TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Płyta płytą, a kaseta ....

2002-05-31 08:03:00 Paweł Szymczak

Wielokrotnie pisaliśmy o płycie CD z muzyką z AOTC, o jej zabezpieczeniach, ale nigdy nie napisaliśmy o kasecie, która także się ukazała. Kaseta audio kosztuje 23 PLN. Paweł Szymczak dodatkowo poza informacją podesłał nam jeszcze skany:
Skan 1
Skan 2

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ile lat ma Dooku ?

2002-05-30 16:41:00 Son of the Sun

Nasz informator wytropił kolejną ciekawą rzecz łączącą Epizod I z II. Chodzi tutaj o wiek hrabiego Dooku. Otóż w nowelizacji Mrocznego Widma jest napisane: "Qui-Gon Jinn należał do najlepszych szermierzy w zakonie Jedi. Mistrz, który go wyszkolił uważał go za najlepszego ze swoich uczniów a przez PONAD CZTERYSTA lat miał ich niemało". Oficjalna strona podaje, że Dooku był człowiekiem- jak widać długowiecznym.
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Atak słabnie

2002-05-30 09:44:00 Box Office Mojo

Po pierwsze analitycy znów się pomylili, na niekorzyść Ataku klonów. Zamiast zarobić 62 mln $ w ciągu długiego weekendu w USA, zarobił jedynie 60,2 mln $. Niestety zła passa Ataku trwa. We wtorek, Atak pobił swój rekord minimalnych zarobków, przynajmniej wg estymacji - 3,5 mln $ w 13 dniu. Mroczne Widmo zarobiło mniej dopiero w 27 dniu. Natomiast drugi na liście wtorkowej "Spider-man" zarobił ponad 2 mln. Jeśli ta tendencja się utrzyma, już wkrótce Spiderman znowu będzie królował w Box officach. Ważne jest jeszcze to, że w chwili obecnej analitycy szacują, że Atak w USA powinien przynieść około 350 mln $ (na razie ma 204), czyli więcej niż "Harry Potter" czy "Władca Pierścieni", ale mniej niż "Spider-man", "Mroczne Widmo" czy oryginalna "Nowa Nadzieja". Ważne jest jeszcze to, że Klony będą pierwszym filmem z cyklu Star Wars, który nie pobił rekordu swojego poprzednika. W przypadku "Imperium kontratakuje", które niby zarobiło najmniej, ważna jest cena biletów, bo film widziało więcej osób (a może więcej razy) niż "Nową Nadzieje". "Powrót Jedi" zarobił więcej niż TESB, a ten z kolei był pokonany przez TPM. AOTC nie ma już zbyt dużych szans na pokonanie "Mrocznego Widma".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Szkice koncepcyjne z TPM

2002-05-29 19:44:00 Son of the Sun i TFN

Son of the Sun zainspirowany newsem na TFN o szkicach konecpcyjnych z Epizodu I wykorzystanych przy produkcji Ataku sam postanowił prześledzić polski album.
I tak: okazuje się, że jeden z pierwszych projektów droida bojowego po modyfikacji jest już super battle droidem; pierwsze szkice Neimoidian (zwłaszcza twarze) są wręcz idealną kopią twarzy Geonosian; silniki dorzutowe R2 miały już występować w Mrocznym Widmie, ostatecznie z tego zrezygnowano co jest udokumentowane na jednym z obrazków.
TFN pisze jeszcze, że podobnie się ma sprawa z "latającymi wielorybami" na Kamino, solar sail oraz bronią używaną przez klony.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolory klonów

2002-05-29 17:49:00 SW.com

Podobnie jak w przypadku droidów z Mrocznego Widma, kolory klonów symbolizują ich rangę. Żółty oznacza dowódce, czerwony kapitana, zielony sierżanta, i niebieski porucznika.
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Wyniki Ataku ciąg dalszy

2002-05-28 09:25:00 Box Office Mojo

W ciągu długie weekendu (w USA poniedziałek był wolny), Atak klonów w Stanach, wg wstępnych danych zarobił ponad 61 mln $. Przy okazji przekroczył już kolejny magiczny próg – 200 mln $, co zrobił w ciągu 12 dni. Jedynie Spider-man był szybszy, bo zrobił to w 9 dni. Mroczne Widmo potrzebowało 13 dni, Harry Potter 15, a Władca Pierścieni 19. Wg estymacji Atak klonów jest już na 39 miejscu największych hitów kasowych wszechczasów w USA, pokonując już np. Gladiatora.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe Smaczki!

2002-05-26 22:59:00

Znacznie rozszerzył się dział poświęcony Smaczkom W AOTC. Szczególne podziękowania dla Sidiousa, Stranglera, Patryka, Sonyi, Joruusa, Jarka Wojtasa, którzy przysłali swoje spostrzeżenia. Mogę was zapewnić, że to jednak nie wszystko i już nie długo kolejny update w tym dziale. A lista smaczków jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wstępne wyniki za piątek

2002-05-26 00:34:00 Box Office Mojo

Atak klonów w piątek najprawdopodobniej zarobił w samych tylko stanach ponad 12,7 mln $, czyli w sumie po 9 dniach będzie miał już 154 mln $. W sumie wynik ten wygląda lepiej niż wynik „Mrocznego Widma”, i ustępuje jednie Harry`emu Potterowi oraz Spider-manowi (których 9 dzień przypadł w środku weekendu), ale tak naprawdę Atak zarobił mniej niż Epizod I trzy lata temu. Łatwo to udowodnić. W Stanach w ciągu trzech lat ceny biletów w kinach wzrosły o 12% z średniej 5,08 $ do 5,71 $. Czyli jeżeli w ciągu pierwszego tygodnia „Mroczne Widmo” zarobiło 124 mln $ to po przeliczeniu, byłoby ponad 140 mln $, tymczasem w ciągu pierwszego tygodnia Atak przyniósł „jedynie” 134 mln $. Czyli wtępnie można szacować, że „Klony” zarobią więcej niż „Mroczne Widmo”, choć w gruncie rzeczy mniej.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Więcej informacji o AOTC na DVD

2002-05-26 00:07:00

Wczoraj pisaliśmy o fanowskiej okładce i spekulacjach o DVD, a dzisiaj wstępne dane. Chociaż film wciąż jest jeszcze w kinach, to coraz więcej pojawia się informacji o wydaniu DVD. Okazuje się, że data 26 listopada, którą podaliśmy wcześniej jest ostateczną datą do której ma być wydany „Atak klonów” na DVD. Ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to film może w USA się nawet ukazać 21 października tego roku. Mało tego potwierdzono także, że wydanie będzie dwupłytowe. Mamy też wstępny spis tego co będzie zawierać:
Na pierwszej płycie zobaczymy pełny film wraz z oryginalnym dźwiękiem i podpisami, oraz komentarzami do filmu. Film ten będzie w wersji reżyserskiej, czyli wraz z scenami, które nie ukazały się w wersji kinowej. Jak informowaliśmy wcześniej, część tych scen została już skończona.
Na drugiej płytce zobaczymy:
- Dokument „The Beginning”.
- 12 odcinków dokumentu “Making of”
- 30 odcinków dokumentu z planu „On Location”
- Cztery zwiastuny (Breathing, Forbidden Love, Mystery oraz Clone War)
- Teledysk “Across the stars”
- 13 reklam telewizyjnych
- Wycięte sceny a w tym: scenę rozmowy Mace`a Windu z Yodą o Sithach, w korytarzu świątyni Jedi, pełniejszą scenę pościgu, wykład o „Zaginionej dwudziestce” w bibliotece Jedi, spotkanie z rodziną Padme, pełniejszy pojedynek Jango Fetta i Obi-wana na Kamino, rozmowę pomiędzy C-3PO i Padme, na Tatooine, podczas nieobcności Anakina, rozmowę Padme i Beru, Obi-wana walczącego z Massifem na Geonosis, spotkanie hrabiego Dooku z Padme, sąd nad Padme i Anakinem na Geonosis, całą scenę walki pomiędzy Jango Fettem i Macem Windu.
- Plakaty i zdjęcia z serii Select
- Link do specjalnej strony
Nie ma też oficjalnego potwierdzenia czy również w Polsce film zostanie wydany jesienią, lecz nieoficjalnie możemy napisać, że na 95% tak. Niestety trzeba też dodać, że najprawdopodobniej nie ujrzymy w ogóle wielu scen, nawet w dodatkach. Na dzień dzisiejszy są to sceny w senacie, po zamachu na Padme, odpoczynek Anakina w apartamencie Padme, scenę z analizą strzałki w świątyni Jedi, rozłam w radzie Jedi, długie zakulisowe dyskusje w gabinecie Kanclerza, więcej scen miłosnych, hrabia Dooku używający dwóch mieczy w walce z Yodą.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Smaczki w AOTC

2002-05-25 20:14:00

Tutaj zamieszczam tak zwane smaczki z Ataku klonów. Proszę też Was o nadsyłanie mi opisów ciekawych (bądź śmiesznych) sytuacji, które nie zawsze są widoczne po pierwszym obejżeniu filmu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD

2002-05-25 17:04:00 JediNet

Niestety, przedstawiony tutaj projekt okładki AOTC DVD zrodził się w umyśle fana. Warto jednak zwrócić uwagę na domniemaną zawartość dysku drugiego. Spora część przedstawionych tam meteriałów ukaże się najprawdopodobniej na krążku z "Atakiem klonów".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nieznaczny spadek w czwartek

2002-05-25 10:35:00 Box Office Mojo

W czwartek "Atak klonów" w samych tylko stanach zgarnął 6.436.564 $, czyli w sumie ma już ponad 141 mln $ (po 8 dniach). W porównaniu ze środowym zarobkiem, spadek wyniósł 1,5%. Tymczasem największy konkurent - "Spider-man" w czwartek zanotował pewien wzrost. Wkrótce powinien przekroczyć już 300 mln $ w samych tylko Stanach. Bardzo ciekawie zapowiada się najbliższy weekend, bo po nim będziemy wiedzieli jak potoczą się dalej losy AOTC.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Mini recka AOTC z GW

2002-05-25 10:15:00 Joruus

Joruus podesłał nam skan mini recki AOTC z Gazety Wyborczej, a dokładniej z dodatku "Co jest grane". Recka ta znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wyniki za środę

2002-05-24 00:39:00 Box Office Mojo

W środę "Klony" zgarneły w Stanach 6,5 mln $ czyli prawie o milion mniej niż we wtorek. W ciągu pierwszego tygodnia wyświetlania Atak przyniósł w USA 134.869.203 $, dla porównania Spider-man w analogicznym okresie przyniósł 151.622.504 $ ( w środę około 2,5 mln $). Dla porównania można jeszcze dodać, że Harry Potter, w ciągu pierwszego tygodnia zarobił 129.491.000 $, natomiast Władca Pierścieni "jedynie" 94.032.719 $, a "Mroczne Widmo" w analogicznym okresie przyniosło 124.723.784 $. "Atak klonów" jest też na drugim miejscu (za Spider-manem), na liście filmów, które najszybciej zarobiły 100 mln $ w USA.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Spot reklamowy z Yodą

2002-05-23 12:31:00 TFN

Powiem tak jak ktoś nie widział jeszcze AOTC, to niech tego spota nie ogląda. A reszta, może zobaczyć spot o nazwie Yoda Wielki Wojownik!
Spot jest dostępny tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Błędy w AOTC

2002-05-23 09:05:00 Damian Łabędzki

Damian Łabędzki podesłał nam znajdujący się na film.interia artykuł:
Filmowi fani rozpoczęli tropienie błędów w chronologicznie drugiej część "gwiezdnej sagi", filmie "Atak klonów". W niecały tydzień po premierze obrazu, kinomani znaleźli już czterdzieści dwie pomyłki w najnowszej opowieści George'a Lucasa.
Okazuje się, iż błąd popełnili także producenci "Ataku klonów", którzy źle oszacowali wpływy z filmu w pierwszych dniach wyświetlania. Spostrzegawczy widzowie zauważyli między innymi cienie żyjące własnym życiem, a także powtarzające się w różnych scenach tła. Nie wiadomo, czy kilkakrotne wykorzystanie tych samych makiet to wynik oszczędności, czy może zwykłe niedopatrzenie. Jednak Jon Sandys, twórca witryny http://www.movie-mistakes.com, twierdzi, że mimo wychwyconych błędów, i tak jest fanem historii. "Niektórzy ludzie traktują naszą zabawę zbyt poważnie. Nie chodzi przecież o krytykowanie filmów, tylko o zwrócenie uwagi na pewne śmieszne elementy, które często umykają podczas pierwszego pokazu. Tym większa może być później radość z ich wychwytywania podczas kolejnego oglądania filmu" - tłumaczy Jon Sandys. Wśród innych pomyłek znalezionych w "Ataku klonów" przez spostrzegawczych widzów, znalazła się między innymi scena ze szkoły Jedi, w której uczy się najprawdopodobniej najszybszy z rycerzy. Wśród uczniów znajduje się jeden przedstawiciel rasy innej niż ludzka - ciemnoskóry, o gadzim pyszczku. Kiedy na zajęcia wchodzi Obi-Wan Kenobi, by powiadomić Yodę o "zaginięciu" planety Kamino, mały adept Mocy stoi na końcu grupy. W kolejnym ujęciu jest już z przodu trenujących, by na końcu sekwencji znaleźć się po lewej stronie grupy uczniów. W tym samym czasie swojego miejsca nie zmienia żaden inny kandydat na rycerza Jedi. Wszystkie błędy znalezione dotychczas w "Ataku klonów" można znaleźć na stronie http://www.movie-mistakes.com.
Pomyłki realizatorów podczas prac nad "Atakiem klonów" to nie jedyne błędy, jakie wytknięto ostatnio filmowi. Jak się okazało, błędne były również przybliżone wpływy, jakie obraz osiągnął w "weekend otwarcia" w Stanach Zjednoczonych. Według najnowszych doniesień, film przez pierwsze cztery dni pobytu na ekranach amerykańskich kin wygenerował zyski w wysokości "tylko" 110 milionów dolarów, a nie 116 milionów dolarów, jak podawali producenci ze studia 20th Century Fox. Nie zmienia to jednak pozycji obrazu w ogólnych rankingach - "Atak klonów" wciąż plasuje się na drugim miejscu listy obrazów, które w najkrótszym czasie od dnia premiery przekroczyły granicę stu milionów dolarów wpływów, ustępując jedynie "Spider-Manowi". Chronologicznie druga część "gwiezdnej sagi" utrzymała również trzecią pozycję w zestawieniu na najlepszy "weekend otwarcia". Tu znów liderem jest "Spider-Man", a na drugim miejscu plasuje się film "Harry Potter i kamień filozoficzny".

KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Atak zgarnia kolejne 7 mln $

2002-05-23 08:55:00 Box Office Mojo

Mamy już ostateczne dane z amerykańskich kin z wtorku (21 maja). Atak we wtorek przyniósl 7,5 mln $. To dużo, bo następny na liście Spider-man ma tylko 2 mln $. Jednak co tu dużo mówić. W analogicznym okresie, czyli w pierwszy wtorek wyświetlania opowieść o człowieku pająku zarobiła 11 mln $.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Poniedziałek w USA

2002-05-22 09:31:00 Box Office Mojo

To bardziej ciekawostka niż poważna wiadomość. W poniedziałek AOTC w USA zarobił kolejne 10 mln $ a tym samym w samych Stanach zarobił już 120 mln $. Co jest bardzo ładnym wynikiem.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Malezja: pirackie "Gwiezdne Wojny"

2002-05-22 09:25:00 Robert Herbu za WP

Pirackie kopie najnowszej ekranizacji "Gwiezdnych Wojen: Część II - Atak Klonów" pojawiły się w stolicy Malezji, Kuala Lumpur. Film George`a Lucasa wchodzi tymczasem na ekrany kin dopiero 16 maja - zarówno w USA, jak i w Polsce.
W Kuala Lumpur nielegalne kopie "Ataku Klonów" kupić można za 1,35 dolara - podaje agencja France Presse.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Na DVD

2002-05-21 19:48:00 DVDToons

Jak możemy wyczytać w tym dokumencie Atak Klonów będzie wydany na DVD już 26 listopada. Potwierdza to wcześniejsze przypuszczenia co do miesiąca. Jednak na ile data okaże się prawdziwa i czy płyta będzie wydana tylko w USA, czy na całym świecie zobaczymy.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak Klonów w dwóch wersjach?

2002-05-21 15:45:00 TFN

Ponieważ ta ciekawostka została zamieszczona na TFNie w dniu światowej premiery - dlatego umknęła mojej uwadze i pisze o tym dopiero teraz. Jak wiadomo, Atak Klonów był wyświetlany także w kinach cyfrowych (USA, Kanada, Austria, Belgia, Brazylia, Finlandia, Francja, Niemcy, Węgry, Włochy, Japonia, Meksk, Norwegia, Słowacja, Hiszpania, Tailandia, oraz Wielka Brytania). Jeff Hooten widział film w tradycjnym kinie jak i cyfrowym. Okazało się, że w wersji cyfrowej zmieniona została ostatnia scena filmu, widać tam dokładnie sztuczną ręke Anakina i to jak porusza palcami. Na dodatek trzyma ją przez chwile Padme. W zwykłych kinach widać było prawie sam rękaw. Na pewno od razu skojarzy się to Wam ze sceną z ESB, gdzie widać sztuczną dłoń Luke`a. Być może istnieje więcej takich scen różniących się między sobą. No i ciekawe co zobaczymy na DVD?
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

"Atak klonów". Tylko 251 tys. w 4 dni

2002-05-21 08:09:00 Stopklatka

Na Stopklatce znajduje się artykuło o AOTC w Polsce, gdzie klonom nie wiedzie się tak dobrze jak w innych krajach:
Przez pierwsze cztery dni wyświetlania Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów George`a Lucasa obejrzało jedynie 251 497 widzów. Film wszedł do polskich kin 16 maja w 115 kopiach.
To dość kiepski wynik biorąc pod uwagę, że są to dane z czterech dni (zwykle dane dotyczące pierwszego weekendu obejmują trzy dni) oraz, że skala działań promocyjnych była dość duża. Co więcej "Atak klonów" wszedł do polskich kin w dniu światowej premiery, co zdarzyło się chyba po raz pierwszy. Obraz zebrał również wyjątkowo dobre recenzje czego nie można było powiedzieć o jego poprzedniku – filmie "Gwiezdne wojny: część I - Mroczne widmo". A jednak przed trzema laty, pierwsza część Gwiezdnej Sagi w pierwszy weekend wyświetlania (trzy dni) przyciągnęła do kin 266 229 widzów. Film wszedł wtedy również w 115 kopiach i do dzisiaj obejrzało go 1,4 mln widzów. Dla porównania film "Harry Potter i kamień filozoficzny" który wszedł do polskich kin także w 115 kopiach zobaczyło w pierwszy weekend 355 955 widzów.
W firmie Syrena, która jest dystrybutorem "Ataku klonów", wyniki otwarcia zostały przyjęte z zadowoleniem. Biorąc pod uwagę wyniki "Mrocznego widma" nie liczyliśmy na większą liczbę widzów. Z reguły jest bowiem tak, że druga i kolejne części cyklu mają mniejszą oglądalność. Dodać również należy, że "Atak klonów" wszedł na nasze ekrany w maju, w miesiącu który od lat jest jednym z najgorszych miesięcy jeśli chodzi o frekwencję w kinach - powiedziała nam Elżbieta Walaszek, kierownik działu dystrybucji Syreny.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony na świecie

2002-05-21 08:05:00 Box Office Mojo

Są już finalne dane z kin za weekend. Okazuje się, że AOTC zarobiło trochę mniej niż przewidywano, bo zaledwie 110.169.231 $ w ciągu 4 dni, co i tak jest lepszym wynikiem, niż TPM czy "Harry Potter", lecz gorszym od "Spider-mana". Z tego w czasie weekendu AOTC zarobiło 80.027.814 $ co i tak jest trzecim wynikiem w historii. Na świecie (w 72 innych krajach) AOTC przyniosło już 69,1 mln $ zysku co jest także bardzo dobrym wynikiem.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kontratak klonów

2002-05-20 00:15:00 Box Office Mojo

Wciąż nie ma jeszcze oficjalnych danych z piątku, a tymczasem pojawił się już estymacje danych za sobotę. I wygląda na to, że "Atak klonów" w sobotę pobół swój rekord i zarobił ponad 32 mln $, co znaczy, że więcej niż przewidywano. W czwartek, w dzień otwarcia klony przyniosły ponad 30 mln $, czyli więcej niż "Mroczne Widmo" w analogicznym okresie. Czyli w ciągu trzech pierwszych dni "Atak" przyniósł około 87 mln $, a więc znalazł się bliżej Harry`ego Pottera, niż się spodziewano. Harry zarobił ponad 90 mln, ale wchodził w piątek, a nie w czwartek. Szacuje się, że w ciągu pierwszych czterech dni Klony przyniosą ponad 116 mln $, czyli więcej niż kosztowało "Mroczne Widmo". Niemniej jednak wciąż pozostaje z tyłu za Spidermanem, który w ciągu pierwszych 3 dni przyniósł 114 mln $.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w Kinomaniaku

2002-05-19 12:40:00

W dzisiejszym Kinomaniaku na TV4 znowu było sporo o AOTC, ponadto puszczono także fragment "R2-D2: Beneath the dome", wyglądał o niebo lepiej niż na ekranie komputera. A na koniec ogłoszono konkurs w którym można wygrać płyty z muzyką z AOTC. Pytanie konkursowe brzmi: "Proszę wymienić tytuły wszystkich filmów fantastycznych do których muzykę skomponował John Williams". Odpowiedzi można wysyłać na adres redakcji w Piasecznie lub na email: kinomaniak@tv4.pl.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak na boxofficy dobry, ale ...

2002-05-19 11:54:00 Box Office Mojo

Atak Klonów zdobywa box officy, ale nie z wielkim tryumfem. Co prawda, ma on już na swoim koncie trzeci w historii, najwyższy wynik w dzień wejścia do kin, który jest zarazem pierwszym w zwykły dzień roboczy, i zaczyna prześcigać „Mroczne Widmo”, to mimo wszystko pozostaje w tyle za „Spider-manem” i „Harrym Potterem”. W piątek klony szacunkowo zarobiły 24.665.000 $, podczas gdy Spider-man w ten dzień zarobił ponad 11.500.000. Mimo wszystko w porównaniu z „Mrocznym Widmem” Atak wypada bardzo dobrze, gdyż w ciągu dwóch dni zarobił szacunkowo ponad 54 mln $, podczas gdy Epizod I potrzebował 3 dni, by zarobić 59 mln $. Jeśli klony zachowają nadal swą dynamikę, to podczas weekendu powinny zarobić 85 mln $, co będzie trzecim wynikiem w historii (Spider-man ma 114 mln $, a Harry Potter – 90, następny w kolejce jest „Jurrasic Park: Zaginiony Świat” z 72 mln $.). Podczas weekendu klony najprawdopodobniej przekroczą magiczną barierę 110 mln $, co spowoduje, że staną się drugim w historii filmem (po Spidermanie, któremu udało się to zrobić w ciągu 3 dni), który najszybciej zarobił 100 mln $ (w cztery dni).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kontrowersje wokół Ataku

2002-05-19 11:36:00

Ostatnio bardzo głośno jest o AOTC, dla wielu film jest niesamowity, ale pojawiło się też sporo bardzo negatywnych opinii. Widać to choćby w komentarzach na naszej Sondzie poświconej waszym ocenom AOTC, ale także i na forum, gdzie w tym wątku możecie przeczytać ciekawą, ale negatywną recenzję Lewskiego, która mam nadzieje wywoła tam większą dyskusję. Również na Stopklatce w specjalnym newsie poświęconym ocenom AOTC zawiązała się bardzo ciekawa i burzliwa dyskusja.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zamieszanie w kinie Springfield Quay Odeon

2002-05-18 16:49:00 Jacek za film.interia.pl

Jacek podesłał nam informacje o artykule na portalu film.interia.pl: Podczas specjalnego nocnego pokazu "Ataku klonów", do jednego z kin w Glasgow zostały wezwane oddziały policji. Interwencja była konieczna, gdyż rozjuszeni fani "gwiezdnej sagi" zaatakowali obsługę kompleksu. Stało się tak z powodu pomyłki podczas wyświetlania opowieści.

Publiczność zgromadzona w kinie na jednym z pierwszych światowych pokazów oglądała "Atak klonów" od 45 minut, kiedy nieoczekiwanie akcja "przeskoczyła" do finałowej sceny bitwy. "Pomyślałem, że może na chwile przysnąłem i przegapiłem część historii" - mówi Brian Queen, jeden z uczestników niefortunnego pokazu. "Zupełnie nieoczekiwanie przed moimi oczami pojawiła się bowiem finałowa sekwencja. Jednak po chwili zorientowałem się, że to nie ja zasnąłem, tylko ktoś pomylił kolejność puszek z filmem. Wiele osób wstało ze swoich miejsc i ruszyło w poszukiwaniu obsługi, żeby wyjaśnić sytuację" - opisuje widz. Szefowie kina Springfield Quay Odeon byli zmuszeni wezwać policję, gdyż tłum był naprawdę rozjuszony. Ponad 250 osób czekało na pierwszy pokaz "Ataku klonów" przez wiele godzin. Fani byli specjalnie przygotowani na ważne wydarzenie - wielu z nich było przebranych, a w rękach dzierżyło świetlne miecze. Dla nich zaistniała podczas projekcji pomyłka to prawdziwy dramat, którego nic nie zrekompensuje. "Przepraszamy wszystkich fanów za zaistniałą sytuację. Wszystkim widzom niefortunnego pokazu zwrócimy pieniądze za bilety. Dodatkowo zaprosimy ich na kolejny pokaz filmu" - mówi rzecznik sieci kin Odeon. "Po przerwaniu projekcji wszyscy myśleliśmy, że problem rozwiąże się jeszcze tej samej nocy, że projekcja rozpocznie się raz jeszcze. Jednak ta się nie stało - zostaliśmy poproszeni o przyjście następnego dnia" - żali się Victoria Greenless, jedna z uczestniczek pokazu. "Podobno winę za cały problem ponosi obsługa kina, która przed projekcją powinna sprawdzić, czy rolki ułożone są we właściwej kolejności. Nie zrobili tego i stąd całe zamieszanie" - dodaje Victoria Greenless.
Polscy Fani chyba takich przygód nie mieli...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak klonów na Box office

2002-05-18 10:23:00 TFN

I okazuje się, ze w pierwszy dzień wyświetlania "Atak klonów" faktycznie zdobył większe wpływy niż "Mroczne Widmo". Atak przyniósł 30.14 mln $ w samych tylko Stanach. Jest to największy wynik otwarcia w czasie zwykłego tygodnia (nie weekendu), ale zarazem trzeci w historii. Jedynie Harry Potter (32 mln $) i Spider-man (39 mln $) zarobił więcej, ale one wchodziły w piątek.
Bardzo dobre informacje przychodzą z Niemiec, gdzie "Klony" pobił rekord frekfencji. W pierwszy dzień obejrzało je 611.406. Stary rekord należał do "Mrocznego Widma" i było to zaledwie 585.586 widzów. W Niemczech nikt się tego nie spodziewał, bo bardzo dobra, ciepła pogoda jest raczej wrogiem kin.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

W sieci Pająka

2002-05-17 19:14:00 Box Office Mojo + TFN + Yahoo

Kiedy zaledwie kilka dni temu „Spider-man” nieoczekiwanie podbił amerykańskie listy przebojów, wszyscy wróżyli mu krótki żywot. Wszyscy oczywiście czekali na „Atak klonów”, ale czy klonom uda się pokonać pająka? Oj będzie ciężko. Chyba jedynie George Lucas zachował spokój mówiąc: „Nie chcę imponować Wall Street. Nie interesuje mnie windowanie moich akcji, więc nie potrzebuję pokonywać tego rekordu.”
Jednakże spokój i brak zainteresowania rekordami Lucasa nie ostudziło zapału dziennikarzy i ekonomistów. Czy „Klony” pobiją kolejny rekord? Przekonamy się już na dniach, ale wiele rzeczy wskazuje na to, że może im się to nie udać. Po pierwsze klony są znacznie dłuższe niż „Spider-man”, przez co mają ograniczoną liczbę seansów. Mało tego, „Atak klonów” będzie wyświetlany w USA na 6.100 ekranach, 3.161 kin, podczas gdy „Spider-man” był wyświetlany w 3.615 kinach na ponad 7.500 ekranów. Innym minusem AOTC jest „Mroczne Widmo”, które rozczarowało wielu fanów, więc Ci pewnie już się nie wybiorą na „Atak”, a przynajmniej nie w pierwszym tygodniu. Epizod I zarobił w ciągu pierwszych pięciu dni wyświetlania ponad 100 mln $, z tego, prawie 65 mln $ w weekend. Na przekroczenie bariery 100 mln $ Człowiek Pająk potrzebował zaledwie 3 dni. Co prawda „Mroczne Widmo” zarobiło ponad 430 mln $ w samych Stanach (wielkie hity jak Władca Pierścieni czy Harry Potter, ledwo przekroczyły 300 mln $), ale czy uda się to powtórzyć „Atakowi klonów” nie wiadomo. Z pewnością jednak, „Atak klonów” poprawi sobie wynik ogólnoświatowy, dzięki jednoczesnej premierze, bo przez to trudniej będzie zdobyć nielegalne kopie, które już dziś można znaleźć w internecie.
Rekordom klonów także nie sprzyjają kiniarze oraz telewizja. Ta druga zaoferowała amerykanom wiele kończących sezon odcinków popularnych seriali, natomiast w kanadyjskim Quebecu, wiele kin ogłosiło bojkot „Ataku klonów”, za to że dystrybutor ma duże wymagania techniczne oraz chce bardzo dużej części zysku.
Powoli napływają też pierwsze dane z kin całego świata. Najprawdopodobniej w pierwszy dzień w USA Klony zarobiły 27 mln $, to mniej niż „Spider-man”, ale także mniej niż „Mroczne Widmo”. W Australii, gdzie jeszcze nie było „Spider-mana”, AOTC co prawda pokonał „Mroczne Widmo” (które zarobiło tam 1,4 mln), zgarniając 1,7 mln $, lecz uplasował się za „Władcą Pierścieni”, który zarobił 2,25 mln $.
Należy jeszcze przypomnieć jedną rzecz. Kiedy w roku 1977 „Nowa Nadzieja” weszła na ekrany aż 32 kin, nikt nie wróżył jej sukcesu. „Mrocznemu Widmu” pomimo wielkiego, wspaniałego otwarcia, także po recenzjach nikt takiego wyniku nie przewidział. No i w końcu „Titanic”, który nie pobił żadnego rekordu otwarcia, ale góruje pod względem globalnych zarobków. Jak tam uplasuje się „Atak klonów”, zobzczymy?
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak klonów w Metropolu

2002-05-17 18:07:00 Andaral

Andaral podesłał nam pełny tekst artykułu z Monopolu:
Galaktyka pogrążona w chaosie Dziś wchodzi do kin kolejna część kosmicznej sagi "Gwiezdne wojny" George`a Lucasa. Premiera "Ataku klonów" odbędzie się, po raz pierwszy w historii polskiego kina, jednocześnie w Stanach Zjednoczonych i w Polsce. Do polskich kin film trafił w 115 kopiach. Będzie pokazywany w 80 kinach w całym kraju, w tym w 14 warszawskich. Na przedpremierowe pokazy (tuż po północy) zostały wykupione prawie wszystkie bilety. Dystrybutor filmu, Syrena Entertainment Group, spodziewa się, że "Atak klonów" pobije pod względem frekwencji "Mroczne widmo, które obejrzało w naszym kraju 1,4 mln ludzi.

Narodziny legendy
...były raczej mało imponujące. Premierę "Gwiezdnych wojen", która odbyła się w 1977 roku, zobaczyli widzowie jedynie niespełna 30 amerykańskich kin. Dziś oblicza się, że w samej tylko Ameryce (jeszcze przed powrotem "Gwiezdnych wojen" do kin w 1997 roku) wpływy z trylogii osiągnęły ponad 810 mln USD, w Polsce każdą z produkcji obejrzało ponad 5 mln ludzi.
George Lucas, twórca "Gwiezdnych wojen" marzeniami wyprzedził technologię lat 70., dlatego żeby móc przenieść na ekran swoją wizję, założył specjalizującą się w efektach firmę Industrial Light & Magic. Fachowcy z ILM zrewolucjonizowali kinowe efekty dzięki, m.in. wprowadzeniu technik komputerowych, i ogromnie przyczynili się do sukcesu "Gwiezdnych wojen" - przyniosły milionowe zyski i zdobyły 7 Oscarów.
Ale nie nowinki techniczne przesądziły o sukcesie filmów - Lucasowi udało się połączyć w spójną całość baśń, film przygodowy, western, kryminał i prawdziwe kino akcji, "Gwiezdne wojny" to zabawa z mitem i fantastyczna podróż do nieznanych światów - Lucas dał widzowi wszystko to, czego, tonący w zalewie nijakości, potrzebował. Kosmiczna saga stała się niewątpliwie fenomenem socjologicznym, obok filmu rozkręcił się wielki "starwarsowy" biznes: figurki, zabawki, meble, książki zawierające superdokładne opisy "techniczne" statków czy broni, gry komputerowe, fankluby, własna sekcja w Disneylandzie, w końcu... związki wyznaniowe.
Kiedy w 1997 roku "Gwiezdne wojny" pojawiły się ponownie na ekranach kin, w nowej wersji (zapisano je w technice cyfrowej, poddano kolejnemu montażowi i wprowadzono nowe sceny) film zarobił 70,7 mln dolarów już po dwóch pierwszych tygodniach wyświetlania. Choć stworzony z wielkim rozmachem Epizod I, "Mroczne widmo" (1999 r.) też stał się kasowym przebojem, część (dorosłych) fanów "Gwiezdnych wojen" czuła się rozczarowana - kino familijne nie było tym, czego oczekiwali po udanym powrocie trylogii w 1997 roku. Najnowsza produkcja ma jednak szansę powtórzyć sukces części poprzednich.
"Atak klonów" jest pierwszym wysokobudżetowym filmem kinowym nakręconym kamerą cyfrową. Pozwoliło to na wprowadzanie koniecznych zmian i montowanie scen natychmiast po ich nakręceniu, bez skanowania ujęć do pamięci komputera, modyfikowania i ponownego przenoszenia na taśmę filmową. Na potrzeby filmu przygotowano animowany scenopis obrazkowy do ponad 4 tys. ujęć. Korzystali z niego aktorzy, reżyser, montażyści i specjaliści od efektów. Koordynatorzy efektów specjalnych ściśle współpracowali ze scenografami. Na potrzeby filmu stworzono komputerowe krajobrazy (m.in. kamienistą planetę Geonosis) i niektóre postaci - cyfrowy Yoda przeszedł przez reżyserską cenzurę jednak dopiero wtedy, gdy Lucas obejrzał zdjęcia próbne, które udowodniły, że pomysł sprawdzi się na ekranie. Zdjęcia do "prawdziwych" ujęć rozpoczęto kręcić w czerwcu 2000 roku. Kręcono w Australii, Włoszech, Tunezji, Sewilli. Ponieważ scenariusz był szlifowany do ostatniej chwili, projektanci kostiumów i scenografii musieli posiłkować się scenariuszem, którego... nie było.
W głównego bohatera "Ataku, klonów", Anakina Skywalkera, wcielił się Hayden Christensen. Obok niego zagają także: Ewan McGregor, Natalie Christensen, Christopher Lee oraz Frank Oz. Uwaga! Na ekran powracają znakomitości pierwszej trylogii, roboty R2D2 i C-3 PO.

Maja Denisiuk

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

21 tysięcy widzów na nocnych pokazach

2002-05-17 17:34:00 Stopklatka

W pierwszy dzień wyświetlania Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów George`a Lucasa obejrzało prawdopodobnie 60 tys. widzów.
Wynik ten nie jest dokładny ponieważ jest to efekt szacunków - nie spłynęły jeszcze wszystkie wyniki. Wiadomo jednak, że tylko podczas specjalnych, nocnych seansów drugą część Gwiezdnej Sagi obejrzało 21 tys. widzów.
Film wszedł do polskich kin wczoraj w 115 kopiach. W poniedziałek podane zostaną wyniki z całego weekendu.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

O Ataku w mediach

2002-05-16 20:30:00

Dziś rano w wiadomościach i przed chwilą w wieczornych, pojawił się materiał o premierze Ataku klonów - pokazano m.in poprzebieranych Fanów. Ten fragment Wiadomości postaramy się wrzucić na Bastion. A w faktach na TVNie padło o nas takie stwierdzenie: "fanatycy filmu przychodzą do kina w workach przypominających stroje rycerzy Jedi" ;) No i oczywiście trzeba wspomnieć o stacjach radiowych: wczoraj o Ataku można było posłuchać na "Trójce" i radiu Zet (o czym pisaliśmy dziś).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak Artykułów!!!!!

2002-05-16 19:50:00 Andaral +...

W dniu premiery AOTC rozpoczął się także "atak" artykułów, poświęconym temu niesamowitemu wydarzeniu. Artykułu dzisiaj można było przeczytać między innymi w Gazecie Wyborczej (w dodatku Magazyn), w Rzeczypospolitej, czy w darmowej Warszawskiej gazecie Metro. Andaral podesłał nam nawet skany z tej ostatniej, dostępne tutaj:
Część 1
Część 2

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w "Życiu"

2002-05-16 16:13:00 Solo z Klubu Miłośników Filmu

Jak poinformował nas Solo z Klubu Miłośników Filmu w jutrzejrzym dodatku do dziennika "Życie" - Magazynie, pojawi się obszerny materiał dotyczący AOTC, a także plakat, co jest niewątpliwie ewnementem, gdyż w "Życiu" plakaty się nie pojawiają.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Tapetki AOTC na Wirtualnej...

2002-05-16 12:12:00 Robert herbu i Krzycho

Z portalu Wirtualna Polska można sobie pobrać ciekawe tapetki i plakaty.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

"Koczowali czekając na Klony"

2002-05-16 12:11:00 Robert herbu za wp.pl

Nawet ponad miesiąc czekali na bilety do amerykańskich kin najbardziej wytrwali zwolennicy kolejnego odcinka kosmicznej sagi Gwiezdne Wojny. Minutę po szóstej czasu polskiego, czyli tuż po północy w Stanach Zjednoczonych, na ekrany kin weszła kolejna część opowieści, nosząca tytuł

"Gwiezdne Wojny część 2, Atak Klonów". Kilka godzin wcześniej miała miejsce polska premiera. Pierwsi fani "Gwiezdnych Wojen" ustawili się pod jednym z kin w Hollywood już 9 kwietnia. Około 150 osób miało ze sobą namioty, materace, rozkładane lóżka i parasole. Jedli, pili i spali pod kinem, choć wielu wychodziło z kolejki do szkoły lub do pracy. Najwierniejsi zwolennicy filmu Georga Lukasa odstali w kolejce po 600-700 godzin.

Mimo iż bilety na pierwsze, nocne pokazy można było kupić bez problemu przez Internet, na kilka dni przed premierą podobne obozowiska pojawiły się w innych amerykańskich miastach.

Jednak według analityków rynku kinowego, "Atak Klonów" ma niewielkie szanse na powtórzenie sukcesu "Spider-Mana", który w ciągu pierwszego weekendu zarobił prawie 115 milionów dolarów. Główny powód to mniejsza liczba kin pokazujących "Gwiezdne Wojny". "Spider-Man" wszedł na ekrany 3600 kin, film Lukasa - 3300.

Zdaniem ekspertów osiagniecie pulapu 90 milionów dolarów w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania będzie dla "Ataku Klonów" dużym sukcesem.

Czwartek jest również pierwszym dniem dystrubucji filmu w Polsce. Ze względu na różnicę czasu polscy widzowie, którzy o północy udali się na premierę obejrzeli film wcześniej niż widzowie w Stanach Zjednoczonych.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Sokół Millennium w AOTC

2002-05-16 12:05:00

W "Ataku klonów" oczywiście pojawiło się parę odwołań do klasycznej trylogii, część z nich jest widoczna wprost, a część nie. Oto przykład, w drugim epizodzie mamy np. koreliańskie frachtowce, podobne do Sokola Millennium. Frachtowce te są tle podczas przylotu na Naboo, na tym zdjęciu widać dokładnie gdzie znajduje się Sokół. Widać to lepiej w kinie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Update kinowy

2002-05-15 22:24:00

Przede wszystkim wielkie dzięki dla Jelcyna, Joruusa, oraz Pawła Szymczaka, za pomoc w ostatecznym updacie.
Przy okazji pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam stworzyć tę stronę. Na pewno nie udało się zebrać wszystkich kin, ale to co jest, będzie teraz już raczej jakimś dokumentem, na który za parę lat będziemy mogli spoglądać z pewną łezką w oku. Powstanie tego nie byłoby możliwe, gdyby nie cała masa ludzi, która pomogła nam zebrać wszystkie te informacje. Moc jest z Wami, zawsze. A ostateczny wykaz kin znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Cyfrowe pokazy AOTC

2002-05-15 20:55:00 StarWars.Com

George Lucas w 1999 zapowiadał, że AOTC będzie wyświetlane jedynie w cyfrowych kinach. No cóż jakoś nie wyszło, a imponującą liczbę kin na świecie, które mogą wyświetlać "Atak klonów" cyfrowo, niedawno opublikowano na Oficjalnej stronie "Gwiezdnych Wojen", pod tym linikiem. Warto zauważyć, że większość kin (bo aż 52) z odpowiednim sprzętem znajduje się w USA, aż 4 takie kina są w Kanadzie, a pozatym są też w Austrii, Belgii, Brazylii (2), Finlandii, Francji (2), Niemczech (2), Węgrzech, Włoszech, Japonii (10), Meksyku, Norwegii, Słowacji, Hiszpanii (2), Tailandii, oraz 4 w Wielkiej Brytanii.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejne fotosy

2002-05-15 16:28:00

Tym razem 3 fotki, dużo lepszej jakosci z urozystej premiery w Londynie. Pierwsze,drugie i trzecie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Trzy artykuły

2002-05-15 10:25:00 Joruus za film.interia i film.wp

Oto trzy artkuły, jakie ukazały się dziś na Film.wp i Film.interia
"Epizod III": Zdjęcia ruszą w czerwcu 2003
Film "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów" wchodzi na ekrany światowych kin w piątek, 16 maja, a już zaplanowano termin rozpoczęcia zdjęć do kolejnej części gwiezdnej sagi - "Epizodu III". Produkcja rozpocznie się w czerwcu 2003 roku, w Sydney.
Producent filmu Rick McCallum powiedział, że 80 do 85 procent materiału powstanie w studiach w Sydney - w tym samym miejscu, w którym realizowano "Atak klonów". "Ruszamy w czerwcu 2003 roku. Trudno powiedzieć, jak długo potrwa produkcja. Chcielibyśmy film pokazać widzom w 2005 roku" - oświadczył McCallum. "Epizod III powstanie przy użyciu techniki cyfrowej. Chcielibyśmy częściowo prezentować film w salach wyposażonych w sprzęt cyfrowy, choć zdajemy sobie sprawę, że takich kin nie będzie jeszcze zbyt wiele. Chcę jednak uspokoić fanów - tytuł trafi oczywiście do wszystkich kin" - dodał producent. W czwartek, 16 maja, film George'a Lucasa "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów" wejdzie na ekrany kin w 74 krajach świata.

Samuel L. Jackson rzuca się w oczy Samuel L. Jackson lubi wyróżniać się z tłumu nawet wtedy, gdy z komputerowo generowanymi potworami walczy cały zastęp dzielnych rycerzy Jedi. Mace Windu, w którego na planie filmu "Atak klonów" ponownie wcielił się popularny aktor, nie posługuje się pospolitym niebieskim, bądź zielonym świetlnym mieczem.
W chronologicznie drugiej części "gwiezdnej sagi" Mace Windu dzierży miecz w intensywnie fioletowym odcieniu. Na pomysł obdarzenia swego bohatera wyróżniającą się bronią wpadł Samuel L. Jackson. "Mace stoi bardzo wysoko w hierarchii Jedi. Jest bardziej doświadczony i obdarzony większą mocą niż inni rycerze. Dlatego potrzebuje czegoś, co wyróżni go w walce" - wyjaśnia aktor. "Jednak tak naprawdę wpadłem na ten pomysł, kiedy uzmysłowiłem sobie, że scena wielkiej bitwy realizowana będzie z dużej odległości. Chciałem po prostu móc później znaleźć się w środku tego zamieszania" - żartuje Samuel L. Jackson Film "Atak klonów" debiutuje na ekranach światowych kin 16 maja.

Anakin najpopularniejszym bohaterem Do niedawna 19-sto letni kanadyjski aktor Hayden Christensen był nikomu nieznany. Ale oczekujcie tego,że w ciagu najbliższych 2 miesięcy młody aktor znajdzie się na okładkach prawie każdego magazynu na świecie.
Przecież, jakby nie było, Christensen jest nowym Anakinem Skywalkerem w Episodzie II i III z obszernego cyklu Gwiezdnych Wojen. Ostatecznie to on będzie Darthem Vaderem - pisze Paul Fischer w serwisie hoyts.com
Tego lata zamieszanie wokół Kanadyjczyka Haydena Christensena jeszcze wzrośnie po premierze Ataku Klonów. Chociaż Christensen'owi zakazano wypowiadać się n atemat fabuły lub postaci w Ataku Klonów, wolno mu opowiadać jak specyficznym reżyserem jest George Lucas.
Przykładowo Christensen chciał spotkać się z Jake'iem Lloyd'em, który grał rolę Anakin'a w filmie Gwiezdne Wojny. Mroczne Widmo ale, jak sam mówi, George nie chciał, żeby cokolwiek przeszkadzało mi grać Anakina na tym etapie jego zycia

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Foto z premiery

2002-05-15 08:15:00 Joruus

Joruus podesłał nam zdjęcie z krótkim komnatrzem:
Ewan McGregor podczas premierowego pokazu filmu "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów"
Fotka znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Olsztyn

2002-05-15 08:09:00 L_KoMr

Wprawdzie to juz za kilka godzin, ale seans w tym kinie jest za parenaście. W Olsztyńskim kinie Kopernik 17 maja o 17.
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Recenzje itp po pokazach AOTC

2002-05-15 01:00:00

Po prasowych/premierowych pokazach AOTC w końcu pojawiają się jak grzyby po deszczu polskie recenzje/opinie. Poza moją (na Stopklatce) polecemy także felieton Kolca (również na Stopklatkce) poświęcony najnowszemu dziełu Lucasa. Rónież na Cantinie Star Wars pojawiła się recenzja AOTC. Zachęcamy też przykładem Dark Lorda do publikowania własnych recenzji na Forum.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Z aparatem do kina...

2002-05-14 17:53:00 Watto16

Watto16 - podekscytowany Atakiem Klonów - przysłał nam kilka zdjęć... wykonanych aparatem w kinie ;)
foto 1, foto 2, foto 3, foto 4, foto 5, foto 6, foto 7, foto 8, foto 9, foto 10, foto 11.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

SW w przekroju

2002-05-14 17:27:00 Robert Herbu

Jak donosi Robert Herbu w najnowszym przekroju znalazło się miejsce na artykuł o SW.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zdjęcia z kongresówki

2002-05-14 15:49:00 Robert herbu

Robert herbu podesłał nam zdjęcia z pokazu, który odbył się 11 maja w Sali Kongresowej.

Jednocześnie zachęcamy wszystkich do przysyłania nam tego typu zdjęć...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Dwie foty

2002-05-14 12:40:00 TiT

TiT podesłał nam dwie foty z pokazu specjalnego. Wprawdzie jeszcze nie wiem z jakiego to pokazu, ale biorąc pod uwage fakt że komukolwiek chciało sę robić coś takiego na premierę to dochodzę do wniosku że to nieważne :) Życzę by w kinach do jakich idziecie na premierę też znalazły się takie dekoracje. Zdjęcia te znajdziecie tu i tu
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Skany niemieckiego magazynu

2002-05-14 09:31:00 Piotr

Info od Piotra:
Skany pochodza z magazynów TVMOVIE i TVSPIELFILM to tylko czesc, poniewaz w jednym jest ok. 7 stron. Ceny magazynów to 6.50 i 7 zetów
Oto skany: skan1, skan2, skan3
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Bezpłatne pokazy

2002-05-14 09:28:00 Jango Fett

Oto info jakie dostaliśmy od Janga:
Bezplatne pokazy Gwiezdnych wojen dla klubowiczów Club Nokia
Club Nokia zaprasza klubowiczów na bezplatny pokaz "Gwiezdnych wojen: Czesc II - Atak klonów". Wsród wszystkich klubowiczów, którzy podadza prawidlowa odpowiedz na pytanie konkursowe, zostanie rozlosowane 100 podwójnych zaproszen na pokaz Gwiezdnych wojen: Czesc II - Atak klonów. Konkursowe pytanie znajduje sie na stronie internetowej Nokii - tutaj. Rejestrowac mozna sie do 15 maja. Klubowicze, którzy wygraja zaproszenia, zostana poinformowani SMS-em 16 maja 2002 r. Kazdy zaproszony klubowicz otrzyma od Club Nokia specjalna podstawke na telefon komórkowy Nokia oraz specjalny zestaw filmowy skladajacy sie z coli i popcornu.
Pokazy odbeda sie: Gdynia: w czwartek, 23 maja 2002 r. w kinie Silver Screen o godz. 20.00 (ul. Waszyngtona 21, Centrum Gemini). Kraków: w poniedzialek, 20 maja 2002 r. w kinie Cinema City o godz. 20.00 (Al. Pokoju 44, centrum handlowo-rozrywkowe Plaza Centers). Lódz: w srode, 22 maja 2002 r. w kinie Silver Screen o godz. 20.00 (ul. Pilsudskiego 5). Poznan: we wtorek, 21 maja 2002 r. w Multikinie o godz. 20.00 (ul. Królowej Jadwigi 51, sala nr 8). Warszawa: w piatek, 17 maja 2002 r. w kinie Atlantic (ul. Chmielna 33) o godz. 19.00., juz w dniu oficjalnej kinowej premiery filmu (premiery odbywaja sie tuz po pólnocy z 16 na 17 maja).

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Konkursy

2002-05-14 08:36:00 Joruus

Joruus podesłał nam infa odnośnie dwóch konkursów:
W konkursie Syrena Entertainment oraz Onet.pl można wygrać książkę pod tytułem "Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów" autorstwa R. A. Salvatore, napisaną na podstawie scenariusza George'a Lucasa i Jonathana Halesa.

Organizatorem drugiego konkusu jest Gazeta Wyborcza. Zabaw się w Łowcę nagród i odszukaj konkursowe pytanie na jednym z następujących serwisów naszego portalu: Aukcje, Auto-Moto, Czat, Centrum Finansowe, Co Jest Grane, Dom, Edukacja, Film, Forum, Gry Online, Kobieta, Książki, Muzyka, Praca, Zdrowie. Masz czas do jutra do godziny 12.
Łowy będą trwały dwa tygodnie. Codziennie od poniedziałku do piątku ukryjemy nowe pytanie na innej stronie. Po znalezieniu pytania wystarczy kliknąć i wybrać właściwą odpowiedź. Macie więc 10 szans na złowienie wspaniałych nagród. Są nimi:
10 unikatowych zestawów LEGO "Yoda Jedi Master" ufundowanych przez firmę LEGO

Płyty i kasety z muzyką z filmu "Gwiezdne Wojny: Atak klonów" oraz książki "Star Wars - część 2. Atak Klonów" oparte na scenariuszu George'a Lucasa ufundowane przez firmę Syrena Entertainment Group Regulamin Konkursu

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kina śląskie

2002-05-13 20:26:00 Joruus

Joruus podesłał nam listę kin w których wyświetlany jest AOTC.
BĘDZIN NOWOŚĆ 18.30 21.15
BIELSKO-BIAŁA KINOPLEX 00.01 9.30 11 12.15 14 15 17 18 20 21
BYTOM GLORIA 00.01 14.30 17.15 20
CHORZÓW PANORAMA 00.01 8.30 15 17.30 20.15
CIESZYN PIAST 14.30 17.15 20 22.30
CZECHOWICE-DZIEDZICE ŚWIT 15.30 18 20.30
DĄBROWA GÓRNICZA ARS 00.01 18
GLIWICE BAJKA 00.01.30 12 14.45 17.30 20.15 23
JASTRZĘBIE ZDRÓJ PANORAMA 14.30 17.15 20
JAWORZNO SASANKA 00.01 15 17.45 20.30
KATOWICE RIALTO 00.01 8.15 11 13.45 16.30 19.15 22
PIEKARY ŚLĄSKIE ZACISZE 16.15 19
RACIBÓRZ BALTYK 00.01 15 17.15 20.30
RUDA ŚL. CINEMA CITY 00.01 12 13 14.45 15.45 17.30 18.30 20.15 21.15
SOSNOWIEC MUZA 11.45 14.30 17.15 20
ZABRZE MARZENIE 19 21.30
MULTIKINO 00.01 10.30-I CO GODZINĘ DO 20.30
ŻYWIEC JANOSIK 00.01 15 17.45 20.30
Dla Joruusa wielkie dzięki, za samą chęć :).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

35 000 Update

2002-05-13 16:33:00 Andaral

Andaral podesłał nam wiadmość:
Podczas pokazu premierowego E2, ktory odbyl sie 11.05. w Sali Kongresowej, Fundacja Polsat zebrala 35.000 zl.

Update (Lord Sidious, 22:30) Adam donosi jeszcze, że najwięcej przekazał BRE Bank, który ofiarował na konto fundacji 5.000 PLN.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Update kinowy

2002-05-13 15:58:00

Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy pomogli rozwijać się naszej podstronie z godzinami seansów w dzień premiery. Nie sposób tu wymienić wszystkich, postaram się wymienić z pamięci, wybaczcie mi jeśli kogoś pominąłem: Radvid, Jacen Solo, Marianka wróżka z Endor, Redakcja Filmwebu. Najbardziej aktualna lista kin jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

I w Gali

2002-05-13 15:54:00 obliwiate

Oto informacja jaką podesłał nam obliwiate:
W najnowszej gali znajduje się artukuł o drugiej cześci Ataku Klonów. Oprócz tego piszą tam o trylogii, i o fenomenie SW. W gazecie aż roi się od błędów ( zamiast Imperium, Imperium zła)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w Popcornie i Dziewczynie

2002-05-13 12:03:00 Fanki z Gdyni

Jak donosza Fanki z Gdyni:
W poszukiwaniu wszelkich informacji na temat AOTC zajrzałyśmy również do dwóch gazetek skierowanych dla młodziezy Popcorn i Dziewczyna. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu znalazłyśmy artykuły związane z SW i aktorami. W Popcornie znajuje się dwustronicowy artykuł (52 - 53 str.) oraz duuuuuży plakat z Padme, Anakinem, Obi -Wanem i Mace Windu. W podobnym stylu jak te na przystankach autobusowych. W Dziewczynie jest tylko krótka notka na temat filmu (76 str.) oraz dwa artykuly na temat Hayden`a Chritensen`a (16 -17) oraz Natalii Portman (46 - 47). Niby nic wielkiego ale dla fanów to zawsze coś miłego.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w Newsweeku

2002-05-13 11:39:00 deesgie

W najnowszym Newsweeku ukazał się artykuł poświęcony "Atakowi klonów". Poza zdjęciami i opisami znajdują sie tam też np. mini drzewo genealogiczne Skywalkerów, na którym śmierć Padme jest przepowiedziana na E3. A w tym drzewie widnieją także Mara Jade, Ben i młodzi Solo.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Po polskich premierach AOTC, UPDATE

2002-05-12 13:27:00

W piątek odbył się pokaz prasowy AOTC w Polsce, a wczoraj pokaz premierowy, stąd pojawiły się już w sieci i nie tylko pierwsze recenzje. Bardzo pozytywną recenzję, choć zawierającą drobne błędy rzeczowe znajdziecie na Filmwebie, a inną na stronach Klubu miłośników Filmu. Moja recenzja najprawdopodobniej jutro pojawi się na Stopklace, będzie zawierać kilka elementów, na które na razie nikt jeszcze nie zwrócił uwagi.
Tymczasem Andaral donosi nam o wczorajszej premierze AOTC. Na początek kilka skanów:
Zaproszenie
Zaproszenie - awers
Zaproszenie - rewers
Zaproszenie - tył
Oraz krótko pisze o AOTC
Właśnie wróciłem z pokazu premierowego Gwiezdnych Wojen - Atak Klonów. Tym razem My jako pierwsi oglądaliśmy film, niż Fani SW w Stanach :), chociaż tam również był pokaz E2, z którego dochód wesprze jedną z fundacji. Epizod II jest typowym filmem akcji - ale zupełnie innym niż EI i nawet się nie zdążyliśmy obejrzeć jak zobaczyliśmy końcowe napisy?! W żaden sposób tych dwóch części nie da się porównać do klasycznej trylogii na jakiej się wychowałem. Ktoś kto jak ja doskonale pamięta kadr po kadrze EIV - VI, niech nie idzie z nastawieniem na ten film, że będzie on choć trochę w tamtym "klimacie". George Lucas kreci zupełnie inna "nowa" Trylogie, tylko nie wiem czy młodemu pokoleniu to się spodoba? Czasy są zupełnie inne niż te w których kręcono klasyczne części Star Wars i na których się wychowały pokolenia dzisiejszych trzydziestolatków, wtedy dominowały - i zostały zdominowane przez SW, takie filmy jak "Planeta Małp", "Kosmos 1999" itp. W dzisiejszych czasach takich filmów jak SW - chodzi mi o efekty specjalne, jest dzikie mnóstwo, daleko patrzeć nie trzeba np. Król Skorpion. Wrócę do tematu, który mi gdzieś umknął. Starsze pokolenie pójdzie na ten film na pewno ze dwa razy, ale z "młodym" to miał bym tu pewne obiekcje - no ale cóż, pozostaje nam teraz czekać na Epizod III. Na zakończenie powiem, ze film oglądałem w Sali Kongresowej, gdzie o dziwo nagłośnienie było dobre, sponsorzy i dystrybutor stanęli jednak chyba w dołku - tragedia, zero plakatów, zero mediów - jedna pani z operatorem kamery i na dodatek niewiadomo skąd? Całe szczęście, że było sporo Fanów, ale tak poza tym wielkie nic?
Update (Lord Sidious, 18.15) Na Stopklatce możecie już przeczytać zarówno moją recenzję, jak i redaktora naczelnego - Krzysztofa Spóra. Można się do nich dostać ze strony głównej, lub z podstrony poświęconej "Atakowi klonów".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nielegalne kopie AOTC

2002-05-12 13:22:00

Jak poinformował serwis CNET i Los Angeles Times - na kilka dni przed ogólnoświatową premierą Ataku Klonów w internecie pojawiły się nielegalne kopie najnowszej części Gwiezdnych Wojen. Los Angeles Times pisze, że jedna z kopii Ataku Klonów została wykonana kamerą cyfrową podczas przedpremierowego pokazu... Jak zauważają szefowie studiów produkcyjnych, pirackie kopie filmów mogą stać się równie popularne jak pliki muzyczne w formacie mp3, a to może zagrozić sprzedaży płyt DVD i kaset video, co wiąże się ze sporymi stratami dochodów studiów filmowych.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Więcej kopii z dubbingiem

2002-05-12 11:22:00

Na pokazie prasowym "Ataku klonów" podano wiadomość, że w Polsce będzie 115 kopii filmu, z tego 65 z napisami, reszta z dubbingiem. W przypadku "Mrocznego Widma" było 80 kopii z napisami, a 35 z dubbingiem. No cóż więc chyba trzeba bardziej uważać.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Reklamówka książki

2002-05-11 17:57:00 TFN

Na TFN ukazała się reklamówka nowelizacji. Możesz ją ściągnąć z tąd
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kino "Kosmos"

2002-05-11 11:15:00 nubian@space.pl

W Lublinie w kinie "Kosmos" na ulicy Króla Leszczyńskiego 72, premiera AOTC będzie 16 maja o godz. 00.05 (wersja z napisami). Bilet normalny kosztuje 14zł, a ulgowy 12zl. Dodatkowo zapowiadane są rózne atrakcje(?):)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Białysok

2002-05-10 21:25:00 Arek

Dnia 16 maja, minute po północy w kinie "Pokój". Cena biletu 16 zł.
KOMENTARZE (2)

Atak klonów

Atrykuł w Gazecie

2002-05-10 21:01:00 Joruus

W dzisiejszej gazecie wyborczej ukazał się artykuł o Gwiezdnych Wojnach. Jego skan mamy tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Po premierze prasowej

2002-05-10 17:33:00

Dziś już niektórzy wybrańcy mieli tą radość oglądania AOTC na premierze prasowej... i pierwsze opinie o Ataku są bardzo dobre. Spoiler: film jest świetny, a wątek miłosny specjalnie nie razi, "Across the Stars" go ratuje. W filmie niestety praktycznie nie ma żadnych scen politycznych, pozostało na prawdę kilka. I zwłaszcza pierwsza część filmu, dla Spoilerówców będzie mocno skrócona, a przez to w miarę szybka. Natomiast jak już się pojawi Geonosis, Hrabia Dooku [czyt. Duku] to AOTC jest napradę niesamowity. Jar Jara skrócono jeszcze bardziej niż miał być, nawet 15 minut go nie ma. Mamy natomiast nowe przekleństwo Jedi poodoo ;) Dexter Jettster jest super zrobiony. Klony i Geonosianie, a nawet Yoda nie drażnią tak jak w reklamach. Trudno im zarzucić specjalną komputerowść, co niestety ostatnio było modne... Z ciekawych scen jest taka jedna na Naboo, w której Anakin jeździ na zwierzątku rasy shaak (można to zobaczyć w komiksie), a Yoda walczący mieczem? - odjazd maksymalny. (koniec spoilera) To narazie tyle :)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Plakaty na londyńskim IMAXie

2002-05-10 16:28:00 Robert herbu za TFN

Na TFN zamieszczono kilka fotek, na których widać plakaty wiszące na kinie IMAX w Londynie:
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wyborcza i Wielkopolska

2002-05-10 12:52:00 Wojtek Kaniewski

Na stronie gazety wyborczej ukazał się wywiad z Georgem Lucasem. Oto on
A w dzisiejszym Głosie Wielkopolskim ukazał się artykuł o AOTC.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Więcej prapremier

2002-05-10 12:33:00

I zaczyna się. Za chwile rozpocznie się premiera prasowa. Jutro oczywiście pokaz charytatywny, a w poniedziałek pokaz dla kontrachentów.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wałbrzych

2002-05-09 19:57:00 Damian Łabędzki

Tym razem w Wałbrzyskim kinie Apollo minute po północy. Cena biletu to 12 zł.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Koszalin

2002-05-09 16:47:00 carven

Carven wysłała nam informacje o premierze Ataku Klonów w Koszalinie
Kino: Kryterium
Seans Premierowy: Ofc. 00.01
Cena Biletu: 14 zł
Dziękujemy za info.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Tribeca Films Festival

2002-05-09 16:47:00 Joruus

Joruus podesłał nam informacje:
W Nowym Jorku rozpoczął się Tribeca Films Festival Imprezę zakończy projekcja obrazu "Gwiezdne wojny: część 2 - Atak klonów". Dochód ze sprzedaży biletów (jedno miejsce kosztuje 500 dolarów) zostanie przeznaczony na cele charytatywne.
Dzięki za info.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Bilbordy w Krewetce

2002-05-09 16:46:00 Krzak

Krewetka to przykład wzorowego kina. I to nie tylko pod względem jakości obrazu, oraz dźwięku, ale również faktu, jak to kino zadbało by każdy dowiedział się o premierze Ataku Klonów.
Jakis czas temu wybrałem się do centrum Gdańska z aparatem w celu wykonania kilku fotek. Moim celem było oczywiście kino `Krewetka`, które obwieszone jest plakatami reklamujacymi E2 niczym choinka. Przesyłam kilka tych, które w miare się nadają. Niestety zdjęcia które zrobiłem wewnątrz kina nie są zbyt dobre, bo po pierwsze od połowy reklam odbijało się cholerne swiatło (zwłaszcza od tej z Jango Fett`em),a po drugie dlatego że ochrona zjadła rano za duzo koxu i dop#$*!olili się mnie gdy tylko wyjąłem aparat więc musiałem wszystko robic na szybko.. Natomiast na zewnątrz uchwyciłem samo kino z wielkim plakatem reklamującym chyba głównie samo kino niż Gwiezdne Wojny :) wiszącym na jednej ze ścian. I to w sumie tyle, fotki w załączniku, może się przydadzą. Pozdrawiam. Dwa nalepsze zdjęcia znajdziecie tu i tu
Wielkie dzięki za fota. Jeśli wy macie też takie to podeślijcie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

14 maja w Warszawie

2002-05-09 16:23:00 Przemek Zaron

Oto informacja jaką podesłał nam Przemek Zaron: Jest to informacja glownie dla warszawiakow:
We wtrokowej Gazecie Stolecznej ukazala sie informacja, ze Gazeta i kino Atlantic w Warszawie organizuja wczesniejsza premiere AOTC w dniu 14 maja. Bilety bedzie mozna wygrac w konkursie, ktorego szczegoly poznamy w piatkowym (10 maja) wydaniu dodatku do GW "Co jest grane". Dzwonilem do Gazety i poki co wiedza, ze cos takiego bedzie, ale nie chca ujawnic przed piatkiem. Rozmawialem z kinem Atlantic - tam z kolei nic na ten temat nie wiedza. Troche to dziwne, zwlaszcza w kontekscie wczesniejszej daty - 14 maja.

Dzięki za informacje.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Strona Gazety Wyborczej

2002-05-09 10:04:00 ufol

Na naszym Forum ufol zamieścił Linka do strony Gazety Wyborczej w całości poświęconej Gwiezdnym Wojnom. Oto ona.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejne kina

2002-05-09 10:00:00 Veronika, In

Veronika podesłała nam informacje odnośnie premiery EII w Toruniu. Seans planowany jest na 0:01, 16 maja, a bilety kosztują 15 zł.

Natomiast In doniósł że w kinie Kraków - w Opolu w sprzedaży są bilety na pokaz minute po północy 16 maja. Kosztuja 16 zł.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wywiad z Haydenem

2002-05-09 09:56:00 TFN

Na kanale E! miał miejsce wywiad z Haydenem Christensenem. Możecie go ściagnąć tu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Reklama Nestle

2002-05-08 20:39:00 Joruus

Oto info jakie podesłał nam Joruus:
widziałem przedchwilą reklame nestle AOTC w TVP1 jest to pierwsza reklama produktów z AOTC w polsce
Za inforacje dziękujemy.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Harrison Ford o AOTC

2002-05-08 20:14:00 Joruus za onet.pl

Do Ataku Klonów już tylko 7 dni i nic dziwnego, że na wielu portalach Gwiezdne Wojny stanowią często poruszany temat.

Harrison Ford nie chce się wypowiadać na temat najnowszego filmu z serii "Gwiezdne wojny". Legendarny aktor zagrał Hana Solo w trzech częściach gwiezdnej sagi: "Gwiezdne Wojny", "Gwiezdne wojny: Imperium Kontratakuje" oraz "Gwiezdne wojny: Powrót Jedi", nakręconych w latach 70 i 80-tych. Zapytany o opinię na temat filmu "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo" Harrison powiedział: "Takie porównanie nie jest w porządku", po czym nie wdając się w szczegóły wyjaśnił: "Ten film jest zupełnie inny od tamtych, w których akcja koncentrowała się wokół wzajemnych relacji pomiędzy trzema, czterema postaciami. George Lucas jako reżyser sagi poszedł dalej, a ja doceniam, to czego dokonał."
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Udpate kinowy

2002-05-08 18:29:00 Wojciech Karnat, Konrad Janczewski, Diana Kamykowska-Gacek

na początek chciałbym przeprosic za błąd jaki popełniliśmy przy kinie Ster Century w jankach i podziękować Konradowi Janczewskiemu za jego poprawienie. Oto godziny do Ster Century:

Napisy - 11:45, 14:45, 17:45, 20:45
Dubbing - 10:30, 13:30, 16:30, 19:30
Seans nocny z 15 na 16 maja o godz. 0:01 (napisy i dubbing).

W Nowym Sączu w kinie Krokus: dzień premiery o godzinie 00.01, 14.00, 17.00, 20.00. I przez 3 tygodnie od 16 maja - 6 czerwca w godz. 14.00, 17.00, 20.00. Dodatkowo seans z lektorem w soboty i niedziele o 11.00

Natomiast w Gorzowie Wielkopolskim bilet minute po północy kosztuje 12 zł.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

RMF FM i Interia

2002-05-08 17:42:00 Joruus

Joruus podesłał nam tekst znajdujący się na Interii. Aukcja biletów na "Atak klonów" w INTERIA.PL
W najbliższą sobotę, 11 maja, w Sali Kongresowej w Warszawie odbędzie się uroczysty przedpremierowy pokaz filmu "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów". Portal INTERIA.PL i radio RMF FM są organizatorami aukcji, w której można zdobyć bilety na ten wieczór i zobaczyć superprodukcję jeszcze przed oficjalną premierą. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów zostaną w całości przekazane na cele charytatywne.
Każdy użytkownik naszego portalu ma szansę znaleźć się wśród wybrańców, którzy zobaczą film jako pierwsi w Polsce. Do czwartku 9 maja, do godz. 15.00 będziemy na naszych stronach licytować 20 biletów na pokaz "Ataku klonów".
Aby zdobyć bilet trzeba wziąć udział w licytacji, czyli wysłać swoje zgłoszenie na adres atak.klonow@interia.pl i podać sumę, za jaką gotowi jesteście kupić bilet. Dwadzieścia osób, które zaproponują najwyższe sumy odbierze bilety w warszawskiej siedzibie radia RMF FM. Film Georga Lucasa "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów" trafi na ekrany wszystkich kin w Polsce już 16 maja.

Dzięki za info.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Fundacja Polsat

2002-05-08 17:39:00 Paweł Szymczak

Oto info jakie otrzymałem od Pawła Szymczaka:
W niedziele o 15:30 poleci program "Fudacja Polsat". Ma w nim byc relacja z charytatywnej premiery z jedenastego maja.
THX za info
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC gorszy od TPM?

2002-05-08 10:39:00 Jacek za film.interia.pl

Jacek podesłał nam nam linka do ciekawej wiadomości jaka została zamieszczona na interii.pl:
"Atak klonów" gorszy od "Mrocznego widma"?!
Chronologicznie druga część gwiezdnej sagi, film "Atak klonów" został ostro skrytykowany przez... współpracownika George'a Lucasa! Jeden z pracowników firmy Industrial Light and Magic ujawnił jednej z plotkarskich kolumn, iż obraz jest gorszy od pierwszej części gwiezdnej opowieści, ostro krytykowanego "Mrocznego widma". Współpracownik słynnego reżysera nazwał "Atak klonów" totalną porażką, z tak banalnymi scenami miłosnymi, że coś podobnego widział pierwszy raz w życiu. Jest to jak dotąd pierwsza tak poważna krytyka niecierpliwie oczekiwanego filmu. Wszystkie dotychczasowe recenzje osób, którym udało się już zobaczyć "Atak klonów" były entuzjastyczne. Po ostro krytykowanym "Mrocznym widmie" sam George Lucas przyznał, iż chronologicznie drugą częścią gwiezdnej sagi ma zamiar powrócić do klimatu pierwszych opowieści.

KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Oczekiwania na AOTC

2002-05-08 00:50:00 Deesgie za Wirtualna Polska

Deesgie podał nam link na ciekway artykuł na Wirtualnej Polsce:
Gwiezdne Wagary kuszą...
Około trzech milionów amerykańskich fanów Gwiezdnych Wojen zamierza opuścić dzień w pracy, aby obejrzeć jak najszybciej Epizod Drugi futurystycznej sagi filmowej - "Atak Klonów" - jak podaje BBC.
Wielka premiera zapowiedziana jest w USA, oraz w wielu innych krajach na 16 maja 2002 r.
Od stycznia, czyli od chwili kiedy można było nabywać bilety na ten film, przed kinami zaczęły się się formować długie kolejki.
Panuje przekonanie, że Atak Klonów - piąty już odcinek z sagi Wojen Gwiezdnych będzie największym bestselerem kinowym w tym roku.
Poprzedni odcinek Mroczne Widmo, zarobił prawie miliard dolarów na całym świecie.
W samych Stanach Zjednoczonych już pierwszego dnia wyświetlania obejrzało go ponad 5 milionów widzów.
Amerykańscy pracodawcy obawiają się, że z powodu masowej absencji w pracy 16 maja mogą ponieść straty rzędu 300 milionów dolarów.
Niektórzy co bardziej fanatyczni wielbiciele filmu, tłumacząc się w pracy z nieobecności w takim dniu wymyślają sobie nawet "gwiezdnowojenne" choroby" na przykład wirus Dartha.
[proponujemy wziąść zwolnienie na wirus Krytos, albo z powodu przedawkowania przyprawy lub igiełek śmierci]
Fani mają też nadzieję, że "Atak Klonów będzie bardziej interesujący od "Mrocznego Widma, które w pewnym sensie rozczarowało.
Sam twórca sagi George Lucas przyznaje, że Epizod 1 mógł zawieść oczekiwania niektórych.
[Naprzykład finansowe Lucasfilmu, nie pokonał Titanica :P]
Fani nie wątpią, że może być już tylko lepiej.
[Widocznie nie widzieli Ewoków i Star Wars Holiday Special]
Ewan McGregor, który w "Klonach" gra młodego Obi Wan Kenobi twierdzi, że nowy film jest o niebo lepszy od swego poprzednika.
Przede wszystkim jest w nim więcej humoru oraz psychologicznej głebi. Nie mówiąc już o efektach specjalnych - stwierdza aktor.
Zdaniem producentów z wytwórni Lucasfilm nowy odcinek ma bardziej "mroczny" klimat od poprzednich i nie pojawiają się w nim ani żadne infantylne postacie ani ...... dzieci.
[Jar Jara nie będzie, Yoda będzie mówił płynną angielszczyzną, Boba Fett będzie od razu dorosły, a scen z dziećmi Jedi nigdy nie było]. Wybaczcie złośliwe komentarze do artykułu, ale niestety same się nasuwają.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Update kinowy

2002-05-08 00:41:00

Przede wszystkim dzisiaj chcę podziękować:
Radziowi za kino Atlantic z Radiomia
Spider20 natomiast odwiedził kino Venus w Zielonej Górze. Niestety same złe wieści. Nie dość, że kino to będzie wyświetlać wersję z dubbingiem (i chyba jako jedyne w Zielonej Górze AOTC?), to jeszcze szanowne kino wpadło na pomysł, by wyświetlać dopiero od 17 maja. Obsługa w tym kinie także pozostawia wiele do życzenia (epoka czasów kiedy klient był wrogiem instytucji). Tak więc cóż pozostaje nam jedynie współczuć mieszkańcom Zielonej Góry i okolic.
Sebastian natomiast uzupełnił nam dane o kinach z Poznania (Olimpii i Bałtyku). Uwaga są tam pewne zmiany, w Bałtyku będzie wersja z napisami, a nie z dubbingiem.
Boba donosi nam o ciekawych rzeczach w Łódzkim kinie Bałtyk. Jak się okazuje pokaz ma się tam zacząć 15 maja o godzinie 23:45. Tylko pamiętajcie, że ma tam być prawie 20 minut reklam.
Przy okazji na parę dni zmieni się osoba zajmująca się kinami. Ja idę na krótki urlop. Na razie wszystkie informacje o kinach piszczie na adres: Jeth, Strangler
Natomiast pełna lista znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Energizer - reklama

2002-05-07 09:52:00 TFN

Energizer jest kolejną firmą, która wykorzystuje znaczek SW, bowiem po reklamie z Vaderem, w kolejnej reklamówce wystąpią bohateowie EII. A jeśli bedziesz zbierał etykiety, dostaniesz miecz świetlny.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Update kinowy

2002-05-07 07:22:00

Dziękuję
Jango Fettowi, za dane o Tychach
Pablowi, za uzupełnienie informacji o Nowym Sączu
JawaMasterowi za Gorzów Wielkopolski
Pełną listę znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w Super Ekspresie

2002-05-06 22:26:00 Joruus

W najnowszym Super Ekspresie znajduje się kilka zdjęć z AOTC oraz krótki artykuł z którego można się dowiedzieć o powiązaniu symbolu na myśliwcach Jedi z godłem Imperium. Ponadto jest tam konkurs LEGO w którym można wygrać zestawy z AOTC.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejne fragmenty

2002-05-06 19:58:00 E-X

Na stronie Episode-X znalazły się kolejne fragmenty filmu. Można je ściągnąć także z naszego serwera:

Arena Monsters (MPG, 4.35MB)
Clone Center (MPG, 2.34MB)
Conveyor Belt (MPG, 5.32MB)
Conveyor Belt and Yoda (MPG, 2.39MB)
Dex, Mace, and Clones (MPG, 5.32MB)
Rain Fight (MPG, 5.28MB)
Droid Factory, Naboo, Conveyor Belt (MPG, 5.28MB)
Rain Fight, Coruscant Chase (MPG, 5.32MB)
Speederbike (MPG, 4.19MB)
Yoda Trailer (MPG, 5.28MB)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Recenzja

2002-05-06 19:46:00 ufol

Na stronie gazety wyborczej ukazała sie recenzja Ataku Klonów. Oto ona.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Konkurs

2002-05-06 17:11:00 Film.onet

Jeżeli nie zdobyłeś biletu na aukcji, ani nie kupiłeś w bileterii sali kongresowej, masz szanse, wygrac je w konkursie organizowanym przez film.onet.
W konkursie Syrena Entertainment oraz Onet.pl można wygrać podwójne zaproszenia na uroczystą premierę filmu "Gwiezdne wojny: Część II - Atak klonów". Pokaz odbędzie się 11 maja w Warszawie w Sali Kongresowej o godz. 18.00.

Pytanie konkursowe znajduje się tu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Yoda vs. Dooku - film

2002-05-06 09:27:00 E-X

Na E-X ukazał się pewien filmik. Spoiler:Ukazuje on walkę Hrabiego Dooku z Yodą. Będzie można tam zobaczyć: jak używają błyskawic mocy, oraz jak walczą na miecze. (koniec spoilera)
Niestety jakość tego odcinka pozostawia wiele do życzenia.

Możesz go zassać stąd (8 MB)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kino Romantica w Kielcach + ...

2002-05-05 23:49:00 Dash Onderon, Darth Afi

Dzisiaj mamy informację tylko o jednym kinie - "Romantica" w Kielcach, ale podesłał ją nam Dash Onderon, dla niezorientowanych, jest to jeden z najbardziej aktywnych użytkowników na naszym forum, gdzie Dash opublikował już ponad 100 postów. Ale wracając do kin, w kinie "Romantica" pokaz odbędzie się minutę po północy, będzie to wersja z napisami a bilet kosztuje 16 PLN.
Darth Afi natomiast donosi, że w krakowskim Multikinie pokaz odbedzie się nie minutę, a pięć minut po północy.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Magazyny filmowe

2002-05-05 19:56:00 E-X

Pierwszy z artykułów ukazuje nowe sceny z pościgu na Couruscant, oraz z pola bitwy. By go zobaczyć kliknij. (20 MB)
Drugi zaś pokazuje kolejne sceny z pościgu walke na Kamino, oraz wywiad z Ewanem McGregorem. Znajduje się tu (14 MB)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Tła oficjalnej

2002-05-05 19:45:00 E-X

Oto wszyskie tła jakie można znaleść na oficjalnej. A na nich:

Zam Wesell
Anakin Skywalker
Hrabia Dooku
Jango Fett
Mace Windu i Obi-Wan Kenobi
Padme Amidala
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak klonów zmieni świat filmu

2002-05-05 12:42:00 Ananova

Rick McCallum, producent "Gwiezdnych Wojen" powiedział, że "Atak klonów" definitywnie zrewolucjonizuje współczesną kinematografię. I to nie tylko dlatego, że po raz pierwszy na szeroką skalę zostaną zastosowane takie efekty specjalne, jak komputerowa mgła. To technologia cyfrowa sprawi, że świat kina się zmieni. Rick zacytował Orsona Wellesa, który twierdził, że kino jest jedną z tych form sztuki, w których artysta nie może ponieść się swojej wizji. To wszystko zmieni się w bardzo szybkim tępie, twierdzi Rick McCallum. Technologia cyfrowa spowoduje demokratyzację procesu powstawania filmów, tańszy, lepszy i bardziej dostępny sprzęt spowoduje znaczne ograniczenie tyrani technicznej jak i artystycznej producentów. Rick bardzo się cieszył, że to właśnie "Atak klonów" to zmieni.
Warto jeszcze dodać, że przypadek "Gwiezdnych Wojen" jest szczególny, bo pomimo tego, że to Rick McCallum jest głównym producentem, to w tym przypadku reżyser i scenarzysta (George Lucas) i tak ma więcej do powiedzenia.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zdjęcia z niemieckiej nowelizacji

2002-05-05 10:51:00 Episode-X

Episode-X znalazły się skany z niemieckiego wydania nowelizacji AOTC w twardej oprawie. Są to spoilerowe zdjęcia. Tym razem, może aż tak bardzo nie przedstawiają one fabuły, ale przede wszystkim wygląd, np. Acklaya w pełnej okazałości. Może więc warto pocztekać na film? Dla tych, ktorzy jednak się zdecydują zajrzeć te zdjęcia są:
Skan 1
Skan 2
Skan 3
Skan 4

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zabezpiecznie płyty z muzyką

2002-05-05 10:29:00 Różne

Kiedyś pisalśmy o tym, że na niektórych CD(DVD)-ROMach, płyta z muzyką z AOTC chodzi normlanie, na innych jest nie widoczna, a na innych widać że się odtwarza ale nie leci dźwięk. Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że po włożeniu płyty do swojego DVD-ROMa, Windows Media Player ją widział, odtwarzał, lecz nie było muzyki. Potem okazało się, że po włożeniu innej płyty (wcześniej działającej) efekty był podobny, co było dziwne, bo tamta płyta nie miała zabezpieczeń. Okazało się, że wystarczy pobawić się w opcjach przy Audio CD i dźwięk zaczął się wydobywać. Mało tego, okazało się, że po włożeniu wtedy CD z muzyką z AOTC, ten działał bez zarzutu. Oczywiścnie nie gwarantujemy, że ta zabawa przyniesie rezultaty na każdym sprzęcie, ale czasami warto spróbować.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Problemy z premierą ...

2002-05-04 23:28:00

Przy okazji premiery po północy, pojawiło się parę pytań, zarówno na forum (uszanowanie dla Dasha Onderona) jak i nawet przy komentarzach newsów na Stopklatce oraz w mejlach. A więc jest tak. Premiera AOTC jest w czwartek 16 maja, a pierwsze pokazy o godzinie 0:01. Czyli w środę późnym wieczorem należy wyjść do kina. W większości z nich seans zacznie się minutę po północy, czyli zaraz po tym jak zacznie się 16 maja. Następnie czeka nas ok. 20 minut reklam, a potem 143 minuty AOTC. Czyli wszystko się skończy gdzieś przed godziną 3 nad ranem, w czwartek.
Tymczasem Tvan`Oris spotkał się jeszcze z dziwniejszą rzeczą. Przesłał nam skan swojego biletu, na którym widać wyraźnie, że pokaz ma być 15 maja o godzinie 0:15. Jest to ewidentny błąd, przynajmniej jeśli chodzi o dzień. Na całym świecie, nikt nie ma prawa puścić tego filmu wcześniej niż minutę po tym jak zacznie się 16 maja. Wyjątkiem są premiery prasowe i charytatywne. A co do tej godziny 0:15 postaramy się to w miarę szybko wyjaśnić.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w Fantastyce

2002-05-04 23:18:00 Piotr

Piotr donosi nam, że dziś zauważył w kiosku nową Fantastykę, w której jest artykuł o "Ataku klonów" okraszony pewną ilościa zdjęć z filmu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony....

2002-05-04 23:14:00

Przemek zwrócił się do nas z uprzejmą prośbą wyjaśnienia sprawy klonów w AOTC. Wiemy, że sprawa ta nie tylko jego intryguje więc, Spoiler: Kamioanie stworzyli armię klonów z DNA Jango Fetta, na zamówienie Dartha Sidiousa. Jango Fetta zwerbował niejaki Darth Tyranus, czyli hrabia Dooku, stąd Jango, uciekając z Kamino poleciał prosto do hrabiego i jego separatystów. Darth Sidious, który w pamięci Kaminoan istniał jako Sido-dyas, lub Sifo-dyas (w rozmowie Obi-wana z Kaminoanami najprawdopodobniej padną obie nazwy, tak przynajmniej miało być, a miało to wynikać z kolejnego specyficznego akcentu Kaminoan, niestety nie wiem jak to będzie w finalnej wersji), przedstawił im się jako przewodniczący rady Jedi, a zamówiona armia miała być dla Republiki. Co nie znaczy, że była. Dopiero kiedy Obi-wan odkrył armię klonów, sprawa nabrała tępa. Co prawda w tym czasie kanclerz Palpatine zdołał już przeforsować projekt ustawy o militaryzacji (stworzenie wielkiej armii Republiki), ale to Yoda, który udał się na Kamino i przedstawił jako mistrz Jedi, tak na prawdę spowodował, że klony walczyły po stronie Republiki. Jango Fett pozostał do końca wierny separatystom. Hrabia Dooku był natomiast bardzo zdziwiony, gdy klony zaatakowały, gdyż prawdopodobnie wiedział, że coś takiego się szykuje, lecz nie spodziewał, że tak wcześnie. To działanie Yody spowodowało atak klonów, który miał uratować życie wielu Jedi, spisanych w planach Sidiousa na straty. Pamiętajcie, że w czasie AOTC w galaktyce było ponad 9000 Jedi, i bardzo wielu z nich zginie w czasie wojny. Już w pierwszej bitwie (na Geonosis) poniosą duże straty. Na początku epizodu III będzie ich o wiele mniej, być może nawet nie będzie 1000 Jedi, a pod koniec E3 - garstka. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zwiastun z Walmart

2002-05-04 10:13:00 Star Wars Union

Sieć supermarketów Walmart miała dość znaczącą rolę w reklamowaniu AOTC. To właśnie w sklepach tej sieci, puszczano ekskluzywny zwiastun przezentujący AOTC na tle innych części sagi. Zwiastun ten w formacie WMV dostępny jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kolejne spoty

2002-05-04 09:59:00 TFN

Tym razem jesteśmy mocno spóźnieni, ale na TFN znalazły się kolejne spoty reklamujące AOTC. A oto one:
Anakin i Padme
Padme
Brytyjska wersja spotu z Jango Fettem

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kinoplex w Bielsku-Białej

2002-05-03 23:28:00 Piotr

Jak donosi Piotr, również w Bielsku-Białej w kinie Kinoplex będzie pokaz minutę po północy. Ceny biletów najprawdopodobniej 18 PLN. W kinie tym są także pocztówki z Anakinem i Padme (za darmo).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Promocja AOTC

2002-05-03 23:22:00

Ostatnio notujemy coraze więcej reklam AOTC w kinach, ba nawet w TV. Np. przed dzidziejszym "Indianą Jonesem" na TVP1 liczyłem, iż jedynym Starwarsowym akcentem (poza twórcami) będzie klub Obi Wan. Ale tuż przed filmem wyemitowano spot reklamowy AOTC.
Hubert DREAMER Zięba z YUUZHAN VONG Nieoficjalny Serwis Internetowy donosi, że na niekodowanym kanale Comming Soon nadawanym z Hot Birda co pewien czas można obejrzeć praktycznie wszystkie trailery i spoty AOTC.
Przemek the Hutt natomiast donosi, że na Polsacie są także i inne spoty, poza tym wspomianym wcześniej. Mało tego, donosi on, że Gdańskie Kino Krewetka (z THX) jest praktycznie obwieszone plakatami z AOTC, no i jest tam jeszcze jeden plakat na którym jest Jango Fett, w tle klony, a nad nimi logo THX i napis: MOC DŹWIEKU JEST Z NAMI.
Piotr donosi natomiast, że w Bielskim kinie, można wziąść sobie za darmo kartki z Anakinem i Padme
Andaral natomiast potwierdza, że również w Warszawie promocja ruszyła. A na dodatek podesłał nam jeszcze lepsze skany obu kartek. Skan z Jangiem jest tutaj a z Anakinem i Padme tutaj.
Krzysiek natomiast donosi, że również w radiu RMF FM zaczyna się mówić o klonach - zapowiada datę, streszcza fabułę.
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Spot z Jango w Polsacie

2002-05-03 14:09:00 Krzysiek

Krzysiek podesłał nam radosną nowinę, że spot z Jango Fettem pojawił się dzisiaj w Polsacie. To kolejna stacja po TVN i MTV Polska (gdzie w środe leciał np. "This party is over"), gdzie mamy okazję oglądać reklamy AOTC. Teraz czekamy aż reklamy pojawią się w TVP. Oby kampania rozkręciła się jeszcze bardziej.

UPDATE (Strangler 15:00):
Oglądając TVP1 też już można natrafić na spoty reklamowe.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Recenzje AOTC w internecie

2002-05-03 13:18:00

Pierwszą recenzję „Ataku klonów” napisał Harry z AICN, choć widział on jeszcze kopię roboczą filmu. O tej recenzji pisaliśmy wcześniej. Ostatnio w USA odbyły się pokazy prasowe, a wraz z nimi mnóstwo recenzji drugiego epizodu. Poniżej są fragmenty różnych opinii o „Ataku klonów” w interncie.

Pierwszą z nich jest recenzja z Countingdown. Warto odnotować, to że nie zawiera ona ŻADNYCH spoilerów. Autor przede wszystkim opisuje swoje i nie tylko odczucia do „Mrocznego Widma”, z którego on specjalnie nie był zadowolony, ale również nie był nim zawiedziony. Po drugie twierdzi, że lepiej było omijać wszystkie spoilery z daleka, a ci którzy jeszcze nie wszystko wiedzą, niech nie dadzą się skusić. Nie pożałują. „Atak klonów” to najbardziej wciągający film z całej sagi., film jakiego jeszcze nie widzieliśmy. Znajduje się tam też ciekawa lista rzeczy, których możemy oczekiwać 16 maja:
 • Wspaniałych nowych broni, nie widzianych dotychczas w Gwiezdnych Wojnach i gdziekolwiek indziej
 • Ciekawych, rozbudowanych postaci, które muszą dokonywać trudnych wyborów
 • Całkowicie nowych światów
 • Wielu zadziwiających nowych gatunków kosmitów
 • Walki, walki i jeszcze raz walki, i to na takim poziomie, że pojedynek Dartha Maula z Obi-wanem w „Mrocznym Widmie” to przy tym co zobaczymy w „Ataku klonów” dziecinada
 • Jedi, i jeszcze raz Jedi
 • Wciągający, ciekawy i zaskakujący wątek (może nie dotyczy to spoilerowców)
 • Tragedia – w prawdziwym tego słowa znaczeniu [chodzi o piękno starych, klasycznych, greckich tragedii, w których poetykę są wpisane prequele, tak jak oryginalna trylogia była wpisana w poetykę komedii greckiej]
Rzeczy, których nie musimy się już dłużej bać:
 • Romans. Lucas co prawda określał „Atak klonów” jako film głównie miłosny, to prawda, ale ten wątek nie przytłacza.
 • Jar Jar. Jego jest zdecydowanie mniej, trochę się pokręci, bo jest ważny, ale za to trochę wydoroślał.
 • Inne zdjęcia. Faktycznie zdjęcia są cyfrowe, ale nie widać w nich jakieś specjalnej różnicy (nie chodzi o jakość). Są utrzymane na poziomie pozostałych części.
No i ostatnie – rzeczy, na które musimy się przygotować:
 • Trochę klasycznego humoru Lucasa
 • Trochę nawiązań do Flasha Gordona
 • Postaci z obcymi akcentami (tak jak Neimoidianie w „Mrocznym Widmie”).
 • Treść filmu przewyższa czas wyświetlania. Akcja idzie bardzo szybko, ale jest to dobrze zrobione
Na koniec odpowiada jeszcze na pytanie, czy „Atak klonów” jest lepszy od „Mrocznego Widma”. Tak. „Atak klonów” jest tym dla TPM, czym było „Imperium” dla „Nowej nadziei”. „Klony” mocno mieszają w dalszej akcji.

Druga recenzja pochodzi z Home Theater Forum i zawiera spoilery. W poniższym streszczeniu raczej ich nie ma, ale generalnie są to spoilery znane tym bywalcom Bastionu, którzy je czytali.
Autor podobnie przypomina jak to było z „Mrocznym Widmem”, kiedy to napisał recenzję (niepochlebną) kilka tygodni przed premierą i miał problemy z fanami. Po premierze wielu z nich przyznało mu rację, przynajmniej częściowo.
Atak klonów natomiast rzuca na kolana już na napisach początkowych, z których dowiadujemy się o zagmatwanej sytuacji w galaktyce. Pierwsze sceny także nie pozwolą widzowi zasnąć. „Atak klonów” to najbardziej niezwykły i pamiętny film całej sagi. Nie tylko przynosi powiew świeżości, ale także magię klasycznych „Gwiezdnych Wojen”. To bez wątpienia „Imperium kontratakuje” nowej trylogii. Film ten wprowadza nas w mroczne zakamarki świata Gwiezdnych Wojen, świata który musi zmierzyć się z mistrzowskim planem Dartha Sidiousa.
W przeciwieństwie do „Mrocznego Widma”, akcja i całe napięcie zawiązuje się bardzo szybko i trwa to aż do nadzwyczajnego finału. Finalna sekwencja jest większa i wspanialsza niż cokolwiek widziane wcześniej w filmie fantastycznym. Ale w filmie jest wiele spektakularnych scen, takich jak pościg między budynkami Coruscant, wodny świat Kamino czy finalny pojedynek.
Ci którzy widzieli zwiastun „Forbidden Love” obawiali się, że film będzie głównie historią miłosną. Lucas faktycznie zrobił historię miłosną, ale nie pozwolił, by te wątki w jakiś sposób spowolniły akcję całości.
Nawet Jar Jar występujący w sumie przez 10 minut [wg naszych danych miał on w sumie przewijać się przez ok. 15 minut, ale mniej więcej skala jest podobna], nie razi. Może trochę denerwujący jest C-3PO.
Za to ostatnie pół godziny filmu, jest po prostu perfekcyjne, i to nie tylko treściowo, ale i wizualnie. To właśnie z tym filmem będzie musiał się zmierzyć każdy inny film wyświetlany w czasie wakacji w kinach. Mało tego, wg autora recenzji „Atak klonów” jest drugim (po „Imperium Kontratakuje”) najlepszym filmem w całej sadze. No i dostał 5 w skali od 1-5.

Krótkie recenzje pojawiły się także na TheForce.Net. Z nich dowiadujemy się, że film powinien się spodobać nie tylko tym, którym podobało się „Mroczne Widmo”, ale także tym, których zawiodło. No a Jar Jar będzie pojawiał się głównie w ciągu pierwszych 30 minut [oczywiście nie całych]. Znalazły się tam jeszcze ogólne opinie publiczności o AOTC:
 • „Atak klonów” jest dla „Mrocznego Widma” tym czym było „Imperium Kontratakuje” dla „Gwiezdnych Wojen”. Z początku wydaje się być trochę wolny, ale bardzo szybko wszystko nabiera tępa.
 • Historia miłosna, jest dość banalna, ale można ją kupić
 • Efekty specjalne biją na głowę to co zobaczyliśmy w „Mrocznym Widmie”
 • Anakin Skywalker – Hayden jako aktor spisał się świetnie. Czasami aż emanuje gniewem.
 • Jar Jar Binks – prawie nieobecny. Ale zaważy na losach galaktyki
 • C-3PO i R2-D2 – rozwija się ich specyficzny związek.
 • Hrabia Dooku – wspaniały, nowy czarny charakter, choć bardzo klasyczny.
 • Yoda – ten też staje się gwiazdą tego filmu. Przy nim Darth Maul to niedouczony dzieciak

KOMENTARZE (2)

Atak klonów

Update kinowy

2002-05-02 23:12:00

Jak zwykle chciałbym podziękować tym, którzy pomagają nam rozwijać tę stronę.
Hubert z YUUZHAN VONG Nieoficjalny Serwis Internetowy uzupełnił nam dane o Rzeszowie. Tam pokaz AOTC będzie tylko w jednym kinie. Będzie pokaz (z napisami) przedpremierowy o 0:01, a oficjalna premiera o 20:30. Potem będą pokazy o 20:30 i 17:00 z napisami oraz rano i wczesnym przedpołudniem z dubbingiem.
Dzięki Pablo uzyskaliśmy informację o kinie "Tatry" z Nowego Targu, gdzie AOTC będzie grane o 15.30, 18.15 oraz 21.00.
Pan Sebastian z Art Filmu przedstawił nam natomiast wiele informacji o Poznańskich kinach:
1) kino WILDA (wersja z napisami), bilety U:12 i N:15 PLN, grupy: 10 PLN
- od poniedziaku do czwartku 10:00, 12:45, 17:30, 20:15
- od piątku do niedzieli 10:00, 12:45, 15:30, 18:15, 21:00
Premierowy pokaz filmu odbedzie się w nocy ze środy na czwartek (15/16 maja), minute po północy.
2) kino OLIMPIA (wersja dubbingowana), bilety U:12 i N:14 PLN, grupy: 10 PLN
- codziennie 9:00, 12:00, 15:00, 17:45
3) kino BAŁTYK (wersja dubbingowana), bilety U:12 i N:14 PLN, grupy: 10 PLN
- godziny nie są jeszcze ustalone.
Zawsze najbardziej aktualny wykaz kin znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe zdjęcia

2002-05-02 17:21:00 Sam Davatchi`s Page

Na stronie Sam Davatchi`s Page znalazłem kilka nowych zdjęć z Ataku Klonów:

Jadalnia Dextera i dolne partie Coruscant
Anakin, Owen Lars i C3PO
Obi-Wan Spoiler: szpieguje hrabiego Dooku i Poggle Mniejszego (koniec spoilera)
Yoda i Mace Windu oglądają wiadomość od Obi-Wana
Dooku Spoiler: używa Mocy (koniec spoilera)
Zam Wessel (to zdjęcie jest już znane, ale ma lepszą jakość)
Hrabia Dooku, Nute Gunray i Lott Dod na arenie
Śmiercionośny pojedynek
Zakazany związek
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kina w Szczecinie

2002-05-01 23:52:00 Michał

Jak donosi Michał, w Szczecińskich kinach Kosmos i Pionier, dziś ruszyła sprzedaż biletów na AOTC. Warto dodać, że popyt jest duży, skoro 2 pierwsze osoby kupiły 60 biletów na seans po północy. Więc, Ci którzy chcą się wybrać do tych Szczecińskich kin powinni się pośpieszyć.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Dubbing AOTC

2002-05-01 23:35:00

Dzisiaj mamy okazję zaprezentować spis ekipy, która będzie podkładała głosy w polskim dubbingu do Ataku klonów. Oczywiście wersja z dubbingiem nie będzie jedyną wersją wyświetlaną w kinach. Z dubbingiem będzie najprawdopodobniej 35 z 115 kopii Drugiego Epizodu, czyli bardzo podobnie jak to było z „Mrocznym Widmem”. W wersji zdubbingowanej usłyszymy między innymi Mariusza Czajkę, który ponownie podłoży głos Yodzie (w oryginale ten mały mistrz Jedi ma głos Franka Oza), natomiast w roli Anakina usłyszymy znakomitego aktora młodego pokolenia Tomasza Bednarka, którego niebawem będziemy mogli oglądać w „Duchu gór”, oraz którego mieliśmy okazję usłyszeć w emitowanych w kinach zwiastunach „Ataku klonów”.

Jednakże lista zamieszczona poniżej zawiera kilka bardzo interesujących faktów, które należy uwypuklić. Przede wszystkim najbardziej rzuca się w oczy to, że Darth Sidious i Palpatine, mówią innymi głosami, skoro w oryginale gra ich ten sam aktor (Ian McDiarmid), oraz obydwaj używają jego głosu, jest to dość interesujące posunięcie. Drugą ważną rzeczą, o którą mogliśmy się bać, są głosy klonów, na szczęście wszystkie będą miały głos Wojciecha Paszkowskiego.

Reszta raczej zaskoczy tych, którzy czytali spoilery do „Ataku klonów” oraz scenariusz (dostępny np. w Amberowskim Albumie z Ataku klonów), czy książkę. Generalnie jest tak, że w liście zamieszczonej poniżej znajdują się postaci takie jak Wat Tambor, którego zdjęcie znajduje się tutaj, czy Rune (Haako?), które nie miały mieć roli mówionej w „Ataku klonów”, lub jak Rune Haako, w ogóle nie miały się pojawić. Natomiast brakuje kilku postaci, które w scenariuszu czy nowelizacji odegrały tam dość znaczące role (mówione) – jak chociażby senator Orn Free Taa czy Shu Mai. Oczywiście mogą to być zmiany spowodowane ostatecznym montażem „Ataku klonów”, ale nie muszą, jeśli tak jest, znaczy to tylko tyle, że dokonano tam pewnych zmian o których nie wiedzą fani.

Lista polskich aktorów biorących udział w dubingu:

OBI-WAN KENOBI - Jarosław Domin
ANAKIN SKYWALKER - Tomasz Bednarek
SENATOR AMIDALA (PADME) – Aleksandra Rojewska
JAR JAR BINKS – Mieczysław Morański
YODA – Mariusz Czajka
DARTH SIDIOUS – Janusz Bukowski
CORDE – Elżbieta Kopocińska
SIO BIBBLE – Andrzej Gawroński
PALPATINE – Ryszard Nawrocki
WATTO – Jarosław Boberek
BAIL ORGANA – Piotr Zelt
JANGO FEET – Wojciech Paszkowski
KOMANDOR KLONÓW – Wojciech Paszkowski
KAPITAN KLONÓW – Wojciech Paszkowski
SZTURMOWIEC KLON - Wojciech Paszkowski
BOBA FEET – Marcin Jakimiec
MAS AMEDDA – Jarosław Domin
HRABIA DOOKU – Zbigniew Konopka
CLIEGG LARS – Krzysztof Zakrzewski
LAMA SU – Aleksander Wysocki
TUAN WE – Ewa Kania
DORME – Maria Gładkowska
KRÓLOWA JAMILLA – Elżbieta Kopocińska
OWEN LARS – Jarosław Boberek
DEXTER JETTSTER – Jacek Czyż
KAPITAN TYPHO – Jacek Mikołajczak
SHMI SKYWALKER – Maria Gładkowska
MACE WINDU – Jacek Rozenek
KI-ADI-MUNI – Aleksander Wysocki
BARMAN – Janusz Bukowski
ELAN SLEAZEBAGGANO – Mieczysław Morański
BYWALCY KLUBU – Janusz Bukowski
DROID KELNERKA – Elżbieta Kopocińska
JOCASTA NU – Ewa Kania
KELNER – Janusz Bukowski
DZIECI JEDI – Aleksandra Rojewska, Marcin Jakimiec, Elżbieta Kopocińska
POGGLE MNIEJSZY – Janusz Bukowski
PORUCZNIK – Jarosław Domin
ZAM WESELL – Elżbieta Kopocińska
NUTE GUNRAY – Jarosław Domin
WAT TAMBOR – Andrzej Gawroński
SAM HILL – Janusz Nowicki
QUI-GON – Janusz Bukowski
ASK AAK – Jarosław Boberek
DROID #1 – Jarosław Boberek
RUNE – Wojciech Machnicki
BERU – Elżbieta Kopocińska

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Plakaty i karty UPDATE 3

2002-05-01 19:08:00

Dzięki uprzejmości Pana Daniela z Wrocławskiego Ster Century, miałem już okazję się zapoznać z "kartami pocztowymi" reklamującymi AOTC. Ja widziałem dwa rodzaje, jeden z Anakinem i Padme, a za nimi stoja Jedi, oraz drugi z Jango Fettem, za ktorym stoja klony. Te karty powinny sie pojawic w kinach (w niektórych kinach mozna je sobie wziasc w innych trzeba popytac, czy przypadkiem jeszcze maja). Mało tego, dzisiaj widziałem we Wrocławiu takie plakaty (nie te wcześniejsze znane), ale takie właśnie jak te dwie karty, we Wrocławiu. I gorąca prośba do Was, gdyby ktoś miał przypadkiem skaner (kolorowy) i takie karty to czy mógłby podesłać nam ich skany? Bylibyśmy zobowiązani. (nieaktualne)

(Update 19:37 Yako):W Warszawie na przystankach pojawiły się ogromne plakaty z AOTC (wielkość jakieś 2,5 na 1,5 metra). Przedstawiają Anakina z mieczem i Padme, a w tle wielu Jedi z mieczami świetlnymi. Szukuję skok na przystanek, chcę mieć taki plakat w domu! :)

(Update 2, 21:20 Lord Sidious) Dzięki szybkiemu odzewowi naszych użytkowników prezentujemy skany tych pocztówek:
Pocztówkę z Anakinem i Padme dostarczył nam Bendu.
Natomiast Pocztówkę z Jango Fettem publikujemy dzięki uprzejmości Deesgie.
Należą im się wielkie podziękowania.

(Update 3, 23:45 Lord Sidious) Darth Afi donosi, że również w Krakowie pojawiły się wielkie plakaty. Więc może w końcu ruszyła reklama pełną parą. Szkoda, że w porównaniu z Władcą czy Harrym tak późno, ale zawsze coś.
KOMENTARZE (0)
Loading..