TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

„Atak klonów” skonwertowany do 3D

2013-05-29 17:21:52

Jak dobrze pamiętamy premiery „Atak klonów 3D” jak i „Zemsta Sithów 3D” zostały przesunięte na czas nieokreślony, by Lucasfilm mógł skoncentrować się bardziej na produkcji nowych filmów. Niektórzy spekulowali, że konwersje zostały skasowane. Według wcześniejszych, nieoficjalnych doniesień, „Atak klonów” był konwertowany jeszcze przed premierą „Mrocznego widma 3D”, więc prawdopodobnie w chwili zamrożenia premier był na ukończeniu, a może nawet został już wówczas skończony, zwłaszcza, że trwały już pracę nad „Zemsta Sithów”. Teraz Lucasfilm potwierdza, że film jest gotowy i skończony. Niestety jest też „ale”. Otóż nie zaplanowano daty premiery, nie wiadomo kiedy film miałby trafić do kin (tak zwana szeroka dystrybucja), póki co nie ma żadnych planów w tej sprawie. Natomiast przy okazji Celebration Europe II zostaną zorganizowane specjalne pokazy filmu na konwencie. Dodatkowo, każdy kto przyjdzie oglądać te filmy dostanie specjalne, pamiątkowe okulary 3D (podobny gadżet rozdawano na Celebration VI). Quasi-premiera w Essen będzie wspierana przez firmę Real3D, jednego z wiodących producentów projektorów 3D, niestety praktycznie nie obecnego w Polsce.

Nie ma żadnych informacji na temat dodatkowych biletów. Prawdopodobnie każdy, kto wykupi wejściówkę i będzie w odpowiednich godzinach na konwencie, będzie miał szansę zobaczyć film. Dla przypomnienia, konwent odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2013 w Essen w Niemczech.
KOMENTARZE (10)

Atak klonów

P&O 17: Czym jest Dom Seniora?

2013-05-05 21:19:13„Atak klonów” to film, który niestety czasem wymaga pewnego wytłumaczenia. Jednym z takich przykładów jest pytanie, które pojawiło się krótko po premierze filmu.

P: W „Ataku klonów”, gdy Obi-Wan szykuje się do transmisji informacji na temat Jango Fetta i armii klonów do Mace’a Windu i yody, mówi do R4, żeby wybrał kod piąty do Coruscant, do domu seniora. Czym jest ten „dom Seniora” (Old Folks’ Home)?

O: Jedi używają słów kluczowych do automatycznego łączenia rozmów podprzestrzennych. Każdy słowo klucz wymaga pewnej częstotliwości. W tym przypadku kodem „Dom Seniora” jest Świątynia Jedi, a dokładnie rada Jedi. Sama piątka oznacza o ważności nadawanej wiadomości.

Inne kody w komlinkach często używane w przeszłości to „Strzelająca Gwiazda” – Adi Gallii oraz „Prowadzące Światło” – Obi-Wana.

K: Poza „Atakiem klonów” te kody pojawiały się właściwie tylko i wyłącznie w grze Jedi Starfighter. Potem w EU w ogóle nie były używane.
KOMENTARZE (6)
Loading..