TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Atak klonów wśod najsztuczniejszych filmów wszech czasów

2003-11-15 01:07:00 Stopklatka

Najbardziej "sztuczne" sceny wszech czasów – "Dzień niepodległości" na szczycie

Zagrzewająca do walki prezydencka mowa z hollywoodzkiego hitu "Dzień niepodległości" została uznana przez magazyn "Empire" za najbardziej sztuczną scenę wszech czasów.

W założeniu poruszająca serca, a w rzeczywistości zbyt patetyczna i na wskroś sztuczna. Wezwanie rodaków przez Billa Pullmana do walki z obcym najeźdźcą słowami: Dziś świętujemy nasz Dzień Niepodległości magazyn określił jako kukurydzianą mowę, która brzmi jak Szekspir przerobiony przez przedszkolaków.

Na drugim miejscu znalazła się scena z "Top Gun", kiedy to Iceman (Val Kilmer) mówi do Mavericka (Tom Cruise): W każdej chwili możesz być moim partnerem do lotu. Trzecią pozycję wywalczyła scena kulminacyjna filmu "Karate Kid", w której słabszy Ralph Macchio dzięki kilku zmyślnym ruchom (technika żurawia) zdobywa mistrzowski tytuł.

Czytelnikom "Empire" nie podobała sie także scena z "Czerech wesel i pogrzebu", w której jeden z bohaterów wygłasza kwestię - Wciąż pada? Nie zauważyłem. Sekwencja ta zajęła miejsce 4. Praca Robina Williamsa nad "Patchem Adamsem" porówna została natomiast do powolnego zanurzania się w kadzi pełniej kamamberu. Sztuczna jest także scena z tego filmu, w której śmiertelnie chore dzieci przybywają do sądu, aby stanąć w obronie swojego ulubieńca.

Piąte miejsce na liście zajmuje jedna ze scen "Pearl Harbor". Czytelnikom "Empire" sztuczna wydaje się sekwencja, w której Kate Beckinsale na tle nieprawdopodobnie pięknego zachodu słońca czyta list miłosny od swojego ukochanego. Nie przypadł im także do gustu Kevin Costner, który w "Wysłanniku przyszłości" kobiecie, która mówi do niego - Jesteś naszym wybawieniem, naszym zbawicielem, odpowiada skromnie - Nie, jestem tylko listonoszem.

W zestawieniu znalazła się także romantycza scena między Haydenem Christensenem i Natalie Portman w "Ataku Klonów". Sekwencja zamyka dziesiątkę najbardziej sztucznych scen.

A oto 10 filmów z najbardziej sztucznymi scenami wszech czasów:

1. Dzień niepodległości
2. Top Gun
3. Karate Kid
4. Cztery wesela i pogrzeb
5. Pearl Harbor
6. Mamuśka
7. Wysłannik przyszłości
8. Oficer i dżentelmen
9. Patch Adams
10. Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów


Więcej informacji w magazynie "Empire".

KOMENTARZE (8)

Atak klonów

AOTC w Anglii

2003-11-06 23:11:00 TFN

Na ulicach w Wielkiej Brytanii pojawiły się takie plakaty zapowiadające pokaz "Ataku klonów" w kanale SKY (Dla tych, którzy mogą obejrzeć: film zostanie wyświetlony 15 listopada o 8 wieczorem na Sky Movies 1).

Tymczasem w polskiej prasie pojawiły się reklamy wyświetlanego u nas 16 listopada na kanale Canal+ drugiego epizodu "Gwiezdnych wojen". Takie samo zdjęcie Yody na jak na bilboardach w Anglii opatrzone jest hasłem "Filmy co do yody".
KOMENTARZE (6)

Atak klonów

AOTC w Canal +

2003-11-02 17:29:00 Wo Ja Ann + Canal +

Jak zapewne wiadomo dnia 16.XI o godzinie 20:00 w Canal + zostanie wyemitowana 2 Epizod Gwiezdnej Sagi. Inne dni emisji, które na dzień dzisiejszy są znane to również 16.XI ale o 23.25 w Canal+ żółtym oraz 18.XI o godzinie 22:50 na Canal +.
Zostaną też wyemitowane dokumenty "Gwiezdne wojny: Część 2 - Atak Klonów' - kuchnia filmowa" w dniach 16.XI o godzinie 18.35 i dnia 18.XI o godzinie 1:10.
KOMENTARZE (8)
Loading..