TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Klony w odwrocie

2002-06-30 20:19:00 Box Office Mojo

No i wszystko wskazuje na to, że to ostatni weekend Klonów w pierszej dziesiątce w USA. Spider man po raz pierwszy znalazł się na 11 pozycji (czyli poza 1 dziesiątką), ale Klony najprawdopodobniej zarobią jedynie pół miliona dolarów więcej w ten weekend od Spider mana - czyli jakieś 3,5 mln $. Po tym weekendzie AOTC znajdzie się najprawdopodobniej już na 15 miejscu największych hitów wszechczasów w USA z sumą 286 mln $. Na 14 znajduje się TESB (290 mln), który najprawdopodobniej zostanie pokonany przez Klony. Klony powinny też bez problemu dotrzeć do 13 pozycji, którą obecnie okupuje "Szósty zmysł" (293). Ale czy to już będzie ostateczna pozycja w tym zestawieniu dla AOTC. To jest dość prawdodobne. Następne filmy do pokonania dość mocno podniosły poprzeczkę, bo są to "Dzień niepodległości" z 306 mln $, ROTJ z 309 mln $ i "Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia" oraz "Król Lew" oba z 312 mln. I jeśli Klonom dopisze szczęście, to być może ulokują się gdzieś wśród tych filmów. Analitycy wciąż przewidują im 310 mln $ na koniec wyświetlania w kinach amerykańskich, ale tu już na prawde niewielka suma może zawarzyć na ostatecznej pozycji. Niemniej jednak należy się pożegnać z marzeniem pokonania pierwszej części "Harry`ego Pottera" która w USA zarobiła 317 mln $. Jedyną rzeczą niezwiązaną z Klonami, o której warto wspomnieć, jest to, że "Spider Man" ma nikłe szanse by pokonać "Mroczne Widmo" w tym zestawieniu. Poza Stanami AOTC przyniosło już 206 mln $ i tam ta liczba wciąż rośnie, a Klony znajdują się już na 25 pozycji światowych hitów wszechczasów. Z największych premier AOTC które odbędą się w najbliższym czasie warto wspomnieć o Japonii, gdzie Gwiezdne Wojny zawsze były ciepło przyjmowane i gdzie kampania reklamowa stoi na prawdę na wysokim poziomie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak Massiffa

2002-06-29 16:05:00 JediNet

Ostatnio na oficjalnej pojawiło się zdjęcie pt. "Brakujący Massiff" (pierwsze u dołu). W oryginalnym scenariuszu, a także chociażby w komiksie, jest taka scena, w której Obi-wan po wylądowaniu na Geonosis wchodzi na jakiś skalisty kliff i zostaje zaataktowany przez dzikiego Massiffa. Massiffy były zwierzętami dość rozpowszechnionymi w tej części galaktyki, na Geonosis występowały na dziko, choć były też i udomowione. W filmie nie mogliśmy ich zobaczyć na Geonosis, ale były za to na Tatooine. To te dwa dziwne stwory, które się gryzły o kość w wiosce Tuskenów, gdyż także i na Tatooine występowały. W każdym razie Obi-wan miał mieć drobną potyczkę z dzikim Massiffem, a potem miał rozejrzeć się przez lornetkę po okolicy i widzieć jak droidy są pakowane do statków Federacji Handlowej i niektóre z tych statków startują z powierzchni Geonosis. Scenę jednak wycięto. Pozostają dwa jeszcze dwa zdjęcia:


Obi-wan na chwilę przed atakiem Massiffa. Scena nie przerobiona komputerowo.

Obi-wan oglądający statki Federacji

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

C-3PO bez okrycia?

2002-06-28 00:05:00 TFN

Gdy w 2000 roku wchodziła na kasety video po raz kolejny oryginalna trylogia, miała ona pewien dodatek, a mianowicie krótki reportaż z planu AOTC. W zdjęciach tych przewijał się C-3PO bez okrycia. I tak miało być. Okrycie C-3PO miała dopiero założyć Padme, wtedy gdy Anakin pojechał szukać matki. Scene tą dopiero zmieniono w czasie postprodukcji, gdzie uznano, że Padme będzie mieć za mało czasu na to wszystko, no i może mieć problem z materiałami. Pod okiem Lucasa całość poprawiono, a w powieści i wszędzie indziej napisano, iż powłokę C-3PO założyła Shmi Skywalker
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nawiązanie do Expanded Universe

2002-06-27 23:51:00 Princess Leia

Całkiem niedawno wspominaliśmy o nawiązaniach w AOTC do klasycznej Trylogii. A dziś mamy coś związanego z Expanded Universe, a konkretniej z prozą Timothy`ego Zahna... Princess Leia podesłała nam zdjęcie, przedstawiąjące widok na port kosmiczny w Naboo. To właśnie tutaj po lewej widać dwa frachtowce koreliańskie, o których już pisaliśmy. W tej samej scenie można także dostrzec statek "Wild Karrde".

    Jest to flagowa jednostka Talona Karrde - szefa jednej z największych organizacji przemytniczych, będąca równocześnie największą siatką wywiadowczą w Republice. Po raz pierwszy o Talonie Karrde i tym statku dane nam było przeczytać w "Dziedzicu Imperium" Zahna... Wild Karrde - Skan z komiksu Heir to the Empire

   Wild Karrde to tak naprawdę przebudowany frachtowiec Action VI. Seria ta charakteryzowała się kanciastym wyglądem i bardzo słabymi osłonami. Statki te były używane do przewożenia dużych ładunkow na dalekich dystansach. Przeważnie używano ich w konwojach eskortowanych przez myśliwce, fregaty itp... Talon przebudował swój statek - wzbogacając go m.in o generator pola, opancerzony kadłub, czy choćby uzbrojenie w postaci trzech turbolaserów. Dodatkowo Wild Karrde został wyposażony w systemy maskujące, nowe generatory i sliniki podświetlne... Oprócz tego mocno została przebudowana ładownia, można by także wspomnieć o śluzie powietrznej, zewnętrznych urządzeniach dokujących, warsztacie napraw droidów itp, itd...
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Aktualizacja galerii

2002-06-27 13:17:00 Daniel Barczewski z Tales of the Jedi

Nasza galeria wzbogaciła się o kilkanaście nowych zdjęć, ktore przysłał nam Daniel Barczewski (Tales of the Jedi).
 • W "Kadrach z filmu" doszły m.in zdjęcia z miasta Tipoca, zdjęcia Yody i moje ulubione z areny geonosiańskiej z Acklay`em ;)
 • Mamy także nowe zdjęcia z planu filmowego i bardzo ciekawe screeny przedstawiające proces powstawania scen cyfrowych.
 • Doszło też kilka nowych szkiców koncepcyjnych.
Na koniec zapraszam wszystkich na stronę Daniela, gdzie można poczytać o postępach w pracy nad filmem, który powstaje na podstawie numeru zerowego komiksu "Golden Age of the Sith". Powiem jeszcze, że Egmont pominął ten numer i brakuje go w Złotym Wieku Sith...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Cyfrowy Obi-wan

2002-06-26 16:18:00

W "Ataku klonów" po raz pierwszy komputerowo wygenerowano Yodę, oraz całe mnóstwo innych stworów i postaci, w tym w niektórych scenach oba droidy - R2-D2 i C-3PO. Ale okazuje się, że wygenerowano także i postać Obi-wana. Dokładnie w jednej scenie, kiedy Kenobi spotyka się z Dexterem (swym czterorękim przyjacielem) i Dex ściska na przywitanie Obi-wana, widać ślady wgniecenia podczas uścisku na ubraniu Obi-wana. Ponieważ Dex jest genereowany komputerowo, był pewien problem jak to zrobić. Dlatego w scenie tej jedyną prawdziwą częscią Ewana McGregora jest jego twarz. Reszta ciała (głównie ubranie) zostało wygenerowane komputerowo.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Aayla Secura w AOTC UPDATE

2002-06-24 16:21:00 StarWars.Com

Ktoś kiedyś powiedział, że dla aktora nie ma małej roli. I w "Gwiezdnych Wojnach" często okazuje się to być prawdą. Wszyscy pamiętamy IG-88, Aurrę Sing czy całe mnóstwo innch stworów i postaci, które stały się przedmiotem kultu, a w filmie nie mają ani kwestii mówionej, ani nawet nie ma ich minuty na ekranie. Podobnie zresztą było z Shannon Baksą, która pozowała do kilku zdjęć jako Mara Jade i dziś rozdaje setki autografów i jeździ na konwenty fanów SW. W AOTC do grona tych postaci dołączyła Aayla Secura, ale jest to postać bardzo specyficzna, głównie dlatego, że istaniała już w wyobraźni fanów, przed filmem. Aayla znana była przede wszystkim z komiksów, gdzie byla Padawanką Jedi. Lucas, który raczej nie czyta książek SW, przegląda od czasu do czasu komiksy i gdy zobaczył pannę Securę, od razu postanowił zrobić z niej gwiazdę filmu, oczywiście nie pierwszoplanową. Ponieważ było to już podczas postprodukcji filmu, wszystko musiało się odbyć w ILMie. I właśnie z ILMu pochodzi Amy Allen, która jest tam asystentką. To właśnie Amy wcieliła się w Aaylę. Nie był to jej pierwszy występ w roli kobiety Twi`lek, ponieważ debiut miała za sobą w wersji DVD Mrocznego Widma, o całej sprawie pisaliśmy wcześniej, jeszcze na Dantooine. To właśnie Amy wcieliłą się w Aaylę. Całość artykułu znajduje się na Oficjalnej, a my dołączamy jeszcze zdjęcia jakie się tam znalazły:

Aayla Secura na arenie Geonosis
Aayla Secura - komiks
Amy Allen
Aayla Secura wśród ocalałych Jedi na Geonosis
Aayla Secura - makijaż
Aayla Secura & George Lucas
Aayla Secura - etapy przygotowania

(Update 19:45)
Rif podesłał nam jeszcze jedno zdjecie, którego nie sposób nie umieścić przy tym newsie. A mianowicie jest to zdjęcie, które przedstawia Jan Duursemsa (autorkę komiksów z Aaylą) i Amy Allen (czyli Aaylę). Zdjęcie to zrobiono na Star Wars Celebration II. Zdjęcie poniżej:


KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Zamówienia na DVD

2002-06-24 10:26:00 TFN

Wszystko wskazuje na to, że DVD z "Atakiem klonów" pojawi się dopiero 26 listpodada, tymczasem w USA kilka sieci sklepów, w tym np. Media Play rozpoczęły już zapisy na to wydanie. Potwierdzono też informację, że DVD będzie tak jak w przypadku "Mrocznego Widma" składać się z dwóch płyt. Będzie tam dużo komentarzy, wyciętych scen, filmów dokumentalnych oraz całe mnóstwo innych dodatków. Wraz z wersją DVD pojawi się równocześnie wersja na VHS, ale ona będzie pozbawiona wszelkich dodatków.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ciężki weekend Klonów

2002-06-23 10:04:00 Box Office Mojo

Wygląda na to, że ten weekend nie będzie dla AOTC weekendem dobrym, a całkiem prawdopodobne, że będzie ostatnim w którym Klony będą w USA w pierwszej dziesiątce. Szacunkowe prognozowania wskazują, że w dniach 21-23 czerwca, AOTC będzie miało w USA 9 miejsca, a może nawet 10. A wszystko zależy od Spider mana. Różnica przychodów pomiędzy Spidermanem i AOTC w piątek szacunkowo wyniosła 100 tyś $, co przy ilości kopii w jakich rozpowszechniany jest Spider Man jest mniejszą liczbą niż dopuszczalna granica błędu tych prognoz. Tak więc jest dość prawdopodbne, że to może być ostatni "wielki" weekend AOTC, choć słowo wielki raczej nie jest tu na miejscu. Przyczyną tego stanu rzeczy jest słabe wsparcie marketingowe filmu, zwłaszcza w porównaniu ze Spider manem, którego koszty reklamy w samych tylko Stanach były bliskie połowie kosztów produkcji "Ataku klonów".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Czy Lucas wystąpił w AOTC?

2002-06-22 00:24:00 StarWars.Com

Na Jedi Council na oficjalnej padła odpowiedź na pytanie czy Lucas wystąpił w AOTC. Odpowiedź jest bardzo jednoznaczna. Rick powidział: "Nie. Absolutnie nie. Ale za to część mnie jest w pewnym miejscu w filmie".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony w Polsce i na świecie

2002-06-21 00:30:00 Box Office Mojo, Stopklatka

W ubiegły weekedn "Atak klonów" w Polsce spadł na trzecią pozycję najchętniej oglądanych filmów. Prześcignęła go polska produkcja Dzień Świra będąca już drugi tydzień na naszych ekranach i wyświetlana zaledwie w 37 kopiach. W USA AOTC wciąż trzyma 6 miejsce, choć pod koniec weekendu wróciło na krótko na 5, lecz w środę klony po raz pierwszy nie zarobiły miliona dolarów, a jedynie 961 tysięcy i mają już na końcie 273,7 mln $.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Różnice pomiędzy wersjami faktem

2002-06-20 08:51:00 StarWars.Com

Na Oficjalnej zanado Rickowi McCallumowi pytanie czy są różnice pomiędzy wersją Ataku klonów wyświelaną w cyfrowych kinach, a w normalnych, ten odpowiedział, że faktycznie sa. Wspomniana kiedyś już scena ze sztuczną ręką Anakina jest jednak, jedną z najbardziej widocznych. Różnic w obu filmach jest ponad 70, lecz większość z nich dotyczy kolorów i dopracowania efektów.


KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony atakują Rosję...

2002-06-19 15:16:00 TFN

Wielka historyczna, patriotyczna, rosyjaska opowieść, o młodym żołnierzu, jego odwadze, męstwie i miłości zatytułowana "Zvezda", musiała ustąpić Klonom i innym blockbusterom (czyli filmom zdobywającym szturmem wysokie miejsca w box officach i przynoszących krociowe zyski). Okazuje się, że "Atak klonów" jak i inne amerykańskie produkcje praktycznie wyparły rosyjskie filmy z kin. "Zvezda" miała to zmienić, ale film który miał być przełomem w rosyjskiej kinematografii, po prostu został zepchnięty w cień. Analitycy wskazują, że w Rosji, zaledewie 7% filmów wyświetlanych w kinach to filmy rosyjskie! W telewizji jest trochę lepiej.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony nie dały się Pająkowi

2002-06-18 12:22:00 TFN

W tym tygodniu w Wielkiej Brytanii zadebiutował "Spider Man" i o dziwio nie udało mu się pokonać "Ataku klonów". Klony w Wielkiej Brytanii zarobiły w pierszy weekedn 13.4 mln $, podczas gdy "Spider Man" tylko 8.7 mln $. Mało tego, "Spider Man" nie uplasował się nawet na drugiej pozycji (tylko na trzeciej). Na drugiej są tam wciąż "Potwory i spółka" z 9.6 mln $. Czyżby wielki i spektakularny sukces "Spider Mana" ograniczał się tylko do jednego kraju? No cóż już niedługo zobaczymy jak to będzie w Polsce, gdzie Spider Man wchodzi w ten piątek.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak w USA

2002-06-17 16:16:00 Box Office Mojo

W bierzacy weekend Klony w USA zostały ponownie zepchnięte w dół. Pomimo, że zarobiły niecałe 10 mln $ i mają już na koncie 270 mln, to Spider-man, który wszedł 2 tygodnie wcześniej ma już ponad 380 mln $ na swoim koncie. AOTC znajduje się obecnie na 6 pozycji, a na pierwszych królują nowości w tym Scooby-Doo aktorska wersja popularnej kreskówki, która przyniosła 56 mln $ (koszty reklamy wyniosły 35 mln), oraz nowa wersja Tożsamości Bourne`a, która zarobiła prawdopodobnie około 27 mln $.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ojciec Anakina

2002-06-16 19:56:00 Son of the Sun

Ostatnio wiele się mówiło/pisało (między innymi na naszym forum) o pochodzeniu Anakina. Jak wiemy z Epizodu I matka Skywalkera powiedziała, że nie było ojca, kłamstwa o ojcu dopuścił się Kenobi w stosunku do Luka co zrodziło u fanów myśl, że być może historia ponownie się powtórzy. Pierwszym typem był nie kto inny jak hrabia Dooku jednak zrodziło się wiele pytań, między innymi skąd hrabia wziąłby się na Tatooine. Pomijając nawet fakt, że wczesne lata, w których to co działo się z Shimi Skywalker jest owiane tajemnicą to... W nowelizacji Mrocznego Widma znajdujemy informacje o tym, że Qui-Gon był już kiedyś na Tatooine, może wraz ze swoim Mistrzem ? Czyżby Dooku był ojcem Anakina ?
KOMENTARZE (3)

Atak klonów

Felieton o muzyce

2002-06-16 00:20:00 Rafał

Rafał poinformował nas, że na stronie Sony Classical znalazł się bardzo ciekawy felieton o muzyce do Ataku klonów. Wielkie dzięki za info.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Jak się trzymają klony?

2002-06-15 18:53:00 Box Office Mojo, Stopklatka

Ostatnio nie donosimy tak często o box officie Klonów, a to z tego względu, że póki co praktycznie nie ma zbytnio o czym donosić. Do czwartku klony w USA niepodzielnie zajmują 3 miejsce i zarobiły już 261 mln $ oraz 184 mln $ poza granicami USA. W ubiegłym tygodniu równieżw Polsce AOTC spadło z pierwszej pozycji, (na drugą. Na pierwszej jest teraz Epoka lodowcowa, której dystrybutorem w USA jest 20th Century Fox. W tym tygodni w USA Klonom spadnie też ilość kin w których będa grane, więc Flanelowiec nie będzie mógł liczyć na większe zarobki. No cóż, ciekawe czy AOTC dojdzie do zapowiadanych 310 mln $ w USA?
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ktoś trzeci ?

2002-06-13 18:02:00 starwars.com

Na oficjalnej stronie umieszczano już wielokrotnie sondy, które potem znajdowały odniesienie w filmach, tym razem zadano pytanie o tożsamość osoby, która zleciła stworzenie armii klonów. Wśród odpowiedzi, których moglibyśmy się spodziewać czyli: prawdziwy Sifo-Dyas, Darth Sidous, hrabia Dooku znalazł się Qui-Gon Jinn. Być może nie będzie to miało żadnego przełożenia w rzeczywistości ale ciekawe dlaczego Jinn... Warto jeszcze dodać, że umieszczono także możliwość odpowiedzi: ktoś inny, więc może Lucas nas jeszcze zaskoczy.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Fakty z AOTC

2002-06-12 13:20:00 TFN

Na The Force.Net pojawiła się garść faktów o AOTC. Wygląda na to, że AOTC jest naprawdę zdominowany przez cyfrowe ujęcia:

 • Wszystkie klony są zrobione komputerowo, brak postaci w kostiumach.
 • Niektóre z ujęć walki Obi-Wana z Jangiem także są wygenerowane przez komputer.
 • Ujęcia z Dexterem też są zrobione komputerowo.
  Ogólnie komputerowych ujęć zostało zrobionych: 2817
  Wykorzystanych: 2000
  W filmie użytych: 2161
  Komputerowa animacja gościła na ekranie całe 70 minut
  Oprócz tego dochodzą komuterowo robione rozmowy, modele no i Yoda oraz Jar Jar.
  Wygląda na to, że E3 może w zupełności obyć się bez aktorów :)
  KOMENTARZE (0)
 • Atak klonów

  Czy Owen nie jest za stary?

  2002-06-10 01:10:00 StarWars.Com

  Na Oficjalnej Madame Jocasta Nu odpowiedziała na jeszcze jedno nurtujące fanów pytanie. Tym razem pytanie to także pojawiło się na naszym forum (pozdrowienia dla Philomythusa, jeszcze bardziej udzielającego się na komentarzach sondy). A więc jak to możliwe że Owen i Anakin są braćmi, skoro są w podobnym wieku? Anakina i Owena nie łączą więzy krwii, a jedynie to, że Shmi wyszła za Cliegga Larsa. Z punktu widzenia prawa są przyrodnimi braćmi, ale tak na prawdę w języku polskim są problemy z określeniem tego dokładnie. Po angielsku mamy sformułowanie "half-brother" czyli brat pół krwii. Takie pokrewieństwa nie ma między Anakinem i Larsem. W sumie nie ma pomiędzy nimi żadnego pokrewieństwa. Natomiast termin "stepbrother" oznacza rodzeństwo na wskótek zawarcia związku małżeńskiego przez dwie osoby z dziećmi. Tym sposobem tworzy się nowa rodzina. I takie "prawne" pokrewieństwo jest pomiędzy Anakinem i Owenem. Kiedyś pisaliśmy o zagadce pokrewieństwa Owena i Obi-wana, co można przeczytać tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Mistrz Kenobi?

  2002-06-10 01:00:00 StarWars.Com

  Na Oficjalnej Madame Jocasta Nu odpowiedziała na kolejne nurtujące fanów pytanie. Czy Obi-wan był już mistrzem, skoro tak się do niego zwracano w AOTC? Okazuje się, że nie. Oczywiście część Jedi miała taki tytuł, ale Obi-wan był jednie Rycerzem Jedi. Tytuł "Mistrza Jedi" był to też tytuł honorowy, który nosił każdy Jedi, który miał ucznia. Ponadto często nie Jedi zwracali się tak do Jedi, też raczej honorowo.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Nowe pliki video!

  2002-06-06 12:31:00 Film Freak

  Mamy dla Was ponad 8 minutowy reportaż zawierający sceny z filmu i z planu zdjęciowego. Dodatkowo pojawiają się komentarze George`a Lucasa, Ricka McCalluma i aktorów. Można go pobrać stąd (26,1MB; format wmv)

  Czy końcowy pojedynek w Ataku klonów miał być dłuższy? Jesteś ciekaw czy hrabia Dooku rzeczywiście miał walczyć z Yodą dwoma mieczami? Kliknij tutaj i zobacz! (4MB; format wmv).

  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Wyników AOTC ciąg dalszy

  2002-06-05 00:30:00 Różnie

  Jak donosi Przemek the Hutt z Centrum Episode III:
  Według Apropos Info "Atak Klonów" przez dwa pierwse tygodnie wyswietlania obejrzało w Polsce ponad 450 tyś. widzów. Dalo to Atakowi około 1,5 mln USD. Podczas drugiego weekendu (24-26.05) na "Atak" poszlo ponad 70% wszystkich widzów w kinach.
  Tymczasem na Box Office Mojo zaprezentowano ogólnoświatową listę, za 2 czerwca 2002. Atak Klonów znalazł się już na 46 pozycji z sumą 391.8 mln $, z tego już prawie 160 mln to wynik za granicą. W poniedziałek w USA AOTC zgarnął kolejne 2 mln $, coraz bardziej zbliżając się do 3 teraz "Spider-mana".
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Piracki AOTC

  2002-06-05 00:04:00 Interia

  "Spider-Man" i "Atak klonów": 3 miliony pirackich kopii!
  Według badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, już trzy miliony osób ma w swych rękach pirackie kopie filmów "Spider-Man" i "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów". Badania zrobiono zaledwie w tydzień po kinowych premierach obu superprodukcji.
  Według raportu "Copyright Crusade II", przeprowadzonego przez firmę Viant zajmującą się technologią cyfrową, kopię filmu "Spider-Man" można było ściągnąć z Internetu już 2 maja, dzień przed oficjalną premierą tytułu w amerykańskich kinach.
  Można przypuszczać, że część angielskiej publiczności zna już film Sama Raimiego i ma w domu kopię filmu o człowieku-pająku, choć obraz trafi do brytyjskich kin dopiero 14 czerwca. Jak stwierdzili eksperci, superpiracka wersja "Spider-Mana", nazwana "telesync", została nagrana z kabiny projekcyjnej podczas seansu, z zachowaniem wysokiej jakości dźwięku. Ta sama sytuacja dotyczyła filmu Georga Lucasa, "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów". Kasety i płyty z filmem pojawiły się w pirackiej sprzedaży na tydzień przed światową premierą chronologicznie drugiej części "gwiezdnej sagi". Już po sześciu godzinach od pojawienia się w Internecie obrazu Lucasa, w sprzedaży dostępne były nielegalne kopie "Ataku klonów".
  Raport "Copyright Crusade II" ustalił ponadto, że każdego dnia powstaje od 400 tysięcy do 600 tysięcy pirackich kopii różnych filmów.

  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Wyniki AOTC za weekend

  2002-06-04 00:04:00 Box Office Mojo

  I tym razem analitycy pomylili się, ale na niekorzyść AOTC. Atak co prawda jest już na drugim miejscu, ale zarobił ponad pół miliona więcej niż szacowano. Warto dodać, że w niedziele, Klony zaczęły już się zbliżać do „Sumy...” i jest całkiem prawdopodobne, że wkrótce mogą odzyskać pierwsze miejsce.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Klony i box office...

  2002-06-03 00:23:00 Box Office Mojo

  Wiele wskazuje na to, że AOTC w ciągu minionego weekendu zarobiło w USA 20 mln $, byłby to ładny wynik, gdy nie to, że klony spadły na drugie miejsce, wszystkie dotychczasowe prognozy zarobków były zawyżone o kilka milionów $, więc może nawet nie być tych 20 mln $, oraz fakt, że dla porównania w 3 tygodniu TPM miał 32 mln $ w ciągu weekendu, co było dużym spadkiem, a np. Władca Pierścieni, w 3 tygoniu zarobił 23 mln $. No i oczywiście AOTC ma praktycznie zerowe szanse by nie spaść na drugą pozycję w rankingu.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Klony w odwrocie?

  2002-06-02 10:47:00 Box Office Mojo

  Wg najnowszych wyliczeń, w piątek Atak klonów po ponad 2 tygodniach królowania na amerykańskich listach przebojów spadł na drugie miejsce. Niestety należy to uznać, za niespodziewaną i dotkliwą porażkę AOTC. Atak został pokonany przez Sumę wszystkich strachów film na podstawie powieści Toma Clancy`ego. (Jest to kolejna opowieść o agencje Jacku Ryanie, w którego dwukrotnie wcielił się Harrison Ford). A wracając do klonów, to spadają im także estymacje długoterminowe. Na dzień dzisiejszy przewiduje się, że w USA zarobią maksymalnie 310 mln $, ale dość prawdopodobne jest, że mogą nawet zarobić mniej niż "Imperium Kontratakuje", czyli nie dojść nawet do 300 mln $. Lucas wiedział, że Atak prawdopodobnie zarobi mniej niż "Mroczne widmo", ale chyba nie aż tyle mniej. Problem w tym, że nie wiadomo jakie wnioski może wyciągnąć po tej sytuacji i może np. znowu chcieć zrobić z Jar Jara pierwszoplanową postać.
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Kolejne Smaczki!

  2002-06-01 12:56:00

  Zamieściłem właśnie kolejne "smaczki" wypatrzone przez Was w Ataku Klonów. Zapraszam do obejrzenia. Już nie długo następne!
  KOMENTARZE (0)

  Atak klonów

  Sifo-Dyas

  2002-06-01 10:43:00

  W sumie mógłybyć to jeszcze spoiler, ale cóż. Ostatnio dość często dostaję pytanie kim jest niejaki Sifo-Dyas. Tu odpowiedź jest troszkę skomplikowana ale zwróćmy uwagę na następujące fakty:
  1. Wg książki Sifo-Dyas był mistrzem Jedi, który zginął 10 lat wcześniej.
  2. We wcześniejszych wersjach scenariusza i spoilerach pojawiała się nazwa Sido-Dyas, która miała odzwierciedlać, że to Kaminoanie przekręcili nazwę Sidious.
  3. Wspominamy, też o innych naszych wcześniejszych doniesieniach, gdzie nikt z Jedi nie znał, żadnego Sifo-Dyasa i wszyscy myśleli, że to musiał być mistrz Sith, zabity 10 lat wcześniej. Jedi nie wiedzieli, że Darth Maul, którego brutalnie zabił Obi-wan, był jedynie uczniem.
  4. Ktoś zwerbował do współpracy Jango Fetta i przedstawił mu się jako Darth Tyranus, który też mógł sfinansować całe klonowanie. Tym kimś był hrabia Dooku.
  5. Dooku, będąc jeszcze Jedi, skasował z archiwów planetę Kamino.
  6. Hrabia Dooku dostał wolną rękę od Sidiousa w swoich działaniach.
  Konkluzja: To, że Sifo-Dyasem jest któryś z Sithów, to wiemy na pewno. Ale który? Wiele wskazuje, że za postacią Sifo-Dyasa stoją obaj - Dooku i Sidious.
  To oczywiście tylko spekulacje, bo na oficjalne wyjaśnienia przyjdzie nam jszcze trochę zaczekać.
  KOMENTARZE (3)
  Loading..