TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

AOTC w MTV Polska

2002-04-30 23:28:00 Chimpo

Jak donosi Chimpo na MTV Polska pojawiły się reklamy AOTC. Były tam między innymi "This Party is Over" oraz składanka z "Across the Stars".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Więcej danych o Ster Century i innych kinach

2002-04-30 23:19:00

Dzisiaj mamy dalszy update kinowy. Po pierwsze podziękowania dla Domka za Rzeszowskie kino Zorza
A po drugie podziękowania dla Pana Daniela z Ster Century. We Wrocławskiej Koronie, a także w Warszawskich Ster Century będziemy mieli szansę zobaczyć w tygodniu 16-24 maja AOTC w następujących godzinach:
Wersja z napisami 0:01 (tylko 16), 12:00, 15:00, 18:00, 21:00
Dodatkowo w sobotę i niedzielę oraz 16 o 9:00
Wersja z dubbingiem
10:00, 13:00, 16:00, 19:00

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak klonów w Cinemie

2002-04-30 22:37:00 Wojtas

Jak donosi Wojtas: dzisiaj ukazało się kolejne - majowe wydanie magazynu filmowego "Cinema", w którym znajduje się 9 stronicowy artykuł o AOTC. Tekst pozostawia wiele do życzenia, choć jest niewątpliwie bardzo oryginalny. Mamy szansę zobaczyć niecodzienne porównanie "Ataku klonów" do takich klasyków kina jak "Przemineło z wiatrem", "Love Story" i "Pretty Woman". Poza kilkoma fajnymi (acz znanymi) zdjęciami, nie ma tam zbyt wiele ciekawego, no poza krytyką TPM i AOTC. W Ciniemie znajduje się jeszcze zapowiedź wielkiego artykułu o AOTC w następnym numerze. No cóż pismo Cinema wielokrotnie zaskakiwało ciekawymi komentarzami i informacjami. W 1999 zaskoczyło wszystkich fanów stwierdzeniem, że inwazją na Naboo osobiście dowodził Darth Maul. Od błędów w tym piśmie się roi (warto poszukać np. na Stopklatce albo Filmwebie różnych opinii użytkowników o tym piśmie.) No cóż trzeba przyznać im, że mają fajne zdjęcia, ale np. podpisy w stylu "orki" zamiast "Orkowie" przy Władcy Pierścieni to już klasyka błędów dziennikarskich (tego pisma). A tak swoją drogą to ciekawa taktyka, najpierw film skrytykować, a potem napisać recenzję (w następnym numerze). W USA dopiero niedawno zaczęły się pokazy prasowe, w Polsce będzie (będą?) w przyszłym tygodniu. Ciekaw jestem skąd Cinema bierze takie informacje. Na pewno nie z Bastionu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Update kinowy

2002-04-29 23:15:00

Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pomagają nam rozbudować tę listę.
Mr.Z - za Multikino w Zabrzu
Lexowi z Cantiny Star Wars za potwierdzenie danych o Gdyni
Maciejowi z Poznańskiego Fanklub u Star Wars im. Wuhera za Poznański Kinepolis
No i Stranglerowi, za Multikina.
Tak rozszerzona lista znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

"Atak klonów": Rekordowa sprzedaż biletów

2002-04-29 18:21:00 Interia

Jak donosi Film Interia:
Brytyjscy fani gwiezdnej sagi ustawiają się w długich kolejkach, żeby w przedsprzedaży kupić bilety na pierwsze pokazy "Ataku klonów". W ciągu kilku pierwszych dni sieć kin Odeon zarobiła na sprzedaży biletów ponad 100 tysięcy funtów.
Na przedpremierowy pokaz filmu, który odbędzie się 14 maja, bilety sprzedano w ciągu godziny. Co bardziej wytrwali fani, aby mieć jak najlepsze miejsca na sali kinowej, stali w kolejce całą noc. "Pierwszy dzień sprzedaży biletów na najnowszy film George'a Lucasa, to były najbardziej pracowite godziny w historii Odeon" - powiedział Luke Vetere, szef marketingu sieci Odeon. Vetere dodał także, iż widział już film "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów" i to było "coś fantastycznego".
Światowa premiera "Ataku klonów" odbędzie się 16 maja.
.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejny spot reklamowy

2002-04-29 17:53:00 TFN

Dzisiaj publikujemy już dziesiąty spot reklamowy z "Ataku klonów". Spot w formacie QuickTime znajduje się tutaj. W sumie jest on zachowany bardziej w konwencji teasterów, niż poprzednich spotów, i w sumie nie ma w nim specjalnie nowych scen. Jedynie fajnie słychać na początku marsz Federacji Handlowej.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Majowy "Film"

2002-04-29 16:54:00

Niedawno pisaliśmy, że ukazał się majowy numer magazynu Film, a w nim "Odwrót Jedi", czyli kilka stron poświęconych AOTC (21 stron razem z okładką). Oprócz wywiadu z Natalie Portman i Haydenem Christensenem, jest objaśnienie "kto jest kto", mały słowniczek pojęć, kilka słów o muzyce i mapa galaktyki... Dziś prezentujemy dużą okładkę Filmu i kilka skanów:
Padme
Skan 1
Skan 2
Skan 3
Skan 4
Kto jest kim 1
Kto jest Kim 2
Więcej znajdziecie już w samym magazynie Film.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Across the Stars

2002-04-29 00:03:00 Star Wars Union

Pod tym linkiem znajduje się plik MP3, dobrej jakości z Across the Stars. Nie jest to utwór z płyty (umieszczenie go byłoby piractwem), lecz ten z teledysku, wraz z wszystkimi tekstami, które znalazły się na teledysku, w postaci QuickTime.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

TVN

2002-04-28 19:30:00

W dzisiejszych Faktach na TVN (program zaczął się o 19:00) Był materiał o najbardziej oczekiwanym filmie w tym roku. Znalazły się tam fragmenty (obszerne) trailera "Clone War" i "Forbidden Love", pokazano też kolejkę pod jednym z kin w USA. W wypowiedzi pana Glińskiego (reżysera "Cześć Tereska") można było usłyszeć że - Gwiezdne Wojny służą rozrywce, a on już się rozerwał i na AOTC nie pójdzie do kina. W TVN pokazano też procent udziału filmów amerykańskich i europejskich w rynku. Nie zmienia to faktu, że najciekawsze dla nas były właśnie fragmenty AOTC...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD

2002-04-28 11:04:00 Star Wars Union

Jak donososza nasi sąsiedzi z Niemiec, prace nad wersją DVD "Ataku klonów" już trwają. Rick McCallum twierdzi, że potrwają one 3-4 miesiące, a przez to jest duża szansa, że "ATak klonów" pojawi się jeszcze w tym roku na DVD, tak jak pisaliśmy o tym wielokrotnie wcześniej.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Koncepty Sithów w AOTC

2002-04-28 10:49:00 Episode-X

Wczoraj pisałem o konceptach kobiet Sithów w "Mrocznym Widmie". Dziś podobny news o Sithach w AOTC. Ci którzy czytają spoilery, to już dokładnie wiedzą jak będę wygladał nowy Sith. Ale jego finalny kształt w sumie przyszedł w ostatniej chwili. McCaig był bardzo zawiedziony, że Lucas nie umieścił w TPM kobiety Sitha. Pragnął by Lucas poprawił ten bład w "Ataku klonów". Mieliśmy już wspaniałych mężczyzn Sithów jak Darth Maul czy Darth Vader, ale w "Gwiezdnych Wojnach" brakowało silnej, złej kobiety - mówił McCaig, z czym trzeba się zgodzić. McCaig próbował przekonać do tego Lucasa, pokazując mu koncepty, które znalazły się w Albumie z AOTC (a można je zobaczyć tutaj i tutaj). Ale ostateczna decyzja i tak należała do Lucasa. Ale to już jest spoiler Lucas tak na prawdę dopiero w ostatnim momencie uświadomił sobie, że w roli Sitha chce widzieć kogoś takiego jak jakiś wyniosły hrabia (Dooku). (koniec spoilera). Koncept nowego mężczyzny Sitha jest dostępny tutaj. Widać w nim, że McCaig i inni artyści próbowali także choć w częsci nawiązać do EU. Ciekawe co by było, gdyby nowy Sith faktycznie był Chissem.
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Zajawka AOTC w TVN

2002-04-27 17:53:00 Wojtas

Jak donosi Wojtas dzisiaj o godzinie 15:25 na TVN leciała zajawka AOTC, ta z Jango Fettem. Zajawka była z polskimi napisami. No cóż piękna wiadomość, pozostaje nam tylko zacząć śledzić TV.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak klonów w Filmie

2002-04-27 17:51:00 Nostromo

Dzisiaj ukazał się majowy numer magazynu Film, a w nim "Odwrót Jedi", czyli kilka stron poświęconych AOTC. Znajdują się tam między innymi: wywiad z Natalie Portman i Haydenem Christensenem, `kto jest kto`, czyli coś w rodzaju drzewa genealogiczneo oraz leksykon - mała encyklopedia co niektórych pojęć z SW, też krótko o muzyce z filmu... Warto wspomnieć, że podobną rzecz Film zrobił w wrześniowym numerze z 1999 dla TPM.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kina a AOTC ciąg dalszy

2002-04-26 22:51:00

Przede wszystkim chciałbym podzekować, wszystkim tym, którzy dzisiaj wspomogli rozwój naszego spisu, czyli (w kolejności dochodzenia mejli):
Bendu za Poznańskie kino Wilda
Mariance, za kino Kryterium w Koszalinie, gdzie bilety będą w sprzedaży od przyszłego tygodnia.
Michałowi, za uzupełnienie danych o Gdańskim kinie Krewetka
Joruusowi, za Gliwickie kino Bajka
Nostromo za informacje o Poznańskim Multikinie, gdzie bilety można już kupować.
Oczywiście dokładne podane przez Was godzniny znajdują się tutaj, czyli w standardowym miejscu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Sountrack: a jednak jest :) UPDATE

2002-04-26 22:20:00 Kuba z Poznańskiego Fanklubu SW

Kuba z Poznańskiego Fanklubu Star Wars im. Wuhera donosi, że nabył dziś w Poznaniu (w sklepie PRO), sountrack z AOTC, w cenie 57,90 PLN. Do nabycia są 4 różne okładki, a płytka jest zabezpieczona i nie jest czytana przez CD-ROMy. Wielkie dzięki za informację. Więc być może, w dużych sieciach faktycznie tego nie będzie, ale w wielu innych sklepach chyba warto już zacząć szukać.
Update (27 kwietnia 16:30) Dziś okazało się, że soundtrack jednak zawitał do Wrocławskiego Media Markt, gdzie udało mi się kupić mój egzemplarz w cenie 49,99.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Soundtrack?

2002-04-26 17:13:00

Dziś widząc to co się działo (np. w mojej skrzynce) z powodu opóźnienia nowelizacji Amberu, poszedłem dowiedzieć się co słychać z soundtrackiem zapowiadanym przez Sony. Wszyscy wiemy, że premiera polska ma być 29 kwietnia, czyli w poniedziałek. Jednakże np. we Wrocławskim MediaMarkt powiedziano mi, że skoro w ten dzień jest premiera, żebym raczej nie liczył, iż będzie tego w MediaMarkt. W Empiku powiedziano mi natomiast, że to, iż soundtrack będzie 29 w sprzedaży u nich, jest możliwe, ale tylko możliwe. Byłem jeszcze w paru miejscach i wszędzie kazano mi zaglądać na początku maja. No cóż, miejmy nadzieję, że tak się nie stanie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w polskich kinach ...

2002-04-25 23:24:00

Watto16 poinformował nas, że w Krakowskim Multikinie będzie premiera po północy, tylko, że będzie to wersja z dubbingiem. No cóż, chyba Kraków raczej pójdzie do Kijowa.
Natomiast nasz przyjaciel Lex z Cantiny Star Wars donosi:
Byłem dzisiaj w kinie Ognisko w Legnicy. Wychodzi że film będą grali od 16V do 6 VI. Pytałem się babki w kinie, ale chyba nie była zbytnio zainteresowana odpowiedzą na moje pytanie i odburknęła tylko, że będzie grany 3 razy dziennie, a godzin niestety nie chce jej się znać.
Niestety takie przypadki należałoby napiętnować. Mam nadzieję, że będzie ich jak najmniej.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

3 kolejne spoty ...

2002-04-25 15:02:00 TFN

Tym razem możemy Wam zaprezentować reklamówki z:
Padme
Macem Windu
Szturmowcami klonami
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe obrazki na oficjalnej

2002-04-25 14:59:00 StarWars.Com

Przy okazji fragmentów nowelizacji pojawiło się parę nowych fotek, które prezentujemy poniżej:
Kapitan Typho na platformie
Corde wychodzi ze statku
Spoiler ;)
Typho - spoiler
Corde - spoiler

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejne seanse po północy

2002-04-24 23:49:00

Watto16 donosi, że w Krakowskim Kijowie będzie premiera po północy, tylko trzeba pytać i męczyć panie sprzedające, bo one choć już sprzedają bilety nie są najbieglejsze w temacie.
Fanki z Gdyni donoszą, że w Gdańskim kinie Krewetka, wyposażonym w system THX. Oczywiście również tam pokaz będzie minutę po północy.
Za podesłane informacje, bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy do oglądania i współpoprawiania informacji na stronie z wykazem, dostępnej tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Spoiler o Obi-Wanie

2002-04-24 18:30:00 JediNet

Aby zbytnio nie zaciemniać (spoiler):Akcja przenosi się na Coruscant. Widać Budynek Zarządu Federacji. Przenosimy się do biura Kanclerza Palpetine'a. Przed oczami Yody, Mace Windu, Ki-Adi-Mundiego, Baila Organy, Luminara, Jar Jara, Palpatina, Mas Ameddy i paru innych ludzi drgał hologram Obi-Wana Kenobiego.

Palpatine: "Tamte Genosiańskie huty są częścią Unii technologicznej. Wezwiemy ich reprezentantów i zadamy parę bardzo ostrych pytań."
Kenobi kontynuuje transmisję... "Jeszcze jedno. Jango wspomniał, że zatrudnił go ktoś o imieniu Darth Tyranus. Kto to może być?"
"Z imieniem Darth, Sithem on być musi" mówi Yoda
"Nasz zaginiony uczeń. Nareszcie wyszedł z ukrycia." dodał Windu.
"Czy myślicie że mógł to być tajemniczy Sifo-dyas? Kto dokonał transakcji na stworzenie armii klonów?" zapytał Kenobi.
Yoda dodał: "Prawdopodobnie zbyt wiele układanki kawałków brakuje."
"Bądź ostrożny, Obi-Wanie. To dochodzenie zaczyna przekraczać rutynę. Potrzebujesz pomocy?" zapytał Windu spoglądając na hologram.
"Pozwól mi najpierw wywęszyć co tu się święci" odpowiedział Kenobi.
Transmisja pomiędzy Kenobim a Coruscant dobiegła końca. Palpatine patrzy w miejsce, gdzie jeszcze przed chwilą był hologram, nie wierząc w to, co właśnie usłyszał.
Bail Organa odwrócił się i powidział, że "Gildie Handlowe przygotowują się do wojny...nie ma co do tego wątpliwości..."
"Hrabia Dooku musiał podpisać z nimi traktat" powiedział Palpatine.
Windu przerwał słowami "Musimy ich szybko powstrzymać zanim będą w pełni gotowi."
"To jest kryzys!" krzyknął Mas Ameeda. "Jeśli Senat orzekłby nadanie kanclerzowi specjalnych uprawnień, mógłby on zaaprobować użycie armii."
"Proszę... Proszę" przerwał Palpatine, "Nie życzę sobie specjalnych uprawnień. Jest to zbyt ekstremalne rozwiązanie." Kanclerz kontynuuje swój wywód... "To już przypomina dyktaturę. Musimy polegać na Jedi." Zwraca się do Yody, "Mistrzu Yoda, ilu rucerzy można wysłać na Genosis?"
Dwaj starsi Jedi, Windu i Yoda spojrzeli po sobie. "Dwustu... mniej lub więcej", ocenia Yoda.
"Z całym szacunkiem dla Porządku Jedi," mówi Organa, "dwustu Jedi nie pokona setek tysięcy robotów bojowych..."
"Cierpliwości," oświadcza Windu. "Powinniśmy czekać, aż Obi-Wan powróci. Nie wiemy, czy Hrabia Dooku podpisał kontrakt ze Sojuszem Korporacji, to tylko spekulacja."
(koniec spoilera). Bez komentarza. Dzięki Zapolu za pomoc!
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ceny biletów UDPATE

2002-04-24 12:46:00 Michał Korycki

Bilety na przedpremierowy pokaz Ataku Klonów w Sali Kongresowej bedą kosztować 20, 30, 35, 40, 45 zł.
UdpateObecnie ceny biletów na aukcji wachają się miedzy 150 zl, a 355.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Across the Stars

2002-04-24 11:18:00 StarWars.Com

Po pierwsze jak się okazuje "Across the Stars" i Love Theme z Soundtacku to nie do końca to samo. Po drugie zciągnijcie to z Bastionu i sami zobaczcie. Jest on w formacie QuickTime i jest on tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Time o SW! UPDATE

2002-04-24 09:37:00 Robert herbu

Robert podesłał nam informację o tym, że w USA ukazał się już nowy numer magazynu Time. Łatwo zauważyć, kto jest tym razem na okładce. Mało tego, Time bardzo mocno przygotował się do Ataku Klonów także w internecie, co możecie podziwiać tutaj.
(Update, Lord Sidious, 24 kwietnia 2002, 19:45) Dzisiaj we Wrocławskim Empiku Megastrore udało mi się zakupić ten numer "Time". Oprócz kilku ciekawych zdjeć, jak np. strażnik Geonosiański z blasterem sonicznym, jest tam ciekawy artykuł o Gwiezdnych Wojnach i częściowo ich historii, a także taki mini przewodnik pokazujący jak ewolouwały niektóre postaci, czy pojazdy (np. jak wyglądał Obi-wan czy Anakin w której częsci). Wszystko kosztue 8,90 PLN.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

3 nowe spoty reklamowe

2002-04-23 23:32:00 Long J.B. za TFN

Long J.B. podesłał informację o tym, że na TFN opublikowano trzy nowe spoty reklamowe z AOTC. A oto i one:
"Wybraniec" - spot z Anakinem
"Rycerz Jedi" - spot z Obi-wanem
"Droid" - spot z R2-D2

Long J.B. twierdzi, że chodza one bez DivXa 5.0 ja niestety nie wiem, bo nie mogę tego stwierdzić, gdyż zainstalowałem sobie to oprogramowanie przy poprzednich spotach.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

143 minuty!

2002-04-23 22:58:00 Pan Daniel z Ster Century

No i okazał się, że "Klony" będą trwały minutę dłużej (pewnie napisy ;)), niż to zapowiadaliśmy. 143 minuty to oficjalny ostateczny czas AOTC.
Przypominamy, przy okazji, że w sieci Ster Century AOTC zacznie się minutę po północy. Zajrzyjcie na naszą stronę z kinami, bo tam dorzuciliśmy dziś dane z Krakowa.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Charytatywna aukcja Update

2002-04-23 22:47:00 Stopklatka

Internetowy Serwis Filmowy Stopklatka.pl oraz największy polski serwis aukcyjny Allegro.pl organizują aukcję biletów, które uprawniają do wzięcia udziału w charytatywnym pokazie filmu "Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów". Pokaz odbędzie się 11 maja o godzinie 18.00, w Sali Kongresowej. Do wygrania jest dziesięć biletów, aukcja potrwa do 30 kwietnia. Do wzięcia udziału w aukcji zapraszamy tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Życie Warszawy o AOTC

2002-04-23 00:09:00 Anakin Skywalker

Anakin Skywalker podesłał nam skan z weekendowego wydania Życia Warszawy. Oczywiście artykuł dotyczy AOTC i w wersji tiff jest dostępny tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Podracery w AOTC

2002-04-23 00:03:00

Dawno wspominaliśmy, że podracery pojawią się w AOTC. Jak widać na zdjęciu obok, Podracery nie będą czynnie się ścigały, a raczej zostaną pokazane przypadkiem. O podracerach w AOTC rozmawialiśmy na forum, gdzie sam napisałem jako jedną z możliwości właśnie takie rozwiązanie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w Silver Screen

2002-04-23 00:02:00 Różne

Pan Piotr z Silver Screen podesłał nam taką informację:
Pokazy w nocy z 15.05 na 16.05 odbędą się we wszystkich naszych kinach tzn.
Silver Screen Gdynia- kopia z dubbingiem i kopia z napisami
Silver Screen Łódź- kopia z dubbingiem i kopia z napisami
Silver Screen Warszawa- kopia z napisami Kopia filmowa może być grana na kilku salach jednocześnie więc miejsc powinno starczyć dla wszystkich chętnych.
Od 16.05 film będzie w regularnym repertuarze grany przez cały dzień. Szczegółowe godziny seansów prześlę jak tylko zostaną ustalone.
Ceny Biletów:
W Maju wprowadzamy nowe atrakcyjne ceny.
W Gdyni i w Łodzi wprowadzamy bezpłatną kartę Silver Screen ( dołączona do "Co jest grane? "Gazety Wyborczej w dniu 02.05.2002) oraz wręczana w kinach przy zakupie dowolnego biletu. Karta upoważnia do zakupu biletów w cenie 12 zł na wszystkie senase od Poniedziałku do Piątku włącznie i wazna jest do końca maja.
W Warszawie uczniowie i studenci od maja 12zł na wszystkie seanse od Poniedziałku do Czwartku. Z darmową kartą Silver Club Pon.- Czw. do godz. 17.00 12zł po godz. 17.00 16zł w weekendy 20zł.
O Warszawskich kinach ponadto zanotowali Yako i Andaral. Dane wraz z tym co pojawiło się na forum (za co dziękuję Yakuzie), pojawiły się już na liście AOTC w dzień premiery. Za wszystkie przesłane informacje serdecznie dziękujemy.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Rozwój efektów specjalnych

2002-04-22 19:50:00 Episode-X

Na Episode-X zaprezentowano porównanie fragmentu widzianego w jeśiennych zwiastunach i zdjęciu, które niedawno publikowaliśmy. Widać, że Lucasfilm wciąż pracuje nad efektami i wciąż je poprawia. Ten na górze to czywiście ten nowy.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Francja i plakaty UPDATE

2002-04-22 19:49:00 TFN

Na jednym z kin w Paryżu można już podziwiać olbrzymie plakaty promujące Epizod II. Jeden z nich przedstawia Maca Windu i Obi-Wana natomiast drugi Jango Fetta. Ja na razie w Polsce nie zauważyłem, żadnych większych plakatów.
(Update, Jeth)Oto dwa plakaty jakie zauważyć przechodząc koło paryskiego Multiplexu. Mace Windu i Obi Wan, oraz Jango Feet
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejne reklamy TV

2002-04-22 00:12:00 Star Wars Union

Prezentujemy kolejne reklamówki AOTC. Dwie pochodzą z niemieckiej telewizji PRO7:
Fragment z Kamino
Anakin i Amidala
Uwaga ten drugi kawałek, zawiera scenę, która prawdopodobnie została wycięta z ostatecznej wersji filmu.
No i jest jeszcze kolejna australijska zajawka:
Trzecia australijska zajawka
Ta trzecia wymaga najnoweszej wersji DivXa – 5.0.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Spoilerowe zdjęcie

2002-04-22 00:04:00 TFN

Zdjęcie które możecie zobaczyć tutaj jest dość dużym Spoilerem: o którym pisaliśmy już kiedyś. Widzimy jak Hrabia Dooku odcina Anakinowi rękę (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony w Metropolu

2002-04-21 17:55:00

Niezależna gazeta "Metropol" (19-21 kwietnia 2002) podała za Polską Agencją Prasową:
"Gwiezdne Wojny", cz. II "Atak klonów" George'a Lucasa trafi tego samego dnia, 16 maja, do kin w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Jak informuje dystrybutor filmu, taka sytuacja zdarzy się po raz pierwszy w historii.
Kinową premierę "Ataku klonów" poprzedzi uroczysta premiera charytatywna, która odbędzie się 11 maja w Sali Kongresowej w Warszawie. 16 maja film trafi do kin. W Polsce będzie go mozna zobaczyć wcześniej niż w USA ze względu na różnicę czasu.

Tekst powyższy znajduje się na stronie 15 i nosi tytuł Klony atakują o tej samej porze. Cała treść (bez skrótów) została przedstawiona powyżej.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejna reklamówka

2002-04-21 13:35:00 Long J.B. & TFN

Long J.B. podesłał nam wiadomość, że TheForce.Net umieścił 3 reklamówkę telewizyjną AOTC. Spot ten koncentruje się przede wszystkim na postaci Jango Fetta. Spot ten dostępny jest tutaj i jest w postaci MPEG DivX ;). Zawiera dużo spoilerowych i nieopublikowanych dotychczas scen.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Across the Stars na oficjalnej

2002-04-21 10:53:00 StarWars.Com

Zgodnie z tym co donosi Oficjalna już we wtorek w USA pojawi się w sprzedaży ścieżka dźwiękowa z AOTC, oraz teledysk „Across the Stars”, zawierający nowe fragmenty filmu. Teledysk pojawi się w MTV o godzinie 4 po południu czasu wschodniego (amerykańskiego oczywiście). Pewnie jakoś tak pojawi się też w sieci, bo również ma tam być dostępny we wtorek.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Reklamówki AOTC

2002-04-20 10:39:00 Episode-X

Mamy okazję zaprezentować Wam trzy różne reklamówki w postaci MPEG / DivX ;). Dwie pierwsze to reklamówki telewizyjne:
Reklamówka 1
Reklamówka 2
Trzecia zaś jest to ta o której pisaliśmy wczoraj z ET.: Reklamówka z ET
Tę trzecią zobaczcie koniecznie, w tych dwóch pierszych specjalnie dużo nie ma ciekawych rzeczy. Ale coś można wypatrzeć, zwłaszca w tej drugiej reklamówce.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Licytacja biletów na charytatywną premierę

2002-04-19 17:11:00 Stopklatka

Jak donosi Stopklatka:
Internetowy Serwis Filmowy Stopklatka oraz największy polski serwis aukcyjny Allegro.pl organizują aukcję biletów uprawniających do uczestniczenia w charytatywnej premierze filmu "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów", która odbędzie się 11 maja.
Do wylicytowania mamy dzisięć pojedynczych biletów na najlepsze miejsca w Sali Kongresowej, gdzie odbędzie się uroczysta projekcja. Dochód przeznaczony zostanie na fundację "Polsat dzieciom". Cena wywoławcza biletu wynosi 1 PLN. Wspólna aukcja Stopklatki i Allegro rozpocznie się 23 i potrwa do 30 kwietnia. Do każdego wylicytowanego biletu dołączony zostanie oficjalny plakat promujący film George`a Lucasa. Bilety ufundował polski dystrybutor "Ataku klonów" firma Syrena Entertainment Group.
Aukcja przeznaczona jest przede wszystkim dla fanów gwiezdnej sagi spoza Warszawy. Mieszkańcy stolicy bowiem będą mieli ułatwioną sprawę, gdyż bilety na charytatywny pokaz kupić będzie można już od środy, 24 kwietnia, w kasach ZASP-u i Sali Kongresowej.
Przypominamy, że nie jest to premiera taka typowa, lecz charytatywna. Tu na prawdę chodzi o to, by zebrać jak najwięcej pieniędzy na szczytny cel. Więc śledźcie Bastion i Stopklatkę w celu uzyskania jeszcze świeższych informacji.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Polskie plakaty

2002-04-19 17:04:00 Stopklatka

Dziś opublikowano na Stopklatce polskie plakaty promujące Atak klonów. Są one dostępne w naszej galerii plakatów, na Stopklatce oraz bezpośrednio tutaj:
Pierwszy plakat AOTC w wesji Polskiej
Drugi plakat AOTC w wesji Polskiej

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Reklamówka AOTC z ET

2002-04-19 16:12:00 Star Wars Union

Na Star Wars Union opublikowano bardzo ciekawy filmik w postaci MPEG to reklama z AOTC, dość spoilerowa z nie opublikowanymi dotąd fragmentami filmu. Pod tym linkiem w newsie wejdzie na "Download des neuen Videomaterials" i zciągnijcie sobie tego MPEGa. Na prawdę warto. Dla modemowców informacja, że postaramy się wkrótce zamieścić ten filmik na Bastionie. Dla tych co poczekają Spoiler Potym jak Obi-wan wyskoczy przez okno za droidem Zam Wessel, będzie leciał sobie ponad Coruscant i zestrzeli go Zam Wessel. Obi-wan zacznie spadać, ale w pewnym momencie pojawi się Anakin i go uratuje, oczywiście na żółtym speederze. Obi-wan zapyta tylko, czemu tak długo. Potem, będzie dyskusja o tym, że Anakin wyzwał na pojedynek mistrza Yodę. "Tylko w twoim umyśle, mój bardzo młody uczniu". Ale o tym kiedyś już pisalismy. (koniec spoilera). Potem jest jeszcze trochę o muzyce i efektach specjalnych. Zachęcamy do zajrzenia na Star Wars Union.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Polska premiera charytatywna update

2002-04-19 15:43:00 Robert herbu

Jak donosi nam Robert herbu:
W Fundacji Polsat dowiedziałem się, że sprzedaż biletów powinna rozpocząć się na początku tygodnia w kasach ZASPu i w kasach Sali Kongresowej. W kasach ZASPu, bilety powinny pojawić się w okolicy środa-czwartek. Cena około 50 zeta. W kasach Sali K. bliższych informacji będą mogli udzielić w połowie przyszłego tygodna. Mam do Was prośbe. Bądźmy wszyscy cierpliwi! Postaram się na bieżąco przesyłać update, co by tyśiace osób nie dzwoniło i wkurzało kasjerów ;-) BTW. Podziękowania za info p. Piotrowskiemu z Fundacji Polsat Dzieciom.
No i oczywiście dla Roberta.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

30 nowych zdjęć z AOTC!

2002-04-18 16:15:00 swsotf.net

Na stronie Spark of the Force zamieszczono 30 zdjęć z Ataku Klonów. Część z nich była już prezentowana u nas na Bastionie... Odsyłam na tą stronę (w newsie 30 New AOTC Pics!).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Charytatywny pokaz Ataku klonów

2002-04-18 14:35:00 Stopklatka

Jak podaje Stopklatka: 11 maja o godzinie 18.00 w Warszawie w Sali Kongresowej odbędzie się uroczysta, charytatywna premiera filmu "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów".

Wkrótce poinformujemy gdzie i od kiedy będzie można kupować bilety na ten pokaz. Pieniądze ze sprzedaży biletów przekazane zostaną fundacji "Polsat dzieciom".

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

142 minut we Wrocławskiej Koronie Update

2002-04-18 09:52:00 Pan Daniel z Ster Century

Pan Daniel z wrocławskiego oddziału Ster Century napisał nam, że również w tym kinie premiera odbędzie się minutę po północy z 15 na 16 maja 2002. Pozostałe godziny wyświetlania i ceny biletów podamy już wkrótce. Przedsprzedaż w Ster Century powinna ruszyć już w piątek, ale poinformujemy o tym.
Póki co, Pan Daniel podał nam jeszcze jedną wspaniała informację, a mianowicie czas trwania drugiego epizodu. AOTC będzie trwał 142 minuty, czyli prawie 9 minut więcej niż "Mroczne Widmo".
Pragniemy jeszcze przypomnieć, że bez Waszego wsparcia strona z wykazem kin, nie może być rozwijana. A jest ona dostępna tutaj lub w z poziomu lewego menu.
Update (21:15) Przedsprzedaż na pokaz o północy właśnie ruszyła. Jutro o 12 rusza przedsprzedaż na pozostałe seanse. Ceny biletów jak zawsze.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Skany z soundtracku

2002-04-17 22:10:00 Marcin

Marcin przysłał kilka skanów okładki i samej płyty soundtracku z AOTC. płyta, wkładka, wkładka, tył pudełka. Dzięki!
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcia z AOTC

2002-04-17 18:41:00

Dziś mamy okazję zaprezentować kolejne zdjęcia z "Ataku klonów", w tym parę jeszcze nigdzie nie opublikowanych:
Obi-wan, Yoda i Klan Niedźwiedzi
Port kosmiczny na Naboo
Klony na Kamino
Statek Padme zbliża się do Coruscant
Wat Tambor z Unii Technologicznej
Fabryka klonów

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Pierwsze bilety i godziny pokazów ...

2002-04-17 17:15:00

Od wczoraj w sieci kin Heliosnet ruszyła sprzedaż biletów na "Atak klonów". Dziś udało mi się zakupić bilet na premierę minutę po północy we Wrocławskim Heliosie. Co ciekawe byłem pierwszą osoba która taki bilet kupiła. Co z Wami? Wszyscy jadą do Warszawy? Dzisiaj też zrobiliśmy specjalny dział w którym będziemy pisać o pokazach w dniu premiery. Jednakże jest tu gorąca prośba do wszystkich którzy mogą pomóc rozwijać ten dział, o przysyłanie nam informacji z Waszych miejscowości zamieszkania. Dział ten dostępny jest tutaj.
I uwaga praktyczna dla Wrocławian. W Heliosie możecie mieć problem z zakupieniem biletu, gdyż na panelu nie można przejść w sposób łatwy do 16 maja, trzeba powiedzieć sprzedawcy/sprzedwaczyni, oczywiście gdyby były problemy, żeby klikneła na przycisk "więcej dni".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Gazeta Wybobrcza o AOTC

2002-04-17 00:17:00 Robert herbu

Robert herbu podesłał nam skan artykułu ze stołecznego dodatku do Gazety Wyborczej. Artykuł ten oczywiście dotyczy Ataku klonów i był napisany na miesiąc przed premierą. Artykuł ten można zobaczyć tutaj. Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy które porusza ten tekst. Po pierwsze reklama, niestety w Polsce, w porównaniu chociażby z tym co mają Niemcy reklamy praktycznie nie ma. Po drugie pokazów przedpremierowych z wiadomych względów nie będzie. Po trzecie będziemy mieć pokazy o północy, zapewnne w większości kin. I wkrótce pewnie ruszy już sprzedaż biletów.
Wielkie dzięki Robertowi.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Holoprojektor Hrabiego

2002-04-16 10:09:00 JediNet

Mamy dla Was zdjęcie holoprojektora, którego używać będzie Hrabia Dooku. Spoiler Jak wiemy, w AOTC zobaczymy holokrony, które są malutkie. Dooku miał kiedyś kontakt z Holocronem Sithów, jednakże gdy opuścił zakon Jedi, Sidious podsyłał mu jedynie dane, które mógł odczytać na holoprojektorze. Holoprojektor Hrabiego jak widać, jest dość duży, i inny od tego co znaliśmy wcześniej. (koniec spoilera). Spoilerowe zdjęcie dostępne jest tutaj. Zdjęcie to pochodzi z Słownika Obrazkowego z AOTC, który powinien się ukazać w Polsce nakładem wydawnictwa Egmont. (Chyba, że znowu coś im nie wyjdzie).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Najważniejsze zmiany w scenariuszu

2002-04-16 10:01:00 TFN

Scenariusz "Ataku klonów" został zakończony tak na prawdę kilka dni przed rozpoczęciem zdjęć. Jednakże, nawet po zakończeniu pierwszego etapu zdjęć, scenariusz się rozwijał, by stać się tym co zobaczymy już za miesiąc. O wyciętych scenach pisaliśmy już wielokrotnie, czas teraz napisać o dodanych scenach, których nie było w pierwszej wersji kręconego scenariusza. Spoiler: W oryginalnym scenariuszu nie było scen w fabryce droidów na Geonosis. Była tylko finalna bitwa, ale żadnych przenośników taśmowych czy droidów. W fabryce Padme wpadnie do pustej kadzi i utknie w niej, wkrótce później roztopiony metal ma być wlany do tej kadzi. R2-D2 podleci do przełączników kontrolnych i uratuje Padme. Później C-3PO będzie miał pewne problemy z integralnością ;), ale R2-D2 go naprawi. (koniec spoilera). No to już wiadomo kto jest najdzielniejszy w AOTC.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Australijska zajawka 2 - Update

2002-04-15 23:20:00 Episode-X

Oprócz tego zamieszczonego wczoraj Avika, australijskiej zajawki, mamy dla Was drugi, trochę dłuższy i trochę lepszej jakości, dostępny tutaj. Ponadto mamy też pewne Spoilery:, które widnieją w tej zajwce. Zauwazcie piękną wymianę zdań pomiędzy Anakinem a Obi-wanem. Obi-wan, komentując wyczyny Anakina podczas pościgu: "Mógłbyś wyzwać mistrza Yodę w pojedynku na miecze.". Anakin: "Myślałem, że już to zrobiłem." Obi-wan, śmiejąc się: "Tylko w swoim umyśle, mój bardzo młody uczniu". (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kopie

2002-04-15 19:24:00 TFN

AOTC wejdzie w liczbie ponad 3000 kopi do kin w wielu krajach jednocześnie. Przygotowanie tylu, będzie kosztowało ponad 20 milionów dolarów.
Jak wiele kin jednak ma możliwość wyświetlania AOTC z "cyfrowego projektora" tak jak chciał Lucas?
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejna zajawka drugiego epizodu

2002-04-14 18:22:00 Episode-X

Australijska telewizja kontratakuje, tym razem przy emisji "Nowej Nadziei", znów znalazła się krótka prezentacja AOTC, której fragmenty zawierające nowy materiał znajdują się tutaj w postaci pliku AVI w DivXie ;). Przypominamy, że poprzednia zajawka w australijskiej TV pojawiła się po emisji TPM, i pisaliśmy o niej tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Mega plakaty z AOTC

2002-04-14 01:13:00

Na jednej norweskiej stronie pojawił się mega plakat przedstawiający Anakina i Padme (wersja bez napisów). A na czeskim sajcie o nazwie Obi-Wan znów mega plakat tym razem Drew Struzana.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcie Natalie Portman oraz ...

2002-04-13 20:35:00 Episode-X + ;)

Episode-X podał namiar na niedawno opublikowane zdjęcie na NataliePortman.Com, które można zobaczyć tutaj, które jest zajawką tego, co będzie można zobaczyć w najnowszym wydaniu magazynu Esquire. Zdjęcie to, choć z poza filmu, aż prosi się o pewien komentarz. Spoiler Zastanawia Was jak będzie wyglądał wątek miłosny w AOTC? Wszystko będzie przebiegało wg następującego schematu. Po zamachu na Padme, Anakin i Amidala spotkają się po raz pierwszy od bardzo długiego czasu. Anakinowi przypomną się dawne wspomnienia i uczucie, które jako młody chłopak żywił do Padme. Natomiast Amidala, początkowo będzie go traktować jak niedoświadczonego młodzieńca, z takim pewnym politowaniem, acz pozytwym. Dopiero z czasem na Naboo zaczną się do siebie zbliżać, ale pewnego wieczoru, gdy Padme będzie w tej sukni co jest na zdjęciu, Anakin i Amidala wyjaśnią sobie parę spraw. Padme nie będzie chciała składać swojej kariery politycznej poniżej miłości, a Anakinowi, trochę będzie przeszkadzać kodeks Jedi. Oboje zdecydują, że nic ich nie łączy i nigdy nie łączyło. Padme będzie go traktować jak przyjaciela, ale i ochroniarza, mniej po partnersku, acz coś się będzie w niej łamało. W Anakinie zresztą też. No i tak w miare sytuacja będzie trwać, aż do bitwy na Geonosis, kiedy to uczucia wyjdą na jaw. Pod koniec zobaczymy scenę w której Amidala będzie szukać praktycznie z płaczem Anakina. No a potem, święty człowiek udzieli im ślubu. (koniec romantycznego spoilera). Tak miał wygląć zarys wątku miłosnego, acz jak zrealizował go Lucas? Zobaczymy już wkrótce. Wiadomo jedno, że Williams z pewnością go poprawił swym "Across the Stars".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Napisy końcowe

2002-04-12 22:25:00 Episode-X

Episode-X opublikował plik PDF z oficjalnymi napisami końcowymi. W celu zapoznania się z tym plikiem wystarczy kliknąć tutaj. Napisy może nie są specjalnie interesujące dla wszystkich, acz wprowadziły pewien zamęt do dyskusji, która prowadzę obecnie z częścią składu Episode-X. A mianowicie w napisach tych wylistowano Adi Gallię, która wg najnowszych doniesień z Episode-X miała się nie pojawić w filmie. Na dodatek bank wiedzy na oficjalnej przypisał ją tylko do Epizodu I i w enigmatyczny sposób dał do zrozumienia, że poza Adi Gallią w świątyni Jedi znajduą się bardzo bliscy krewni Adi, miała to być sugestia, że ta osobą, którą widzieliśmy na zdjęciach z AOTC nie jest Adi Gallią. Jednak teraz to już zupełnie nie wiadomo. Reszta rzeczy w tym spisie to raczej zainteresuje osoby zainterasowane raczej tą drugą stroną AOTC - tworzeniem. Cały tekst jest w języku angielskim.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ostatnie pożegnanie

2002-04-12 19:38:00 T`Bone

Pamiętacie pewnie fragmenty ze zwiastunów w których Anakin jest na Tatooine. Mamy spoiler o tym jak będzie je opuszczał. Spoiler Obi-wan jakoś zaraz po tym, jak zostanie pojmany na Geonosis wyśle jeszcze Anakinowi informacje o tym, z prośbą by przekazał ją na Coruscant. Wiadomość odbierze R2-D2, który zaraz opuści statek Padme i uda się do stajacych wokół grobu Shmi: Anakina, Owena, Beru, Cliegga, Padme i C-3PO. Cliegg powie swe ostatnie pożegnanie: "Wiem, że gdziekolwiek jesteś, stało się to lepszym miejscem. Byłaś najbardziej kochającym partnerem jakiego człowiek mógł mieć. Żegnaj, ma ukochana żono i dziękuję". Zaraz potem Anakin pożegna się z matką: "Nie byłem wystarczająco silny by Cię ocalić, Mamo, ale obiecuję, że już nigdy więcej nie zawiodę. Tak bardzo za Tobą tęsknię." R2 nagle zaczyna piszczeć, a Padme spyta się co on robi. Wtedy C-3PO powie: "On twierdzi, że ma wiadomość od kogoś zwanego Obi-wan Kenobi. Czy to imię coś panu mówi, paniczu Anakin?". Obok grobu Shmi widać jeszcze jeden grób, drugiej żony Cliegga. (koniec spoilera). No i jeszcze spoilerowe zdjęcie dostępne jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

SonyClassical Polska...

2002-04-11 15:36:00

SonyClassical Polska zaprezentowało cztery okładki płyt ścieżki dźwiekowej do filmu "Atak klonów".
Świetnej jakości covery można zobaczyć także w recenzji soundtracku, która od jakiegoś czasu znajduje się na Bastionie. Niedawno Sony otworzyło oficjalną stronę ścieżki z AOTC pod tym adresem. Można tam między innymi usłyszeć krótki fragment Across the Stars
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Spoiler o Obi-wanie

2002-04-11 13:32:00 JediNet

Aby zbytnio nie przegadać, po prostu zaznacz myszką, żeby przeczytać:W tej scenie podążamy za Obi-Wanem, który opuszcza pole asteroidów wokół Geonosi. Próbue uniknąć wykrycia. Rycerz Jedi wchodzi w atmosferę planety, wyrównuje lot, leci bardzo blisko wierzchołka szczytu górskiego. Wlatuje mysliwcem pod nawis i ląduje. Wysiada ze statku i przechadza się po płaskowyżu. w tle słychać dziwny dźwięk w oddali. Jedi sprawdza ekwipunek, idzie dalej.

Kenobi czuje obecność jakiegoś stworzenia w pobliżu i dobywa swego miecza świetlnego, ale jeszcze go nie włącza. Rozglądając się, idzie za róg klifu, gdzie atakuje go Massif, Kenobi włącza miecz i zostaje odepchnięty przez krwiożercze zwierzę. Wbija swój miecz w stwora i zrzuca z siebie martwe ciało i podnosi się. Kolejna bestia wyskakuje z tyłu, a Kenobi jednym cięciem przepoławia ją. Słychać jej wycie podczas gdy w dwóch częściach spada z klifu.

Obi-Wan w końcu dociera do końca ścieżki. Spogląda w dal i widzi dziwne kształty, wyciąga swoją elektrolornetkę i patrząc przez nią dostrzega grupę wież które wyglądają jak gigantyczne stalagmity wyrastające z równin. Bardzo przypominają kopce termitów. Jedi patrzy dalej i w koncu dostrzega rząd statków kosmicznych i straże na platformach. Widzi jak tysiące robotów bojowych schodzą z platform i wchodzą do innych statków, potem patrzy jak jeden ze statków startuje. W tle rycerz dostrzega jeszcze więcej jednostek Federacji Handlowej.

Obi-Wan Kenobi natychmiast wraca do swego myśliwca i siada w kokpicie. R4-P17 pika radośnie widząc powracającego pana, Jedi uruchamia łącze komunikacyjne. Obi-Wan mówi do nadajnika: Światło do domu starych znajomych.... Droid nadal się przygląda jak Jedi zaczyna nadawać wiadomość.
(koniec spoilera)
Ciąg dalszy niedługo (thx to Zapol).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Premiera Ataku klonów

2002-04-11 12:35:00 Stopklatka

"Gwiezdne wojny: część II - Atak Klonów" zamknie pierwszą edycję Tribeca Film Festival w Nowym Jorku. Jednym z pomysłodawców i organizatorów imprezy jest Robert De Niro (więcej). Zamykająca nowojorski festiwal premiera drugiego epizodu, odbędzie się w ramach akcji mającej na celu zaprezentowanie filmu George`a Lucasa w 11 największych miastach Stanów Zjednoczonych i Kanady. Cały dochód z projekcji przeznaczony zostanie na cele charytatywne. Tribeca Film Festival rozpocznie się 8 i potrwa do 12 maja.
O premierze tej pisaliśmy już wcześniej tutaj i tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Holocrony i Super Battle Droidy

2002-04-11 12:30:00 JediNet

JediNet zaprezentował dwa nowe zdjęcia ze Słownika Obrazkowego. Jedno to holocrony o których pisaliśmy w lutym oraz Super Battle Droid, o których pisaliśmy w styczniu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Materiały Prasowe Update

2002-04-10 19:37:00 KS

Dzięki uprzejmości Stopklatki umieszczamy materiały prasowe do "Ataku klonów" dostarczone przez dystrybutora Syrenę Entertaiment.
O filmie
Droga Anakina Skywalkera
Zakazana Miłość
Jedi w akcji
Styl wizualny
Cyfrowa kamera
Efekty specjalne
Plenery i realizacja
Dźwięk i muzyka

(Update 2002-04-11 12:47) Zamieszczamy jeszcze ostatni materiał prasowy:
Powiązania

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Spoilery z The Visual Dictionary

2002-04-10 16:18:00

Miałem możliwość zapoznania się z kilkoma stronami słownika obrazkowego Attack of the Clones - The Visual Dictionary autorstwa Davida Westa Reynoldsa. Zatem poniższy tekst jest potwierdzeniem wcześniejszych domysłów i przecieków, jakimi byliśmy zasypywani przez kilka ostatnich miesięcy. Część jednak jest zupełną nowością. Spoiler:

C-3PO: Dwa lata po tym jak Anakin odszedł od matki pod opiekę Qui-Gon Jina, Shmi Skywalker zdobyła od Watto powłokę ze starego droida i zamontowała ją do C-3PO.

Cliegg Lars: żył w ciasnym mieszkaniu w jednym z drapaczy chmur, a potem odszedł na farmę na Tatooine. W czasie poszukiwania robotników, natknął się na kobietę - była to Shmi Skywalker, którą wykupił od Watto i się z nią ożenił.

Na jednym ze zdjęć jest ciekawe krzesło "Mechno-Chair" na którym Cliegg Lars będzie się poruszał ponad ziemią. Spowodowane to będzie tym, że podczas ataku Tuscenów Cliegg dozna bardzo poważnego urazu nogi.

Clone Trooperzy będą używali karabinów DC-15 (DC-15 Rifle) i blasterów (DC-15 blaster).

Na stronie poświęconej Yodzie w ramce Data File znajduje się informacja, że więcej niż 9000 wyszkolonych Jedi jest rozsianych po całej Galaktyce, natomiast 200 stale przebywa w świątyni Jedi, w gotowości do nagłych misji.

Na kolejnych stronach znajdziemy oczywiście opisy przeróżnych postaci (Barriss Offee, Luminara Unduli, Shaak Ti, Kit Fisto, Mace windu...), znajdziemy także dosyć szczegółowe opisy broni: lightsabery, training lightsabery, blastery itp... Jango Fett używa modelu WESTAR-34 Blaster. Będzie się także posługiwał komputerem (Personal Datapad). Oczywiście w albumie znajdziemy świetnej jakości zdjęcia z opisami z czego dokładnie zbudowane są zbroje, bronie, statki... ale także ubrania.

Bardzo ciekawie wygląda Airspeeder Boby Fetta. Na stronie poświęconej Fettom w ramce Data File mamy potwierdzenie, że Boba jest doskonałą kopią genetyczną Jango. Jango wie, że Darth Tyranus, który zrekrutował go (10 lat przed wydarzeniami z AOTC) do projektu tworzenia armi klonów - w rzeczywistości jest hrabią Dooku, liderem separatystów.

Na kolejnych stronach przedstawieni są Kaminoanie: Taun We i Ko Sai. W stałej tabelce jaką jest "Data File" znajduje się ciekawostka: Kaminoanie widzą kolory tylko w ultrafiolecie, ale o tym już chyba kiedyś pisaliśmy.

Na stronach poświęconych Zam Wesell nie mogło oczywiście zabraknąć zdjęć droida zabójcy (Assassin Droid czyli ASN-121) i zabójczych kouhunów (Killer Kouhuns), które pochodzą z Indoumodo. Model blastera, którym posługuje się Zam to: KYD-21
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Jedi Starfigheter

2002-04-10 09:04:00

Mamy dwa zdjęcia Jedi Starfightera. Spoiler Pochodzą one z fragmentu filmu, kiedy to Obi-wan uda się w pogoni za Jango Fettem na Geonosis, i po drodze będzie miał "pewne spotkanie" z Fettami w pasie asteroidów otaczających Geonosis. (koniec spoilera)

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Rezerwacje na AOTC

2002-04-10 08:58:00 Michał

Michał podesłał nam informację, że Warszawskie kino Luna przyjmuje już rezerwacje na "Atak klonów", pomimo, że nie zna jeszcze godzin wyświetlania. Ciekawe kiedy inne kina pójdą w ślad Luny.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ciekawe skany

2002-04-09 21:11:00 Episode-X

Na Episode-X zamieszczono kilka skanów z młodzieżowej nowelizacji AOTC. My prezentujemy dwa z nich: Anakin, Biblioteka w Świątyni Jedi, Niedźwiedzi Klan, Yoda i Obi-Wan. Po więcej odysłam na tą strone.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Gorączka rośnie

2002-04-09 09:08:00

W ostatnich dniach niesutannie jesteśmy zasypywanie informacjami o zagranicznych wydaniach gazet z informacjami o AOTC. Entertainment Weekly, Teen Vogue, CIAK, Film Csillag. To tylko, niektóre tytuły, które ostatnio zamieściły sporo materiałów o EII. Nam pozostaje czekać na wydania w naszym ojczystym języku, których sądząc po promocji Harrego Pottera i Władcy Pierścieni powinno być całkiem sporo.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Efekty specjalne gotowe !

2002-04-09 07:40:00 starwars.com

Ukończono nareszcie pracę nad całością efektów specjalnych do Ataku Klonów, obecny przy wszystkim Lucas podziękował tym, którzy byli aktualnie na sali za wspaniałą pracę i zapytał czy nie mają ochotę tego powtórzyć ? Pytanie oczywiście retoryczne.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Reek!!!

2002-04-09 07:34:00

Mamy skan reeka pochodzący z jednej z encyklopedii o AOTC, poza obrazkiem zawiera także pewne inne dane o tym stworzeniu. Skan dostępny jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Australijska zajawka AOTC

2002-04-09 07:33:00 TFN

Wczoraj pisaliśmy o zajawce wyemitowanej w Australii przy okazji TPM, dziś ją prezentujemy. Jest ona w formacie AVI, DivX i znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zdjęcia z Australiskiej przezntacji

2002-04-08 17:41:00 Star Wars Union

W Australisjkiej telewizji przy emisji "Mrocznego Widma", puszczono zajawkę "Ataku klonów", z której prawie pół minuty był to nowy materiał. A oto screeny z tej zajawki:
Screen 1
Screen 2
Screen 3
Screen 4
Screen 5
Screen 6
Screen 7
Screen 8
Screen 9
Screen 10
Screen 11
Screen 12

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Scenariusz z PS

2002-04-07 16:32:00

Wczoraj pisaliśmy o scenariuszu z Prequel Spoilers, który można pobrać bezpośrednio z Bastionu. Kilka słów o samym scenariuszu, niestety zawierają one pewne Spoilery Na pewno nie jest to ostateczna i pełna wersja scenariusza, i bynajmniej nie dlatego, że nie ma w niej kilku stron, są sceny, które zostały wycięte, i nie ma kilku innych, np. z planami Gwiazdy Śmierci. Scenariusz ten prawdopodobnie pochodzi z przecieków i wykradzionych (między innymi w Hiszpani) fragmentów oryginalnego, mało tego okazuje się, że zawiera całe mnóstwo zgodnych rzeczy ze spoilerami opublikowanymi później z innych źródeł. Jednakże nie jest to kompletny scenariusz, i nie ma w nim, żadnych poprawionych scen, ani dokrętek, stąd w wielu miejscach, mogą być pewne przetasowania w czasie montażu filmu. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Fabryka klonów

2002-04-07 10:06:00 JediNet

W AOTC zobaczymy jak produkowane były klony, a za przewodnika będziemy mieli jednego z nadzorów całego interesu. Spoiler: Taun We i Lama Su będą oprowadzać Obi-wana po fabryce klonów, będą szli balkonem ponad tysiącami klonów. Lama Su odwróci się do Obi-wana i spyta: „Wspaniałe, czyż nie?”. Rycerz Jedi przytaknie. Widać to na tym zdjęciu. Następnie Lama Su zabierze Kenobiego do obszaru, gdzie klony są karmione. Widać to na tym zdjęciu. Lama Su powie: „Zmodyfikowaliśmy ich strukturę genetyczną, by były mniej niezależne niż oryginał. W rezultacie są całkowicie posłuszne, wykonają każdy rozkaz bez zadawania pytań.”. Kenobi zapyta się o oryginał, a Lama Su powie mu, że był to „Łowca nagród nazywający się Jango Fett. Myśleliśmy, że Jedi byłby idealnym wyborem, ale Sifo-Dyas wybrał osobiście Jango Fetta.” Obi-wan zapyta się gdzie teraz jest Jango Fett, a na to Su mu odpowie, że ponieważ po wykonaniu kilkuset tysięcy klonów, materiał genetyczny się niszczy, więc potrzeba świeżego materiału, stąd Jango Fett mieszka tutaj, ale jest wolny. Następnie zobaczymy scenę w której klony wspinają się do korytarza w którym znajdują się miejsca gdzie odpoczywają i śpią. Lama Su zacznie opowiadać o Feccie: „Poza zapłatą, która jest znaczna, Fett domagał się jeszcze jednej rzeczy – niepostarzonego klona samego siebie. Dziwne nie?”. Obi-wan zapyta: „Niepostarzonego?”. Su odpowie: “Czystą genetyczną replikację. Bez żadnych zmian w strukturze, bez przyśpieszania wzrostu...”. Obi-wan zapyta się, czy mógłby zobaczyć się z Jangiem, a Taun We się zgodzi. Taun We zostawi Kenobiego z Lamą Su. Lama Su wciąż będzie oprowadzał Kenobiego po fabryce i zaprowadzi go do klasy, gdzie zobaczymy młode klony. Widać to na tym zdjęciu. Obi-wan zapyta: „Wspomniałeś coś o przyśpieszaniu wzrostu...”. Lama Su: „O tak, to oczywiste. W przeciwnym razie, wyhodowanie dorosłych klonów by zajęło całe życie. Teraz możemy to zrobić dwa razy szybciej. Te klony, co widziałeś, zaczeliśmy produkować dziesięć lat temu, kiedy Sido-dyas pierwszy raz się z nami skontaktował. Teraz są prawie dorosłe...”. Obi-wan zapyta kiedy te młodsze klony zostały wyprodukowane. Lama odpowie, że pięć lat temu. Następnie Lama Su zabierze Obi-wana do pomieszczenia z embrionami, i powie, że klony są owiele lepsze od jakiejkolwiek armii droidów, bonieważ są niezależne w akcji. Obi-wan jes pod wrażeniem, a Lama Su powie, że liczył iż będzie zadowolony. Wtedy Obi-wan zapyta: „Powiedz mi panie premierze, kiedy mój Mistrz Sifo-dyas poraz pierwszy się skontaktował z Tobą, czy powiedział czy te klony są ... dla niego .. czy?”. Lama Su odpowie lekko zdziwiony: „Dla niego? Oczywiście że nie. Te klony są dla Republiki?”. „Dla Republik?” – zdziwi się Obi-wan. Lama Su: „My również mamy wiele przeciwko Hrabiemu Dooku i jego secesjonistycznym posunięciom. Będziemy dumni móc pomóc Republice. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

"Atak Klonów" - pokaz pierwszy w Londynie

2002-04-06 17:28:00 Patryk i Stopklatka

Już 12 kwietnia w angielskiej sieci kin Odeon będą do kupienia bilety na "Gwiezdne wojny: część II - Atak Klonów".
Jak poinformowała dyrekcja kina, 16 maja kiedy to premierę będzie miał jeden z najbardziej oczekiwanych obrazów tego roku planowane są specjalne nocne pokazy, dzięki którym fani z Wielkiej Brytanii będą mogli zobaczyć film wcześniej niż ich amerykańscy koledzy (ze względu na różnicę czasu).
Światowa prapremiera filmu Lucasa odbędzie się 14 maja w londyńskim Odeon Leicester Square.
Ciekawe czy polscy kiniarze będą puszczać "Atak Klonów" minutę po północy 16 maja?

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

10 fajnych zdjęć

2002-04-06 11:08:00 Entertaiment Weekly

JediNet podał namiary na Entertaiment Weekly, który opublikował 10 fajnych zdjęć, które dostępne są poniżej:
Padme i Anakin na Geonosis
Plan w Tunezji
Jango Fett
Anakin, Padme i Obi-wan
Coruscant
Narada na Naboo
Padme i Anakin na Naboo
Mos Espa
Padme i Anakin na Naboo
Padme i Anakin na Coruscant

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Windu i Obi-wan

2002-04-06 10:56:00 JediNet

W AOTC zobaczymy scenę w której Obi-wan będzie odlatywał z Coruscant. Odprowadzi go Mace Windu z którym będą konwersować. A o czym? To w spoilerze: Kiedy Obi-wan szykuje się by odlecieć na Kamino w celu znalezienia informacji o Kaminoańskim KyberDarcie, z którego zabito Zam Wessel będzie rozmawiał jeszcze przez chwilę z Macem Windu. Obi-wan stoi w pobliżu swojego myśliwca, a Mace powie mu: „Miej się na baczności, zakłócenia w Mocy robią się silniejsze!”. Obi-wan odpowie mu, że „Troskam się o swojego padawana. On nie jest jeszcze gotów do własnej misji.” Windu mu odpowie: „On ma wyjątkowe umiejętności. Rada jest zgodna co do swojej decyzji, Obi-wanie. Jeśli przepowiednia jest prawdziwa, on będzie tym, który przyniesie równowagę Mocy.”. Obi-wan: „Ale on wciąż musi się jeszcze dużo nauczyć. Jego umiejętności czynią go ... aroganckim. Teraz wiem czego ty i mistrz Yoda obawialiście się od początku. Chłopiec był za duży by rozpocząć trening i ...”. Mace Windu: „Jest jeszcze coś?”. Obi-wan „Mistrzu nie powinniśmy przydzielać mu tej misji. Obawiam się, że Anakin nie będzie w stanie chronić Senator”. Mace: „Dlaczego?”. Kenobi: „On jest do niej emocjonalnie przywiązany. To się zaczęło kiedy był jeszcze dzieckiem. Teraz jest zagubiony, rozbity.” Mace: „Obi-wanie musisz pokładać w nim nadzieję, że wybierze właściwą ścieżkę”. Obi-wan wchodzi do Jedi Starfightera i spyta się jeszcze: „Czy mistrz Yoda, dowiedział się czegoś o tej nadchodzącej lub nie wojnie?”. Mace Windu: „Czytanie Ciemnej Strony to proces niebezpieczny. Może mu zająć dni. Niech Moc będzie z Tobą”. Obi-wan odlatuje na Kamino, a Windu obserwuje jego odlot. Na chwilę zobaczmy wtedy Yodę koncentrującego się na Ciemnej Stronie Mocy. (koniec spoilera)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Scenariusz Ataku Klonów on-line? UPDATE

2002-04-06 10:00:00

Strona Prequel Spoilers na której od dawna nic ciekawego się nie działo, zamieściła linki do plików tekstowych ze scenariuszem Epizodu II Atak Klonów... Trudno powiedzieć na ile ten scenariusz jest autentyczny, ale trzeba przyznać, że strona Prequel Spoilers publikowała już nieraz ciekawe materiały.

(Update 22:00 Yako): Mogę powiedzieć z niemal stuprocentową pewnością, że scenariusz ten ejst jednak fałszywy, aczkolwiek bardzo zbliżony do tego co zobaczymy w kinie. Ktoś, kto to pisał, miał dobry dostęp do spoilerów.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Yoda i Hrabia

2002-04-05 18:42:00 JediNet

Jar Jar z JediNetu opublikował bardzo ciekawą informację. To dość dokładny opis pewnej sceny. Spoiler: Najpierw Hrabia Dooku będzie walczył z Anakinem i Obi-wanem i będzie wygrywał. Po tym jak już obetnie Anakinowi rękę, gdzieś koło ramienia, będzie chciał wykończyć młodego Jedi. W tym czasie otworzą się drzwi, zza których wyjdzie Yoda, który pchnięciem Mocy rozwali znajdujące się tam droidy bojowe. Hrabia odwróci się do Yody i zasalutuje mu swoim mieczem (tę scenę widzieliśmy w zwiastunach) i powie "Mistrz Yoda, w końcu przekonamy się kto jest najpotężniejszy". Yoda odepnie swój miecz zasalutuje nim i powie: "Hrabia Dooku, żadnego interesuje w konkursie nie mam". Wkrótce rozpocznie się pojedynek, w którym Yoda bardzo szybko praktycznie pokona Hrabiego Dooku. Yoda okaże się być bardzo zwinny. To właśnie tu będą ciskać w siebie błyskawicami. W końcu stanie nad Hrabim i powie: "Koniec twój, hrabio, to jest...". Hrabia odpowie: "Jeszcze nie" i nagle wielkie ramie zacznie lecieć w kierunku Obi-wana i Anakina. Yoda będzie musiał wybierać między zabiciem Dooku, a śmiercią Obi-wana i Anakina, postanowi uratować obu Jedi. Tego właśnie potrzebował Hrabia by uciec, wkrótce jego statek odleci. Yoda będzie wyczerpany konfrontacją z Hrabią, wkrótce do pomieszczenia wpadnie Padme z oddziałem szturmowców-klonów. Padme będzie z płaczem wołać Anakina. Padme szybko pobiegnie do Anakina, tymczasem kapitan klonów spyta się Yody: „Opór zdławiony generale, jakie są pańskie rozkazy”. (koniec spoilera) Co się stanie później z naszym kochanym Hrabią, dziś napisał o tym JediNet, napisali prawie dokładnie to samo co my w styczniu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Jar Jar w senacie

2002-04-05 14:06:06 Episode-X

Co ma Jar Jar wspólnego z rodzącym sie Imperium? A przeczytajcie ten Spoiler: W rotundzie senatu panuje pewien zamet. Senatorowie się przekrzykują i nagle słychać głos Mas Ameddy: "Spokój, spokój!". Zaraz potem głos zabierze Palpatine: "Z powodu nieobecności Senator Amidali, głos w imieniu Naboo zabierze reprezentant Jar Jar Binks." Platforma Jar Jara wyjeżdza na środek. Powinni mu towarzyszyć dwaj gunganscy doradcy. Jar Jar zacznie: "Sentaorowie, dezdzy drolegaci". Jar Jar sie walnie zamiast powiedzieć drodzy delegaci, to będzie druga wpadka Jar Jara w filmie (pierwsza bedzie na samym początku gdy się pojawi). Wywoła to śmiech na sali. Jar Jar się zawstydzi. Ale głos zabierze Mas Amedda i zarząda wysłuchania senatora Binksa. Jar Jar zacznie: "W odpowiedzi na bezpośrednie zagrożenie Republiki ze strtony Konfederacji Systemów Niepodległych, proponuje by natychmiast przyznano Najwyższemu Kanclerzowi specjalne uprawnienia." To wywoła pewną konsternacje. "Kto zaprzeczy, że są to nadzwyczajne czasy" - kontynuje Jar Jar - "Nadzwyczajne czasy wymagają nadzwyczajnych działań. Nadzwyczajne działania wymagają nadzwyczajnych ludzi!". Głos zabierze senator z Ryloth - Orn Free Taa: "Nie poprzemy dyktatury!". Jar Jar zaraz go zripostuje: "Ten sentyment ma każdy z nas. Ale kiedy cien wojny zniknie i światło naszej wolności znów wzejdzie, władza, którą dajemy teraz Najwyższemu Kanclerzowi zostanie zwrócona, a nasza wolność przywrócona, i jaśniejsza niż kiedykolwiek przedtem.". Senat się uciszy i nagle rozlegnie się aplauz. Głos zabierze Palpatine: "Z wielką niechecią zgodziłem się na to posiedzenie. Kocham demokracje. Kocham Republike. Fakt kryzysu wymaga ode mnie bym przyjął władze absolutną. Ale jestem łagodny z natury i nie chce zniszczyć demokratycznych procesów. Zwróce całą nadaną władze, gdy już sie uporamy z kryzysem, obiecuje Wam to. I poproszę o to, jak skonczy się moje urzędowanie, bym mógł przejść na emeryture i żyć w pokoju." zakończy Kanclerz. Wtedy Mas Amedda powie: "Rozpocznijmy głosowanie". Wniosek pewnie przejdzie ;). (koniec spoilera). Nie ma jak to piekne machiawelistyczne działania.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Dźwięki

2002-04-05 08:27:00 TFN

Ben Burt, człowiek który zajmuje się tworzeniem dźwięków do Gwiezdnych Wojen (to jemu zawdzięczamy dźwięk miecza świetlnego :) Stworzył dźwięki też do E2. Łódź podwodna dała głos Reekowi, Strzały Slave I to skrzeczenia austrialskiego ptaka, nagrane odgłosy silników wózków to dźwięk silników Slave I. Mamy jeszcze spoiler:Pościgowi w polu asteroidów nie będzie toważyszyła żadna muzyka. Będzie to jak wyścig podów z E1.(koniec spoilera)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Making Episode II- część 11

2002-04-05 08:26:00 starwars.com

Tym razem dowiemy się wielu rzeczy o trudzie jaki pani Biggar zajmująca się kostiumami włożyła trud w produkcję kostiumów dla Padme i wreszcie dostaniemy odpowiedź na pytanie co oznacza tajemnicza nazwa: P-19. Ogólnie odsyłam na oficjalną i polecam obejrzeć ten filmik wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Padme.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Jak wygląda okładka?

2002-04-04 20:08:00

W tym tekście zamieściłem skany okładek "postaciowych" do soundtracku AOTC. Okładek jednak będzie 4. Ostatnia, którą prezentujemy tutaj będzie najłatwiej dostępna w sklepach.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na ulicach

2002-04-04 19:23:00

Dzisiaj, przechodząc w pobliżu Trasy Łazienkowskiej, koło stacji metra Pole Mokotowskie (dla niewtajemniczonych dodam, że to Warszawa :)) zobaczyłem na słupie ogłoszeniowym całkiem sporo plakatów AOTC. Nie pojawiam się tam często, ale plakaty nie wyglądały jakby były powieszone wczoraj. Należy się cieszyć, że na miesiąc przed premierą plakaty są na ulicach.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Które Mos w AOTC?

2002-04-04 15:31:00

Wielu z Was zastanowiało się, czy w AOTC zobaczymy Mos Eisley czy Mos Espę. Mamy na to odpowiedź. Spoiler: Statek Padme i Anakina wyląduje na Tatooine w porcie w Mos Espie. Tam udadzą sie do Watto, o czym pisaliśmy wcześniej. Watto powie, że Shmi kupił człowiek mieszkający gdześ w okolicach Mos Eisley, i wtedy Anakin i Padme udadzą się do domostwa Larsów. W każdym razie Mos Eisley będzie wspominiane. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Sześć godzin wcześniej?

2002-04-04 13:34:00 TFN

Skoro premiera najnowszej części Gwiezdnych Wojen zapowiadana jest na 16 maja, to wynikałoby z tego, że w Polsce powinniśmy zobaczyć AOTC około 6 godzin wcześniej (wynika to z różnicy czasu). Kilka kin w USA (a może nawet wszystkie) nie wyświetli AOTC o północy. Pierwszy pokaz dopiero około 10 rano. Wygląda na to, że Lucas chce zmniejszyć różnice czasowe pomiędzy premierami.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Przybycie na Naboo? Update

2002-04-04 07:46:00 Toki i Republika

Wczoraj przy tym obrazku przepisałem, że jest to przybycie na Naboo, bez zastanawiania się co to właściwie jest, dopiero Toki mi uzmysłowił, że byłem w błędzie, wielkie dzięki. Spoiler W rzeczywistości zdjęcie to przedstawia Anakina i Padme z porcie kosmiczny na Coruscant (a ścislej - Westport), gdy idą do republikańskiej fregaty. Do portu odprowadzają ich Obi-Wan, Jar Jar (widoczni na zdjęciu), a także kapitan Typho i Dorme. Kenobi zakaże w tej scenie Anakinowi podejmowania jakichkolwiek działań bez uprzedniego skonsultowania się z nim samym lub z Radą Jedi. Wracajac jednak do samego zdjęcia: pojazd, z którego wysiadają bohaterowie to AirBus - powszechny środek transportu na Coruscant, z którego Padme skorzysta rownież zaraz po pierwszej probie zamachu na jej życie, by dostać się do Senatu. (koniec spoilera). Po więcej udajcie się na Republikę. Wielkie dzięki dla Tokiego, bo to niemu zawdzięczmy ten spoiler.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Hrabia Dooku i Jango Fett

2002-04-04 07:33:00

Przedstawiamy dwa nowe obrazki Hrabiego Dooku i Jango Fetta:
Dooku & Fett
Dooku i Fett

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Dwa nowe obrazki

2002-04-03 08:38:00 TheNextAmidala.Com

Na Episode-X znalazł się bardzo fajny link, do strony, na której umieszczono dwa nowe zdjęcia. Nie najlepszej jakości, ale warto zobaczyć:
Wspólny posiłek
Przybycie na Naboo.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Watto w AOTC

2002-04-02 22:57:00 TFN

To, że Watto pojawi sie w AOTC wiedza prawie wszyscy. Ale co dokładniej będzie robił? Spoiler: Wkrótce po tym jak Statek Naboo wyląduje w Mos Espie, Anakinowi zaczną przychodzić do głowy różne wspomnienia. Wkrótce podjadą rykszą wraz z Padme pod sklep Watto, gdzie spotkają zajętego Toydarianina. Anakin zagadnie go w huttse - "Przepraszam", a Watto odwroci się i z początku nie pozna Anakina. Wkrótce jednak po sposobie mówienia rozpozna z w nim swojego dawnego niewolnika. Watto będzie bardzo zaintrygowany cała sytuacją (i Padme), ale Anakin nie będzie miał czasu na rozmowy, bo będzie go interesować jedynie matka. (koniec spoilera). Fajne nawiązanie do TPM.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Godzilla w AOTC? Update

2002-04-01 17:35:00 Godzilla i Inni

Mamy przykrą wiadomość, dla fanów Godzilli, potwór ten pomimo próśb skierowanych w kierunku Lucasa przez grupę polskich fanów Godzilli i SW, nie wystąpi w AOTC. Nie zobaczymy też innych gumowych potworów jak choćby przewspaniałe gumowe bazyliszki w Wiedźminie. Jednakże okazuje się, że zespół Lucasa trochę powzorował się na Godzilli i dostaniemy komputerowego Acklaya, którego pysk jest trochę wzorowany, właśnie na tym wspaniałym Japońskim Monstrum.
Acklaya można oglądać tutaj
Kosmogodzillę zaś tutaj.
Nie jest to pierwszy przypadek kiedy Lucasowcy inspirują się kulturą Japońską, w AOTC zobaczymy też mnóstwo Jedi, których styl walki będzie przypominał trochę niektóre Japońskie techniki.
Update Być może istnieje jakieś podobieństwo między pyskiem Acklaya a Kosmogodzillą, ale jest ono czysto przypadkowe.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Golizna w AOTC Update

2002-04-01 17:17:00

Jak przekazał nam zaufany informator (spoiler):Poniewaz Lucas bardzo uważa, na to, co pokazuje w swoich filmach, scena łużkowa Padme i Anakina została wycięta. Scena ta, dzięki naszym szpiegom trafiła jednak w nasze ręce. Za około dwie godziny powinna być dostępna na Bastionie. A oto streszczenie sceny:
Anakin: Kocham cię Padme!, poczym obejmuje ją i razem idą do łóżka, ściemnienie obrazu; potem pokazane jak Padme leży naga koło śpiącego anakina i rozmyśla.
Już się nie mogę doczekać!
Update To nasz kolejny żart. Nic takiego nigdy nie miało miejsca. Mało tego Natalie Portman jest jedną z nielicznych aktorek, która odrzuca rozbierane role. Z drugiej strony Lucas nie był nawet zainteresowany taki scenami.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Across the Stars - 16 kwietnia

2002-04-01 15:44:00 Episode-X

Jak podaje E-X drugi tytuł muzyki do Ataku Klonów będzie oficjalnie dostępny już 16 kwietnia.
Stacje muzyczne MTV - VH1 wyemitują go w postaci klipu
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Urządzenie maskujące

2002-04-01 00:22:00 T`Bone

HANNIBAL podesłał T`Bone`owi ciekawy Spoiler: To, że urządzenie maskujące miało się pojawić w AOTC słszeliśmy dość dawno, ale teraz okazuje się, że na 90% będzie je miał statek Hrabiego Dooku. To by wyjasniało dlaczego Dooku tak nagle zniknie po bitwie na Geonosis. (koniec spoilera). Jest jeszcze spoilerowy obrazek dostępny tutaj.
KOMENTARZE (0)
Loading..