TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

VES Awards

2003-02-22 15:03:00 SW.com

19 lutego Visual Effects Society wręczyło nagrody za najlepsze efekty specjalne. Praca Industrial Light & Magic nad Atakiem Klonów została uhonorowana aż sześcioma nominacjami. Zespół Paula Hustona, Yusei Uesugi, i Jonathan Harb wróci do domu z nagrodą w kategorii Best Matte Painting in a Motion Picture.
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Prawo do AOTC

2003-02-18 10:28:00 TFN

Prawo do wyświetlania Ataku Klonów na ekranach telewizorów za 15 milionów dolarów nabyło HBO (u nas dostepne na platformie Cyfra +). HBKO bedzie mogło wyswietlić klony najwcześniej 18 miesięcy po ich premierze kinowej. Zakup praw do Ataku Klonów daje im również pierwszeństwo w negocjacjach do zakupu praw do robionego właśnie Epizodu III
Trzy lata temu prawa do TPM za aż 80 milionów dolarów nabyła stacja telewizyjna Fox Network. W tym roku HBO nabyło również prawa do innych hitów: "Spider-Man," "Harry Potter i Komnata Tajemnic," "My Big Fat Greek Wedding," "Men in Black II," "Scooby-Doo," "Minority Report" i "Catch Me if You Can."
KOMENTARZE (8)

Atak klonów

Złote Maliny dla "Ataku klonów"

2003-02-10 17:58:00 Stopklatka

Już po raz 23. rozdane zostaną nagrody dla najgorszych filmów i aktorów minionego roku, dobrze znane fanom filmu jako Złote Maliny.

Nominacje do tych nagród wręczane są jeden dzień przed nominacjami do Oscara, a same wyróżnienia 24 godziny przed Oscarami. W tym roku nominacje do Złotych Malin zdominowane zostały przez filmy: "Crossroads - Dogonić marzenia", który otrzymał osiem nominacji oraz "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów" i "Swept Away" ubiegające się o nagrodę w siedmiu kategoriach każdy.

"Crossroads - Dogonić marzenia" poza nominacją w kategorii Najgorszy Film ubiega się także o Malinę dla: reżysera, scenarzysty, aktorki, duetu i piosenek. Ma także szansę na nagrodę w nowej kategorii - Film Dla Nastolatków Powodujący Największe Wzdęcia. Organizatorzy nie zostawili w tym roku suchej nitki także na "Ataku klonów", który podobnie jak "Crossroads - Dogonić marzenia", ma szanse stać się najgorszym filmem roku, a także otrzymać nagrodę dla najgorszej aktorki drugoplanowej, aktora drugoplanowego, duetu, reżysera i sequela.

Poza trzema wymienionymi tytułami nominację w kategorii Najgorszy Film otrzymały także" "Pluto Nash" z Eddie'em Murphym w roli głównej i najnowsza produkcja nagrodzonego Oscarem Roberto Benigniego - "Pinokio". Sam Benigni ma także szansę na Malinę dla najgorszego aktora, reżysera i scenarzysty.

W kategorii Najgorsza Aktorka poza odtwórczynią głównej roli w "Crossroads - Dogonić marzenia" - Britney Spears, nominację otrzymały także "weteranka" Złotych Malin Madonna (4 zwycięstwa, 4 nominacje w latach ubiegłych), Jennifer Lopez (za role w "Nigdy więcej" i "Pokojówka z Manhattanu "), Angelina Jolie (za "Co za życie") i Winona Ryder (za "Mr. Deeds - Milioner z przypadku"). O tytuł najgorszego aktora roku rywalizują (poza Benignim): Adriano Giannini ("Swept Away"), Eddie Murphy ("Pluto Nash", "I Spy", "Showtime"), Steven Segal ("Wpół do smierci") i Adam Sandler ("Osiem szalonych nocy", "Mr. Deeds - Milioner z przypadku").

PEŁNA LISTA NOMINACJI
Legenda:
* nominowany lub triumfator Oscara w poprzednich latach
# nominowany lub laureat do Złotych Malin w poprzednich latach

NAJGORSZY FILM
"The Adventures Of Pluto Nash"
"Crossroads – Dogonić marzenia"
"Pinokio"
"Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów"
"Swept Away"

NAJGORSZY AKTOR
Roberto Benigni (*#) - "Pinokio"
Adriano Giannini - "Swept Away"
Eddie Murphy (#) - "The Adventures Of Pluto Nash", "I Spy", "Showtime"
Steven Seagal (#) – "Wpół do śmierć"
Adam Sandler (#) – "Osiem szalonych nocy" i "Mr. Deeds – Milioner z przypadku"

NAJGORSZA AKTORKA
Angelina Jolie (*#) –"Co za życie"
Jennifer Lopez (#) – "Nigdy więcej", "Pokojówka na Manhattanie"
Madonna (#) - "Swept Away"
Winona Ryder (*) - "Mr. Deeds – Milioner z przypadku"
Britney Spears - "Crossroads – Dogonić marzenia"

NAJGORSZY AKTOR DRUGOPLANOWY
Hayden Christensen - "Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów"
Tom Green (#) – "Stealing Harvard"
Freddie Prinze Jr. – "Scooby-Doo"
Christopher Walken (*) – "The Country Bears"
Robin Williams (*) – "Death To Smoochy"

NAJGORSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA
Lara Flynn Boyle – "Faceci w czerni II"
Bo Derek (#) – "Mistrz kamuflarzu" (Master Of Disguise)
Madonna (#) – "Śmierć nadejdzie jutro"
Natalie Portman (#) - "Gwiezdne wojny: część II – Atak klonów"
Rebecca Romijn-Stamos – "Rollerball"

FILM DLA NASTOLATKÓW POWODUJĄCY NAJWIĘKSZE WZDĘCIA
"Osiem szalonych nocy"
"Crossroads – Dogonić marzenia"
"Jackass: The Movie"
"Scooby-Doo"
"xXx"

NAJGORSZY DUET
Adriano Giannini & Madonna (#) - "Swept Away"
Roberto Benigni (*) & Nicoletta Braschi – "Pinokio"
Hayden Christensen & Natalie Portman (#) - "Gwiezdne wojny, część II – Atak klonów"
Eddie Murphy# & Robert De Niro (#) ("Showtime") lub Owen Wilson ("I Spy") lub sam ze sobą jako klon w "The Adventures Of Pluto Nash"
Britney Spears z kimkolwiek - "Crossroads – Dogonić marzenia"

NAJGORSZY REŻYSER
Roberto Benigni – "Pinokio"
Tamra Davis - "Crossroads – Dogonić marzenia"
George Lucas (*) - "Gwiezdne wojny, część II – Atak klonów"
Guy Ritchie - "Swept Away"
Ron Underwood - "The Adventures Of Pluto Nash"

NAJGORSZY REMAKE LUB SEQUEL
"I Spy"
"Mr. Deeds – Milioner z przypadku"
"Pinokio"
"Gwiezdne wojny, część II – Atak klonów"
"Swept Away"

NAJGORSZY SCENARIUSZ
Neil Cuthbert - "The Adventures Of Pluto Nash"
Shonda Rhimes - "Crossroads – Dogonić marzenia"
Vincenzo Cerami i Roberto Benigni - "Pinokio"
George Lucas i Jonathon Hales - "Gwiezdne wojny, część II – Atak klonów"
Guy Ritchie - "Swept Away"

NAJGORSZA PIOSENKA ORYGINALNA
"Die Another Day" z filmu "Śmierć nadejdzie jutro", autorzy Madonna i Mirwais Ahmadzai
"I’m Not a Girl, Not Yet a Woman" z filmu "Crossroads – Dogonić marzenia" autorzy Max Martin, "Rami" & Dido Armstrong
"Overprotected" z filmu "Crossroads – Dogonić marzenia" autorzy Max Martin i "Rami"

Najwięcej nominacji otrzymały:

"Crossroads – Dogonić marzenia" – 8
"Gwiezdne wojny, część II – Atak klonów" i "Swept Away" - 7
"Pinokio" – 6
"The Adventures Of Pluto Nash" – 5
"Mr. Deeds – Milioner z przypadku", "I Spy" – 3
"Śmierć nadejdzie jutro" i "Showtime" – 2

KOMENTARZE (23)

Atak klonów

Internetowe nagrody Filmowe – runda II

2003-02-08 00:31:00 Stopklatka

I rozpoczęła się druga runda w głosowaniu Stopklatki na Internetowe Nagrody Filmowe. AOTC dostało 3 nominację głosami użytkowników, w tym za najlepszy Film, Natalie Portman za najlepsza aktorkę – AOTC, John Williams, za muzykę do AOTC, ponadto w kategorii Czarny Charakter nominację dostał Harrison Ford za K 19 i Christopher Lee za Władcę. Głosowanie odbywa się do 28 lutego tutaj.
KOMENTARZE (3)

Atak klonów

Nagrody miesiecznika Empire

2003-02-08 00:28:00 Stopklatka + TheForce.Net

Jakiś czas temu pisaliśmy o głosowaniu na nagrody miesięcznika Empire, gdzie można było zgłaszać swoje propozycję (tutaj >>), a potem jeszcze już o samych nominacjach (tutaj >>), wynikających z tego pierwszego głosowania. Tym razem Empire przyznało już swoje nagrody, których pełną listę możecie przeczytać tutaj. Najważniejsze jest to, że w kategorii najlepsza scena, zwyciężył pojedynek Yody i Dooku.
Nagrodę, odebrał Christopher Lee, który stwierdził, że Yoda nie mógł przyjść, ponieważ musi jeszcze rozwinąć swoje umiejętności walki na miecze. Lee ponadto stwierdził, że w lipcu będzie w Australii pracował nad Gwiezdnymi Wojnami. Lee wspomniał też trochę kręcenie AOTC, w którym pomagał mu dubler, ale jak twierdzą McCallum i Lucas w ostatecznym filmie nie ma ani jednej sceny z dubblerem. Christopher Lee powiedział też, iż był to dla niego kamień milowy – 17 film w karierze, w którym musiał ćwiczyć szermierkę.

Przy okazji warto wspomnieć o drobnym Updatcie do newsa o nagrodach BAFTY. Teraz można już głosować w internecie na nagrodę Orange Film of the Year, która miała być przyznawana przez brytyjskich kinomanów. Teraz może to uczynić prawie każdy, pod tym adresem. Wystarczy podać imię, nazwisko, email i numer telefonu (komórkowego, acz we wszystkich przypadkach dane nie musza być prawdziwe :)). Głosowanie trwa do 19 lutego!
KOMENTARZE (3)

Atak klonów

W kolejce po Malinki

2003-02-06 20:09:00 Onet

"Swept Away" z Madonną w roli głównej i "Pluto Nash" są faworytami do tegorocznych Złotych Malin - nagród przyznawanych najgorszym filmom i aktorom.
Ostateczne głosowanie odbędzie się w sobotę (8 lutego), ale specjaliści twierdzą, że "Swept Away" ma już w kieszeni tytuł Najgorszego Filmu.
Trzy nieudane filmy Eddiego Murphy: "Spy", "Showtime" i "Pluto Nash" czynią z niego faworyta do nagrody dla Najgorszego Aktora.
Także George Lucas ma szanse na niechlubny tytuł Najgorszego Reżysera za "Gwizdne Wojny Epizod II: Atak Klonów".
W ubiegłym roku komik Tom Green z wielką pogodą ducha odebrał wszystkie swoje Maliny, które przyznano mu za beznadzieją komedię "Luźny gość".
Podczas tegorocznej uroczystości, która odbędzie się 22 marca po raz pierwszy wręczona zostanie nagroda w kategorii Najbardziej Wpływowego Filmu dla Nastolatków.

KOMENTARZE (5)
Loading..