TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Obrazek Hrabiego Dooku

2002-03-31 23:47:00 Cantina Star Wars

Na Cantinie Star Wars zaprezentowano dość ciekawy obrazek Hrabiego Dooku. Spoiler: To, że Dooku ma ciskać błyskawice wiemy od dawna, na obrazku to widać, ale te błyskawice trochę się różnią od błyskawic Imperatora, więc niekoniecznie możemy to zobaczyć w filmie. (koniec spoilera). Spoilerowy obrazek jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Podracerzy w AOTC Update

2002-03-31 08:17:00 StarWars.Com

Na oficjalnej w banku wiedzy pojawiły się trzy odnośniki do znanych nam postaci z TPM, do uczestników wyścigów. A oto i oni: (spoiler):
Bole`s Roor
Ody Mandrell
Dud Bolts
(koniec spoilera).
Update (23:45) zrobiłem drobna pomyłkę, gdyż na oficjalnej nie pisze nic o tych uczestnikach wyścigów, a jedynie są wspomniane ich pojazdy, i to one na pewno pojawią się w AOTC, a czy podracerzy również? Na razie nie wiadomo.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Sithowe nasienie

2002-03-31 08:14:00 Episod-X

W AOTC dowiemy się czegoś więcej o wspaniałym zakonie Sithów. Spoiler: Po pierwsze do holocronu Sithów w świątyni Jedi będą mieli dostęp tylko nieliczni, najważniejsi Jedi, w śród których nie bedzie już hrabiego. Tylko Sithowie mogą ciskać błyskawice Mocy. Dooku zawsze był podejrzewany o praktyki Sithów, Yoda myślał, że jest w stanie go tego oduczyć. Ponadto jak się okazuje w Świątyni Jedi obowiązują trendy jeśli chodzi o ubranie. Ale Anakin zamiast się ich trzymać, woli ciemniejsze kolory, co dość mocno niepokoi Radę Jedi. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Postać Soli Naberrie

2002-03-30 14:37:00

W tym newsie pisałem o aktorce wcialającej się w Solę Naberrie. Było też nico informacji o samej postaci siostry Padme. Mimo tego, że scenę tą usunięto, jest to spoiler, a więc zaznacz myszą, żeby przeczytać:
Scena dzieje się w jadalni rodzinnego domu Naberrie. Padme, Sola i Jobal sprzątają ze stołu po lunchu.

- Czemu nie powiedziałaś nam o nim? - Zapytała Sola.
- A o czym tu mówić? To tylko chłopak - odpowiada Padme
- Tylko chłopak? Widziałaś w jaki sposób on na ciebie patrzył? - pyta Sola.
- Sola! Przestań!
- Od razu widać, że on coś do ciebie czuje. Próbujesz mi wmówić, mała siostrzyczko, że tego nie zauważyłaś?
- Nie jestem wcale taka malutka. Anakin i ja jesteśmy tylko przyjaciółmi... nasz związek jest ściśle zawodowy. - Padme odwraca się do mamy. - Mamo, możesz jej powiedzieć, żeby przestała?
Sola zaczyna się śmiać. - Pewnie nie zauważyłaś sposobu w jaki on na ciebie patrzy. Myślę, że się boisz.
- Przestań! - mówi Padme, gdy Sola zaczyna ją drażnić.
- Sola jest tylko zaniepokojna... - stwierdza Jobal. - Jak my wszyscy.
- Mamo, jesteś niemożliwa. To co robię jest ważne. - odpowiada Padme
- Zrobiłaś co musiałaś Padme. Nadszedł czas, abyś też coś miała z życia. Tyle tracisz!


Jak więc widać, dialog ten nie wnosi nic nowego do filmu, bo o tym, co czuje Anakin do Padme wiadomo aż za dobrze. Pomimo to, nam fanom, szkoda każdej usuniętej sceny z filmu. :)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Igiełki Śmierci

2002-03-29 23:32:00 HoloNet News

W wiadomościach HoloNet News możemy doszukać się ważnych i ciekawych informacji lub też nartafić na mniej interesujące... Ale ciekawe jest to, że w ostatnim 49 numerze HoloNet News poruszono problem narktotyków. Spoiler: Jak już wspominałem HoloNet ma tworzyć namiastkę rzeczywistości, a o narkotych wspomniano także z innego powodu: w AOTC pojawi się niejaki Elan Sleazebaggano (humanoidalny obcy z parą czułek na głowie), który na codzień zajmuje się rozprowadzaniem narkotyków w nocnych klubach na Coruscant. W Epizodzie II bierze Obi-Wana za potencjalnego klienta i w Outlander Club oferuje mu narkotyki - igiełki śmierci (death stick), ale o tym już kiedyś pisaliśmy... (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

HoloNet News nowe wieści z Galaktyki

2002-03-29 23:22:00 HoloNet News

Ukazał się kolejny 49 numer HoloNet News - strony, mającej za zadanie ukazaywać nam obraz życia świata Star Wars, wprowadzać nas w wydarzenia których czas jest jest powiązany z Atakiem Klonów i równocześnie tworzyć pewną namiastkę rzeczywistości.

Spoiler: Wieści z Galaktycznego Miasta Coruscant:
Palpatine formułuje Komitet Lojalistów
Najwyższy Kanclerz Palpatine ujawnił listę osób, które wejdą w skład nowej negocjacyjnej komisji. Senator Ister Paddie z Sermerii, Senator Aks Moe z Malastare, Senator Orn Free Taa z Ryloth i Senator Bail Organa z Alderaanu stanęli na czele Komitetu Lojalistów. W skład tej grupy weszło w sumie dziesięć osób. A główym jej celem są negocjacje z separatystami pragnącymi odłączyć się od Republiki. Cała grupa składa się z następujących osób:
 • The Loyalist Committee Senator Bail Organa
 • Senator Orn Free Taa
 • Senator Aks Moe
 • Senator Darsana
 • Acting Senator Zo Howler
 • Senator Ister Paddie
 • Senator Padmé Amidala
 • Senator Ronet Coor
 • Senator Lexi Dio
 • Senator Havriso Looruya
"Wybrałem same zaufane, wykwalifikowane i inteligentne osoby jakie posiada Republika. To są osoby, które pomogą mi zakończyć ten spór..." powiedział Palpatine podczas posiedzenia Senatu.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe fotki z AOTC

2002-03-29 18:24:00

Atak nastąpi już za niecałe dwa miesiące i nic dziwnego że ostatnio w sieci ukazuje się coraz to więcej zdjęć.
Rozbity speeder Zam Wesell
Mace, Bail, Mas i inni...
Mace Windu, Yoda i ?...

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Jedna ze scen na Naboo wycięta

2002-03-28 22:54:00 TFN

Claudia Karvan, która gościła w programie "Panel", zapytana o swoją rolę w E2 tylko się uśmiechnęła. Powiedziała, że jej rola jako siostra Amidali (Sola Naberrie - starsza siostra Amidali) została właśnie wycięta ze sceny w domu. Ma tylko nadzieję, że powróci w "director's cut" (zapewne chodzi jej o wersję DVD). Nasze archiwalne newsy o wyciętych scenach:
Część 1
Część 2
Część 3
Część 4
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejne zdjęcia z AOTC!

2002-03-27 23:23:48 Episode1-3

Niemiecka witryna Episode1-3 opublikowała nowe zdjęcia z Ataku Klonów: Jango Fett i Zam Wesell, Hrabia Dooku i Obi-Wan Kenobi.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Co inspiruje Lucasa ?

2002-03-27 16:27:00 Palpatinka

Jak wiadomo wszystko co zobaczyliśmy w filmach, od kostiumów po broń, było w mniejszym lub większym stopniu inspirowane przez przedmioty istniejące w realnym świecie. Takiej kolejnej inspiracji dopatrzyli się kolesie z TFN.

Po lewej widzimy przypuszczalnie Shu Mai. Na szyi widoczna jest ozdoba w postaci metalowych pierścieni. Własnie takie same ozdoby noszą kobiety mieszkające w Birmie (południowo-wschodnia Azja). Pierścienie dodawane są powoli wraz ze wzrostem dziewczyny i wydłużają jej szyje. Dorosłe mieszkanki Birmy noszą od 16 do 22 pierścieni na szyi i około 30 na łydce!!! Interesujące jest tylko to, skąd w ekipie Lucasa taka duża znajomość zwyczjów plemion Azji :))
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Jak wygląda Dexter Jettster? cz.2

2002-03-26 23:35:00 ;-)

Oprócz spoilerów z 5 marca i 7 marca, prezentowaliśmy już kiedyś zdjęcie figurki Dextera. Dziś przyszła kolej na dużo ciekawszy rendering. Fotka jak najbardziej jest spoilerem.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC i dubbing

2002-03-26 16:41:00 Stopklatka

Jak podaje Internetowy Serwis Filmowy Stopklatka:

Zgodnie z doniesieniami polskiego dystrybutora "Ataku klonów", firmy Syrena Entertainment Group, na ekrany naszych kin trafią dwie wersje filmu. Jedna z nich zostanie zdubbingowana, druga zaopatrzona zostanie w polskie napisy. Dubbingowanie części kopii nie jest fanaberią Syreny, lecz wymogiem LucasFilmu. Obecnie nie wiadomo jeszcze ile kopii będzie miało napisy, a ile dubbing. Przedstawiciele Syreny przewidują, że zachowane zostaną podobne proporcje, jak w przypadku filmu "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo", czyli do polskich kin trafi dwa razy więcej kopii z napisami niż kopii z dubbingiem. Trzy lata temu do polskich kin trafiło 115 kopii pierwszego epizodu - 80 z nich miało polskie napisy, 35 było zdubbingowanych.

Przy okazji Stopklatka zamieściła nowe zdjęcie z Kamino.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Unduli, Offee i Secura

2002-03-26 14:03:00 starwars.com

Na starwars.com w artykule zatytułowanym "Powerful Jedi, Powerful Women at Celebration II" zamieszczono 3 zdjęcia kobiet-Jedi z Ataku klonów. O dwóch z nich: Luminari Unduli (Mary Oyaya) i jej padawance Barriss Offee (Nalini Krishan) pisaliśmy już kiedyś. Zamieściliśmy wtedy unikalne zdjęcie Barris... Jak już kiedyś wspominaliśmy Barriss Offee i Luminari Unduli to bohaterki książki The Approaching Storm, której akcja rozgrywa się na planecie Ansion, gdzie mają one razem z Obi-Wanem i Anakinem przekonać lokalną ludność aby mimo problemów wewnętrznych nie odłączyli się od Republiki...

Z daleszej części artykułu wynika, że aktorka Nalini Krishan urodziła się na Fiji, a jej role zawsze w jakiś sposób były związane z kulturą indiańską, co zresztą widać ;)

Trzecia Jedi z rasy Twi'lek to Aayla Secura, w tej roli wystąpiła Amy Allen. Z biografii aktorki możemy się dowiedzieć że pracuje ona w Industrial Light and Magic. Jak podaje Oficjalna, wszystkie trzy panie będą brały udział w spotkaniu z fanami podczas odbywającego się 3-5 maja Star Wars Celebration II...
Luminari Unduli i Barriss Offee Aayla Secura
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Tytuły utworów muzycznych

2002-03-26 10:13:00 TFN

Na TFN ukazały się tytuły muzyki do AOTC (już kiedyś prezentowaliśmy spis, ale ten jest rozszerzony)
01. Star Wars Main Title And Ambush On Coruscant (03:46)
02. Across The Stars [Love Theme] (05:33)
03. Zam The Assassin And The Chase Through Coruscant (11:07)
04. Yoda And The Younglings (03:55)
05. Departing Coruscant (01:44)
06. Anakin And Padme (03:56)
07. Jango's Escape (03:48)
08. The Meadow Picnic (4:14)
09. Bounty Hunters Pursuit (3:23)
10. Return To Tatooine (6:56)
11. The Tusken Camp And The Homestead (5:54)
12. Love Pledge And The Arena (8:29)
13. Confrontation With Count Dooku And Finale (10:48)
14. On The Conveyor Belt [bonus track] (03:07)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Dzień pięćdziesiątnicy

2002-03-26 07:50:00

Do 16 maja, kiedy to tryumfalnie na ekranach naszych kin pojawi się największe wydarzenie w świecie filmu (a może nawet nie tylko) tego roku, pozostało już dokładnie 50 dni. Za 50 dni zobaczymy „Atak klonów” !!!
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Fabryka klonów

2002-03-25 21:40:00 SWMovies.Net

SWMovies.Net zamieściło ciekawe, spoilerowe zdjęcie - można zobaczyć je tu. Spoiler: na zdjęciu widzimy wnętrze fabryki klonów na Kamino i mase klonów maszerujących jeden za drugim do miejsca w którym zakładają hełmy, a na górnej "platformie" można dostrzec Obi-wana, który jest oprowadzany przez pierwszego ministra Kamino Lamę Su i Tauna We (koniec spoilera). Więcej o postaciach z Kamino można poczytać w tej wiadomości.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

O muzyce z AOTC słów parę

2002-03-25 21:05:00 TFN

Opublikowano pierwszą recenzję fragmentów ścieżki dźwiękowej do "Ataku klonów". Poza opisem samej muzyki są tam spoilery:
Koniec filmu trochę przypomina klimatem "Imperium Kontratakuje". Osiągnięto zwycięstwo, ale olbrzymim kosztem. Nie jest to słodkie zwycięstwo, Jedi zostali zdziesiątkowani, frakcje podzielone jak nigdy dotąd, a wojna wymknęła się z pod kontroli. John Williams napisał wspaniałą, zdumiewającą muzykę do tego, łączącą nienawiść i nadzieję. Ten temat nie ma sobie równych w całej reszczie muzyki, jest wspaniały, oszołamiający.
Ścieżka dźwiękowa z Epizodu I, poza mocarnym "Duel of the Fates", była osadzona w zupełnie innym klimacie. Była lżejsza, bardziej niewinna, i w sumie to jakby odkrywała świat. W AOTC jest ona już bardziej naładowana emocjami, ale przede wszystkim jest mroczniejsza. W kompleksowy sposób współgra i współtworzy ciąższą atmosferę filmu ...
(koniec spoilera). Już nie tak długo sami będziemy mogli ją ocenić ...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Tajemniczy nowy separatyska

2002-03-24 13:46:00 TheForce.net

W piątek zamieściliśmy nowy obrazek z drobną informacją, dziś rozszeżamy ten spoiler: Wat Tambor, bo tak się nazywa ta postać, jest przewodniczącym Unii Technoktratycznej. Wat Tambor nie ma żadnej mówionej kwestii, jest jedynie obecny podczas posiedzenia separatystów na Geonosis. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcia

2002-03-24 13:36:00 Phantasik.De

Catina Star Wars wyczaiła fajne zdjęcia na stronie Phantasik.De. Większość z nich albo pochodzi ze zwiastunów, albo była już gdzieś publikowana (np. u nas, lub na Stopklatce). Zamieszczamy więc trzy nowe zdjęcia:
Mace Windu
Obi-wan zapewne u Dextera
Obi-wan i Anakin

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Hrabia? Dooku

2002-03-23 23:06:00 HolonetNews

Na HolonetNews w jednym z artykułów znalazła się odpowiedź na nurtujące zwłaszcza nas (nie używających basica na codzień) pytanie. Mianowicie chodzi o to czy Count Dooku to Hrabia Dooku. Odpowiedź brzmi tak, ale przeczytajcie Spoiler: Dooku, poza tym, że miał tytuł Mistrza Jedi, nosił wciąż także i inny tytuł, szlachecki. Dooku pozostawał cały czas Hrabią Serenno. Po angielsku słowo "Count" znaczy tyle co Hrabia, ale wciąż wielu z nas nie miało pewności, czy nie jest to przypadkiem imię nowej postaci. HolonetNews upewnia nas, że bez cienia wątpliwości, chodzi o tytuł szlachecki. Więc no cóż żegnaj "Count" Dooku. (koniec spoilera) A swoją drogą ciekawe, czy tłumacze filmu/książek będą o tym pamiętać.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Broń Yody ...

2002-03-23 22:59:00 T`Bone

To w sumie nie jest duży spoiler, bo było o nim np. w Słowniku Obrazkowym Egmontu po TPM, ale Spoiler: Yoda będzie używał miecza o zielonym ostrzu (koniec spoilera). Całość potwierdził Lucasfilm w encyklopedii wydawanej przez DeAgostini, w krajach zachodnich, gdzie DeAgostini wydaje taką encyklopedię. Spoilerowy skan z encyklopedii jest dostępny tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Fox Germany promuje AOTC

2002-03-23 21:59:00 TFN i Krzycho ;)

Po tym jak FOX Germany promował film "Ice Age" za pośrednictwem reklam umieszczanych na pociągach niemieckich kolei DB, teraz zabiera się za promocję AOTC w podobny sposób. Na zdjęciach pokazana jest lokomotywa z ogromną reklamą Ataku Klonów. Poniższe zdjęcia pochodzą z tej strony.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowy spoilerowy obrazek

2002-03-22 16:24:00 Episode-X

Dziś wysłano kolejny newsletter z Oficjalnej. A na oficjalnej znalazło się kolejne zdjęcie (w sekcji z newsletterami). To zdjęcie dostępne jest tutaj, a przedstawia ono Spoiler: postać o imieniu Wat Tambor, jednego z separatystów, którzy wraz z Hrabią Dooku będą na Geonosis. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Holoprojektory w AOTC

2002-03-22 16:11:00 ;-)

Pewien drobny, choć nie do końca drobny spoiler, o znanym nam urządzeniu. Spoiler: Jak pewnie zauważyliście w TPM było dużo więcej holo niż w klasycznej trylogii. W AOTC również będzię tego trochę. Zobaczymy między innymi Obi-wana który będzie wysyłał dużo różnych informacji za pomocą holo, np. do rady w gabinecie Palpatine`a. Z Holo będzie korzystał też Mace Windu. Hrabia Dooku i Poggle the Lesser będą mieli holoprojektor, podobny do tego co miał Qui-Gon Jinn w TPM. Tylko, że zamiast Nubiana będą na nim wyświetlać plany Gwiazdy Śmierci. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Okładki z soundtracku!

2002-03-21 20:32:00 TFN

The Force.Net opublikował świetnej jakości skany okładek z soundtracku AOTC, o którym pisaliśmy już wielokrotnie, a we wtorek zamieściliśmy listę utworów.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wystawa CD soundtracku?

2002-03-21 17:43:00 Aldera.Net

Aldera.Net zaprezentowała zdjęcie "stojącej wystawy" pod CD z soundtrackiem Ataku Klonów. Ta niby wieża najprawdopodobniej zrobiona jest przez Sony. (Czwarta okładka ma wzór oficjalnego plakatu). Zdjęcie można zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Komentarz Lucasfilm o recenzji Harry`ego

2002-03-21 15:12:00 TFN

CNN podał następujące informacje, po recenzji roboczej wersji „Ataku klonów”, którą napisał Harry Knowles.
Lucasfilm zawsze strzegł sekretów „Gwiezdnych Wojen” dość mocno, tak że nawet dystrybutor filmu – 20th Century Fox, nie widział jeszcze roboczej wersji filmu.
Rzeczniczka Lucasfilmu Lynn Hale twierdzi: „Nie wiemy w jaki sposób mógł on zdobyć kopię, ale cieszymy się, że mu się podobało”.
Fox nieskomentował tej recenzji.
W sumie jednak jest to mała prawdopodobne, by praktycznie każdy mógł sobie od tak obejrzeć film. Prawdopodobnie chodziło o to, by ktoś spoza Lucasfilmu go ocenił, a Harry pewnie był doskonałym kandydatem.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Coruscant?

2002-03-20 20:53:00 Episode-X

Na jednym z obrazków, które opublikowaliśmy w poniedziałek, napisaliśmy, że jest to kolejny krajobraz z Coruscant, dziś już pojawiły się w sieci domysły co to może dokładnie być. Spoiler A więc jest to nic innego jak słynna jadłodajnia Dextera Jettstera (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Lista ścieżek..

2002-03-19 09:30:00 TFN

Tak więc znamy już listę ścieżek dźwiękowych z albumu "Ataku klonów" Johna Williamsa a oto i one:
Spoiler:
 1. Star Wars Main Title and Ambush On Coruscant
 2. Across The Stars (Love Theme from Star Wars Episode 2)
 3. Zam The Assassin and The Chase Through Coruscant
 4. Yoda And The Younglings
 5. Departing Coruscant
 6. Anakin and Padme
 7. Jango`s Escape
 8. The Meadow Picnic
 9. Bounty Hunter`s Pursuit
 10. The Tusken Camp and The Homestead
 11. Love Pledge and The Arena
 12. Confrontation With Count Dooku and Finale
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zdjęcie Update ...

2002-03-19 09:24:00 Jango

Wczoraj pod tym zdjęciem daliśmy podpis, że jest to "kolejny pojazd bojowy na Geonosis". Nie jest to jednak prawdą. Jak donosi Jango (dawniej IG-88), Spoiler: jest to po pierwsze Coruscant, tylko zakryta mgłą. A skoro jest to Coruscant, to wtedy łatwo stwierdzić, że jest to Naboo Cruiser, który na Geonosis się nie pojawi, bo już nie istnieje. (koniec spoilera). Dzięki za info.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Broń masowej zagłady

2002-03-18 22:55:00 TFN

W lutym pisaliśmy pewien spoiler, teraz jego uzupełenienie podał TFN. Spoiler: Pisaliśmy o tym, że Hrabia Dooku będzie posiadał plany Gwiazdy Śmierci, no i Palpatine równiesz. Sugerowaliśmy jednak, że to są plany które w "Planecie Życia" Palpatine`owi miał dostarczyć Tarkin. Tymczasem okazuję się, że GL postanowił inaczej. Arcyksiąże Poggle the Lesser podaruje te plany Hrabiemu Dooku, który da je na przechowanie swojemu mistrzowi - Sidiousowi. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Galaktyczny Klan Bankowości

2002-03-18 16:23:00 HoloNet News

Wcześniej przy zdjęciach wspominaliśmy coś o Galaktycznym Klanie Bankowości. Na HoloNet News znajduje się większy Spoiler: Prezesem Ingtergalaktycznego Klanu Bankowości jest San Hill, którego widać z na rysunku po lewej, jak również to jego widzieliśmy na zdjęciu. Ten po prawej to Lo Vapeet, wiceprezes d/s komunikacji. Siedzibą tego banku jest prawdopodobnie miasto Munn City, na planecie Munnilinst.
Intergalaktyczny Klan Bankowości jest przodującą instytucją dostarczającą technologię i infrastrukturę potrzebną do wymiany waluty, a to przyczyniło się, że od 18 kwartałów organizacja ta notuje stały wzrost zysków.
Zarejestrowanie nowej waluty, tak by była wymielna w Republice, zajmowało 2 lata i trzeba było wypełnić masę formularzy. Dzięki technologii IBC stało się to możliwe w 30 minut.
Klan Bankowości wręcz podbudzał systemy do występowania z Republiki i zakładania własnych walut z ich własnymi nazwami.
Całe działanie Klanu było o tyle niebezpieczne, że wiele systemów było zbyt słabych na utrzymanie własnej waluty, np. system Toong`L, po 8 miesiącach pogrążył się w kryzysie ekonomicznym. Z drugiej strony dzięki Systemowi Wymiany Walut Galaktycznego Klanu Bankowości, IBC mocno się wzbogacał, pobierając odpowiednią prowizję z każdej transakcji w galaktyce.
Pewnie właśnie dlatego Bank wspierał separatystów Hrabiego Dooku.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Harry z Ain`t It Cool News widział AOTC

2002-03-18 14:37:00 Ain`t It Cool News

Harry z Ain`t It Cool News widział już "Atak klonów" i napisał dość obszerną recenzję, której fragmenty publikujemy. To praktycznei same spoilery:
Harry widział "Atak klonów" w dość nielegalny sposób, ale oznacza to, że zgodnie z przewidywaniami film już jest prawie zakończony. Ale przejdźmy do E2.
Jar Jar Binks. Kiedy się pojawia i przez 15 sekund mówi głosem znanym z "Mrocznego Widma", od razu przypominają się najgorsze koszmary i przygotowuje to tylko na najgorsze, ale trwa to tylko 15 sekund, w których rozmawia z Anakinem i Obi-wanem.
Druga sprawa to Anakin, to już nie jest miły chłopak, ale arogancki młodzieniec. Jest w nim dużo złości, jest impulsywny, konfliktowy, żeby nie powiedzieć morderczy. Trochę dziwne co Padme w nim widzi.
Ale czy to oznacza, iż Lucas zawiódł? Nie, absolutnie nie. Wręcz przeciwnie. Film ten to tryumfalny powrót Lucasa. Już po 20 minutach można zatracić świadomość.
Ale czym jest spowodowany sukces "Ataku klonów"? Najpierw trzeba dodać, że AOTC powoduje iż TPM staje się lepszym filmem. AOTC jest najbardziej bawiącym filmem w całej sadze. Nie ma w nim tyle niewinności co w ANH, tyle bliskości, mroku co w TESB, ale też nie ma w nim trywialnych głupstw jak w ROTJ czy TPM. "Atak klonów" to punk zwrotny w świecie SW, z którego nie ma już powrotu.
Ale co jest najlepsze w filmie? Obi-wan Kenobi. Ewan McGregor w końcu posiadł tę rolę. Jest piękny motyw gdy Obi-wan i Anakin ścigają zabójczynię (Zam Wessel). Wchodzą do pewnego lokalu, Anakin od razu chce szukać Zam, natomiast Obi-wan każe mu się uspokoić i udaje się w kierunku baru. Anakin zdziwiony pyta: "Gdzie idziesz?", a Obi-wan odpowiada: "Napić się czegoś.". Kenobi jest bardzo spokojny i rozważny, zdobędzie swą podejrzaną, ale wpierw chce się czegoś napić. Obi-wan mówił Luke`owi by ten pamiętał o swych uczuciach. Tu tego nie powtarza, tu to po prostu robi. Przy barze zaczepia go handlarz narkotyków i proponuje igiełki śmierci. Obi-wan tylko podnosi rękę i mówi: "Nie chcesz mi sprzedać igiełek śmierci", a Elian odpowiada "Nie chcę Ci sprzedać igiełek śmierci". Następnie Obi-wan mówi do niego: "Chcesz iść do domu i przemyśleć swoje życie", co dealer powtarza a następnie wychodzi z baru. Zaraz potem podchodzi do niego Zam Wessel, a tę scenę już znamy ze zwiastunów. Obi-wan dopada swoją podejrzaną i nawet się nie poci. Kenobi jest już mistrzem, a w tej roli Ewan doskonale się czuje. Np. na Kamino gdy rozmawia z Jango Fettem. Ewan jest zrelaksowany i na prawdę bawi się odgrywając tę postać. Moriarty (ten od recenzji scenariusza) pisał, że jest trochę jak Han Solo, ale on bardziej jest jak mistrz Li Mu Bai z "Przyczajonego tygrysa".
Jango i Boba Fett - to cudowna para renegatów. Jango który wychowuje swojego syna na wspaniałego łowcę nagród, ćwiczy go jest wspaniałym ojcem. Przede wszystkim kocha dzieci. Jest taka scena, gdy w pierścieniu asteroidów w okół Geonosis Jango chce zgubić Obi-wana. Prosi Bobę by ten przygotował trochę min sonicznych. Gdy Boba Fett wykonuje polecenie ojca, ten uśmiecha się do niego i chwali go mówiąc "To mój chłopak". To piękna scena, takiej którą trudno znaleźć w SF.
Anakin i Padme. Po pierwsze zarzucono już ten sztuczny komputerowy głos jaki miała Amidala i dzięki temu Natalie Portman popisuje się własnym. Cały romans pomiędzy nimi jest na przeciw wszystkiemu, rozsądkowi, skandalom ich karierze. Ale Anakin nie rozumie, że ktoś mu może powiedzieć nie. Całość romansową tak na prawdę rozładowuje i rozbudowuje John Williams, zwłaszcza przy scenie pocałunku, pomiędzy Anakinem i Amidalą, gdy wjeżdżają na Arenę na Geonosis.
Palpatine - Sidious / Hrabia Dooku - Darth Tyrannus. To jest jedna z najwspanialszych części AOTC. Dwóch Sithów używając swych Machiawelicznych planów robi za cztery postaci. A nawet Yoda i Mace Windu nie wyczuwają zakłóceń Mocy wokół Palpatine`a. To z pewnością zostanie wytłumaczone w E3. Jest piękny motyw w filmie, kiedy to Hrabia Dooku opowiada Obi-wanowi, że "Palpatine jest Sithem i chce zniszczyć Republikę". Tak więc zło, używa prawdy, mieszając ją z kłamstwem, byle tylko dopiąć swego. A na dodatek w ich rękach spoczywają plany Gwiazdy Śmierci.
Walka Yody z Dooku. To doprawdy coś zdumiewającego. A wszystko zaczyna się, gdy Yoda niezdarnie wchodzi do hangaru. Hrabia rzuca w niego błyskawicami, a ten łapie je, obraca ich kierunek i jako kuliste błyskawice ciska je w Hrabiego. Yoda po prostu wymiata. No i jeszcze należy dodać, że "Duel of the Fates", w porównaniu z tym co nam tu serwują jest doprawdy niczym.
Również scena walki jest imponująca. To wielka ofensywa, jakiej jeszcze w "Gwiezdnych Wojnach" nie było.
Jimmy Smits - Bail Organa to postać drugoplanowa, przyboczny Palpatine`a, ale z pewnością odegra jeszcze ważną rolę w E3.
Film zadawala. "Mroczne Widmo" spolaryzowało fanów, na tych co wierzyli w Lucasa i na tych co w niego zwątpili zapatrując się w "Matrixa" czy "Władcę Pierścieni". Mało tego zwiastuny AOTC również nie zapowiadały nic oszołamiającego. Teraz już pozostaje tylko czekać na ukończone dzieło na dużym ekranie. Film jest po prostu wspaniały, to przygoda, fantasy, SF z tchnieniem romansu. Jest niesamowity.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcia z AOTC

2002-03-18 13:11:00 Ekskluzywne

Mamy dla Was cztery nowe, ekskluzywne fotki z "Ataku klonów". A są to:
Port kosmiczny na Coruscant - widziany już wielokrotnie
Kolejny pojazd bojowy na Geonosis
Kolejny widok na Coruscant
Przedstawiciel Galaktycznego Klanu Bankowości Spoiler: Nie ma wątpliwości, że również Klan Bankowości (Intergalactic Bank Clan) przyłączy się do separatystów. To, że to jest przedstawiciel Banku, ujawnino na stronie Holonetnews.com, gdzie były szkice szefów Klanu Bankowości. (koniec spoilera).

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

O zwiastunie D słów parę

2002-03-17 21:58:00 TFN

Na TheForce.Net znalazła się analiza fragmentów zwiastuna "Clone War". Na zdjęciu obok widać Jedi którzy są w ostatniej scenie filmu. Natomiast na tym zdjęciu mamy okazję zobaczyć kto leci w jednym z Gunshipów. Ponadto na forum w wątku o Zwiastunie D zaczeliśmy rozbijać go na czynniki pierwsze, co można przeczytać/przyłączyć się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Pojedynek gigantów ...

2002-03-17 00:15:00 ;-)

W AOTC będzie więcej postaci, ale też i więcej walk. Oto krótki opis jednej z nich. Spoiler: Podczas bitwy o Geonosis na Arenie dojdzie do walki pomiędzy Jango Fettem, a Mace`m Windu. Walka ta będzie trochę trwała i przerwie ją między innymi pojawienie się Reeka, który powinien w pewnym momencie nadepnąć na miecz Mace`a Windu. Obaj przeciwnicy przez pewien czas będą zmagać się z Reekiem, lecz każdy z nich na własną rękę. Mace będzie próbował go trochę poskromić sztuczkami Jedi, a Jango wysadzić. Po uporaniu się z bestią Mace dobierze się w końcu do Jango Fetta, którego zabije, obcinając mu głowę. Widać to np. na dwóch rozpiskach scen - koncept 1 i koncept 2. To wszystko powinien widzieć Boba Fett, ale niestety nie wiadomo, czy scena ta przypadkiem nie zostanie w jakiś sposób zmieniona (bo może być niestety zbyt brutalna dla dzieci :(), więc nie cieszmy się zbyt wcześnie. Jednak pewne jest to, że Jango Fett zginie z ręki Mace`a Windu. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Biblioteka Jedi

2002-03-17 00:04:00 T`Bone

W sumie w tej informacji tak na prawdę spoilerami są zdjęcia, ale to co dotyczy samej biblioteki jest w Spoilerze: Bibliotka Jedi jest specjalną częścią świątyni, w której znajdują się zgromadzone przez tysiące pokoleń dokumenty, datakarty, hologramy czy holocrony. Będą tam też znajdowały się statuy (popiersia) różnych Jedi. To właśnie przy jednej z takich figur Madame Jocasta Nu będzie rozmawiać z Obi-wanem. Będzie to figurka Hrabiego Dooku. (koniec spoilera). Cała biblioteka Jedi jest na Starej Bibliotece Trinity College w Dublinie (Irlandia), której zdjęcie możecie zobaczyć tutaj. Guy Lagacé natomiast stworzył rendering biblioteki Jedi dostępny tutaj. Sam rendering jest oczywiście fanartem stylizowanym na bibliotece Dublińskiej, ale jak twierdzi T`Bone tak na prawdę od tego co ma zamiar pokazać Lucas różni się on drobnymi szczegółami. Takimi jak spoiler: drobne przesunięcia, trochę inne kolory, ale przede wszystkim inne popiersia i inne ich ustawienie. (koniec spoilera). Niemniej jednak fanart ten daje nam pewne pojęcie o bibliotece Jedi.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowa wypowiedź Jango Fetta

2002-03-16 19:00:00 Star Wars Union

Mamy pewne nowe zdanie które wypowie Jango Fett. Spoiler: Podczas lotu na Geonasis w pewnym momencie Jango Fett powie do Boby coś w stylu (o Obi-wanie):
"Chyba nie zrozumiał aluzji. Jeśli nie możemy go zgubić, musimy go wykończyć."
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Symbol na myśliwcach Jedi

2002-03-16 10:52:00 StarWars.Com

Tym razem to nie spoiler, bo praktycznie nic nie zdradza. Ale na pytanie, czy symbol na mysliwcach Jedi i innych pojazdach Republiki jest podobny do Godła Imperium, Doug Chiang w Ask the Jedi Council odpowiada, że faktycznie istnieje między nimi pewne powiązanie, ale zostanie ono ujawnione później.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Co z Pepsi?

2002-03-16 10:45:00 TFN

TFN poinformowało, że Pepsi nie ma żadnych planów dotyczących promocji swych produktów podczas premiery AOTC. Taką wiadomość podał jeden z pracowników Pepsi Corporate.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Skład Rady Jedi

2002-03-15 19:01:00 Episode-X i źródła własne

Wśród zdjęć opublikowanych niedawno na Stopklatce znalazło się też i zdjęcie Rady Jedi:

Którego oryginał możecie zobaczyć tutaj. Łatwo zauważyć, że skład Rady w stosunku do AOTC uległ pewnym zmianą. I oto tak:
 • 1 - Plo Koon
 • 2 - Mace Windu
 • 3 - Yoda
 • 4 - Ki-Adi-Mundi
 • 5 - Saesee Tiin
 • 6 - Shaak-Ti
 • 7 - Even Piell
 • 8 - Oppo Rancisis
 • 9 - Adi Gallia
 • 10 - Tajemniczy Jedi (więcej w spoilerze)
 • 11 - Eeth Koth
 • 12 - Depa Billaba

A teraz Spoiler:
Dwóch członków rady nie ma:
Yaddle - kobieta z gatunku Yody, zapewnie dlatego, iż Yoda jest robiony komputerowo, więc nie chciano wykorzystywać podwójnie tego samego projektu.
Yarael Poof - długoszyi Quermianin, mistrz sztuczek myślowych. Prawdopodobnie w AOTC w ogóle nie będzie tej rasy, bo jest zbyt podobna do Kaminoan.
No a teraz o nowych nabytkach:
Shaak-Ti - o tym Jedi było już troche figurek i zdjęć oraz pojawił się w selektach. Zdjęcie Shaak-Ti dostępne jest tutaj
Jest jeszcze pewien tajemniczy Jedi, który prawdopodobnie nazywa się Sarr Labooda. W każdym razie można go też lepiej zobaczyć w "Clone War", z którego screen dostpęny jest tutaj. Co do imienia tego Jedi, to są dwie możliwości albo jest to Sarr Labooda albo Alta Ranga. Z tym, że ta pierwsza nazwa odnosi się do mistrza Jedi, a ta druga do Rycerza Jedi. Ten nowy Jedi, to raczej Sarr Labooda, ale pamiętajmy, że Ki-Adi-Mundi w TPM był też tylko rycerzem Jedi, a nie mistrzem.

(koniec spoilera).
KOMENTARZE (2)

Atak klonów

Okładki soundtracku z AOTC

2002-03-14 23:02:00 TFN

TFN zaprezentował cztery okładki soundtracku z AOTC, który ma być dostępny 23 kwietnia. Natomiast u nas w Polsce Sony Music Polska na swojej stronie z zapowiedziami informuje, że soundtrack pojawi się 29 kwietnia. Zostanie wydany także singiel "Across the Stars". (Tu jest jeszcze jeden skan).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zdjęcia z AOTC na Stopklatce

2002-03-14 15:09:00 Stopklatka

Dwa dni temu pisaliśmy o pięknych zdjęciach na Stopklatce. Dzisiaj zdjęcia te zostały zdjęte z sieci, o czym pisze Stopklatka. Lucasfilm zdecydował, że nie można tych zdjęć na razie publikować. Oczywiście kopie ich krążą już po sieci i w chwili obecnej można je znaleźć w różnych miejscach. Zdjęcia te pojawią się na Stopklatce, ale też i na Bastionie w okolicach premiery filmu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejny Kaminoanin

2002-03-13 21:42:00 T`Bone

Nazwa ta jest na razie oficjalnie nie potwierdzona, więc jest to spoiler: Wydawać by się mogło, że poznamy jedynie dwóch Kaminoan z imienia - Lama Su Premiera Kamino oraz Taun We który będzie oprowadzał Obi-wana. Ko Sai będzie prawdopodobnie kobietą, i postacią raczej zupełnie drugoplanową. Będzie szefem naukowców odpowiedzialnych za produkcję klonów. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nazwy pojazdów ...

2002-03-13 10:53:00 TFN

To mały spoilerek: Otóż te pojazdy na wielkich kołach, które widać po 2 minucie "Clone War" to IGB Droid Tanks należące do Galaktycznego Klanu Bankowego. Natomiast czeteronogie przyponiające trochę Gwiazdę Śmierci roboty to CG droid należace do Gildi Handlowej. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Liam Neeson?

2002-03-13 10:30:00 T`Bone

Jakiś czas temu pojawiła się w sieci wiadomość, że Liam Neeson wystąpi w "Ataku klonów". Rick McCallum w ostatnim Star Wars Insiderze powiedział, że nie jest to prawdą. Liam Neeson nie brał żadnego udziału w zdjęciach do "Ataku klonów".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Miecze Jedi

2002-03-12 21:35:00 T`Bone

To co tym razem zamieścił T`Bone nie jest wielkim spoilerem, ale mimo wszystko. Spoiler: To, że Yoda był mistrzem Hrabiego Dooku, który był mistrzem Qui-gona to już wiemy. To, że dzięki szkoleniu u Yody, Hrabia pozostał także niezależny też już wiemy. O tym, że Hrabia lubował się w antykach, także pisaliśmy. Ale dlaczego Dooku ma miecz z zakrzywioną rękojeścią? Otóż to jest tak. Jak wiemy, wszyscy padawani budują w pewnym momencie swój własny miecz świetlny. Jednakże, gdy rycerz Jedi, zostaje podniesiony do statusu mistrza, pozostawia swój stary miecz świetlny i buduje sobie nowy, lepszy, zazwyczaj w stylu swojego mistrza. No cóż Hrabia Dooku był jednak bardzo niezależny i kiedy już został mistrzem Jedi, zostawił swój stary miecz i zbudował nowy, jednakże bez żadnych powiązań z mieczem swego mistrza. Mało tego, nie zbudował go nawet z panującymi w tych czasach trendami i modą na kształt miecza, lecz poszukał jego wzoru w archiwach Świątyni Jedi. Wybrał sobie jeden z antycznych styli zwany "Typ II miecz pojedynkowy". To tylko poświadcza jak ciekawą i niezależną postacią jest Hrabia Dooku. (koniec spoilera). No cóż dzięki prequelom na prawdę można dużo dowiedzieć się o Jedi w Starej Republice.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD wcześniej?

2002-03-12 21:12:00 TFN

Wciąż nie ma oficjalnych informacji na temat wydania "Ataku klonów" na wideo i DVD. Ostatnio wspominiano coś o dacie 21 listopada. Dziś jak donosi Dark Horizons możliwe jest nawet wydanie DVD 21 października, a to tylko dlatego, że taka data sprzjałaby konkurencji, między innymi ze Spider Manem, który zostanie wydany w grudniu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcia na Stopklatce!

2002-03-12 16:57:00 Long J.B. i Stopklatka

Long J.B. przysłał nam namiary na nowe zdjęcia promocyjne z AOTC, które zamieściła Stopklatka.

Mamy dla miłośników "Gwiezdnych wojen" sporą niespodziankę. W naszej galerii zdjęć do filmu "Gwiezdne wojny: część I – Atak Klonów" można już oglądać nowe zdjęcia, które promować będą film Lucasa.

Obok zdjęć "czysto" promocyjnych prezentujemy także ujęcia prosto z filmu. W tygodniowych odstępach będziemy prezentować kolejne porcje zdjęć z "Ataku Klonów", który wchodzi do kin w Polsce już 16 maja.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowy plakat AOTC UPDATE

2002-03-12 16:56:00 TFN

Oto nowy poster który został zamieszczony na norweskiej stronie. Jest w tym samym formacie co plakaty z TPM i zawiera elementy o których wcześniej nie było wiadomo np. spider-walkery (pojawiły się dopiero w trailerze "Clone War").

UPDATE (Strangler 22:02): starwars.com potwierdziło, że jest to oficjalny poster wykonany przez Drew Struzana.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Snapy z Clone War!

2002-03-11 18:56:00

Dla tych wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na pobranie plików ze zwiastunem, przygotowałem 73 snapy z najlepszej wersji Clone War.


Zapraszam tutaj!
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Trailer Clone War 2nd UPDATE

2002-03-11 12:43:00

Na Bastionie znajdują się już wszystkie trzy wersje trailera Clone War. Najlepsza jakość tzw. large wymaga QuickTimea 5 PRO. Na oficjalnej zamieszczono także teaser Mystery, który był dostępny "jedynie" ;) dla posiadaczy Mrocznego Widma na DVD.
Small 4,7 MB (mov)

Medium 7,7 MB (mov)

Large 30,5 MB (mov)

Large 28,2 MB (mpg)

UPDATE: dodałem trailer large w wersji mpg.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Czy to napewno dziś?

2002-03-10 21:33:00

Pisałem jakieś 4 godziny temu (w tytule newsa), że trailer ma się pojawić dziś... jednak w czasie gdy zwiastun zostanie puszczony na Foxie to u nas w Polsce będzie już dawno po północy... i dopiero po premierze na Foxie trailer ma się ukazać na starwars.com. Ale to nie jest jeszcze pewne, być może Clone War ukaże się wsześniej. Na pocieszenie prezentujemy kolejny fragmencik - 3 sekundowy (700kb) Spoiler: fragment ukazuje bitwę na arenie, przelatują Gunshipy, 14 Jedi jest okrążonych przez droidy (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zam Wessel i górnicy

2002-03-10 20:09:00 Episode-X

Dzięki uprzejmości Episod-X możemy zamieścić pewnego ekskluzywną informację. Spoiler: Speeder Zam Wessel pochodzi z sektoru Teraab, zwanego też sektorem dzikich kopalń. Speedery te wykorzystywane przez Gildię Górniczą są przystosowane do poszukiwania minerałów na dzikich planetach. W speederze takim jest miejsce na jednego pasażera oraz zapasy powietrza na około 2 tygodnie. Zam Wessel oczywiście trochę go zmodyfikowała. Żeby był szybszy nie zawiera żadnych broni (dzięki temu jest w stanie osiągać prędkość 800 km/h), a ponadto wydziela specyficzne gazy, które nie są zbyt przyjemne (i na dodatek trujące), lecz samej Zam sprawiają pewną przyjemność. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Rezydenci Kamino

2002-03-10 17:56:00 JediNet

Jakiś czas temu prezentowaliśmy stworzenia z Geonosis dziś prezentujemy podobny spoiler, tym razem z Kamino. Spoiler: Jak już pewnie wszyscy wiemy, Kamino jest wodnistą planetą, oceanem, na którym praktycznie zawsze pada. Kiedyś pisaliśmy o świecie Kaminoan w tym spoilerze. Na Kamino poza Kaminoanami i fabrykami klonów nie ma zbyt wiele. Jedną z ostatnich żyjących tam ras są Aiwhy, gigantyczne przypominające wieloryby latające stworzenia. Kaminoanie używają ich trochę jak koni. Mini zdjięcie Aiwhy jest dostępne tutaj.
Z rasy Kaminoan poznanamy dwóch przedstawicieli z imion: Lama Su i Taun We. Lama Su, którego mini zdjęcie jest tutaj jest pierwszym ministrem Kamino czyli globalnym przywódcą planet. To pod jego rządami Kaminoanie zaczeli klonować armię dla Republiki, o której nic nie wiedziano. Taun We zaś będzie oprowadzał Obi-wana po planecie.
O klonach też już kiedyś pisaliśmy. Na Kamino będa dwie grupy klonów, młode dziesięcioletnie (choć mają dopiero 5 lat), które wciąż się będą jeszcze uczyć, których zdjęcie jest tutaj oraz tych już gotowych, których zdjęcie jest tutaj.
Na Kamino będzie urzędować jeszcze dwóch specyficznych osobników - Boba Fett (zdjęcie) i Jango Fett (zdjęcie). Boba Fett będzie 12-letnim klonem Jango Fetta, który został mu podarowany, gdyż był pierwszym tworem z DNA Jango. Jango wychowywał go jak syna. Natomiast Jango Fett będzie największym łowcą nagród w galaktyce, ale to już chyba wszyscy wiedzą ...
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Tak to już dziś!!!

2002-03-10 16:57:38

Rano zamieściliśmy siedem screenów z "Clone War", jak tylko zwiastun pojawi się na oficjalnej stronie od razu postaramy się go zamieścić. Dla wszystkich niecierpliwych mamy jednak już 4 sekundy materiału video z Clone War ;)
Jango Fett
Hrabia Dooku
Mace Windu na arenie
Osobiście odradzam oglądanie - kiepska jakość i to tylko 4 sekundy ;P
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Pierwsze zdjęcia z "Clone War"

2002-03-10 10:15:00 ArtoosNews

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z "Clone War" chcoć dość słabej jakości. A oto one:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kompletny opis "Clone War"

2002-03-09 17:07:00 TFN

Na TFN znalazł się kompletny opis zwiastuna D: "Clone War". A oto i on w wolnym tłumaczeniu. Spoiler: Logo Lucasfilm, a zaraz potem rozpoczyna się muzyka "Pit of Carkoon" z ROTJ.
Statek Padme ląduje w hangarze na Tatooine.
Arena na Geonosis z Geonosianami na widowni.
Aiwha lecąca podczas burzy nad Kamino (to ich latające wieloryby).
Latający Geonosianie.
Scena u Palpatine`a. Mace Windu, Yoda, Ki-Adi-Mundi, Padme, Dorme, Orn Free Taa. Palpatine: "Nie pozwolę by republika podzieliła się na dwie części. Moje negocjacje nie zawiodą.". Mace Windu: "Ale jeśli zawiodą, nie mamy tylu Jedi, by chronić Republikę. Jesteśmy strażnikami pokoju, a nie żołnierzami".
Ujęcie Obi-wana tnącego mieczem Zam Wessel. Ujęcie Anakina wskakuącego do żółtego śmigacza. Ujęcie pościgu. Obi-wan: "Wiesz, że nie lubię kiedy tak robisz." Anakin: "Wybacz mistrzu, zapomniałem, że nie lubisz latać.", Obi-wan "No cóż, zgubileś go". Anakin "Jeśli wybaczysz", i przyśpiesza i zlatuje w dół. Obi-wan "Nie nawidze tego".
Ujęcie portu kosmicznego na Coruscant. Obi-wan i Anakin. Obi-wan: "Anakin, nie rób niczego bez konsultacji ze mną lub radą."
Ujęcie Palpatine`a i Anakina. Palpatine: "Nie potrzebujesz przewodnika, Widzę, że stajesz się największym z pośród Jedi". Potem ujęcie Anakina walczącego.
W następnej scenie Obi-wan rozmawia z Yodą (w latającym urządzeniu) i Macem. Mace: "Ma wyjątkowe umiejętności". Ujęcie Anakin unosi jakąś kulę w powietrzu i powrót do rozmowy. Obi-wan: "Jego możliwości, sprawiły, że stał się arogancki".
A zaraz potem widzimy sekwencje na Naboo w której Anakin mówi do Padme, że jest tutaj by ją chronić. Padme jest trochę zszokwana.
Następnie ujrzymy statek Hrabiego Dooku "płynący" z rowiniętym żaglem pośród statków Federacji Handlowej. Żagiel będzie brązowo-złoty.
Hologram Obi-wana: "Używają łowcy nagród nazywającego się Jango Fett by stworzyć armię klonów". Szybkie ujęcia walki z Jangiem i znów hologram w gabinecie Palpatine`a. Słychać tylko słowo "Czekaj". I znów Jango walczy z Obi-wanem, a na koniec widzimy Slave I.
Bail Organa u Palpatine`a: "Musimy ich powstrzymać zanim będą gotowi."
Obi-wan: "Twoje klony są imponujące". Jango: "Robią dobrze swoją robotę."
Ujęcie z pogoni Slave I za Obi-wanem w polu asteroid. Obi-wan mówi, że właśnie dlatego nie lubi latać. Jango wysyła rakietę, która rozbija się o jeden z asteroid.
Mas Amedda w gabinecie Palpatine`a: "To jest kryzys". Asteroda eksploduje, a Obi-wan ucieka.
Scena w senacie: "Senat musi przegłosować specjalne uprawnienia dla Kanclerza!". Następna scena Palpatine, Mas Amedda i Sly Moore, Palpatine: "Najpierw powołam wielką armię Republiki!".
Ujęcie wielkiej armi na Coruscant wsiadającej do statków transportowych. Wida tam też czerwonych szturmowców-klonów.
Palpatine: "... to zwiększy zagrożenie ze strony separatystów."
Sio Bibble: "Nie było wojny na taką skale od czasu powołania Republiki!"
Ujęcie na Naboo, oraz następne bitwy na Geonosis.
Hrabia Dooku rozmawia z uwięzionym, lewitującym Obi-wanem: "Muszisz do mnie dołączyć Obi-wan, razem możemy zniszczyć Sithów!".
R2 i C-3PO w tunelu z atakującymi Geonasianami.
Yoda, Mace i Ki-Adi-Mundi u Palpatine`a. Yoda: "Ciemna strona zakrywa wszystko!"
Latający Geonosianie atakują Anakina, który próbuje ich odpychać Mocą.
Padme w fabryce battledroidów.
Yoda: "W śmiertelnym zagrożeniu jesteś!"
Anakin z mieczem w fabryce rzuca się na Geonosian.
Padme biegnie po fabryce.
R2 lata po fabryce.
Ujęcie pojazdów w kształcie pająków.
Obi-wan odbija lasery, a z tyłu zbliża się Acklay.
Padme macha łańcuchem na arenie, a w tym czasie skacze na nią Nexu.
Kilku Jedi bije się z droidami.
Trójnogi pojazd strzela.
AT-TE wraz z klonami maszeruje do bitwy.
Pojazdy Republiki niszczą pojazdy Federacji Handlowej.
Padme strzela na Arenie.
Latający Geonosianie.
Statek Federacji startuje gdy zbliżają się do niego klony.
Na arenie pojawiają się też Droideki.
Mace Windu odbija strzały Jango Fetta.
Kolejna strzelanina ze statków Republiki.
Eksplodująca rakieta.
Logo Epizodu II i Ataku klonów.
Głos oddechu Vadera i Yoda: "Początek Wojny Klonów to jest"
Obi-wan walczy z Hrabią Dooku.
Mnóstwo Droideków wtacza się na arenę.
I znów Akclay.
Wielu Jedi w czasie walki.
Gunshipy Republiki atakują.
Anakin walczy w hangarze z Hrabią, który ma dwa miecze.
Gunshipy wysadzają superbattle droidy.
Ujęcie Gunshipów, i republikańskich transportowców lądujących na Geonosis, z których wyłaniają się Gunshipy.
14 Jedi okrążonych przez droidy.
Napisy końcowe.
(koniec spoilera). No cóż jutro powinniśmy już go zobaczyć.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcie Anakina i Padme

2002-03-09 12:26:00 AnakinWeb.com

Witryna AnakinWeb.com zamieściła nowe zdjęcie z "Ataku Klonów": Anakin i Padme na Naboo.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Opis zwiastunu D

2002-03-09 00:07:00 TFN

TheForce.Net opublikował dość znaczny opis zwiastuna "Clone War". Spoiler: Najpierw zobaczymy Obi-wana i Anakina, którzy po pewnym spadaniu, zaczną rozmowę. Obi-wan powie: "Anakin, nie rób niczego nie konsultując się wpierw ze mną lub radą".
Następnie Palpatine powie do Anakina: "Nie potrzebujesz przewodnika, Widzę, że stajesz się największym z pośród Jedi"
W następnej scenie Anakin będzie unosił jakąś kulę Mocą
W następnej scenie Obi-wan mówi Yodzie i Mace`owi: "Jego możliwości, sprawiły, że stał się arogancki". A zaraz potem widzimy sekwencje na Naboo w której Anakin mówi do Padme, że jest tutaj by ją chronić. Padme jest trochę zszokwana.
Następnie ujrzymy statek Hrabiego Dooku "płynący" z rowiniętym żaglem pośród statków Federacji Handlowej. Żagiel będzie brązowo-złoty.
Obi-wan na Kamino: "Wasze klony wyglądają imponująco.", Jango Fett: "Oni robią dobrze swoją robotę".
Slave I wysztrzeliwuje rakietę w kierunku myśliwca Obi-wana, trafia co prawda w asteroidę, ale Obi-wan mówi do siebie, że to właśnie dlatego tak nie lubi latać.
Jakiś wyglądający jak pająk pojazd (pewnie Federacji Handlowej) strzela na Geonosis.
Akclay kieruje się na Obi-wana.
Nexu zaś na Padme
Trójnoga maszyna krocząca pojawia się przez chwilę.
Zaraz potem widzimy pojazd AT-ET (czteronogi), Republikański naładowany klonami.
Potem zobaczymy bitwę pomiędzy innymi pojazdami Federacji a Gunshipami Republiki.
Następnie ujrzymy znów Statki Federacji Handlowej.
I znowu widzimy Gunshipy, bardzo szybko przemieszczające się po Geonosis i strzelające do Droidów.
Potem słyszymy dyszenie Vadera i słowa Yody "Początek Wojny Klonów to jest".
Następnie ujrzymy fragment bitwy kosmicznej.
A na końcu zobaczymy 14 Jedi okrążonych przez Super Battle Droidy. Jedi mają różnokolorowe miecze.
(koniec spoilera) To jeszcze nie wszystko.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Komputerowy R2

2002-03-08 21:31:00 TFN

Jak pisalismy ostanio R2-D2 w niektórych scenach w AOTC jest wygenerowany komputerowo. Ale okazuje się, że jest to zaledwie dziesięć ujęć z około 1000 w których występuje.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Trochę więcej o "Clone War"

2002-03-08 04:53:00 Homing Beacon #55

Zwiastun D będzie trwał 2 minuty i 30 sekund, będzie zawierał ponad 100 ujęć. Usłyszymy w nim też następujące motywy muzyczne:
"The Pit of Carkoon/Sail Barge Assault" z ROTJ
"The Clash of Lightsabers" z TESB
oraz "The Forest Battle" z ROTJ

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zwiastun D w sieci?

2002-03-08 01:49:00 TFN

Jak podaje TheForce.Net ostatni zwiastun Ataku Klonów pojawi się w sieci wkrótce po swojej telewizyjnej premierze, czyli już 10 marca.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Dexter Jettster - część 2

2002-03-07 15:50:00 T`Bone

Kilka dni temu zaprezentowaliśmy, za JediNet spoiler o Dexterze Jettsterze. Dziś go trochę dopowiadamy. Spoiler: Kiedy zobaczymy Dextera wychodzacego z kuchni będzie on miał białą koszulę i fartuch, czyli będzie wyglądał na typowego właściciela/kucharza restauracji. Chociąż jego wygląd nie będzie do konća typowy. Dexter jest bardzo dużym obcym, z dwiama prami rąk, a na każdej z nich ma po cztery palce. Ma on też dużą szyję, grube wargi, znajdujące się bardzo blisko jego małych oczu i małego nosa. Jego stopy są okragłe i ma na nich małe palce. Za to ma poteżny brzuch, który będzie mu wystawał spod koszuli. W ogóle Dexter Będzie bardzo potężnie zbudowany.
Dextera i Obi-wana coś musiało łączyć w przeszłości, i teraz są dobrymi kumplami. Kiedy Dex usiądzie obok Obi-wana, Hermione przyniesie im drinki.
Dex spyta się Obi-wana w czym mu może pomóc, a ten wyciągnie strzałkę, którą została zabita Zam Wessel i spyta się czy wie co to jest. Dexter odłoży swój kubek i zacznie oglądać strzałkę. Później powie, że nie widział nic podobnego od czasu, gdy był poszukiwany na Subterrel. Zaraz potem, Dex uśmiechnie się i odłoży strzałkę. Powie Obi-wanowi, że ta strzałka pochodzi z planety Kamino i należy do istot uprawiających klonowanie. Obi-wan zacznie się zastanawiać czemu droidy w świątyni Jedi nie mogły mu podać pochodzenia tej strzałki. Dexter odpowie mu, żeby nie polegał zbytnio na robotach, ale także na innych niekonwencjonalnych źródłach informacji. Kenobi zripostuje mu mówiąc, że gdyby roboty myślały (nie myliły się), to na pewno Dexa by tu nie było. Następnie Obi-wan zapyta się Dexa o położenie Kamino, a wychodząc zapyta jeszcze jacy są Kaminoanie. Dex mu powie: "To zależy", a zaraz potem doda "Od tego jak dobre są twoje maniery i zasobność twojego portfela".
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kim jest Hrabia Dooku?

2002-03-06 22:36:00

Wg oficjalnej, Hrabia Dooku jest charyzmatycznym separatystą, Christopher Lee zaś dodaje, że jest on rozczarowanym Jedi i dżentelmenem. To praktycznie może znaczyć wszystko, ale nasi przyjaciele podesłali nam garść informacji o Hrabim Dooku. Spoiler: Hrabia Dooku pochodził z bogatej, zapewne szlacheckiej rodziny, stąd tytuł hrabiego, a do świątyni Jedi trafił dość późno, bo w wieku 2 lat. Właśnie dzięki temu zachował bardzo dużą niezależność, której cześć przekazał swojemu uczniowi - Qui-Gonowi, który z kolei próbował wpoić ją Obi-wanowi, a ten w jakiś sposób zasczepił nią Anakina. Hrabia był doskonałym szermierzem, i lubował się w antykach. Wydawał ogromne pieniądze (rodzinny), by kupować sobie różne drobiazgi.
Wkrótce po śmierci Qui-Gon Jinna Dooku kompletnie rozczarował się obrotem spraw, opuścił świątynie i słuch o nim zaginął. Wierzył, że politycy dla których pracowali Jedi byli tak skorumpowani, że postanowił opuścić zakon. Dooku postaniwł na własną rękę walczyć o sprawiedliwość, a ponieważ był urodzonym przywódcą, parę lat po zniknięciu powrócił jako przywódca separatystów, pragnących zbudować własne sprawiedliwe Imperium. Hrabiemu udało się zebrać mnóstwo sojuszników i to nie tylko chciwych i bogatych w stylu Federacji Handlowej, ale także wielu idealistycznych senatorów. W między czasie Hrabia, który rozczarował się Jedi, postanowił poeksperymentować w Ciemną Stroną Mocy, w jakiś sposób wyczuł to Darth Sidious, który się z nim skontaktował i zaczął go szkolić.
To właśnie Darth Sidious namówił go, by spróbował zwerbować takie organizacje jak Federacja Handlowa, Gildia Handlowa, Unię Technokratyczną, Sojusz Korporacyjny czy Galaktyczny Klan Bankowy. Zwabił ich obietnicą, że w jego nowym Imperium nie będzie żadnych ograniczeń handlowych i ceł jakie są w Republice. Wszystkie te organizacje nie tylko miały swych przedstawicieli na różnych planetach, a nawet w senacie, ale najważniejsze było to, że każda z nich miała poteżną armię. To właśnie te armie miały wspomóc działania Hrabiego. Jego nowe Imperium miało się nazywać Konfederacją Niezależnych Systemów.
Statek Hrabiego Dooku jest darem od Geonosian, którzy postanowili mu się odwdzięczyć, za lukratywne kontrakty na produkcję droidów bojowych i Super droidów bojowych. Jednakże sam, żagiel został zakupiony przez Hrabiego wcześniej, to na jego prośbę Geonosiańscy inżynierowie zamontowali go na jego statku, zresztą sam Hrabia ich instrułował i nadzorował po to by statek był piękny, unikalny, ale i funkcjonalny. Jego statek został też specjalnie zaprojektowany, ma praktycznie zabytkową dekoracje wewnątrz oraz dość dużą bibliotekę datakart.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Raport z ShoWest

2002-03-06 22:06:00 Aldera.Net i źródła własne

Na ShoWest poza zwiastunem "Clone War" pokazano też fragmenty "Ataku klonów". Spoiler: Pokazano między innymi scenę w której Jango Fett spotyka się z Zam Wessel po pierwszej próbie zamachu. Jango Fett rzuca jej tekst w stylu: "Nie zawiedź mnie ponownie". Inną sceną jest ta, w której Yoda rzuca błyskawice Mocy, tak więc nie tylko Hrabia Dooku będzie je rzucał (ten z pewnością rzuci je w Anakina, scena widziana w Mystery). A Yoda w końcu nie jest tam jakimś zwykłym Jedi, tylko mistrzem. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Fabuła Traileru UPDATE

2002-03-06 17:19:00 TFN

TFN podała dziś fabułę ostatniego z tralerów.
Spoiler: Yoda będzie używać Force Lightingu (czyli błyskawic mocy). Wszystko wskazuje na to, że jego przeciwnikiem będzie Hrabia Dooku.
Koleny jest Obi-Wan idący po Kamino. W tle widać hodowle klonów.
W reszcie trailera będą się pojawiać tylko krótkie sceny:
Ujęcia areny na Geonosis, oraz bitw, cytaty Baila Organy, Yoda mówiący "Clouded the future is", oraz coś wyglądającego jak latający Artoo. Jest też scena podczas której mistrzowie oglądają Hologram. Na początku Hologramu Obi-Wan mówi "...they`re using a bounty hunter named Jango Fett", a potem zaczyna z nim walkę.
(koniec spoilera)
Update: (Lord Sidious)
Dokładniejszy opis czwartego zwiastunu znajduje się na stronie Aldera.Net. Spoiler: Zwiastun zacznie się od powtórzonego kilkakrotnie dźwięku Bong Bong, a zaraz potem zobaczymy scenę lądowania myśliwca Padme w hangarze. Zaraz potem pojawi się fragment pościgu za Zam Wessel, w którym Anakin powie do Obi-wana, "Wybacz mistrzu, ale zapomniałem, że nie lubisz latać", na co Obi-wan odpowie mu, że zgubił ścigany przez nich pojazd, Anakin każe mu poczekać chwilę i zacznie wymijać ciąg pojazdów, i dotrze do statku Zam Wessel.
Gdzieś w środku zwiastuna zobaczymy chaos w senacie i Mas Amedda krzyknie: "Mamy kryzys, musimy przegłosować nadzwyczajne prawa dla Kanclerza", na co Palpatine odpowie mu, że pierwszą rzeczą którą uczyni będzie stworzenie wielkiej armi, która ochrni suwerenność republiki przed separatystami.
Następnie jest krótkie ujęcie, spotkanie Mace`a Windu, Yody i Ki-Adi-Mundiego z Palpatinem. Mace powie, że nie ma zbyt dużo Jedi, a poza tym oni są strażnikami pokoju, a nie wojownikami.
Potem jest sceana, z której zdjęcie już prezentowaliśmy. Chodzi o Yodę na swoim skuterku, rozmawiającego z Macem i Obi-wanem. Yoda mówi, o Anakinie - "Bardzo potężny on jest". Następnie widzimy Anakina i Palpatine`a, który mówi Anakinowi, że widzi, iż kiedyś stanie się najpotężniejszym Jedi.
Ponadto zobaczymy jeszcze latającego R2-D2 i ujęcia fabryki na Geonosis. Nic natomiast nie jest napisane o Yodzie rzucającym błyskawice Mocy.
Zwiastun zakończy się wybuchami oraz sentencją z Yody, który powie, że Wojna Klonów się rozpoczęła.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Dexter Jettster - Spoiler

2002-03-05 23:17:00 JediNet

Tutaj raczej zdradzamy fabułę, w której występuje nowa postać, niż ją samą. Spoiler: Zaraz po śmierci Zam Wessel Obi-wan i Anakin opuszczają klub, w którym doszło do morderstwa, a Kenobi szybko przemieszcza się do innej ciemnej dzielnicy Coruscant, gdzie znajduje "Jadalnie Dextera". Hermoine Bagwa, kelnerka natychmiast pyta go jak mu pomóc, na co Kenobi mówi, że chce koniecznie gadać z Dexterem, dopiero jednak przekonanie jej, że Dexter nie ma kłopotów, powoduje że idze ona po niego. Woła do Dextera coś w stylu: "Ktoś do Ciebie kochanie". Wtedy pojawia się specyficzny wielki kosmita z dymem dookoła głowy (pewnie coś palił) i krzyczy: "Obi-wan!", a Kenobi mu odpowiadza: "Cześć Dex", na to Jettster prosi go, by Obi-wan usiadł, a on zaraz do niego przyjdzie. Wtedy Hermoine oferuje mu jakieś drinka. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcia z AOTC !!!

2002-03-04 20:42:00 Mesta.Net

Na stronie Mesta.Net ukazały się bardzo dobrej jakości zdjęcia z AOTC. Część z nich pochodzi z teaserów, ale są także zdjęcia nie publikowane wcześciej.
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Międzynarodowe targi ShoWest

2002-03-04 12:56:00 film.interia.pl

Dziś, 4 marca w Las Vegas rozpoczynają się międzynarodowe targi filmowe i telewizyjne ShoWest. Jak podaje film.interia.pl:

Jedną z atrakcji będzie dyskusja panelowa poświęcona najnowszemu obrazowi George`a Lucasa, drugiej chronologicznie części gwiezdnej sagi, filmowi "Gwiezdne Wojny: Część II - Atak Klonów".

Gościem tegorocznych targów jest Rick McCallum, producent niecierpliwie oczekiwanego obrazu. Podczas rozmowy poświęconej pracom nad filmem "Gwiezdne Wojny: Część II - Atak Klonów" uczestnicy będą mogli obejrzeć między innymi jeszcze nie prezentowane fragmenty drugiej części gwiezdnej sagi. Dyskusja skupi się przede wszystkim wokół drogi, jaką przebyło studio Lucasfilm, rozpoczynające od pracy w tradycyjnej filmowej technologii, a które realizuje obecnie obrazy techniką cyfrową. Film "Gwiezdne Wojny: Część II - Atak Klonów" został zrealizowany specjalną cyfrową kamerą Sony 24P.

"Jesteśmy zachwyceni, że firma Lucasfilm Ltd. zgodziła się przedstawić uczestnikom targów taką niezwykłą ofertę" - mówi Robert Sunshine, prezes Sunshine Group Worldwide, organizatora konwencji.

"To unikalna okazja dla uczestników targów, by otrzymać informacje o produkcji filmów techniką cyfrową od największych specjalistów w tej dziedzinie. Poza tym możliwość obejrzenia materiałów z pierwszego filmu zrealizowanego w całości w tej technice jest nie lada gratką. Tym bardziej, że jest to Atak Klonów, jeden z najbardziej oczekiwanych filmów roku" - dodaje Robert Sunshine.

Tegoroczne targi ShoWest potrwają do czwartku, 7 marca. Odbywają się w Las Vegas w hotelach Bally's i Paris.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zapowiedź zwiastuna AOTC

2002-03-04 08:46:00 TF.N

Jak podał dziś TheForce.net, amerykańska telewizja FOX, zapowiedziała już wyświetlenie ostatniego trailer EII.
Zostanie on wyemitowany przez tę właśnie stację, w przyszłą niedzielę między filmami Malcolm in the Middle i X-Files.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Następny plakat AOTC

2002-03-03 19:39:00 Star Wars Union

Zgodnie z tym co pisze Star Wars Union następny, drugi już plakat reklamujący AOTC w kinach powinien pojawić się w ciągu tygodnia, przynajmniej w USA.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zdjęcie Padme

2002-03-03 19:36:00 TFN

W najnowszym wydaniu People Magazine ukazało się zdjęcie Padme, z pikniku na jaki wybrała się a Anakinem na Naboo. Zdjęcie to dostępne jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Garść faktów

2002-03-03 14:25:00

To co napiszę tutaj to pewne w sumie domysły, ale nie są to domysły bezpodstawne. Z trzech niezależnych źródłem dostałem potwierdzenie tego, że jest to prawdą na 99%. Więc trzeba pospoilerować. Spoiler Powiązanie Jango i Boby Fetta. To już wiemy od dawna, że Boba Fett jest idealną kopią genetyczną Janga. Jango Fett był łowcą który budził w galaktycę największą grozę i właśnie dlatego wybrano go by był modelem szturmowców-klonów. Wiele wskazuje na to, że Boba Fett jest podarunkiem od Hrabiego Dooku. To włąśnie jest ten 1% o którym nie jesteśmy pewni. A co do samego hrabiego, to ma być ukazane, że Darth Sidious wyznaczył go, by ten działał w jego imieniu. Ponadto zarówno Yoda jak i Dooku znani byli w galaktyce jako mistrzowie walk na miecze. Stąd ich pojedynek aż iskrzy energią. Teraz będzie wiadomo, dlaczego w książce Qui-Gon Jinn był uważany za jednego z najlepszych szermierzy, w końcu jego mistrz nim był i dużo z nim trenował. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zdjęcie Barris Offee

2002-03-02 19:39:00

W nasze ręce trafiło zdjęcie Barris Offee - która jest padawanką Luminari Unduli. Pierwsze jej zdjęcie pojawiło się już dosyć dawno, we francuskiej edycji Insidera. To które publikujemy ma tak jakby swoją premierę na naszej stronie (wielkie dzięki dla `X` za podesłanie nam go). Barris Offee jest jedną z głównych bohaterów książki The Approaching Storm, która 29 stycznia trafiła na półki księgarni w USA. Fabuła tej powieści umiejscowiona jest bezpośrednio przed Epizodem II, a akcja rozgrywa się na planecie Ansion, gdzie Jedi mają przekonać lokalną ludność aby mimo problemów wewnętrznych nie odłączyła się od Republiki... W AOTC w rolę Barris Offee - wcieliła się Nalini Krishan. A Luminari Unduli odgrywa Mary Oyaya. Trochę o ich wyglądzie: Spoiler Oczy Luminari Unduli i Barris Offee są lekko skośne a ich tęczówki mają błękitny kolor. Na twarzy i rękach mają ciemnoniebieski tatuaż. Ich usta, brwi i paznokcie są także pomalowane na ciemnoniebiesko/fioletowo. Obie ubierają się na czarno...(koniec spoilera).

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe skany z AOTC

2002-03-02 12:55:00 TFN

Na TheForce.Net zaprezentowano nowe skany z gazet, w których były zdjęcia z AOTC. A są to:
Zdjęcie klonów z magazynu Empire, prezentowaliśmy je wcześniej, ale było mniejsze.
Zdjęcie Owena Larsa, Beru Whitesun oraz Anakina i Padme również z magazynu Empire.
Zdjęcie Yody z USA Today. Gorzej jakości i mniejsze prezentowaliśmy już wczoraj.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Inspiracje artystów

2002-03-02 12:44:00 TFN

Pamiętacie bardzo specyficzną fryzurę Padme z jednego ze zwiastunów? Okazuje się, że była ona inspirowana prawdziwą fryzurą, dość popularoną wśród Indian (a dokładniej kobiet) z plemienia Chaiwa-Tewa. Porównanie jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD w Amazonie

2002-03-02 00:22:00 TFN

Na Amazonie można już zamówić "Atak klonów" na DVD. Pomimo różnych spekulacji, nadal jeszcze nie ma oficjalnej zapowiedzi, kiedy AOTC na DVD się ukaże.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zdjęcie Yody UPDATE

2002-03-01 18:35:00 TFN

TFN opublikował dosyć ciekawy skan Yody, Obi-Wana i Mace Windu z USA Today:

Spoiler: Ten pojazd będzie służył Yodzie do poruszania się po Świątyni Jedi - tak dla zaoszczędzenia czasu.(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Clone War

2002-03-01 08:04:00 StarWars.Com

Zwiastun D będzie się nazywał Clone War i będzie trwał 2 i pół minuty. Zgodnie z wcześniejszymy zapowiedziami, po raz pierwszy ujrzy światło dzienne 10 marca w kanale Fox, po serialu "Malcolm in the Middle", a przed "Z archiwum X". W kine zadebiutuje 15 marca, przed filem "Epoka lodowcowa".
KOMENTARZE (0)
Loading..