TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Scenariusz zmienionej sceny

2003-04-27 15:39:00 Count Dooku

W scenariuszu do Ataku Klonów znajduje sie scena która została bardzo zmieniona w finalnej wersji filmu, a właściwie została zupełnie usunięta (zastąpił ją inny dialog). jednak jej (nieudany) fragment mozna zobaczyć w ukrytym dodatku na pierwszej płycie z Atakiem Klonów na DVD. Przesyłam ten fragment wraz z tłumaczeniem.
Fragment ten znajduje się tutaj. Wielkie dzięki Count.
KOMENTARZE (9)

Atak klonów

Największe obrazy komputerowe w AOTC

2003-04-26 13:43:00 DARTH VADER za StarWars.Com

W cyklu zapytaj radę Jedi na oficjalnej niedawno padło następujące pytanie: Jaki obraz trójwymiarowy (plik oraz wymiar pikseli) był największy w scenie stworzonej na potrzeby Epizodu 1 i 2?

Odpowiedź Jonathana Harba :
Największym obrazem 3D jaki został stworzony w czasie produkcji nowych epizodów było tło windy, którą jedzie Obi Wan z Anakinem na początku Ataku Klonów. Używaliśmy najnowszych technologii cyfrowych HD, i choć w filmie rozdzielczość wynosiła 2:35, to na komputerach miała 1920x817 piksli. I miało to chyba z 850 klatek co daje 35 sekund czasu filmu.Dodajmy, że każda klatka to 2,3 MB przestrzeni dyskowiej, więc cała scena miała gdzieś ponad 2 GB.Rzeczywista przestrzeń z plików źródłowych ( początkowych ) była zużywana na modelowanie oraz odtwarzanie. Włączając w to pliki z gotowymi scenami, modele, tekstury oraz biblioteki odtwarzania to prawdopodobnie nagrane ujęcie zajmuje 80-90 gigabajtów.


Jonathan Harb dołączył do Industrial Light & Magic w 1996 roku jaka asystent techniczny departamentu arystycznego.
< W 1998 roku Harb przeniósł się do Działu Obrazów Cyfrowych, gdzie dołączył do tutejszych grafików. Jonathan ukończył stanowy uniwersytet projektantów w Północnej Karolinie. Jako fachowiec w swojej dziedzinie, był odpowiedzialny za produkcje ujęć oraz pokaz pracy swoich kolegów.
Pracował przy takich filmach jak: „Piraci Karaibów” (premiera w sierpniu, występuje między innymi Keira Knightley – czyli Sabé z Mrocznego Widma), Van Helsing, Gwiezdne Wojny Epizod II Atak Klonów, Hulk, Faceci w Czerni II, A.I. -Sztuczna inteligencja, Gniew Oceanu, Jeździec bez głowy (występują Ian McDiarmid, Chritopher Lee oraz popisy kaskaderskie Raya Parka), i Gwiezdne Wojny Epizod I Mroczne Widmo.
KOMENTARZE (1)

Atak klonów

Dźwięk Ścigacza Zam

2003-04-19 16:21:00 Darth Vader

Z cyklu ZAPYTYJ RADE JEDI na SW.com zadano nastepujace pytania : Jak tworzyliscie dzwiek silnika smigacza zam wessel? Czy bazuje na wyglądzie? Skąd pochodzi ten dzwięk?
ODPOWIEDŹ BENA BURTA : Wycie ścigacza Zam zostało stworzone przy użyciu starej elektrycznej gitary. Gram na bębnach w kościelnym zespole i poprosiłem gitarzyste Dave'a Weaver'a, aby pewnego dnia zrobił kilka dzwięków po próbach/ćwiczeniach. Miałem nadzieje, że dzwięk w połączeniu z programem syntezującym bedzie leciał jak starodawny sprężynujacy system REVERB. Pomysłem było stworzenie takiego dzwięku dla ścigacza Zam, który nie był by tak silnie donośny, ale działał jak coś magnetycznego.
KOMENTARZE (2)

Atak klonów

MTV Movie Awards

2003-04-15 20:32:00 Stopklatka

MTV ogłosiło nominacje do swoich nagród filmowych. W tym roku AOTC dostało aż 3 z nich. A są to:

KREACJA WIRTUALNA
Yoda - "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów"
kangur Jack - "Kangaroo Jack"
Gollum - "Władca Pierścieni: Dwie Wieże"
Zgredek - "Harry Potter i Komnata Tajemnic"
Scooby-Doo - "Scooby-Doo"

SCENA WALKI
"Cradle 2 the Grave" - Jet Li kontra grupa zawodników
"Jackass: The Movie" - Johnny Knoxville kontra fasolka
"Shanghai Knights" - Fann Wong kontra strażnicy
"Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów" - Yoda kontra hrabia Dooku

SCENA AKCJI
Wypadek na autostradzie 23 - "Final Destination 2"
Bitwa o Helmowy Jar - "Władca Pierścieni: Dwie Wieże"
Ucieczka - "Raport mniejszości"
Walka na arenie - "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów"

O pozostałych nominacjach możecie przeczytać tutaj.
Warto przypomnieć, że TPM także dostało trzy nominacje do tej nagrody, z których przypadła mu jedna (więcej >>>).
KOMENTARZE (3)

Atak klonów

Episode 2 14 czerwca w HBO

2003-04-14 18:34:00 Darth Vader

Darth Vader podesłał info:
14 czerwca o godz 20:00 zostanie wyemitowany na amerykańskim kanale HBO Atak Klonów. Nie jest potwierdzone czy zobaczymy Epizod 2 w Polskim HBO. Będzie to najprawdopodobniej światowa premiera telewizyjna. Cyfra Plus, która rozporządza HBO w Polsce, na razie zapowiedziała na ten rok jedynie telewizyjne premiery 1 części LOTRA i HP.
KOMENTARZE (2)

Atak klonów

Adaptacje radiowe z Prequeli?

2003-04-13 16:56:00 StarWars.Com

Dla nas radiowe adaptacje klasycznej trylogii to mit, legenda. Mało kto je słyszał, ale wiele faktów z nich znamy. Część jest już nieaktualna, jak powiązania rodzinne Obi-wana i Owena. Niemniej jednak same adaptacje cieszyły się w USA dużą popularnością i mogły rozwinąć scenariusz o wiele bardziej niż film, czy książka. Dodatkowym atutem było to, że wiele oryginalnych postaci powróciło z filmowymi głosami. Wydano to także na kasetach i płytach CD. Oryginalny scenariusz napisał weteran powieści gwiezdnowjennych – Brian Daley.
Dlaczego zatem nie słychać nic o adaptacjach z TPM i AOTC? Steve Sansweet w cyklu „Zapytaj Radę Jedi” dał bardzo wymijająca odpowiedź. Stwierdził, że te adaptacje to nie tylko marzenie fanów, ale także Lucasfilm chętnie by coś takiego stworzył. Tylko, że powiedzieć jest o wiele łatwiej niż zrobić. A stworzenie czegoś takiego kosztuje, zwłaszcza gdy ma się tak popularnych aktorów. Kto wie, może po nakręceniu E3 zostanie stworzona taka adaptacja. Wtedy, jak stwierdził Sansweet, Oficjalna da znać (tylko ciekawe czy ta część darmowa, czy płatna).
KOMENTARZE (3)

Atak klonów

Nic nie wiadomo o dwupłytowym CD...

2003-04-09 20:32:00 TFN

W wywiadzie, który udzielił niedawno Steve Sansweet padło pytanie, czy wie kiedy pojawi się dwupłytowy album z muzyką z AOTC, tak jak było to w przypadku TPM, czy Trylogii. Okazuje się, że Steve sam jest ciekawy, czy w ogóle są takie plany, ale na razie nie udało mu się dotrzeć do tej informacji.
KOMENTARZE (0)

Atak klonów

Inspiracja dla E2

2003-04-01 09:52:00 The Force.Net

W codziennym przeglądaniu newsów ze świata Star Wars, trafiłem na dobrze nam znaną stronę The Force.Net. Znalazłem tu jajcarski newsik o inspiracji projektantów maszyn w AOTC. Jak się okazuje panowie z Lucasfilmu zrzynają skąd się da. Sprawdzcie sobie to - eksperymentalny Trench Destroyer z roku 1917!!! Czegóż to ludzie nie wymyślą, a tutaj odnośnik do oryginalnego Hailfire Droida, którego znamy z E2.
KOMENTARZE (3)
Loading..