TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Atak klonów 3D w produkcji?

2012-01-29 10:14:00

Choć "Mroczne widmo 3D" jeszcze nie zadebiutowało, wszystko wskazuje na to, że Lucasfilm nie należy do cierpliwych. Podobno prace nad konwersją "Ataku klonów" na 3D już się rozpoczęły i podobno znów zaangażowana jest firma Prime Focus.

Informacje te nie zostały potwierdzone w żaden sposób i pewnie nie będą zanim nie poznamy wyników finansowych "Mrocznego widma 3D". Z konwersji niedawno w USA zadebiutowała "Piękna i Bestia 3D", ale po prawie dwóch tygodniach zarobiła zaledwie 34 miliony USD. Na ile to problem samego filmu, a na ile braku zainteresowania konwersjami, nie wiadomo. Przekonamy się już niebawem przy "Mrocznym widmie" a potem "Titanicu".

Natomiast jak w każdej plotce tak i w tej jest ziarnko prawdy. A nawet dwa. Pierwsze jest takie, że prace nad "Atakiem klonów" trwają. Mało tego, to właśnie scena pościgu na Coruscant była jedną z testowych scen konwertowanych do 3D jeszcze przed podjęciem decyzji o konwersji całego filmu. Drugie ziarno jest takie, że Prime Focus ma klauzulę w której zagwarantowało sobie kontrakty na 5 pozostałych filmów. Czy zostaną zrealizowane? Zobaczymy. Warto dodać, że średni koszt konwersji zamyka się w 20-30 milionach, więc taka "Piękna i Bestia" wychodzi już na prostą.
KOMENTARZE (0)
Loading..