TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

P&O 9: Kto był mistrzem Dooku?

2013-03-10 08:54:17Tym razem mamy pytanie o rozbieżności między EU a filmami, gdy to drugie odchodzi od oryginalnych pomysłów Lucasa.

P: W Epizodzie II Yoda powitał Dooku jako swego dawnego padawana, tymczasem w książce Jude Watson Legacy of the Jedi jest napisane, że mistrzem Dooku był Thame Cerulian. Kim więc jest tak naprawdę mistrz Dooku?

O: Przypomina to trochę sytuację, w której Obi-Wan opisuje zarówno Yodę, jak i Qui-Gon Jinna jako swych mistrzów. Obi-Wan wpierw studiował pod czujnym okiem Yody, zanim został uczniem Qui-Gona. Dooku zalicza więc zarówno Yodę jak i Thame’a Ceruliana jako swych mistrzów. Dooku najpierw studiował pod okiem Yody, a następnie został wybrany przez Ceruliana na swojego padawana.

K: Swego czasu na usuniętym już forum oficjalnej zadano pytanie, kto i dlaczego doprowadził do zmiany zamysłu Lucasa. Przyznała się do tego Sue Rostoni, Thame to jest jej pomysł.

Co ciekawe, Jude Watson w swoich seriach zostawiła sobie (i nie tylko sobie) furtkę, by to odkręcić, związaną z wyborem mistrza i potwierdzeniem tego, ale na razie nikt z tego nie skorzystał.
KOMENTARZE (8)
Loading..