TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

P&O 32: Kim jest Neimoidianin koło Gunraya?

2013-08-18 11:31:59Kolejne pytanie o drugim epizodzie, pochodzące jeszcze z 2004.

P: W „Ataku klonów”, zawsze kołu Nute’a Gunraya kręci się drugi neimoidianin, kim on jest?

O: W scenariuszu określono go oryginalnie mianem Rune Haako, ale z pewnością to nie on. Problemem jest oczywiście fakt, że maska, użyta by sportretować tego Neimoidianina, to maska używana w Epizodziem I przez aktora grającego Daultay Dofine’a. Tyle, że nie dość, ze głos jest inny, to jeszcze Dofine zginął w wybuchu okrętu Federacji. Mając zamiar nadać nowemu Neimoidianowi inne imię, Lucas stworzył nazwę Gilramos Libkath, która była kombinacją imienia Gillian Libbert (twórca kostiumów) i Kathryn Ramos (konroler produkcji), ale po jedenastu godzinach uznał, że będzie to jednak Lott Dod.

Tyle, że w świat poszła już informacja o Libkathie i to powoduje problemy. W Słowniku obrazkowym z Ataku klonów jak nic widnieje Libkath. A po drugie głos ma zupełnie inny niż Lott Dod.

A co jeszcze ciekawsze, okazuje się, że nawet gdy uznamy, że Gilramos Libkath nie pojawił się w Epizodzie II, to on wciąż istnieje w EU. Pojawił się w serii Boba Fett (Hunted) wydanej przez Scholastic.

Kolejny problem, to wygląd Lotta, który różni się trochę od tego z „Mrocznego Widma”. Wyjaśniono to wypadkiem na speederze, który pojawił się na HoloNetNews wśród mnóstwa innych informacji. Wciąż można go znaleźć online.

Nigdzie nie jest jednak napisane, jak dokładnie wyglądała rekonstrukcja Doda i czemu wygląda jak Daultay Dofine.

A co jeszcze bardziej frapujące, maska Dofine’a została użyta w Epizodzie III dla dwóch postaci – Neimoidiańskiego pilota na usługach Generała Grievousa oraz doradcy Nute’a i Rune w centrum separatystów. Na razie postaci te nie mają nazwy.

K: Na razie, było pisane w roku 2004. Wspomiany pilot na Niewidzialnej Ręce to Lushros Dofine. Doradca Nute’a i Rune nazywa się natomiast Rute Gunray.
KOMENTARZE (5)
Loading..