Zemsta Sithów

Ile trwać będzie Epizod III?

Star Wars Magazine
0

Na początku wakacji pisaliśmy, że Część III wg planu ma trwać jakieś 2 godziny. Tymczasem w najnowszym numerze Star Wars Magazine, Rick McCallum stwierdził, że po zakończeniu prac nad trzecim Epizodem, otrzymamy wspaniałą sagę, która będzie trwać prawie ... 14 godzin, i będzie podzielona na 6 rozdziałów. Dotychczas mówiono tylko i wyłącznie o 12 godzinach, choć jak się doda pewne dodatkowe minuty z tego co jest i E3 będzie zachowane w podobnej długości czasowej to otrzymamy 13 godzin, nie 14. Zatem, czyżby jednak zapowiedź, że E3 będzie dłuższe?

Hayden nie będzie grać w E3???

TFN
0

Harry Knowles znów nas zaskoczył, tym razem stwierdził, że Hayden Christensen nie zagra w E3. Aczkolwiek TheForce.Net od razu sprawdził swoje źródła, które zdementowały tę wiadomość. No cóż wygląda na to, że tym razem Harry wrócił do opowiadania niestworzonych historii. Ciekawe jak to jest z tym serialem.

Kolejne rewelacje z LDJW...

KS z Stopklatki
0

Wczoraj pisaliśmy o pewnych rewelacjach ujawnionych przez serwis LDJW Films, w tym o spekulowanym tytule, dacie premiery i plakacie. Oczywiście wywołało to burzę, zwłaszcza plakat, który można znaleźć na TFN. Jednak mimo wszystko uważam, że warto było to odnotować, gdyż to pierwsza taka informacja. Ale to jeszcze nic, bo LDJW idzie jeszcze dalej. Zamieścili pewną informację, która jest spoilerem i to dość dużym. Spoiler: LDJW Films twierdzi, że Samuel L. Jackson wyznał im, iż Mace Windu zginie walcząc z Anakinem Skywalkerem. (koniec spoilera). Niestety dziś trudno się ustosunkować do tych rewelacji, o ile jeszcze plakat czy tytuł mają praktycznie wszelkie znamiona kaczki dziennikarskiej, o tyle na potwierdzenie lub weryfikację tej informacji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Chewbacca w E3

KS z Stopklatki
0

Peter Mayhew, czyli nie kto inny, a aktor odgrywający rolę Chewbaccy, na jednym z niedawno odwiedzonych konwentów przyznał, iż jest wielce prawdopodobne, że będzie znów pracował dla George’a Lucasa, najbliższej wiosny. Zatem pozostaje nam spekulować, czy Chewbacca pojawi się w E3, a może raczej Peter Mayhew zagra tam tak, jak Ahmed Best czy Anthony Daniels w AOTC. Cóż czas pokaże.

Prace rozpoczęł się już...

TFN
0

Najnowszy Star Wars Inider zawiera kilka informacji na temat rozpoczecia prac nad E3:
Rick McCallum załatwił studio Foxa w Australii.
Prace nad animacjami rozpoczną się już wkrótce, a pełna parą ruszą w styczniu 2003.
Rozpoczęto prace nad 1200 przebraniami. Na razie Lucas zatwoierdził tylko 10 kostiumów.
Peter Russell został dyrektorem artystycznym, Richard Rogers nowym malarzem, a Gavin Boquet nadzoruje prace nad budową dwóch nowych pojazdów, jakie ujrzymy w E3.

Tytuł trzeciej części

Stopklatka
0

LDJW Films jeden z zagranicznych serwisów filmowych dotarł podobno do oficjalnego tytułu trzeciej części "Gwiezdnych wojen". Przy okazji zaprezentowano, wielce wymowny, plakat do filmu.
Film nosić będzie podobno tytuł "Star Wars: Episode 3 - The Rise Of The Empire". Tytuł ten ponownie wypływa, fani bowiem spotkali go po raz pierwszy w 1996 roku, a miał wtedy dotyczyć II części "Gwiezdnych wojen". Informacja ta ma wszelkie znamiona plotki, ale warto ją odnotować. Zdecydowanie za wcześnie jest bowiem na podejmowanie decyzji, co do wyboru podtytułu filmu. Zespół Lucasa z ogłoszeniem tytułu do "Ataku klonów" czekał do sierpnia 2001 roku. Było to dziewięć miesięcy przed premierą filmu.
Nie jest tajemnicą, że głównym bohaterem trzecia część gwiezdnej sagi będzie Anakin, kuszony przez ciemną stronę mocy. Główną atrakcją filmu ma być pojedynk Anakina z Obi-Wanem. W ten sposób dowiemy się dlaczego w kolejnych epizodach Anakin (już jako Darth Vader) zmuszony jest nosić hełm i kombinezon.
Jedyną prawdziwą informacją może okazać się data premiery filmu. Nie jest tajemnicą, że będzie to maj 2005 roku, a serwis LDJW Films podaje dokładną datę na 19 maja.

Artyści kontratakują...

TFN
0

Okazuje się, że po odejściu Douga Chianga, nie doszło do kolejnych rezygnacji ludzi z jego zespołu. Do pracy powróci między innymi Ian McCaig, a także Erik Tiemens i Ryan Church, a dołączył do niech Feng Zhu, o którym pisaliśmy wcześniej. Najprawdopodobniej przyłączy się też Sang Jun Lee, wcześniej pracujący w ILMie. Kolejnym artystą w ekipie ma być jeszcze TJ Frame, którgo prace możecie oglądać tutaj, szczególnie zaś polecamy tę galerię, sami sprawdźcie dlaczego.

Kilka spoilerów

Jedi.net
0

Na Jedi.net znalazlo się kilka spoilerów, które ujawnił sam Lucas w swoich komentarzach do "Ataku Klonów" na DVD.
Spoiler
1. Mace Windu zginie pod koniec wojny klonów ( biorąc pod uwagę, że koniec wojen klonów to początek E3 bardzo możliwe, że zobaczymy jego śmierć)[przyp. Jeth]
2. Ujawni się osoba, która zamówiła Armię Klonów, jak również ta, która skasowała Kamino z bazy danych Jedi
3. Zostanie rozwinięty temat duchów Jedi. Yoda z Qui-Gon Jinnem nawiązali pierwszy kontakt między duchem, a żyjącym Jedi w historii zakonu.
(koniec Spoilera)

Lucas wstydu nie ma....

TFN
2

Czy jest na świecie ktoś, kto cieszy się, że na Sycylii Etna znów zaczęła siać zniszczenie. Okazuje się, że tak. Tym człowiekiem jest George Lucas i jego firma Lucasfilm. Na wieść o tym, że Etna się obudziła, bardzo szybko wysłał tam Rona Fricke i jednego włoskiego operatora kamery, aby porobili mu jak najwięcej zdjęć czynnego wulkanu. Lucas stwierdził, że taniej będzie zrobić zdjęcia prawdziwego wulkanu, niż generować go komputerowo. Mało tego okazuje się, że Lucas nie zapomina o szczegółach, a wybrana firma, dla której pracuje włoski operator to Too Motion, jest to w praktyce najlepiej przygotowana we Włoszech firma do zdjęć z kamerami cyfrowymi. Zdjęcia miały trwać od 31 października, do 6 listopada, aczkolwiek ze względu na „ciekawy” materiał wydłużyły się. Wygląda zatem, że jednak Spoiler finalny pojedynek pomiędzy Anakinem i Obi-wanem faktycznie skończy się lądowaniem tego pierwszego w lawie, czyli tak jak to jest napisane w powieści „Powrót Jedi”(koniec spoilera)

Ile lat po AOTC

TFN
0

Ile lat po AOTC bedzie EIII. Odpowidź na te pytanie udzielił Szef Lucasfilm UK, podczas prezentacji dla Penguin Group. SpoilerTo co on nazwał prawdziwym czasem nie tyczy się, że EIII to będą dwie godziny podczas których u bohaterów minie tyle samo. Oznacza to, że przerwa między wyświetlaniem AOTC a EIII w kiniach, będzie równa przerwie czasowej między AOTC, a EIII. Czyli trzy lata. Dodam jeszcze, że początek EIII będzie końcówką wojen klonów, co oznacza, że trwają one teraz. (koniec spoilera)

Czyżby kolejna Gwiazda

E-X
0

TFN podał pewną plotkę. Spoiler:W EIII najpradopodobniej ujrzymy Gwiazdę Śmierci. I nie bedzie to ta sama co w ROTJ, raczej ta co w ANH. Ujrzeć ją mamy w scenie podczas której atakują ja Rebelianci. (koniec spoilera)

Kto zastąpi Douga Chianga? UPDATE

TFN
0

Jakiś czas temu pisaliśmy, ze Doug Chiang zrezygnował z roli głównego artysty koncepcyjnego w Trzecim Epizodzie. Całkiem możliwe, że zastapi go Feng Zhu. Jego dotychczasowe prace możecie podziwiać na jego stronie.
Update, Lord Sidious, 7 listopada
Jak donosi Chucherko, na stronie Feng Zhu, można przeczytać następującą informację:
„Obecnie pracuję nad nowym projektem. To coś, nad czym chciałem pracować od zawsze. To spowoduje, że wejdę do pierwszej ligi w tym przemyśle. Z czasem ten projekt zostanie ogloszony – jest bardzo fajny a ja jestem bardzo szczęśliwy móc być częścią sagi. [-O-]”.

Doug Chiang o rezygnacji z E3

TFN
0

Doug Chiang na swojej stronie napisał niedawno, że bardzo żałuje, ale niestety musiał po trzynastu latach pracy w Lucasfilmie z niej zrezygnować. Siedem z tych 13 lat, Doug poświęcił Gwiezdnym Wojnom, lecz by móc dalej się rozwijać, podjął inną inicjatywę, która trochę kolidowała z Trzecią Częścią. Tymbardziej, że nowe możliwości były tak porywające, iż Doug nie chciał z nich rezygnować. Ale jak zapewnia, ma nadzieję, że znajdzie na tyle czasu, by wykonać choć kilka projektów do E3.

A może Tarkin???

Episode-X
0

Pojawiły się kolejne pogłoski o udziale Roberta Carlyle, znanego chociażby z Trainspotting w trzeciej części Gwiezdnych Wojen. Wg niepotwierdzonych informacji Carlyle miałby się wcielić w postać Wilhuffa Tarkina, czyli późniejszego Wielkiego Moffa. Na razie jednak nie ma oficjalnej akceptacji tego pomysłu, ani ze strony Carlyle’a ani Lucasfilmu. We wrześniu pisaliśmy o tym co sądzi o roli w Gwiezdnych Wojnach. Ale warto przypomnieć tu jeszcze jedną sprawę, a mianowicie to, że Carlyle miał szansę zagrać w „Ataku klonów”, lecz odmówił, między innymi ze względu na udział w filmie Pewnego razu w Midlands. Na koniec zamieszczamy jeszcze zdjęcie porównawcze Petera Cushinga (Tarkin) i Roberta Carlyle.
Archiwum wiadomości dla działu "Zemsta Sithów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.