12 miejsce z wynikiem $307,073,252.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Recenzja AOTC na DVD

2002-11-16 21:59:00

Atak Klonów na DVD jest w sklepach już tydzień, a osobom, które go jeszcze nie kupiły, może pomóc recenzja, która znajduje się tu
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Jeszcze o zarobkach AOTC na DVD

2002-11-16 16:30:00 Stopklatka

W ciągu 24 godzin od rozpoczęcia sprzedaży (o północy we wtorek) "Atak klonów" na wideo i DVD zarobił w Ameryce Północnej 75 milionów dolarów.
Mark Dunn z Twentieth Century Fox Home Entertainment powiedział, że może być to najszybciej sprzedający się tytuł w tym roku, jeżeli nie w całej historii. Prawdopodobnie ponad milion kopii z tym filmem sprzeda się na całym świecie.
"Gwiezdne wojny, część II - Atak klonów" jest już także do nabycia w Polsce.

Wcześniej pisaliśmy o sukcesie ilościowym Klonów.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony zaatakowały USA!!!

2002-11-14 15:12:00 Onet.pl

Film "Gwiezdne wojny: Atak klonów", który od wtorku można kupić na płytach DVD w Stanach Zjednoczonych, w ciągu pierwszych 24 godzin rozszedł się w 4 milionach egzemplarzy. Ekskluzywne wydanie miało wczoraj swoją polską premierę.
"Atak klonów" nie pobił jednak rekordu "Spider-Mana", który rozszedł się w tym samym czasie w liczbie 7 mln egzemplarzy, a także "Potworów i spółki" - 5 mln. Jednak wytwórnia 20th Century Fox jest zadowolona z osiągniętego wyniku i liczy na to, że film rozejdzie się w 15 mln kopii.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Jak tworzono cyfrowego Yodę

2002-11-14 15:06:00 Philomythus za Interia

Magazyn "Entertainment Weekly" opublikował we wtorek, 12 listopada, wywiad z twórcami nowego, cyfrowego mistrza Yody, ktorego widzowie podziwiali w filmie "Gwiezdne wojny: Atak klonów". Aktor i reżyser Frank Oz oraz Rob Coleman, reżyser animacji z wytwórni ILM, zmienili Yodę z lalki w prawdziwego cyfrowego bohatera. Jednemu z nich zawdzięczamy głos Yody, drugi jest twórcą jego ciała.
Twórcy zapytani, czy nie żałują, iż Yoda stał się cyfrowy, zgodnie odpowiedziali, że pomimo wszystko cieszą się z tego faktu.
"Nie skarżyłem się, kiedy mi powiedzieli, że Yoda będzie cyfrowy. Lalkarstwo to cholernie ciężki kawałek chleba. Czy tęsknię za tym? Trochę. Jednak cieszę się, że przedsięwzięcie weszło na wyższy poziom technologiczny" - stwierdził Frank Oz, który udzielił Yodzie swego głosu i osobicie go animował w całej gwiezdnej serii.
Stworzenie cyfrowego Yody nie było jednak łatwym zadaniem.
"Byłem pewien, że poradzimy sobie ze scenami, gdy Yoda gra. Jednak trzeba było również nakręcić ujęcia, w których nie mogłem oprzeć się na doświadczeniach Franka, który wcześniej sam poruszał lalką. Nie wiedziałem na przykład, jak zaaranżować walkę. Jak Yoda powinien się poruszać. Kombinowałem miesiącami. Wtedy Frank zaproponował scenę, w której Yoda chwyta nagle miecz przeciwnika... Zależało nam na tym, by pokazać, że taki staruszek potrafi jeszcze dołożyć hrabiemu Dooku" - mówił Rob Coleman.
"Yoda miał tu być jak matka, która w obronie dzieci zdolna jest do nadludzkich wyczynów. Zresztą, Dooku by kiedyś uczniem Yody - więc ten nigdy by sobie nie pozwolił, by Dooku uznał go za jakiegoś zgrzebnego starca. Yoda ma wielkie ego" - dodał Frank Oz.
Dziennikarze z magazynu "Entertainment Weekly" zauważyli, iż mimo tych wszystkich zmian Yoda wygląda dokładnie jak w "Imperium kontratakuje". Nawet tak samo trzęsą mu się uszy.
"To prawda. Pamiętam, raz pokazywałem Frankowi jakiś fragment z poprzednich epizodów, w którym Yoda porusza uszami, a on na to: Wtedy to wyszło nam niechcący. Mogliśmy więc wyeliminować to w nowym filmie. Jednak kiedy próbowaliśmy - Yoda nie był podobny do samego siebie. I już tak zostało" - opowiadał Rob Coleman.
"To, że niejako wcieliłem się w Yodę zmieniło moje życie. Ludzie wciąż proszą, bym mówił jego głosem, ale ja odmawiam. Gdybym się zgodził - spadłaby jego wartość" - zakończył swe rozważania Frank Oz.
"Epizod III", chronologicznie trzecia część "Gwiezdnych wojen", trafi na ekrany kin w 2005 roku.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony w IMAX runda 2

2002-11-12 18:49:00 Box Office Mojo

W ostatni weekend (to jest od 8-10 listopada), w USA, Klony w kinach IMAX zarobiły 1.389.848 $, co dało im zaledwie 3,2% spadku w porównaniu z poprzednim tygodniem (o którym pisaliśmy wcześniej). W tamtym tygodniu ostatecznie zarobiły one 1.435.259. Tak mały spadek w drugim tygodniu to prawdziwa rzadkość, być może czynnikiem amortyzującym ten spadek, jest właśnie to, iż AOTC jest wyświetlane jedynie w 58 kinach IMAX w USA. W samych IMAXach Klony przyniosły już ponad 3,3 mln $, a w sumie w samych stanach mają 305,5 mln $. Na liście największych hitów utrzymują się drugi tydzień na 14 pozycji (więcej o box office w USA). Warto też pomyśleć co będzie dalej. Przy takim tempie, Klony powinny w ciągu tygodnia pokonać „Dzień niepodległości” i zdobyć 12 miejsce w box officie wszechczasów filmów w USA. „Dzień niepodległości” ma na swym koncie 306,1 mln $. Na 11 miejscu natomiast znajduje się ROTJ z 309,3 mln $. Potem jest „Król Lew” (10 pozycja z 312,8 mln) i „Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia” (9 pozycja z 313,3 mln $). Zatem wygląda na to, że szykuje się Atak na LOTRa. Ciekawe czy Klony zagrożą też „Harry’emu Potterowi” (8 pozycja i 317,5 mln $). Na razie nic jednak nie wskazuje na to, aby AOTC podbiło box office jeszcze bardziej. Ale to nie koniec, bo w nadchodzący weekend do gry wkracza druga część Harry’ego Pottera, która ma jeszcze lepsze recenzje niż pierwsza. A na dodatek producenci LOTRa, którzy niebawem zaserwują nam „Dwie wieże” zastanawiają się nad wprowadzeniem do kin wersji rozszerzonej filmu. Zatem co tu dużo mówić. Walka wciąż trwa.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w IMAX - recenzja

2002-11-10 19:36:00 LaTouffe

Dziś prezentujemy Wam recenzję AOTC w wersji IMAX, napisaną prze LaTouffe’a. Niestety u nas IMAXy w ogóle nie są tak rozpowszechnione jak w USA czy Kanadzie, ale nadziei nie należy tracić. Recenzje możecie przeczytać tutaj. Dodatkowo prezentujemy listę wyciętych scen:
Wycięte sceny:
1. Padme, Bail, Yoda i co. w biurze Palpatine`a
2. Jar Jar spotyka Obiego i Anakina w drzwiach windy na Coruscant
3. Obi i Anakin rozmawiają jak znajda sprawce wybuchu na platformie ect...
4. Dorme pyta się Padme czy wszystko w porządku po wyskoczeniu Obiego przez okno na robota zabójcę.
5. Anakin bawi się piłeczką w pokoju Padme.
6. Rozmowa Obi, Mace, Yody w korytarzu Świątyni Jedi
7. Pożegnanie Dorme z Padma w "pociągu"
8. Scena w bibliotece
9. Scena na Naboo kiedy Padme spotyka Jamille.
-Jedyne sceny na Naboo to: posiłek Anakina i Padme, pocałunek i w salonie koło kominka
10. Na Kamino kiedy Obi wraca do statku żeby wysłać wiadomość Macemu i Yodzie.
11. Boba strzela działami Slave I do Obiego
12. Koszmar Anakina
13. Intro na Tatooine kiedy C-3PO przedstawia Padme/Anakina Owenowi/Beru.
14. Początek rozmowy Anakina z Padme na Tatooine w hangarze.
15. Wejście Dooku do pokoju gdzie jest uwięziony Obi.
16. Kiedy Palpatine w swoim biurze rozmawia z Jar Jarem.
17. Rozmowa miedzy Yodą a Mace’em, gdy Mace mówi, ze ich Moc spadła.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak już jest... UPDATE 3

2002-11-10 15:50:00

Wielu z Was donosi nam, że Atak klonów można już kupić np. w Warszawskim Empiku w Galerii Mokotów, choć tam na razie są jeszcze tylko VHS (Dzięki dla Jareckiego). Mr Fett donosi, że zakupił w Tesco już płytkę wczoraj. Oficjalnie jej jeszcze nie ma w sprzedaży, ale po uśmiechnięciu się do sprzedawców była. Empalp donosi jeszcze o jednym, a mianowicie cenach we Wrocławskim Tesco (centrum Bielany). DVD ma tam kosztować, od jutra 79,90 a oba VHSy 39,90. Wygląda na to, że mamy AOTC ;-).
Update
Jarecki poinformował nas jeszcze, że dziś w Warszawskim Empiku w Galerii Mokotów był też DVD. Gregi natomiast poinformował nas, że w Krakowie można kasety kupić w wypożyczalniach Beverly Hills Video w cenie 39 PLN (Niestety DVD nie stwierdzono). No i Mr Fett potwierdził cenę Tesco u siebie na niecałe 80. Z tym, ze dziś np. sprawdziłem wrocławski MediaMarkt, w którym niestety raczej nie będzie (przynajmniej wg zapewnień sprzedawcy) DVD 12 listopada, jak w Gdańsku.
Update 2, 11 listopada
Dziś udałem się do Galerii Bielany we Wrocławiu, gdzie znajduje się hipermarket Tesco, w którym wg zapewnień miały być dziś dostępne płyty DVD i kasety VHS. Każdy Wrocławianin wie, że bez samochodu, dojechanie do Tesco, dla większości mieszkańców, to nie lada wyczyn, a co tu mówić o kimś kto mieszka na drugim końcu miasta. Niestety w Tesco były dostępne jedynie kasety VHS, a miła pani, oczywiście przeprosiła i mocno usiłowała mi sprzedać kasetę VHS w zamian za DVD, oczywiście bez dodatkowej zniżki. W takiej stytuacji może zastanawiać fakt, czy aby na pewno DVD nie dojechały do Wrocławia, czy też może była to świadoma akcja, mająca na celu zwiększenie sprzedaży kaset VHS. Być może po tak lekcewarzącym podejści do fanów, należałoby się zastanowić, czy dawać temu supermarketowi zarobić.
Update 3, 12 listopada
Okazuje się, że sytuacja w Krakowskim Tesco była bardzo podobna do Wrocławskiej. Mimo zapowiedzi nie było tam ani wczoraj, ani dziś płytek. Natomiast wczoraj można było kupić w Poznańskim Tesco DVD za niecałe 80 PLN.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD już jest

2002-11-09 01:29:00 Michał Okrasa

Jak donosi Michał Okrasa, można już zakupić sobie płytkę DVD z „Atakiem klonów”. Płytka ta ma dodatkowy gratis – licencję na wypożyczanie, która kosztuje średnio 50 PLN. Zatem płytkę taką w hurtowniach można kupić za 140-150 PLN. Możecie też zakupić taką płytkę (i zarabiać na wypożyczaniu kolegom) np. w sklepie internetowym Filmoteka. Kosztuje tam ona 165 PLN. Normalne (a co za tym idzie tańsze) AOTC na DVD można zamawiać np. na Stopklatce lub zakupić w niektórych sklepach, nawet przed 13 listopada.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

12 listopada

2002-11-08 20:06:00 Ulotka reklamowa

AOTC na DVD wyjdzie w Polsce dopiero, lub już 13 listopada, ale fani z okolic Gdańska bedą mieli okazję zakupić to wydanie już 12 listopada, od godziny dziesiątej w MediaMarkt, po zaledwie 89 złotych.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Więcej wyciętych scen...

2002-11-08 00:24:00 Natalie Portman.Com

Możecie sobie ściągnąć 4 kolejne wycięte sceny z AOTC. Wszystkie pliki to MPEGi zdivxowane i zapakowane ZIPem. Tym razem to:
Dooku przesłuchuje Padme - 19 MB
Sypialnia Padme - 23 MB
Dom rodzinny Padme - 24 MB
Proces Anakina i Padme - 12 MB

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony DVD detalicznie i w necie...

2002-11-08 00:21:00

Znamy już ceny rynkowe AOTC. Tak więc DVD w większości sklepów będzie kosztować 99 PLN, a obie wersje VHS – 44,90 PLN. Z tym, że jak wiadomo w różnych sklepach będą różne marże, i niewykluczone nawet, że w niektórych hipermarketach (jak np. Tesco czy Mediamarkt – jak było przy TPM) będzie tańsze. Oczywiście można to jeszcze zamówić też w sieci internet (np. w sklepie Stopklatki - ceny są takie same jak w normalnym Merlinie, a w przypadku 4 płytowego wydania Władcy Pierścieni, nawet tańsze).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony zaatakowały wcześniej....

2002-11-07 12:05:00 TFN

Mimo, że sprzedaż „Ataku klonów” na DVD miała się w USA rozpocząć 12 listopada, w niektórych sieciach supermarketów, klony pojawiły się już trochę wcześniej. Ciekawe czy u nas będzie też wcześniej...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Tie Fighter w AOTC

2002-11-07 12:03:00 La Touffe

Wiele razy pisaliśmy o tym, że w AOTC jest kilka aluzji. A wśród nich np. Tie Fighter. La Touffe podesłał nam odpowiednie screeny. I tak oto tutaj można zobaczyć Tie Fightera, natomiast tutaj R5-D4 (z ANH) w Mos Espie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Oficjalne materiały, ale nie z Imperial !

2002-11-04 20:00:00 Tvan'Oris

Tvan'Oris podesłał nam skan wszystkich materiałów promocyjnych, jakie będa towarzyszyć promocji i sprzedaży "Ataków Klonów" na DVD i VHS. Poszczególne zdjęcia zaprezentujemy lada dzień dzięki uprzejmości dystrybutora - Imperial Entertainment
Materiały promujące film

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wycięte sceny...

2002-11-04 17:46:00 Natalie Portman.Com

Strona Natalie Portman.Com zaprezentowała zripowane dwie wycięte sceny z DVD. Można je pobrać od nas. A są to:
Lądownie na Naboo (rozszeżone) – 37 MB MPEG
Padme w Senacie – 34 MB MPEG

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak na IMAX

2002-11-04 16:18:00 Box Office Mojo

W ostatni weekend klony w IMAXie zarobiły szacunkowo 1,450 mln $. Jest to swoisty rekord, bo tym sposobem po pierwszym weekendzie AOTC znajduje się na 29 miejscu największych hitów w IMAXie. Ostatnio tryumfem okrzyknięto, jak Apollo 13 w wersji IMAXowej w pierwszy weekend przyniosło niecałe 0,5 mln $. Warto dodać, że najwięcej w IMAXach zarobił film Everest (77 mln od 1998), w którym narratorem jest Liam Neeson. Ciekawe jak klony się uplasują ostatecznie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Dwie reklamówki AOTC na DVD

2002-11-03 10:53:00 TFN

Możecie już sobie ściągnąć dwa pliki reklamujące AOTC na DVD. Obie leciały niedawno w amerykańskich telewizjach. By uruchomić, zwłaszcza tę drugą, możecie potrzebować najnowszego kodeka DivXa, który można ściągnąć tutaj.
Reklama
Reklama z Yodą

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w IMAXie...

2002-11-01 15:48:00

Dziś w Stanach Zjednoczonych, a także kilku innych krajach (jak np. Kanadzie) wchodzi na ekrany IMAXów specjalna wersja „Ataku klonów”. Klony wchodzą tam tylko do 58 kin (miało być coś koło 70, ale o zamieszaniu pisaliśmy parokrotnie). Ale to i tak więcej, niż w ostatni weekend było w normalnych kinach (było ich 30), a AOTC przyniosło kolejne 13,515 $. W środę (to jest 30 listopada), w swoim 168 dniu wyświetlania zakupiono w USA bilety na AOTC na sumę 780 $ (co w sumie daje 302,183,513 $). Na świecie klony mają już 636 milionów i raczej też bliskie są swemu końcowi. Zobaczymy jak zmienią tę sytuację wprowadzenie Klonów do IMAXów, no i niebawem też na DVD i VHS. Co się tyczy zaś Klonów IMAXowych, nasz specjalny korespondent niedługo będzie miał okazję obejrzeć tę wersję, więc mam nadzieję, że jego recenzję zaprezentujemy niebawem.
KOMENTARZE (0)
Loading..