TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

P&O 86: Droidy za oknem?

2014-08-31 08:56:58Niektóre pytania dotyczą błahych kwestii, których można szukać wertując Słownik obrazkowy.

P: Co to za droidy, które są widoczne za oknem w apartamencie Amidali, w Epizodzie II, zanim Anakin mówi, że Obi-Wan to wielki mentor?

O: To są dwa droidy. Pierwszy z nich INS-444 to droid instalujący, który zakłada nową szybę w oknie. Drugi to CLE-004, droid czyszczący, by nowe okno było bez skazy.

K: Z legend wiemy, że droid INS-444, który montował okno u Padme miał przezwisko „Mick”, natomiast CLE-004 „Buffy”.


Mick

Buffy

KOMENTARZE (10)

Atak klonów

P&O 82: Czemu wszyscy nazywają Jedi „mistrzami”?

2014-08-03 08:40:04Kolejna wątpliwość dotycząca „Ataku klonów” i tego, co o sadze mówiły inne źródła.

P: Z tego, co jest napisane w „Star Wars: Episode I The Phantom Menace Scrapbook” to aby Jedi mógł zostać mistrzem, musi wyszkolić z sukcesem padawana. Zatem jest dość zaskakujące, gdy wszyscy w Epizodzie II mówią do Obi-Wana per „Mistrzu Jedi” lub „Mistrzu Kenobi”, a on ciągle szkoli Anakina. Kto zatem się myli, Windham czy Lucas i Jonathan Hales?

O: Tu należy dodać, że tytuł „Mistrz” jest też używany honorowo, przy każdym Jedi, który aktualnie ma padawana, mimo, że formalnie tej rangi nie posiada. I choć technicznie nie jest to poprawne, w kulturze Jedi tak się przyjęło. A że różnica między Rycerzem a Mistrzem wydaje się być dla większości mieszkańców galaktyki egzotyczna, typowi przedstawicie używają w ogóle tego tytułu kontaktując się z Jedi. Choćby Sio Bibble, który zwraca się do Anakina terminem „Mistrzu”.
KOMENTARZE (6)
Loading..