TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Wersja panoramiczna vs. Pełnoekranowa

2002-09-26 14:22:00 StarWars.Com

Oficjalna zaprezentowała dziś krótki artykuł o tym, czym się będą różnić wersje panoramiczne od pełnoekranowych filmów wydawanych na DVD, gdyż poza AOTC, które będzie można wybrać (nie w Polsce), pojawi się też reedycja TPM, tym razem pełnoekranowa (pewnie też nie w Polsce).
Edycja pełnoekranowa przede wszystkim ma tę zaletę, że nie ma na niej denerwujących czarnych pasów, a cały ekran wypełniony jest filmem. Co można odczuć zwłaszcza na małych telewizorach, gdzie czarne pasy psują znacząco odbiór obrazu.
Wersja panoramiczna po pierwsze (będzie sprzedawana w Polsce) wygląda tak jak wyglądał film w kinie, czyli nie jest obcięta, a przez to na większości nieprzystosowanych odbiorników (monitorów/TV) są te denerwujące czarne pasemka. Ale to dzięki nim obraz jest pełniejszy. To tylko na tej wersji można zobaczyć takie dodatki jak X-wingi i TIE Fightery, gdyż na wersji pełnoekranowej są one obcięte.
Ważną rzeczą o której nie pisała oficjalna jest to, że wersja pełnoekranowa nie ma nic dodanego, w stosunku do panoramicznej. Tak jak jest to w przypadku „Władcy Pierścieni”, gdzie wersja pełnoekranowa ma więcej ujęć w pionie, lecz mniej (o wiele) w poziomie w stosunku do panoramicznej. W przypadku AOTC wygląda na to, że nie będziemy mieć takiego dylematu.
Na koniec jeszcze kilka zdjęć by móc porównać obie wersje:KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Wyciete sceny

2002-09-25 13:05:00 SW.com

Oficjalna opublikowała listę wycietych scen, jakie znajdziemy w wydaniu DVD. Przed obejrzeniem będziemy mogli wysłuchać wypowiedzi, George'a Lcasa, Ricka McCallum'a i Bena Barta, z wytłumaczeniem dlaczego wycięli tą scenę.
 • przemówienie Padmé w Senacie
 • pokój analiz w Świątyni Jedi
 • Obi-Wan i Mace Windu na lądowisku
 • przedłużona scena przybycia na Naboo
 • dom rodziców Padmé
 • sypialnia Padmé
 • Dooku przesłuchujący Padmé
 • proces Padmé i Anakina

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Aotc w IMAX - większe UPDATE

2002-09-17 00:16:00

ale krótsze...
Na witrynie kina Jordan's IMAX podano do wiadomości, że "Atak klonów" zostanie skrócony o 23 minuty (ze 143 min do 120 min) na potrzeby IMAXów. Zostanie to zrobione w taki sposób, aby zachować ciągłość historii. Ciekawe, które sceny pójdą do cięcia...? Na TFN uruchomiono specjalną stronę, na której można przedstawić swoje typy...
UPDATE: 17.09.2002, 19.57, Yako: Większość fanów usunęła by scenę pikniku i obiadu Anakina i Padme z Naboo. Inna równie "niemile widzianą" sceną są wygłupy C3-PO w fabryce droidów na Geonosis, oraz jego walkę gdy został "wmontowany" w dwa droidy bojowe.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

DVD AOTC cd ...

2002-09-16 19:07:00 Imperial Entertainment

W dniu dzisiejszym otrzymałem kolejne informacje z Imperial Entertainment Home Video dotyczące polskiego wydania „Ataku Klonów” na DVD. I tak na drugiej płycie znajdziemy następujące dodatki:

Filmy dokumentalne:
 • "State of the Art - the pre-vizualization of Episode 2" (23:30)
 • "From Puppets to Pixels - making of Episode 2" (52:00)


Sceny usunięte:
 • "Padmé Addresses the Senate" (01:06)
 • "Jedi Temple Analysis Room" (00:48)
 • "Obi-Wan & Mace - Jedi Landing Platform" (00:52)
 • "Extended Arrival on Naboo" (01:13)
 • "Padmé's Parents' House" (01:31)
 • "Padmé's Bedroom" (00:57)
 • "Dooku Interrogates Padmé" (00:58)
 • "Anakin and Padmé on Trial" (00:56)
oraz wideoklip muzyczny - "Across the Stars" i jeszcze więcej, jak zapewnia Imperial, ale o tym napiszemy wkrótce.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Bez szans na milion?

2002-09-16 10:20:00 FILM

Wygląda na to, że również w Polsce, klony popisały się gorzej niż „Mroczne Widmo”. W lipcu, AOTC obejrzało u nas trochę 40 013 osób, co w sumie dało 846 273 sprzedanych biletów. W takiej sytuacji szanse na przekroczenie miliona widzów są praktycznie zerowe. Klony pozostały daleko w tyle za LOTRem czy Harrym Potterem, i pewnie zostaną pokonane też przez Zemstę, która wchodzi już na początku października.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Muzyka z TPM w AOTC????

2002-09-14 12:00:00 John Wiliams Fan.net

Wiele razy (np. na rozmowach na czacie) zastanawialiśmy się nad tym, że niektóre fragmenty muzyki w AOTC są jakby żywcem wzięte z TPM. Wiadomo, że część utworów w jakiś sposób się powtarza z poprzednich filmów, ale tutaj wyglądało to jakby, były one trochę nie przetworzone, po prostu skopiowane. I wychodzi na to, że mieliśmy rację. Potwierdziła to ostatnio Claire Northridge, z Londyńskiej Orkiestry Symfonicznej. Powiedziała (a właściwie napisała), że prawdą jest, iż część tematów muzycznych z „Mrocznego Widma” została wykorzystana ponownie w „Ataku klonów”. Napomniała przy tym jeszcze, że w scenach, gdzie wykorzystano tę muzykę, nie istniała żadna alternatywna wersja, czyli w ogóle nie było muzyki, tak jak na początku pościgu w pierścieniu asteroidów Geonosis.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

8 wyciętych scen - podsumowanie

2002-09-13 10:47:00 TFN

Wczoraj opisałem pięć wyciętych scen, których fragmenty widać w reklamówce, a dziś dla przypomnienia wymienie ostatnie trzy, które zostaną zamieszczone na DVD (razem będzie ich 8, a w specjalnej edycji VHS 6):
 • Będzie to rozszerzona scena w bibliotece Jedi (rozmowa o 20 zaginionych Jedi - więcej w tym newsie).
 • Rozszerzona scena walki pomiędzy Dooku i Yodą (więcej w tym archiwalnym newsie, znajduje się tam też filmik video).
 • Atak Plo Koona i Ki-Adi-Mundiego na statek Kontroli Droidów (więcej w tym archiwalnym newsie).
Tak więc nie zobaczymy pełnej masakry, jaką uczynił Anakin w wiosce Tuskenów, ani kilku innych ciekawych scen...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

DVD - wycięte sceny

2002-09-12 23:05:00

Oglądając uważnie reklamę DVD zamieszczoną dziś na naszym serwerze, można dostrzeć fragmnety pięciu z ośmiu wyciętych scen, które znajdą się na DVD już 20 listopada na naszych półkach sklepowych. Dlatego uwaga poniżej są spoilery! :)


 • Mace Windu i Obi-Wan Kenobi przy platformie z JediStarfighterem. Tutaj widać model tego obiektu. Wcześniej była scena, w której Obi-Wan, Mace Widnu i Yoda (unoszący się nad powierzchnią w siodełku ;) spacerują po holu świątyni Jedi.
 • Obi-Wan (mimo, że go nie widać) konsultuje się z droidami PK-4 w bibliotece Jedi na temat tajemniczej strzałki, niestety droidy nie mogą mu pomóc - w tym czasie Anakin, Padme i R2 lecą na Coruscant
 • Padme i Anakin przed separatystami na Geonosis
 • Anakin i Padme - w domu rodziny Naberrie na Naboo
 • To zdjęcie przedstawia "menu" i Padme (w senacie tuż po wybuchu na lądowsku na Coruscant)

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Trailer AOTC na DVD - Update

2002-09-12 09:19:00 TFN

Na stronie dvdmovies.ign.com został zamieszczony zwiastun Ataku Klonów na DVD. Można go ściągnć stąd. Można na nim zobazyć urywki wyciętych scen.

Update (Strangler 10:55):
Trailer jest w formacie asf (odtwarzanie w Windows Media Player) i zajmuje 9 MB. Czas trwania: ponad 4 minuty. Filmik zawiera także kilka scen z klasycznej trylogii. Można go POBRAĆ z naszego serwera.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Czy Barrissa Offee przeżyła bitwę na arenie?

2002-09-10 13:54:00 StarWars.com

Wiele osób zastanawiało się co się stało z tymi Jedi, których nie było widać w końcowych scenach bitwy na arenie geonosiańskiej. Na starwars.com bibliotekarka Jocasta Nu odpowiada na pytanie związane z padawanką Barrissą Offee: Tak, Barrissa Offee przeżyła, chociaż nie było jej w kole, wśród pozostałych przy życiu. A pod tym adresem znaduje się cały spis Jedi biorących ud:iał w bitwie. Tak więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że postać tą zobaczymy w III Epizodzie.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC w IMAX? a jednak!

2002-09-09 23:21:00 StarWars.com

Jak podano na starwars.com od 1 listopada "Atak klonów" będzie wyświetlany w kinach IMAX na terenie Kanady i USA. Film zostanie przystosowany do dużego ekranu. Zaawansowana technologia IMAX wymaga zastosowania aż 70 mm klatki filmowej - dziesięć razy większej od tradycyjnej... Aotc poddano specjalnej obróbce w laboratoriach IMAX. DMR (Cyfrowy Remastering) to technologia, która pozwoli na znacznie lepsze odzwierciedlenie szczegółów filmu. Jak mówią sami pracownicy laboratorium, "efekt tych zabiegów będzie porażający". Film ma być wyświetlany pod tytułem "Star Wars: Episode II The IMAX Experience". Osobiście uważam, że to świetny pomysł pokazać "Atak..." - film pełen efektów specjalnych w takim kinie, no i niewątpliwie film powiększy sobie wpływy z dystrybucji... W Polsce mamy IMAX-y: w Warszawie, Krakowie i Katowicach, narazie o europejskich kinach nic nie wpomniano, ale kto wie...
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC i IMAX

2002-09-09 13:29:00 RAJ za TFN

W lipcu na TFNie pojawiły się wieści, że Aotc zaatakuje ponownie kina, tym razem trójwymiarowe. Istniała możliwość by w 15 krajach "Atak..." był wyświetlany w kinach IMAX. Jednak okazuje się, że nie będzie takiej wersji filmu.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Sceny z DVD... UPDATE

2002-09-07 00:48:00 NataliePortman.com

Niedawno pisałem o różnicach między "Atakiem..." puszczanym w kinach, a tym, który zobaczymy na DVD. Jeżeli chcecie zobaczyć te sceny to odsyłam na stronę www.NataliePortman.com, gdzie zamieszczono 11 klipów zripowanych z DVD do formatu MPEG (szukajcie newsa: "Episode II" bonanza!..)

Update:
Ze strony www.NataliePortman.com można ściągać te pliki tylko w godz. od 20 do 8 rano, dlatego dwa z jedenastu wgrałem na nasz serwer:
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

VHS i DVD - materiały reklamowe

2002-09-04 21:32:00 TFN

Na TFN zaprezentowano skany przedstawiające materiały, które mają reklamować DVD i VHS z "Atakiem klonów" w australijskich sklepach, gdzie premiera została zaplanowana na 13 listopada. Na jednym ze skanów widnieje napis o ekskluzywnych scenach na kasecie VHS... W sumie o dodatkowych scenach na VHS wiadomo już od jakiegoś czasu, ale czyżby to słowo ekskluzywne oznaczało, że na DVD nie byłoby tych scen tylko inne? Narazie to nic pewnego, ale wcale bym się temu nie dziwił gdyby tak było, a Lucas miałby dodatkowe wpływy od zapalonych fanów... Zresztą podobna sytuacja ma miejsce z 2 i 4 płytowym wydaniem "Władcy pierścieni" na DVD, gdzie zestaw 2 płytowy zawiera kilka materiałów, których brak w 4 płytowym!.


KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Screeny z DVD

2002-09-04 20:36:00

Dwa dni temu na TFNie pojawiły się screeny przedstawiające menu DVD "Ataku klonów", które nagle zniknęły w nie wyjaśnionych okolicznościach... ;) Wrzucamy je na Bastion + dwa nowe:
 1. Menu główne
 2. Menu głowne wer. 2
 3. Menu głowne wer. 3
 4. Wybór scen
 5. Wybor scen
 6. Audio menu
 7. Audio menu wer. 2
 8. Audio menu wer. 3

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

AOTC - Opakowanie VHS

2002-09-04 20:35:00

Na stronie Echo Base zaprezentowano zdjęcia holenderskiego opakowania VHS Aotc (polskie powinno być bardzo podobne)


KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Przedłużona scena na DVD

2002-09-03 12:50:00

Na DVD zobaczymy sceny nieco różniące się od tych, które widzieliśmy latem w kinie. Kiedyś wspominaliśmy o mechanicznej ręce Anakina, dziś coś innego.

Oryginalna scena w domostwie Larsów w garażu (po tym jak Anakin przywiózł zwłoki matki) kończyła się na tym, że Anakin wypowiedział taką kwestię: Anakin: Ja... ja ich zabiłem. Zabiłem wszystkich. Wyciąłem w pień, co do jednego.

Nie tylko mężczyzn, ale także kobiety i dzieci. Są jak zwierzęta, więc wyrżnąłem ich jak zwierzęta! Nienawidzę ich! (Anakin już ze łazami w oczach siada, potem Padme obok niego i zaczyna go tulić)
Scena ta została troszkę wydłużona: Padme: "To be angry is to be human"

Anakin odpowiada: "I'm a Jedi I know I'm better than this"
I dopiero po tym rozpoczyna się scena wokół grobu Shmi. Warto dodać, że w scenariuszu scena ta jest jeszcze dłuższa.

Inna modyfikacja - tym razem bardzo mała wystąpi w scenie, gdy clonetrooper podbiega do Padme (po tym jak wypadną z Gunshipa). W oryginale było tak: Clonetrooper: "Are you all right?"
na to Padme odpowiedziała: "Yes."
Co na DVD zamieniono w chrząknięcie w stylu "Uh-huh" albo "yhy" :)

KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Internetowe piractwo... c.d.

2002-09-03 10:32:00

Ostatnio na wszystkich portalach filmowych głośno jest o drugiej części "Władcy Pierścieni - Dwie Wieże", która to podobno jest już do ściągnięcia z internetu. Jak tłumaczy rzecznik AOL Time Warner (właściciel New Line Cinema) Mam duże wątpliwości co do tego faktu. Nie jestem pewny, czy można nawet powiedzieć, iż zakończono już produkcję filmu. Nie wiem co to jest, ale jeśli to rzeczywiście film albo jego fragmenty, to nie zawahamy się nałożyć surowe kary na wszystkich, którzy będą go ściągać. Amerykańska premiera filmu zapowiadana jest na 18 grudnia 2002, czyli za niecałe 4 miesiące (w Polsce 31 stycznia 2003).

Ale to nie koniec... Jak pamiętamy, piracki "Atak klonów" pojawił się w sieci na 3 dni przed premierą kinową. Od sierpnia można natrafić na różne wersje DVD z filmem - niektóre zawierają jakieś wycięte sceny, inne nie.
Ostatnio nastąpił kolejny przeciek - pojawiła się super wersja AOTC zripowana z pierwszego dysku DVD, a po sieci już krążą fragmenty z wyciętymi scenami
Także ostatnio do sieci trafiły trzy pierwsze odcinki nowej serii "Rodziny Soprano" - Internetowe piractwo poprostu kwitnie, my zaś radzimy Wam poczekać do 20 listopada, kiedy to nastąpi polska premiera "Ataku klonów" na DVD i VHS.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

DVD „Atak Klonów”

2002-09-02 17:39:00 TheForce.Net

Na TheForce.Net zaprezentowano screenshoty z panelu sterowania DVD z „Atakiem Klonów”
Update (4 wrzesień): TFN usunął te zdjęcia dlatego podlinkowaliśmy je do naszego serwera.
KOMENTARZE (0)
Loading..