TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

AOTC na DVD i VHS w Polsce

2002-07-30 18:34:00

Niestety nie mamy dobrych wieści. "Atak klonów" w Polsce pojawi się później niż w Stanach i to zarówno na DVD, jak i na VHS. W Polsce najprawdopodobniej zobaczymy Klony na Gwiazdkę, ale nie jest to pewne. Ba, może nawet pojawić sie dopiero na początku 2003 roku.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Petycja o pełny Soundtrack

2002-07-30 12:29:00 John Williams Fan.net

W sieci pojawiła się kolejna petycja do Lucasa o to, by wydał dwupłytowy album z muzyką z AOTC. Póki co nie ma takich planów, ale nie były one też w ogóle dementowane, że nie będzie czegoś takiego. Grupa fanów Johna Williamsa postanowiła nie czekać, lecz zacząć działać. Całą historię petycji możecie przeczytać (po angielsku):
tutaj
i tutaj
Natomiast podpisać się można:
tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kradzież kopii AOTC

2002-07-30 12:26:00 Watto16

Dwóch mężczyzn, oskarżonych o próbę sprzedania skradzionych kopi “Ataku klonów” na eBayu, wróciło do Kanady po wpłaceniu grzywny – 2.400 $.
Sędzia groził im rokiem więzienia, chyba, że poza grzywną zapłacą jeszcze odszkodowanie w wysokości 750 $. Każdy z nich więc zapłacił za próbę sprzedania własności GLa i Foxa około 3.100 dolarów.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Dalsze prognozy dla Klonów

2002-07-29 14:57:00 Box Office Mojo

Wszystko wskazuje na to, że w 11 weekend wyświetlania AOTC nie zarobiło miliona dolarów, lecz jedynie 800 tyś. Klony zajęły 17 pozycję w rankingu (tydzień temu miały 16) i prawdopodobnie przyniosły już 297 mln dolarów.
Szacuje się, że Klony zarobią więcej poza Ameryką. Estymacje specjalistów mówią, że to Klony najprawdopodobniej będą przebojem kasowym roku na świecie, poza USA. Choć na dzień dzisiejszy przyniosły trochę ponad 273 mln dolarów, to analitycy szacują, że w sumie Klony przyniosą około 442 mln $ zysku poza Stanami. Wstępnie szacuje się, że w Ameryce Łacińskiej zarobią jeszcze 40 mln, w samych Chinach 7 mln, w Korei Południowej jakieś 20 mln, a w Japonii może nawet 120 mln dolarów. Jeśli by tak było, to AOTC stało by się pierwszą cześcią Sagi, w której zyski z poza USA tak bardzo przewyższyłby zyski z USA. Kto wie, może Lucas poszedł by po rozum do głowy i nakręcił Epizod III nie dla statystycznego poziomu Amerykanów?
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC zdobywa sześć nominacji do Internetowych nagród Filmowych

2002-07-26 10:57:00 TFN

„Atak klonów” zdobył sześć nominacji do Internetowych Nagród Filmowych. Te nagrody są rozdawane raz na pół roku, teraz za okres od 1 stycznia 2002 do 30 czerwca 2002. Klony zdobyły tu aż 6 nominacji, w tym za najlepszy film, najlepszą aktorkę (Natalie Portman), najlepszego aktora drugoplanowego (Ewan McGregor), przełomowy występ (Hayden Christensen), najlepszą muzykę (John Williams), najlepsze efekty specjalne.
Inne nominacje można zobaczyć tutaj, gdzie można też zagłosować.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD i VHS wcześniej?

2002-07-25 12:30:00 TFN

Wg najnowszych informacji kasata wideo oraz płyta DVD z „Atakiem klonów” ukażą się jednocześnie w Stanach nie 26 listopada jak informowaliśmy wcześniej, lecz najprawdopodobniej już 12 listopada. Natomiast jak udało się nam dowiedzieć w Plus Licens, w Polsce i płyta, i kaseta pojawia się przed Gwiazdką, co może, ale nie musi oznaczać pewne opóźnienie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak klonów w płatnej TV

2002-07-23 11:45:00 JediNet

Lucasfilm zaszokował amerykańską stację telewizyjną HBO, prosząc ją o stworzenie odpowiedniego okienka programowego (płatnego) dla Ataku klonów. Jest to o tyle dziwne, że przy „Mrocznym Widmie”, film wszedł od razu do darmowej telewizji Foxa. Nas raczej nie powinno to dotknąć specjalnie, gdyż u nas „Mroczne Widmo” i tak najpierw puszczono na Canal+, a dopiero długo potem na Polsacie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony w USA

2002-07-22 11:45:00 Box Office Mojo

W bieżący weekend Klony najprawdopodobniej miały bardzo nieznaczny spadek, bo zaledwie 12%. Tym sposobem zarobiły około 1,125 mln $ i w sumie w USA mają już 295 mln. Trzeba tylko dodać, że były już wyświetlane jedynie w 562 kinach, no a w tygodniu tych seansów było tam bardzo niewiele. W USA sklasyfikowały się na 16 pozycji. W Polsce póki co były na 8, ale w weekend wszedł „Asterix”, który z pewnością zdobędzie pierwsze miejsce w polskim boxofficie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Pierwsze oceny :)

2002-07-21 00:26:00

Dzisiaj na łamach Bastionu publikujemy pierwsze nasze oceny „Ataku klonów”. Nie to, żebyśmy się spóźnili, czy nagle obudzili, ale chcemy pokazać, jak widzieliśmy „Klony” na samym początku. Teraz bez wątpienia wszyscy trochę inaczej je oceniamy. Mam nadzieję, że bardziej dojrzałe i wyważone oceny opublikujemy przy wydaniu na DVD. Drugim powodem, jest to, że niedawno dopiero obejrzałem zdubbingowany „Atak klonów” i o nim też warto parę słów napisać. Tymczasem zapraszam do zapoznania się z tekstami (moim, Andarala oraz ze Stopklatki):
Klony atakują, Lucas wygrał - felieton KoLCa ze Stopklatki
Atak się udał - recenzja Krzysztofa Spóra, redaktora naczelnego Stopklatki
”Atak klonów” czyli tragedii akt drugi moja recka :)
12 godzin po... - recenzja Andarala
Zlustrujmy zdubbingowane klony... - moja recenzja poświęcona wyłącznie dubbingowi
No i Yako się jeszcze obudził :)
Atak klonów czy to jeszcze Gwiezdne wojny?

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Czyżby zwycięstwo?

2002-07-21 00:18:00 Watto16

Watto16 poinformował mnie, że dostał odpowiedź z Syreny. W odpowiedzi dostał list, w którym jest napisane, że Lucasfilm zezwolił na wprowadzenie oryginalnych scrolli Star Wars na początku. Jak będziecie mieć więcej takich doniesień to piszcie o tym koniecznie na Forum w tym wątku. Watto16 wspomniał jeszcze o jednej rzeczy, że trzeba będzie zabrać się w czas, za załatwienie oryginalnych scrolli w kinie przy E3. I tu ma rację.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wycięty Mace Windu

2002-07-21 00:12:00 Oficjalna

Na oficjalnej pokazano fragment kolejnej wyciętej sceny, Mace`a Windu w swoim gabinecie w Świątyni Jedi.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wieści z frontu...

2002-07-20 00:12:00

Wczoraj wydarzyła się rzecz, która obudziła w Nas NOWĄ NADZIEJĘ. Nawet wśród Nas były głosy, że akcja ta jest bezsensowna bo pewnie to i tak nic nie da, a wszystko będzie tak, jak chce Lucas. Ale to co wydarzyło wczoraj wstrząsneło Nami pozytywnie. I na Forum i podczas rozmowy w Kantynie (tak po 18.00 na codziennych spotkaniach). Na Forum w tym wątku Cboot (który najprawdopodobniej jest autorem opowiadania o Zigacie, lecz do końca nie chce się przyznać), wkleił odpowiedź jaką dostał z Imperialu:
Witam,
I dokładnie tym razem tak bedzie zarówno przy wydaniu kasety vhs jak i płyty dvd.
Pozdrawiam,

Dariusz Janeczek
PR Manager

Mob. 0602 396 106
Tel. 022 663 78 71
Fax. 022 663 78 84
darekjaneczek@imperial.com.pl

To kręci - zobacz więcej: www.imperial.com.pl

To co napisał Cboot do Imperialu przeczytacie na Forum. W każdym razie być może sprawę już wygraliśmy, ale lepiej się jeszcze nie cieszyć, bo do świąt (jak twierdzi Imperial w innych mejlach u nas AOTC ma być na święta), może się jeszcze dużo wydarzyć. A sama odpowiedź może być różnie interpetowana. Wczoraj w Kantynie postanowiliśmy skupić się na potwierdzeniu tej informacji, czyli pewnym zelżeniu całego protestu. Potem zobaczymy co dalej. I niech Moc będzie z Nami.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

I dalej o Imperialu

2002-07-19 12:04:00

O sprawie naszego protestu coraz głośniej. Informacje pojawiają się w różnych miejscach, w znacznej mierze dzięki Wam. Ale prosimy byście nie zapominali słać mejli do Imperialu, nawet jak będzie to raz dziennie i bez odpowiedzi, to może w końcu im się znudzi i pójdą po rozum do głowy. Cała sprawa przedstawiona jest tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Atak na statek kontroli droidów

2002-07-19 11:59:00 StarWars.Com

Być może zauważyliście jak w AOTC, gdy Jedi na Arenie są już okrążeni, nagle droidy przyprowadzają Plo Koona i Ki-Adi-Munidiego, którzy wcześniej gdzieś znikli. Właśnie gdzie? Oni mieli specjalną nakręconą sekwencję którą wycięto, dlaczego ją wycięto, odpowiedział dziś Ben Burtt. Najpierw przybliżę trochę samą scenę. Plo Koon i Ki-Adi-Mundi wraz z kilkoma (chyba sześcioma) innymi Jedi, mieli zlokalizować i zniszczyć statek Kontroli Droidów, by tak jak w TPM je wyłączyć. Była to dość pokaźna sekwencja. Jedi mieli zniszczyć statek, a Plo Koon i Ki-Adi-Mundi jeszcze ujść z życiem. Potem miało się okazać, że Neimoidiania i Geonosjanie nauczyli się paru rzeczy po Naboo i zniszczenie Statku Kontrolnego nie oznaczało zlikwidowania zagrożenia ze strony droidów. Wtedy droidy miały już otoczyć Plo Koona i Ki-Adi-Mundiego i zaprowadzić ich na Arenę do reszty schwytanych Jedi.
Sekwencja ta została nakręcona i zmontowana, lecz efekty nigdy nie zostały ukończone. Ben Burtt powiedział, że zajmowała ona bardzo dużo czasu, a ponadto nie do końca pasowała narracyjnie. Dlatego głównie ją wycięto. Swoją drogą ciekawe czy będzie to jedna z tych ośmiu scen, które mają się pojawić na DVD?
KOMENTARZE (2)

Atak klonów

Klony w USA i na świecie

2002-07-18 09:55:00 Box Office Mojo

W bierzący weekend Klony w USA przyniosły trochę ponad 1 mln $. Obecnie w USA są puszczane już jednie w 632 kinach. I mniej więcej na tym czyli na jakiś 293 mln. Może jeszcze parę milionów będzie, ale tym czasem Klony królują w Japonii gdzie pobiły rekord otwarcia.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Trochę o dodatkach na DVD

2002-07-17 13:20:00 TFN

Ostatnio pojawiły się dane o dodatkach jakie zobaczymy na płycie DVD „Ataku klonów”. Oto i one:
Na płycie DVD znajdziemy komentarze George`a Lucasa, Ricka McCalluma, Bena Burtta, Roba Colemana, Pablo Helmana, Johna Knolla i Bena Snowa.
. Znajdzie się tam też osiem wyciętych scen, a Lucas, McCallum i Burtt wyjaśnią dlaczczego nie ma ich w finalnej wersji filmu.
Innym dodatkiem będzie dokument “From Puppets to Pixels; Digital Charactest in Episode II”, który będze opiswyał kolejne stadia powstawania cyfrowych postaci.
"State of the Art: The Previsualization of Episode II": będzie pokazwyać kolejne procesy powstawania finalnych ujęć, przez animiatykę oraz kolejne stadia, aż do końca.
"Films Are Not Released; They Escape" document o powstawaniu dźwięku.
Trzy mini dokumentalne dodatki.
Dwanaście części internetowych filmów dokumentujących Klony.
Teledysk "Across the Stars".
Plakaty oraz reklamówki.
Zwiastuny i spoty telewizyjne.
„R2-D2: Beneath the Dome” – dokumentalizowany film o przygodach R2-D2.
Nigdy nie opublikowaną galerię zdjęć z produkcji filmu.
Fragmenty z montażu efektów specjalnych oraz dodatek dla DVD-ROMów.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

O akcji dalej...

2002-07-15 09:57:00

Po pierwszę chcę podziękować wszystkim tym, którzy włączają się i popierają naszą (wspólna fanów) akcję. Pierwsze poparło nas ICO. Zobaczymy jak będzie dalej. Informacje podobnej treści możecie rozsyłać do różnych stron i wortali, w celu nagłośnienia sprawy.
Dzisiaj otrzymałem list od Pana Jacka Probulskiego takiej treści:

"Szanowny Panie,
Napisy przedstawiono w wersji polskiej na wyraźne życzenie Lucasfilmu (tam też powstały i zostały dołączone do wszystkich kopii - my otrzymaliśmy gotowe kopie z USA). Co do wersji VHS i DVD, proszę kontaktować się z firmą Imperial - my nie dystrybuujemy filmów Foxa na video.
Pozdrawiam,
Jacek Probulski"


Tak więc zostaje nam pisać mejle do Imperialu. Ale najnowsze informacje znajdziecie zawsze na tej podstronie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Kilka danych o DVD

2002-07-14 13:42:00

Tym razem kilka danych technicznych o AOTC na DVD. Wszystko wskazuje na to, że film będzie zaprezentowany z obrazem anamorficznym 2.35:1 oraz dźwiękiem Dolby Digital 5.1 EX. Nie wiadomo jakie inne wersje/napisy językowe będą dostępne w polskim wydaniu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Akcja do Imperialu CD..

2002-07-14 13:33:00 Long

Niedawno pisaliśmy o tym by pisać prośby do Imperialu o to, by nie było napisów po polsku na VHS w wersji bez dubbingu (pewnie z napisami, bo lektora raczej nie będzie). Ale warto wspomnieć od czego zaczęła się cała sprawa. Na forum ICO, Valorum (często uczestniczący w naszych spotkaniach na czacie, jak i na Forum) zapostował informację, o tym, że napisał list protestacyjny w sprawie błędu w polskim tłumaczeniu w napisach początkowych. Chodziło o to, że w napisach jest napisane, że Amidala leciała zagłosować „za” stworzeniem armii, a jak wiadomo była przeciw. Powinno tam być użyte słowo „nad”. To wprowadziło w błąd, zwłaszcza tych, którzy nie siedzieli mocno w spoilerach. Treść odpowiedzi została upubliczniona więc ją publikujemy:

"Szanowny Panie (...),
niestety wszystkie materiały związane z filmem Gwiezdne Wojny - Atak Klonów przychodziły do nas bardzo późno ze względu na pomysł producentów na ogólnoświatowy start filmu. Z w/w przyczyny było niemożliwym poprawienie błędu w tłumaczeniu do wersji kinowej. Jednakże poprawka została dokonana, zmieniono "za" na "nad" i w takiej formie tekst został wysłany do producenta celem przyszłych przygotowań wersji dvd i wideo. Mam nadzieję, że ta informacja ustysfakcjonuje Pana jak i innych fanów Gwiezdnej Sagi.

Pozdrawiam serdecznie,
Piotr Kusiak (Kierownik Techniczny Syrena Entertainment Group)"


To trochę ostudziło zapał, wtedy to z inicjatywy między innymi Longa (kolejnego użytkownika Forum i bywalca spotkań w Kantynie) zaczęto zastanawiać się nad tym, by w na VHS w wersji z napisami, na początku leciały oryginalne napisy, a nie polskie, jak w „Mrocznym Widmie”. Na DVD raczej nie będzie polskich na początku, bo to by wymagało dodatkowych kosztów. Wtedy zaczęto się tam zastanawiać nad sensem i celowością protestu. Zacytuję tu wypowiedź Longa:
„Text polski był, bo nikt nie protestował... Kto wie, może jeśli byśmy zareagowali... Ale żeby cokolwiek osiągnąć, trzeba przynajmniej spróbować. To nic nie kosztuje”
Tu akurat wkradło się pewne niedopatrzenie. Po tym jak ukazała się ta kaseta z „Mrocznym Widmem” nie było co prawda akcji protestacyjnej, lecz wiem, że parę osób napisało do Imperialu w tej sprawie. Sam byłem jedną z tych osób, ale nie było to nagłośnione. Niestety nie otrzymałem do dziś odpowiedzi w tej sprawie. A jeśli dobrze pamiętam poszło to używanego do dziś konta sidious@box43.pl, bo słałem to z wszystkich swoich kont, a te używam do dziś :).
Akcja w sprawie AOTC trwałą jednak nadal, wtedy zaczęto słać protesty do Syreny i Imperialu.
Valorum dostał taką odpowiedź z Syreny:
"Szanowni Fani,
raz jeszcze informuję, że Syrena Entertainment Group jest jedynie dystrybutorem kinowym filmu Gwiezdne Wojny - Atak Klonów i do kin wprowadzaliśmy produkt w takiej wersji w jakiej otrzymaliśmy od dystrybutora zagranicznego - czyli wytwórni TWENTIETH CENTURY FOX.
Dystrybucją filmu na rynku polskim w wersji wideo i dvd będzie się zajmowac firma Imperial Ent. i proszę do nich kierowac wszelkie uwagi i sugestie (sądzę, że im więcej maili zostanie przysłanych w tej sprawie tym większe są Wasze szanse na wersję Was zadowalającą) dotyczące formy z oryginalnym scrollem i inne.
Podaję adres internetowy, na który mozna słać maile:
info@imperial.com.pl
lub zapraszam na ich stronę - http://www.imperial.com.pl - tam są również telefony.

Z wyrazami szacunku,
Piotr Kusiak (Szef Techniczny S.E.G)"

W dalszych rozmowach, za sprawą Longa i Valoruma zaproponowano treść przykładowego mejla:
"Jestem fanem "Gwiezdnych Wojen" i, jak wielu z nas poczułem się nieco zawiedziony pewną drobną zmianą, wprowadzoną na potrzeby polskich kin w "Epizodzie II: Ataku Klonów". Mam na myśli zamianę oryginalnych, angielskich napisów początkowych na wersję polską.
Napisy w "Gwiezdnych wojnach" to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów Sagi. Wprowadzają widza w świat filmu i tworzą pewien swoisty koloryt, dodając filmowi uroku. Od najdawniejszych czasów są dobrze rozpoznawane, a przez fanów szczególnie lubiane i oczekiwane. Gdy oglądałem "Atak Klonów" żałowałem, że ten element, pozwalający poczuć atmosferę filmu został jakby... odebrany.
Wiem, że decyzji tej nie da się już zmienić, jednak być może możliwa jest zmiana tego elementu w wersji VHS, która, o ile się nie mylę, ukazać ma się całkiem niedługo. Dlatego w imieniu polskich fanów "Gwiezdnych Wojen" prosiłbym o rozpatrzenie możliwości pozostawienia oryginalnej wersji napisów na kasecie VHS. Podobne rozwiązanie zastosowano na taśmach ze starą trylogią w 1997 roku, gdy polskie podpisy zostały bardzo przyjemnie wstawione w późniejszej części czołówki, tak, że nie zasłaniały one fanom napisów oryginalnych, a widzom, nie znającym języka angielskiego pozwalały poznać ich treść.
Mam nadzieję, razem z innymi fanami, że ten miły akcent znajdzie się na kasecie VHS, na którą wszyscy z niecierpliwością czekamy.

Z poważaniem,
(...)"

Potem przez pewien czas akcja ta przycichła, dopóki Valorum nie wspomniał o niej nam na Czacie. Wtedy po jakimś czasie pojawiło się stosowne info na Bastionie. Wkrótce też pojawiło się u nas na Forum

Również Dash zamieścił przykładowy mejl:

„Witam.

Jako zapalony fan "Gwiezdnych Wojen" chciałbym zwrócić się do państwa z uprzejmą prośbą o poprwaienie, jak również pozostawienie w amerykańskim orginale napisów początkowych z filmu "Atak Klonów", w wersjach DVD i VHS ( to ostatnie z napisami), które wejdą na polski rynek.

Dziękuję i pozdrawiam”

Akcja nam się rozkręciła, i można te mejle wysyłać także pod następujące adresy:

Adres: www.syrena.com

Wiceprezes: Levis_Minford@syrena.com
Sekretariat: seg@syrena.com
Sekretarka 1: Hania_Salata@syrena.com
Sekretarka 2: Bozena_Dabrowska@syrena.com
Dystrybucja: Distribution@syrena.com
1: Ela_Walaszek@syrena.com
2: Iwona_Rosik@syrena.com
3: Basia_Brzezinska@syrena.com
4: Ela_Niedbalka@syrena.com
5: Waldek_Jachym@syrena.com
Inne: Info@syrena.com
Fox: Fox@syrena.com
1: Magda_Michalak@syrena.com
2: Andrzej_Kruszewski@syrena.com
Video/DVD: video@syrena.com
1: Lukasz_Latallo@syrena.com
2: Honorata_Dawidowicz@syrena.com
Imperial
Marketing: ucynat@imperial.com.pl
Dział Handlowy: kasiamuch@imperial.com.pl
Public Realations: darekjaneczek@imperial.com.pl

Ale to wszystko i tak nic. Część z nas podostawała już odpowiedzi i tam wszędzie wszyscy piszą by kierować tę prośbę/protest do jednego człowieka. Do Pana Jacka Probulskiego. Jego adres to: jacek_probulski@syrena.com
Tu trzeba dodać, że zajmuje się on filmami Foxa w Syrenie. A Fox jest dystrybutorem „Gwiezdnych Wojen”. Pan Jacek wielokrotnie pomagał fanom SW, i często dostarczał też mnóstwa dobrych informacji. To między innymi za jego sprawą jak i sprawą IG-88 (teraz Jango) z Ord Mantell, mieliśmy w kinach „Mroczne Widmo” z napisami. IG-88 w 1999 organizował akcję mejlową w której także uczestniczyłem :). Być może pan Jacek, jest naszą ostatnią nadzieją, chyba że ktoś chce mieć VHS z napisami, w tym z polskimi na początku. Dlatego warto by było wysłać do niego mejla. Tutaj jednak przede wszystkim prosimy o to by mejle te były jak najmniej szablonwe. Choć zamieścilimy wzory, to warto jednak opierając się na nich napisać coś własnego. Po drugie prosimy o szczególną dbałość o kulturę, tak by w żaden sposób nie urazić nikogo z Syreny, Imperialu, a w szczegółności Pana Jacka.
Jeszcze raz chcę podkreślić wagę sprawy, a mianowicie jako fani powinniśmy trzymać się razem. Większość z nas była zdegustowana polskimi napisami początkowymi w kinie na AOTC, tak samo jak na kasecie z TPM. Niestety nie wszystkich stać na DVD.
Dodam jeszcze, że warto zrobić tak jak radzi Kirtan Loor, czyli pisać nie tylko z darmowych kont, ale w miarę możliwości, z profesjonalnych, płatnych, po prostu lepiej to wygląda.
Póki co proponuję byśmy wszyscy relacjonowali całą sprawę na Forum, w tym wątku, wtedy będziemy wiedzieć jak stoi sprawa.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wkładka z DVD AOTC UPDATE

2002-07-10 10:41:00 Latino Review

Na stronie Latino Review zamieszczono skan wkładki, jaka prawdopodobnie będzie w pudełku z DVD Ataku Klonów. Pierwszy skan: z Padme, Anakinem oraz Yodą przedstawia podział filmu na sceny. Jest ich 50. Natomiast drugi to opis dodatków, jakie znajdziemy na płytkach. Są tu m.in wycięte sceny, teledysk "Across the Stars", trailery, spoty telewizyjne, itp.

(Update Lord Sidious, 15:10)
Redaktorom z Latino News udało się zdobyŚ wkładki, które najprawdopodobniej będą włożone do wydania DVD Ataku klonów. Wkładki te zdobyli nie przez Lucasfilm, lecz najprawdopodobniej przez firmę która je drukowała. Wiele wskazuje, że są to już oryginalne, finalne wkładki. Można z nich wyczytać wiele rzeczy. Po pierwsze film będzie się składał z 50 rozdziałów, z których niestety nie ma żadnego, którego nie było by w filmie, więc wiele wskazuje na to, że jeśli jakieś sceny zostaną dodane do samego filmu, będą to podobnie jak w większości przypadków w „Mrocznym Widmie” sceny nie wpływające na akcję.
Natomiast na drugim dysku obaczymy oczywiście całą masę dodatków, w tym osiem wyciętych scen, niestety nie wiadomo których, ponadto będziemy mogli też posłuchać komentarzy reżysera i scenarzysty George`a Lucasa, producneta Ricka McCalluma, a także montażysty i koordynatora efektów dźwiękowych Bena Burntta oraz twórców efektów wizualnych. Na drugim dysku zostanie dołączonych cała masa dodatków, w tym filmy z serii On-Location, ale także i „R2-D2 Beneath the Dome”, czyli dokumentalizowany film o nieznanym życiu R2 poza planem filmowym. Będą też oczywiście dołączone zwiastuny, plakaty, zdjęcia i link do sekretnej strony, czyli tak jak to było w DVD z „Mrocznym Widmem”
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony pokonały Imperium

2002-07-09 15:26:00 Box Office Mojo

W ten weekend był dla Klonów ważny, bo choć zajęły dopiero 12 miejsce i zarobiły jedyne 2.450.654 $, a nie jak szacowano 2,5 mln $, to Klony mają już na swoim koncie więcej niż Imperium Kontratakuje przyniosło w USA. Na razie różnica ta nie wynosi nawet miliona. Warto dodać też że gdyby liczyć ogólnoświatowe zyski, Klony także nie są tym filmem sagi, który zarobił najmniej. Jest nim "Powrót Jedi", który na świecie przyniósł 470,5 mln $, podczas gdy AOTC ma już ponad 500 mln. Dla porównania TESB ma 534,2 mln $, ANH 798 mln $, a TPM 925,6 mln $.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Petycja do Imperialu

2002-07-08 16:35:00 Valorum

Jak powszechnie wiadomo, początkowe napisy w "Ataku klonów" zostały spolszczone. Niestety z błędem. Zamiast napisać, że Senator Amidala leci na Coruscant by głosować nad ustawą o militaryzacji, nasi tłumacze napisali, że leci głosować za. Niestety jest to poważny błąd rzeczowy, który wprowadził w błąd wielu widzów, a Syrena z powodu kosztów nie jest w stanie poprawić tego błędu w kopiach kinowych. Dlatego ważne jest, by ten błąd nie został powielony w wersji VHS i DVD (gdzie najprawdopodobniej będzie to jedynie tłumaczenie z podpisów). Z Drugiej strony, środowisko fanowskie było mocno oburzone, gdy Imperial wydał "Mroczne Widmo", wersję z napisami, z polskimi literami na początku. Dlatego prosimy wszystkich zainteresowanych o wysłanie mejla na adres Info@Imperial.Com.pl z UPRZEJMĄ prośbą o poprawienie błędu, jak również pozostawienie początkowych napisów w oryginale przynajmniej w wersji DVD i na VHSie z napisami. Twórcą tej akcji jest Valorum znany wielu z Polskiego Forum Star Wars jak i naszej Kantyny.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony poza pierwszą 10...

2002-07-05 20:35:00 Box Office Mojo

I stało się, AOTC wypadło w środę - 3 lipca z pierwszej dziesiątki hitów w USA. Wtedy do kin weszła masa filmów, ze względu na wolny dzień - 4 lipca, ale na tym właśnie zakończyła się przygoda AOTC jako największego hitu lata. Nie ma jeszcze oficjalnych danych, lecz wstępnie AOTC uplasowało się na 12 miejscu, choć może być nawet niżej. Póki co w Polsce, AOTC drugi tydzień na czwartej pozycji, jednak, to akurat nie wiele znaczy, bo ani Spider Man, ani Epoka Lodowcowa, nie wspominając już o Dniu Świara nie zgromadziły takiej liczby widzów jak AOTC.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Update smaczków

2002-07-04 22:03:00

Wreszcie oczekiwany update w smaczkach. Juz niebawem następne :).
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Podsumowanie pierwszego półrocza w polskich kinach

2002-07-04 18:16:00 Stopklatka

Na Stopklatce opublikowano raport o filmach w polskich kinach w pierszym półroczu. Lista hitów wygląda następująco:
Oto pierwsza dziesiątka, pierwszego półrocza 2002 roku według widzów

1. "Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia" (Warner Bros. Poland) – 2 504 274
2. "Harry Potter i kamień filozoficzny" (Warner Bros. Poland) – 2 433 676
3. "Gwiezdne wojny: cześć I – Atak klonów" (Syrena) – 793 898
4. "Piękny umysł" (UIP) – 639 488
5. "Chopin. Pragnienie miłości" (ITI Cinema) – 438 288
6. "Potwory i spółka" (Syrena) – 419 270
7. "Kariera Nikosia Dyzmy" (Vision) – 394 651
8. "Epoka lodowcowa" (Syrena) – 389 202
9. "Amelia" (Gutek Film) – 316 114
10. "Inni" (Monolith) – 305 957

Zawiódł, pokładane w nim nadzieje kasowe, film George`a Lucasa "Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów", mimo że trafił do polskich kin w tym samym czasie co w USA. Do 30 czerwca film ten obejrzało prawie 800 tysięcy widzów. Potwierdziła się opinia, że maj nie należy do najlepszych okresów dla kina w Polsce w porównaniu z okresem jesiennym czy wczesnowiosennym. Ciekawe czy dystrybutor, zawiedziony nienajlepszym wynikiem "Ataku klonów", zdecyduje się na zorganizowanie premiery III części filmu w tym samym czasie co w USA? (no chyba, że przyjdą odgórne wytyczne od Lucasa i wyjścia takiego Syrena nie będzie miała). Warto też przypomnieć, że "Mroczne widmo" wprowadzone we wrześniu 1999 roku (prawie cztery miesiące po premierze w USA) zobaczyło ponad 1,3 miliona widzów w Polsce.

Od siebie dodam, że 800 tysięcy w półtora miesiąca to wcale nie jest tak mało, w końcu co tu ukrywać, Gwiezdne Wojny w Polsce nie cieszą się aż taką popularnością, a Klony na pewno nie dorównają TPM. No i reklama w porównaniu z LOTRem czy Harrym, jest ... cieńka. A pozatym co do majowej dystrybucji, to tu Syrena nie miała zbyt dużo do powiedzenia.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w IMAXie

2002-07-01 11:17:00 TFN

Wszystko wskazuje na to, że "Atak klonów" już wkrótce ponownie zaatakuje kina, tym razem trójwymiarowe. Fox potwierdził, że wprowadzi w przynajmniej 15 krajach specjalną wersję "Ataku klonów" przeznaczoną jedynie dla kin sieci IMAX. Film tak na prawdę nie będzie miał dodatkowych scen, ani niczego, ba nawet raczej będzie to wersja analogowa, a nie cyfrowa, gdyż jak się okazuje większość kin IMAX nie jest w stanie wyświetlić tej drugiej. Jedyną różnicą będzie to, że film będzie sprawiał wrażenie trójwymiarowego. Już wkrótce wersja ta powinna się pojawić w Australii, a pod koniec lipca i na początku sierpnia w Niemczech, Francji i Hiszpanii. Wśród państw gdzie będzie prezentowana ta wersja oczywiście nie zabraknie Stanów, Wielkiej Brytanii, Japonii, Chin czh Hong Kongu, jednakże nie ma żadnych informacji o tym czy ta wersja dotrze do Polski. Najprawdopodobniej nie będzie można jej zobaczyć w naszych nielicznych IMAXach.
KOMENTARZE (1)
Loading..