TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

„Atak klonów” jutro w AXN

2015-10-07 18:11:14Już jutro na stacji AXN kolejna część maratonu „Gwiezdnych Wojen”. W ramach przygotowania się do „Przebudzenia Mocy” zobaczymy drugi film z cyklu, czyli „Atak klonów”. Seans rozpocznie się dokładnie o 22:30. Film wyreżyserował Geroge Lucas, scenariusz pomagał mu pisać Jonathan Hales.

Dziesięć lat po inwazji na Naboo galaktyka jest na krawędzi wojny domowej. Pod wodzą zdrajcy Jedi, Hrabiego Dooku, tysiące układów słonecznych grożą Republice Galaktycznej separacją. Po nieudanej próbie zamachu na życie senator Amidali, dawnej królowej planety Naboo, jej bezpieczeństwa ma chronić dwudziestoletni uczeń Jedi, Anakin Skywalker. W trakcie misji Anakin zakochuje się w Padmé, ale i odkrywa w sobie ciemną stronę. Wkrótce Anakin, Padmé i Obi-Wan Kenobi zostają wciągnięci w sam środek konfliktu wywołanego przez separatystów. Rozpoczynają się Wojny Klonów.

Dzieło to miało swoją premierę w maju 2002. Warto dodać, że jest to film przełomowy z dwóch względów. Po pierwsze była to pierwsza globalna premiera na taką skalę. Po drugie jest to pierwszy wysoko budżetowy film kręcony kamerą cyfrową (choć premierę miał jako drugi). W rolach głównych występują: Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen, Anthony Daniels, Kenny Baker, Ahmed Best, Christopher Lee, Daniel Logan, Temuera Morrison, Pernilla August, Jimmy Smits, Frank Oz i Ian McDiarmid.

Epizod II będzie w AXN powtarzany parę razy. Na razie pierwsze projekcje kształtują się następująco:
8 października (czwartek) 22:30 na kanałach AXN i AXN HD
10 października (sobota) 21:00 na kanałach AXN i AXN HD
11 października (niedziela) 14:45 na kanałach AXN i AXN HD
12 października (poniedziałek) 19:15 na kanale AXN White
13 października (wtorek) 23:05 na kanale AXN Black
14 października (środa) 16:15 na kanale AXN White

Za tydzień na AXN zobaczymy zaś „Zemstę Sithów”.

Warto przypomnieć, iż „Mroczne widmo” jest emitowane na kanałach AXN od początku miesiąca. Kolejna emisja:
9 października (piątek) 21:00 na kanale AXN White

Temat na forum.

Przypominamy też o konkursie związanym z projekcjami na AXN, w którym można wziąć udział tutaj.
KOMENTARZE (8)

Atak klonów

P&O 143: Jakim cudem Boba Fett jest nastolatkiem w „Ataku klonów”?

2015-10-04 08:44:44Czasem za dużo wiedzy może przeszkadzać, by oglądać film.

P: Jakim cudem jest to w ogóle możliwe, by Boba Fett był nastolatkiem podczas gdy najstarsze klony mają dziesięć lat? Może jednak jest trochę zmodyfikowany?

O: Fett ma dziesięć lat w Epizodzie II. Problemem, który cię zmylił jest z pewnością fakt, iż Daniel Logan miał trzynaście lat w czasie kręcenia filmu. W związku z tym, niektórzy mogli ocenić wiek Fetta właśnie na podstawie wieku Logana.

K: Jeśli chodzi o wiek, w filmach sagi, to przypadek Daniela Logana nie jest najbardziej rozstrzelony. Ewan McGregor, miał 26 lat, gdy wcielał się w 25 Obi-Wana. Trzy lata później, mając 29 lat, grał już 35 letniego Kenobiego. Natalie Portman mając 16 lat wcielała się w 14-latkę. Mając 19 lat grała zaś 24-latkę. Liam Neeson mając 45 lat grał 60 latka. Oczywiście najwięcej zamieszania jednak było z Ianem McDiarmidem. Gdy miał 38 lat, grał 86-latka, a gdy miał 53 lata to zagrał 50-latka. Gdyby jeszcze uwzględnić Franka Oza, który w wieku 35 lat podkładał głos prawie 900-letniej postaci, to chyba by wszystkich przebił.
KOMENTARZE (8)
Loading..