TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Polska edycja "AotC" na DVD i VHS... UPDATE

2002-08-28 22:09:00 Imperial Entertainment

Są to wstępne informacje jakie uzyskałem od polskiego dystrybutora "Ataku Klonów" jakim jest Imperial Entertainment Home Video na temat polskiej edycji "AotC".
Płyty DVD będą wyprodukowane najprawdopodobniej w Anglii, kasety VHS zaś u nas w Polsce. Jak narazie nie możemy przedstawić oficjalnego polskiego opakowania do płyt i kaset, ponieważ są w trakcie produkcji, ale napewno pokażemy je lada dzień. Ciekawiej zapowiada się promocja E2, będzie ona między innymi polegała na sprzedaży dwu-paku zawierającego DVD z TPM i AotC. Zapewne wszyscy jesteście ciekawi ile trzeba będzie zapłacić za tę przyjemność, moim skromnym zdaniem ceny nie są wygórowane, a mianowicie dwupłytowe wydanie DVD będzie kosztowało 119,99 zł, a wydanie na kasetach VHS 44,99 zł , bezwzględu na wersję. Podobno również szykowana jest wielka impreza z okazji wydania "AotC" przez Imperial Entertainment i ma odbyć się w kilku miastach, ponad to będzie wiele konkursów, w których najprawdopodobniej będzie można wygrać E2 na DVD i VHS - zapowiada się wielka uczta dla koneserów i fanów Gwiezdnych Wojen. Jak tylko będziemy wiedzieć więcej, natychmiast was poinformujemy.

Wstępne dane polskiego wydania "AotC":

 • System dźwiękowy - 5.1 DTS (DVD)
 • Obraz :
  • DVD 16:9 (wersja panoramiczna)
  • VHS 16:9 (napisy) i 4:3 (dubbing)
 • Komentarz reżysera i scenarzysty George'a Lucasa - Ricka McCallum'a, Bena Burtta
 • Osiem usuniętych scen, dodatkowo opatrzonych komentarzami Lucasa, McCalluma i Burtta
 • Napisy początkowe: DVD - ver. angielska, VHS Napisy - ver. angielska, VHS Dubbing - ver. polska
 • Filmy o procesie tworzenia dźwięku przez Bena Burtta i jego ekipę - "Films Are Not Released; They Escape"
 • 12 części "Making Episode II"
 • Teledeysk "Across the Stars" Johna Williamsa
 • Teasery/Trailery + 12 spotów telewizyjnych
 • Krótki montaż dotyczący efektów specjalnych ze studia ILM
 • Data premiery: 20 listopada 2002
 • Data przedsprzedaży: 19 - 20 listopada 2002

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

300 milionów w USA

2002-08-28 14:27:00 Stopklatka

Wczoraj Epizodowi II udało się przekroczyć 300 milionów tylko na terenie USA.
Obecnie "Atak..." znajduje się na 13 miejscu największych Amerykańskich hitów kasowych. Niestety daleko mu do 12-go filmu - "Dnia Niepodległości" (306 milionów), a już tym bardziej do EI (431 milionów). Atak jest drugim tegorocznym filmem, któremu udało się zarobić 300 milionów na terenie USA. Pierwszym jest "Spider-Man" mający obecnie na koncie 431 milionów.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Ask the Lucasfilm Jedi Council...

2002-08-27 11:30:00

Na StarWars.com Doug Chiang wyjaśnił, iż Kaminoańczycy przypominają obcych z innych filmów, a konkretniej tych z lat pięćdziesiątych... W zasadzie to nic nowego nie powiedział. Jeżeli interesują was takie ciekawostki, odniesienia w "Ataku klonów" do innych filmów to polecam Album Marka Cotta Vaza wydany przez Amber.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

6 Internetowych Nagród Filmowych

2002-08-27 00:01:00

W lipcu pisaliśmy o tym, że "Atak Klonów" zdobył sześć nominacji do Internetowych Nagród Filmowych (Internet Movie Awards), rozdawanych raz na pół roku. Dla przypomnienia - "Gwiezdne Wojny Część II" były nominowane w następujących kategoriach:
 • za najlepszy film
 • dla najlepszej aktorki (Natalie Portman)
 • dla najlepszego aktora drugoplanowego (Ewan McGregor)
 • przełomowy występ (Hayden Christensen)
 • najlepsza muzyka (John Williams)
 • najlepsze efekty specjalne
I udało się "Klonom" zwyciężyć we wszystkich powyższych kategoriach!!! Dodam jeszcze, że Samuel L Jackson był nominowany w kategorii najlepszy aktor za rolę w filmie Changing Lanes. Ale zwyciężył Tobey Maguire za rolę w Spider-Manie. Listę nagrodzonych w innych kategoriach znajdziecie na oficjalnej stronie Internet Movie Awards.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nominowano scieżkę dźwiękową z AOTC...

2002-08-26 16:57:00 JORUUS za Stopklatka.pl

Ogłoszono nominacje do World Soundtrack Awards. Nagrody dla najlepszych kompozytorów filmowych, ścieżek dźwiękowych i utworów skomponowanych na potrzeby filmu przyznawać będą członkowie World Soundtrack Academy.

2. edycja rozdania World Soundtrack Awards odbędzie się 19 października w czasie trwania Flanders International Film Festival w belgijskim mieście Ghent.

NOMINACJE:

NAJLEPSZY KOMPOZYTOR ROKU
 • Patrick Doyle ("Gosford Park")
 • James Horner ("Piękny umysł")
 • Randy Newman ("Potwory i spółka")
 • Howard Shore ("Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia")
 • Hans Zimmer ("Helikopter w ogniu")

NAJLEPSZA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA
 • "Helikopter w ogniu" - Hans Zimmer
 • "Władca Pierścieni. Drużyna Pierścienia" - Howard Shore
 • "Potwory i spółka" - Randy Newman
 • "Spider-Man" - Danny Elfman
 • "Gwiezdne wojny, część II - Atak klonów" - John Williams

NAJLEPSZA PIOSENKA NAPISANA SPECJALNIE DO FILMU
 • "Here I Am" z filmu "Mustang z Dzikiej Doliny" - Bryan Adams
 • "If I didn’t have you" z filmu "Potwory i spółka" - Billy Crystal i John Goodman
 • "The dream within" z filmu - Lara Fabian
 • "This is where I belong" z filmu "Mustang z Dzikiej Doliny" - Bryan Adams
 • "Until" z filmu "Kate i Leopold" - Sting
Szkoda, że Johna Williamsa nie nominowano w kategorii Najlepszy Kompozytor Roku.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wersje DVD i VHS w Polsce!

2002-08-24 12:11:00 Imperial Entertainment

Zostaliśmy poinformowani przez firmę Imperial Entertainment (dystrybutora VHS i DVD z serii Star Wars), że na terenie Polski "Atak klonów" będzie sprzedawany w następujących formatach:
 • DVD (16:9, czyli wersja panoramiczna)
 • VHS (w dwóch wersjach)
  • 16:9 z napisami
  • 4:3 z dubbingiem
...czyli tak, jak to było dwa lata temu z "Mrocznym widmem".
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Nowe tapetki zapodano na Oficjalnej...

2002-08-24 12:10:00 StarWars.Com

Oficjalna nareszcie przedstawiła "normalne" tapetki z Ataku Klonów, a dokładniej ukazujące bitwę na Geonosis. Jak zapewne można się spodziewać jest to jedna z pierwszych serii. Tymczasem prezentujemy wszystkie osiem tapet, ale do ściągnięcia na Bastionie są tylko cztery dla rozdzielczości 800x600, pozostałe znajdują się na oficjalnej w dziale downloads. Życzę miłego oglądania i upiększania swego pulpiciku !!
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Co się stało z głową Jango?

2002-08-21 22:32:00 StarWars.com

...z cyklu Ask the Lucasfilm Jedi Council. Na starwars.com bibliotekarka Jocasta Nu odpowiada na pytanie: Dlaczego głowa Jango Fetta nie wypadła z hełmu, kiedy młody Boba go podniosł?Odpowiedź: Jeżeli przypatrzycie się bliżej, zobaczycie, że głowa wypada z hełmu zanim ten znajdzie się na ziemi. Analiza cieni ukazuje dwa oddzielne lecące obiekty.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Tapeta z AOTC

2002-08-21 09:42:00 ign.com

Na stronie ign.com przy okazji prezentacji AOTC na DVD i nowego wydania DVD TPM z obrazem pełnoekranowym - zamieszczono ciekawą tapetę z grafiką, jaka znajdzie się na pudełkach z VHS i DVD. Na Bastionie zamieszczamy rozmiar 800x600 - inne znajdziecie na ign.com. Prawdopodobnie lada dzień w sieci pojawi się masa fanowskich tapet i posterów z tematyką DVD, tak jak to było podczas premiery płytek z TPM.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Klony w USA i na świecie...

2002-08-19 14:23:00 Box Office Mojo

Całkiem niedawno Klonom w USA udało się w końcu zgromadzić na swym koncie 299 mln dolarów, zatem być może niebawem uda im się pokonać magiczną granicę 300 mln, ale obecnie jak Klony przynoszą 32,000 przychodu dziennie to wszystko, więc może się tak zdażyć, ze nie uda im się przekroczyć tej granicy, a to znaczy tyle, że po uwzględnieniu inflacji, Klony są najmniej dochodowym filmem z sagi. Nieco lepiej wiedzie się im poza stanami, gdzie dotychczas Klony zgarnęły 306 mln $, a wiec dobra passa wciąż trwa. W sumie zatem Klony mają już ponad 605 mln dolarów na swym koncie i plasują się na 14 miejscu światowych hitów wszechczasów. Najprawdopodobniej uda im się prześcignąć Zaginiony Świat który ma na swym koncie 614 mln. Potem zostanie pokonać Szósty Zmysł, który ma 672 mln na koncie, ale to może się okazać niewykonalne dla Klonów, tym samym będzie to pierwszy film z cyklu, któremu nie udało się wejść do pierwszej dziesiątki.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Co jest na 32. Selecie?

2002-08-17 13:19:00 Nowa Gildia

Przeglądając ostatnio archiwa Nowej Gildii znalazłem bardzo ciekawą informacje o tym, co przedstawia Select 32. Okazuje się, jest to zwykły fotomontaż, a właściwie to zdjęcie przepuszczone przez filtry Photoshopa. Po obróceniu tego zdjęcia i przepuszczeniu je przez filtry odwrotne otrzymano następujący obraz:A to już chyba wszyscy pamiętają z AOTC – publiczny transport na Coruscant.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Fanowskie miejsca „pielgrzymek”

2002-08-15 12:33:00 TFN

Na TFN pojawiła się bardzo ciekawa informacja, o dwojgu holenderskich fanów, którzy na wakacje wybrali się do Włoch. No nic w tym dziwnego, ale oni gdy się tylko dowiedzieli, że mieszkają 20 kilometrów od miejsca zwanego Villa Balbianello, postanowili prawie natychmiast tam zajrzeć. Miejsce to było wykorzystane podczas kręcenia „Ataku klonów”, a dokładniej scen na Naboo. Jedno ze zdjęć możecie zobaczyć obok. Warto też wspomnieć, że prawie 2 lata temu, Andaral jeszcze na Shadows of the Star Wars przybliżył lekko to miejsce fanom. Tę archiwalną wiadomość można przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wróćmy do pirackiego DVD

2002-08-12 18:16:00

Jeszcze raz wracamy do tematu pirackich kopii AOTC na DVD. Oto co przesłał jeden z naszych informatorów:

Zachęcony tym, co czytałem na BASTIONIE o pirackich DVD z „Atakiem klonów” udałem się na poszukiwania tej wersji. Znalazłem. Drżącymi rękami umieściłem krążek w napędzie i odpalam najpierw BONUSY, które są na płycie. Bonus jest jeden – trailer Spidermana. Jakość bardzo dobra, dźwięk też. Z samymi „Gwiezdnymi wojnami” jest już jednak gorzej. Wersja na moim DVD jest nagrywana z kina. Jak na coś to było kręcone w kinie to jakość jest bardzo dobra, ale to jednak nie to, do czego przyzwyczaił nas DVD... Nie ma też żadnych dodatkowych scen. Na krążku są polskie napisy, oraz czeskie, rumuńskie i kilka innych. Niestety, tłumaczenie jest fatalne. „Kamińczycy są klonami... i to diabelnie dobrymi” mówi Dexter do Obi-Wana. Zlecenie na armię klonów złożył nie kto inny, ale sam mistrz Cypherdias (dla tych, którzy nie zrozumieli: fonetycznie napisane Syfo-Dias). Wystarczy...
Cały piracki Atak... został podzielony na 12 scen – to zdecydowanie za mało, żeby wygodnie szukać swoich ulubionych kawałków. I teraz najważniejsze. Zakupu dokonałem w Warszawie!

Dzięki za info!
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wycięte sceny...

2002-08-12 15:59:00 Master Jackson z Star Wars Links

Okazuje się, że fragmenty wyciętych scen, z AOTC, umieszczono w filmie "paradokumentalnym" o R2-D2. Jest to scena romantyczna, pomiędzy Padme i Anakinem, która odbywa się w ich kabinie podczas lotu na Naboo. Oto trzy zdjęcia z tej scenki:

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Żagle statku Dooku.... UPDATE

2002-08-10 11:41:00 StarWars.Com

Na oficjalnej zadano pytanie Dougowi Chiangowi, w jakim celu dali żagle statkowi hrabiego Dooku, skoro w kosmosie nie ma wiatrów. Natomiast Doug Chiang, projektant wielu lokacji, potworów, stworów oraz statków kosmicznych w Nowej Trylogii, odpowiedział, iż są słoneczne wiatry. Powiedział też, że NASA eksperymentuje z tą technologią od paru dekad (strona NASA o tym eksperymencie – po angielsku – dostępna jest tutaj). Tak więc tym razem pomysł został zaczerpnięty z prawdziwej nauki. Chodzi o to, że podmuchy i wiatry słoneczne, czyli nakierowane cząsteczki pędzą przez kosmos i napędzają przy okazji statek, a właściwie jego żagiel.

Update, 11 sierpnia 2002
Kilka słów komentarza odnośnie całego pomysłu na żagiel 'słoneczny' w jachcie Dooku podesłał nam N`Loriel z Sluis Van, jednej z największych na świecie baz poświęconym statkom kosmicznym z Sagi. Sprawa żagla była też całkiem niedawno poruszana na SWPL. Każdy, kto chociaż w podstawowym stopniu zetknął się z astrofizyka lub związanymi z nią zagadnieniami (jak widać, Doug Chiang nie miał tego szczęścia) wie, że z wiatrem słonecznym nie ma tak dobrze... Owszem, można napędzać nim statki, ale żeby był efektywny, żagiel musi mieć powierzchnie liczona w kilometrach. Mówiąc 'po ludzku', wiatr słoneczny jest zbyt 'rzadki', ma za mały pęd, żeby skutecznie napędzać coś tak małego, jak żagielek Dooku. Zwłaszcza, że Ciemny Jedi podróżuje swoim stateczkiem w przestrzeni międzygwiezdnej (żagle słoneczne 'u nas' wysiadają - przynajmniej tak twierdza teorie - już w okolicach orbity Jowisza. Za daleko od słońca, za mało pędu da się przechwycić.) i w... nadprzestrzeni. Curtis Saxton (znany tu i ówdzie fan GW i równocześnie doktor astrofizyki) w 'Niesamowitych przekrojach' próbował ratować ten mocno poroniony pomysł 'kosmicznej żaglówki' wprowadzając jakieś 'nieznane promieniowanie', które rzekomo jest niewykrywalne i jedynie specjalny materiał, z którego wykonany jest żagiel Dooku, ma magiczna moc przechwytywania go. Aha, pisząc 'wiatr słoneczny' miałem oczywiście na myśli fotony, a nie 'prawdziwy' wiatr słoneczny :). To kolejny dowód, że SW jest w wielu miejscach bliższe fantastyce niż SF.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Więcej o AOTC na DVD

2002-08-08 17:06:00

Coraz więcej z Was donosi o tym, że widziało, lub ma pirackie kopie „Ataku klonów” na DVD. Ale najlepsze jest to, że faktycznie z tego co piszecie różnią się one od siebie miejscami dość znacznie. Niektóre kopie pochodzą nawet z Chin, inne z Rosji, jeszcze inne ponoć z Anglii. Część z nich ma nawet zaimportowane jakieś dodatkowe sceny, ale same wersje różnią się między sobą. No cóż sprawa jest dość ciekawa, ale co będzie w końcu na finalnym krążku? Zobaczymy w listopadzie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC pocięty...

2002-08-08 12:12:00 TFN

Brytyjscy fani mający nadzieję zobaczyć "Atak klonów" na DVD w wersji "nie pociętej" - będą rozczarowani (reszta Europy też).
Ros Bates z BBFC (British Board Of Film Classification) ostatecznie potwierdził, że scena, w której Obi-Wan kopie w głowę Jango nie zostanie zamieszczona na DVD. Wszystko po to, żeby film został utrzymany w kategorii PG (wtedy dzieci mogą go oglądać za zgodą rodziców). Z podobnymi scenami można się spotkać w filmie Władca Pierścieni tyle, że tam ich nie wycięto.
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Więcej o pirackim DVD

2002-08-07 11:58:00 Loogan

Loogan donosi nam, że on zakupił już wcześniej podobne wydanie DVD, tylko, że 21 lipca, pod Zamkiem w Lublinie. Wersja ta nie zawiera żadnych napisów, a ma wplecione dodatkowe sceny, których nie było w filmie. Ale dodatki które opisuje Loogan są trochę inne niż te, o których wspomniał Watto16. Jest więcej rozszeżonych scen. Dziś na Star Wars Union podano, że i u nich są jakieś przecieki i film ma na DVD być 20 minut dłuższy. Zobaczymy. Co do samej płyty Loogana, to nie posiada ona żadnych napisów jest czysta jak lustro ma 7,4 GB widać od razu że to pirat. Wyglądała nawet, wg Loogana, trochę jak płyta CD z filmem w Divxie, a tu szok obraz jak kryształ, dałem za nią 30 zł - po filmie widnieje napis "xvss 57483" to chyba jakiś numer może kod niewiem.. No cóż ciekawe jak będzie wyglądać finalna wersja DVD.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Rasy młodzików z Niedźwiedziego Klanu

2002-08-06 18:22:00 StarWars.Com

Ostatnio w sieci pojawiły się pogłoski, że w AOTC w scenie gdy Yoda ma zajęcia z Niedźwiedzim Klanem, pojawiają się mali Noghri. Większość z tych młodych padawanów to ludzie, a resztę ras przedstawiła dziś Madame Jocasta Nu na oficjalnej. Są to młoda Togruta - Ashla, chłopiec Nikto imieniem Chian, oraz młody Whiphid Jempa.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD już jest ...

2002-08-06 18:00:00 Watto16

Watto16 poinformował nas, iż wczoraj na giełdzie w Balicach udało mu się kupić ... AOTC na DVD. Kosztowało go to 40 PLN, ale nie miało polskich napisów. Jest to oczywiście jakaś nielegalna kopia, najprawdopodobniej spiratowana z angielskiego wydania dla Regionu 2, lecz nie posiadająca polskich napisów. Znalazło się tam kilka wyciętych scen, w tym na pierwsza scena w Senacie, inna na Kamino, gdzie Taun We, każe czekać Obi-wanowi na rozmowę z Lamą Su, a w tym czasie on kontaktuje się z Macem Windu i Yodą, a ci każą mu udwaćą, że wie co tam się dzieje. Inna to jak Anakin ogląda zdjęcia Padme z jej młodości. Wydłużona jest też walka Obi-wana z Jangiem i jest przesłuchanie Anakina i Padme na Geonosis. No a na koniec jest scena, którą widzieli ludzie w kinach cyfrowych czyli jak sztuczna ręka Anakina chwyta rękę Padme. Swoją drogą ciekawe jak coś takiego mogło znowu Lucasowi wypłynąć.

A teraz coś z zupełnie innej beczki
Ten news ma numer 1983, czyli jak rok w którym w USA wyszedł ROTJ.

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC DVD i VHS - daty premier...

2002-08-06 11:17:00 starwars.com

Pudełko z DVD - częściowo widać płyty! Na starwars.com zamieszczono listę państw z terminami ukazania się "Ataku klonów" na VHS i DVD. Ale zastrzeżono, że plany te mogą ulec zmianie. Oto pełna lista: Europa
Włochy - 11 listopada
Niemcy - 28 listopada
Skandynawia - 15 listopada
Hiszpania - 14 listopada
Wielka Brytania - 11 listopada
Pozostała część Europy - 20 listopada

Ameryka Łacińska
Brazylia - 14 listopada
Meksyk - 15 listopada
Pozastała część... - 15 listopada

Azja
Korea - 15 listopada
Tajwan - 15 listopada

Australia
Australia - 13 listopada
No to czekamy do 20 listopada :)
Jak wspomniałem na początku - terminy mogą ulec zmianie, więc być może nasz dystrybutor zadziała i AOTC pojawi się wcześniej...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

O DVD i VHS oraz napisach w AOTC słów parę

2002-08-05 15:00:00

Próbując potwierdzić inforację, czy na kasecie VHS z AOTC napisy początkowe będą po polsku czy angielsku, udało dowiedzieć nam się kilka ciekawych rzeczy. Chociaż wcześniej parę osób dostało odpowiedź, że napisy będą w oryginale, niemniej jednak na dzień dzisiejszy jeszcze nic nie jest pewne. Imperial jest w trakcie załatwiania wszystkich formalności z tą, ale i także innymi sprawami związanymi z wydaniem płyt i kaset. I choć nieoficjalnie podano datę na 27 listopad, to Imperial Entertaiment stara się zrobić wszystko, by płyty DVD i kasety VHS pojawiły się u nas także, jak w USA, 12 listopada. Tak więc, jak to powiedział Yoda "w przyszłości ruch jest". Miejmy nadzieję, że wszystko wkrótce się wyjaśni.

A teraz coś z zupełnie innej beczki, Yako:
Może zabrzmi to jak bajka, ale ten news ma numer 1977, zupełnie jak rok w którym na ekrany weszła ANH.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD i VHS w Polsce - cd....

2002-08-03 16:51:00 Tvan'Oris

Jak donosi Tvan'Oris, data wydania polskiego "Ataku Klonów" na DVD i VHS jest już ustalona, a będzie to 27 listopada 2002 r. Brakuje tylko oficjalnego potwierdzenia ze strony polskiego dystrybutora jakim jest Imperial. Jednocześnie trzeba pamiętać, że najpierw pojawią się kasety wideo i chyba płyty DVD do sprzedaży dla wypożyczalni.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Naprawdę dobra grafika

2002-08-02 23:19:00 TFN

Dziś na TFN zaprezentowano bardzo dobrą grafikę przedstawiającą Yodę. Gdyby tylko sprzedawano takie obrazy to zastanowiłbym się poważnie, czy sobie takiego nie kupić. Zapraszam zatem do obejrzenia obrazka, którego autorem jest Paul Shipper.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD i VHS w Polsce - UpDate II

2002-08-02 13:07:00

Wydanie polskie (i dla Regionu 2) "Ataku Klonów" na DVD i VHS będzie wyglądało identycznie jak to miało miejsce podczas wydania Części I. Będzie składało się z jednego, dwupłytowego albumu na DVD i dwóch wersji na kasetach VHS - wersja panoramiczna z napisami i wersja dubbingowana pełnoekranowa. Jest jeszcze jedna dobra nowina, napewno E2 ukaże się jeszcze w tym roku, a dokładniej mówiąc na przełomie listopada i grudnia.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

DVD w Wielkiej Brytanii 11 listopada

2002-08-02 13:05:00 Empire Online

Najwcześniej bo 11 listopada Atak klonów pojawi się na rynku brytyjskim w wersji DVD, czyli dzień przed premierą w Stanach i Kanadzie (tak samo było w przypdaku Mrocznego Widma). Warto zwrócić uwagę na to, że dyski DVD dla Wielkiej Brytanii są w tym samym regionie co dla Polski, czyli w drugim. Ponieważ w brytyjskich kinach "Atak..." wyświetlono z pewnymi usuniętymi scenami, więc nadal nie ma pewności czy w Polsce DVD będzie z tymi scenami, czy też nie. Chociaż ostatnio na kilku stronach poświęconych DVD mówi się, że dyski z regionu 2 będą identyczne jak te z regionu 1.

UPDATE: (10 minut poźniej ;)
Mimo wszystko są pewne różnice: w oficjalnej wiadomości z Foxa i Lucasfilmu wspomniano, że
 • w Regionie 2 dźwięk będzie w systemie Dolby Digital 5.1 EX - a dla regionu 1 dodatkowo przygotowano Dolby 2.0 Surround (angielski, hiszpański i francuski).
 • z kolei w regionie 1 będzie strona Holonet News a dla regionu 2 chyba nie ... (kolejna niewiadoma)
Wszelkie inne dodatki są te same. Być może to strona Empire Online wprowadziła błąd z "Holonet News"... wkrótce wszystko się wyjaśni.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Oficjalna zapowiedź AOTC na DVD i VHS

2002-08-01 12:12:00 starwars.com

Na Oficjalnej podano datę premiery w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie AOTC na DVD (2 dyski) i VHS, będzie to 12 listopada br. Jak można również zauważyć, Epizod II na DVD będzie wydany w dwóch wersja: pełnoekranowej i panoramicznej. Ceny za AOTC: $ 29,98 DVD i $ 24,98 VHS.


Update (Strangler):
Podano także szczegółowy opis dodatków z DVD.
 • dźwięk w Dolby 5.1 Surround EX (Angielski) i Dolby 2.0 Surround (angielski, hiszpański francuski)
 • komentarz reżysera i scenarzysty George'a Lucasa, producenta Ricka McCallum'a, montażysty i koordynatora efektów dźwiękowych Bena Burtta...
 • Osiem usuniętych scen, dodatkowo opatrzonych kometarzami Lucasa, McCalluma i Burtta.
 • "From Puppets to Pixels" - filmik dokumentalny o rozwoju animacji postaci. Możemy poznać tajniki powstania m.in Yody i Dextera Jettstera...
 • "State of the Art: The Previsualization of Episode II" dokumentalny reportaż z nowymi scenami ukazującymi proces poruszania mechanicznych postaci ...
 • O procesie tworzenia dźwięku przez Bena Burtta i jego ekipę dowiemy się z kolejnego reportażu "Films Are Not Released; They Escape".
 • Trzy filmiki z planu o fabule, scenach akcji i scenach miłosnych.
 • 12 części "Making Episode II" - filmiki pierwotnie zostały opublikowane na stronie starwars.com
 • dokument TV "R2-D2: Beneath the Dome"
 • Teledeysk "Across the Stars" Johna Williamsa.
 • Teasery/trailery + 12 spotów telewizyjnych.
 • Galeria plakatów i nigdzie nie publikowanych zdjęć.
 • krótki montaż dotyczący efektów specjalnych ze studia ILM.
 • Strona www Holonet News.
 • Link do sekcji DVD na oficjalnej stronie (dostępnej tylko dla posiadaczy AOTC DVD - tak jak to miało miejsce z DVD Mrocznego Widma).

Natomiast wersja VHS "Ataku klonów" będzie zawierać 6 usniętych scen i reportaż "Star Wars Connections" poprowadzony przez R2-D2 oraz C-3PO :)
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC na DVD i VHS w Polsce - UpDate

2002-08-01 10:01:00 L_KoMr

Niedawno pisałem o opóźnieniu z jakim może wejść na nasz rynek AOTC na kasetach VHS i płytach DVD. Wczoraj L_KoMr podesłał link do sklepu internetowego OceanDVD gdzie Klony są datowane na 30 listopada br. Teraz Klony zafundowały nam istną ruletkę, sam jestem ciekaw kiedy dokładnie zaatakują polski rynek w tym roku czy 2003 ??
KOMENTARZE (0)
Loading..