TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

3D w 2014?

2013-11-27 17:49:34 DeathStar.NlTo niestety może być fałszywy alarm, ale warto o tym wspomnieć. Otóż holenderski dystrybutor filmowy, firma Pathé Nederland, na swojej stronie umieścił daty premier „Ataku klonów” oraz „Zemsty Sithów” w 3D. Obie miałyby wejść do kin 31 grudnia 2014. Niestety nie wiadomo, skąd dokładnie pochodzą te informacje, czy jest to przeciek, czy być może pomyłka, lub data zastępcza.

Po wykupieniu przez Disneya Lucasfilmu premiery obu filmów zostały przełożone na czas nieokreślony, choć „Atak klonów” został pokazy publicznie na Celebration Europe II (nasze recenzje znajdziecie tutaj. „Zemsta Sithów”, choć to nie jest informacja potwierdzona, prawdopodobnie także została już przekonwertowana do 3D.

Za tą datą premiery (lub podobną) może przemawiać fakt, że Epizod VII 18 grudnia 2015. Nie wiadomo kiedy na ekrany trafiłaby klasyczna trylogia. Na razie jednak do daty 31 grudnia 2014 chyba nie ma co się przyzwyczajać, a jedynie poczekać na oficjalne potwierdzenie (lub właściwą datę).
KOMENTARZE (8)

Atak klonów

P&O 44: Co z Walkenem i Byrnem w Epizodzie II?

2013-11-10 12:33:18To pytanie pochodzi z czerwca 2001, kiedy „Atak klonów” znajdował się już w postprodukcji. Jednak wokół niego narosły pewne plotki, także związane z castingiem, które prostuje Robin Gurland, dyrektor castingowy Lucasfilmu odpowiedzialna za prequele. Samo pytanie jest już może przeterminowane, ale pewien schemat nakładania się plotek i faktów pozostaje niezmienny i zwłaszcza obecnie jest na czasie.P: Nie widzę Christophera Walkena czy Gabriela Byrne’a w liście castingowej Epizodu II. Co się stało z ich rolami?

O: Ani Christopher Walken, ani Gabriel Byrne nigdy nie zostali obsadzeni w Epizodzie II... to był fragment fanowskiej wyobraźni.

K: Plotki plotkami, ale czemu Gurland zwala to na fanów? Ano z prostej przyczyny, jedna z plotek mówiła, że Christopher Walken nie tylko pojawi się w prequelach, ale zagra też rolę Dartha Bane’a. To był właśnie wymysł fanów, nie mediów.

Swoją droga pół roku po odpowiedzi na to pytanie, świat obiegła plotka, że Gabriel Byrne może zagrać w Epizodzie III. Formalnie nikt tego nie zdementował, ale nie było czego. Ale wina za tą pogłoskę chyba już bardziej spoczywa na mediach, niż fanach.
KOMENTARZE (3)
Loading..