TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Jutro "Atak klonów" w TVP2 i TVP HD

2011-06-04 20:18:48 TVP.pl

Jutro, tj. w niedzielę 5 czerwca 2011, o godzinie 21:10 na kanałach: TVP2 i TVP HD wyemitowany zostanie druga część Gwiezdnych Wojen: „Atak klonów”. Na dwójce film będzie wyświetlany w formacie obrazu 4:3, a tłumaczeniem mowy zajmie się lektor. Dodatkowa pokazówka „Ataku klonów” w drugim kanale Telewizji Publicznej, będzie też o 2:10, feler jest taki, że jest to opcja tylko dla odbiorców cyfrowych. Zaś na TVP HD dzięki cyfrowej technologii właśnie będzie można wybrać wersję z napisami bądź lektorem, a wszystko za pomocą pilota od dekodera. Jakość obrazu w tym kanale będzie o niebo lepsza, bo w formacie 16:9. Poniżej prezentujemy opis filmu zaciągnięty ze strony TVP.pl, uwaga na spoilery! :)Od czasu bitwy o planetę Naboo minęło 10 lat i Republiką znów wstrząsa kryzys. Kolejne światy przechodzą na stronę Konfederacji Niepodległych Systemów - ruchu separatystycznego, któremu przewodzi upadły Mistrz Jedi, hrabia Dooku. Separatyści budują też ogromną armię robotów bojowych, większą i potężniejszą niż ta, która przed laty zaatakowała Naboo. Kolejne posunięcia Konfederatów coraz mocniej zagrażają pokojowi we wszechświecie.
Lokalne, wierne Republice siły oraz zakon rycerzy Jedi nie są w stanie przeciwstawić się Separatystom. Wciąż też nieuchwytny pozostaje Mroczny Lord Sidious, jeden z Sithów, odwiecznych wrogów Jedi. Dlatego w obliczu zagrożenia Wielki Kanclerz Republiki Palpatine próbuje przeforsować w Senacie powołanie regularnej armii.
Z planami ambitnego i coraz wyraźniej dążącego do przejęcia pełni władzy Palpatine`a nie zgadza się senator Padme Amidala, niegdyś królowa Naboo. Wkrótce staje się ona celem zamachowców. Na polecenie Palpatine`a ochrona nad Amidalą zostaje powierzona protegowanemu kanclerza, młodemu Jedi, Anakinowi Skywalkerowi. Od czasu ostatniego spotkania z Padme minęła dekada, lecz dawne uczucia Anakina są wciąż żywe. Chłopak jest szaleńczo zakochany. Twarde reguły zakonu wykluczają jednak jakiekolwiek angażowanie się emocjonalne i Anakin jest coraz bardziej rozdarty między pragnieniami serca a obowiązkami strażnika Republiki. Mimo wyraźnych rozkazów swego Mistrza, Obiego Wan - Kenobiego, młodzieniec leci wraz z Amidalą na swoją ojczystą planetę Tatooine. Niepokojące wizje dotyczące matki Anakina okazują się prawdziwe: kobieta właśnie została porwana przez barbarzyńskich Tuskenów. Młody Jedi wyrusza na odsiecz, lecz przybywa za późno. Rozpacz z powodu śmierci ukochanej osoby zmienia się w gniew i Skywalker, łamiąc reguły swego Zakonu, krwawo mści się na oprawcach matki. W tym czasie Obi Wan - Kenobi, tropiąc zleceniodawców zamachu na Amidalę, odkrywa, że na jednej z ukrytych planet szkolona jest wielka armia sklonowanych wojowników. Na miejscu Mistrz Jedi musi zmierzyć się z łowcą Jango Fettem. Ścigając Fetta, Wan - Kenobi zostaje schwytany przez samego Dooku. Próba pomocy ze strony Anakina i Amidali kończy się niepowodzeniem i całej trójce grozi śmierć z rąk Separatystów. Tylko odsiecz zorganizowana przez Jedi stojących na czele armii klonów może uratować przyjaciół...

"Atak klonów" to druga chronologicznie część opowieści z cyklu "Gwiezdne Wojny", wykreowanego przez George`a Lucasa, w ktorej śledzimy dalsze losy bohaterów znanych z "Mrocznego Widma" oraz powolne uleganie Anakina, przyszłego Dartha Vadera, Ciemnej Stronie Mocy. Prócz grających w poprzedniej części: Ewana McGregora i Natalie Portman w filmie występuje młody kanadyjski aktor Hayden Christensen jako Anakin Skywalker.


W przyszłym tygodniu w niedzielę, ponownie o 21:10, w TVP2 i TVP HD zobaczymy „Zemstę Sithów”. A dzięki czujnym fanom wiemy też, że Telewizja Publiczna po emisji Nowej Trylogii zrobi sobie kilkutygodniową przerwę od Gwiezdnych Wojen, po której Epizody wrócą na srebrny ekran. Plan prezentuje się następująco:

  • Nowa Nadzieja - 10 lipca
  • Imperium kontratakuje - 17 lipca
  • Powrót Jedi - 24 lipca


    Temat na forum
    KOMENTARZE (38)
  • Loading..