TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

Premiery epizodów w 3D przesunięte...

2013-01-29 11:21:48 Oficjalna

Najwyraźniej prace nad Epizodem VII przybierają na sile i zaczynają wpływać na inne produkty spod znaku Gwiezdnych Wojen. Na dniach ogłoszono, że reżyserem Epizodu VII zostanie J.J. Abrams, a teraz otrzymaliśmy komunikat z Lucasfilm, mówiący o przełożeniu premier „Ataku klonów” i „Zemsty Sithów” w 3D w związku z produkcją nowego epizodu.

Lucasfilm postanowił przełożyć zaplanowane na tą jesień premiery Star Wars Epizod II i III w 3D. Biorąc pod uwagę ich obecny kierunek rozwoju, czyli przyśpieszenie prac nad nową trylogią, postanawiają skupić się teraz w 100% na Star Wars: Epizod VII, w celu zapewnienia jak najlepszych doznań dla fanów. Dalsze informacje o planach wypuszczania 3D do kin podadzą w późniejszym terminie.Dotychczas obowiązywały daty 20 września 2013 („Atak klonów”) i 4 października 2013 („Zemsta Sithów”), a jak informowaliśmy zaledwie wczoraj, dodatkowo pojawiły się niepotwierdzone informacje, jakoby kolejne epizody miały powrócić do kina w 3D w 2014 i 2015 roku.
Tymczasem teraz, obok pytania „kiedy?”, nasuwa się również „czy w ogóle?”. Niektóre portale zaczęły podawać informację, jakoby „Atak klonów” i „Zemsta Sithów” w 3D zostały anulowane i nie trafią do kin. Pojawiają się pytania, jak bardzo zaawansowane były prace nad konwersją tych epizodów i czy taka rezygnacja nie oznacza strat finansowych. Ponadto wiele osób uważało, że wprowadzenie do kin znanych już epizodów w nowej odsłonie, będzie kampanią promocyjną nowej trylogii. Z drugiej strony, być może Disney obawia się, że widz poczuje przesyt „odgrzewanymi” Gwiezdnymi Wojnami i nie zechce pofatygować się do kina na nowość spod tego szyldu. Najwyraźniej nowy właściciel marki Star Wars chce skupić się na rozwoju, a niekoniecznie na wznawianiu starych tytułów. Na pewno nie bez znaczenia jest fakt, że do maja 2020 roku wszystkie prawa dystrybucyjne sześciu oryginalnych filmów należą do Foxa (wspominaliśmy o tym fakcie tutaj).
Dodatkowo, jak podawaliśmy wczoraj, J.J. Abrams ogłosił, że istotniejsza dla niego jest jakość filmu niż dotrzymanie zakładanego terminu. Mogłoby to oznaczać, że jeśli w 2015 roku nie otrzymamy VII epizodu, zwalnia się więcej terminów na ewentualne reedycje starych epizodów.
Jak widać w Lucasfilmie plany są obecnie dostosowywane do nowej sytuacji, a Epizod VII jest bez wątpienia priorytetem.
Pytań jest wiele, ale w chwili obecnej musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalsze oświadczenia ze strony Lucasfilm.

Temat na forum
KOMENTARZE (28)
Loading..