TWÓJ KOKPIT
0

Atak klonów

P&O 164: Czemu głowa C-3PO wciąż funkcjonuje?

2016-02-28 09:03:14W prequelach niektóre elementy działają inaczej niż w klasycznej trylogii. Dziś kolejne oficjalne tłumaczenie takich kwiatków.

P: Dlaczego jak w „Imperium kontratakuje”, Chewbacca musiał podłączyć głowę Threepia, do jego torsu, by mogła funkcjonować, podczas gdy w „Ataku klonów” widzimy, jak ona działa bez żadnego źródła energii, mimo, że straciła szyję?

O: Niektóre droidy mogą wejść w stan określany mianem „cyberzastoju”, który „Encyklopedia Gwiezdnych Wojen” opisuje jako „funkcję ochronnego systemu refleksu”. Jeśli droid ma wystarczająco dużo czasu, na reakcję, wyłącza się, reagując na traumę. Jak pewnie zauważyłeś, 3PO widział i spodziewał się ataku szturmowców Imperium, przeprosił ich za wejście. Gdy blaster wystrzelił, droid zdążył to zanotować i wyłączył się, zanim wydarzyło się cokolwiek. Następnie wymagał on włączenia i zresetowania przez wciśnięcie przycisku na jego plecach. Natomiast w „Klonach”, C-3PO nie widział maszyny, która odcięła mu głowę. Jego system zarejestrował problemy z dostawą energii i systemami łącznościowymi, ale jego jednostka kognitywna i głowa zawierająca zasilanie, nigdy nie weszła do w stan „cyberzastoju”.
KOMENTARZE (31)
Loading..