TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Fox zarezerwował datę na premierę E3...

2002-12-30 00:57:00 Sci-Fi Wire

Obecnie w Hollywood trwa kolejny wyścig, o to które studio zarezerwuje sobie jako pierwsze najlepszą datę premiery swojej superprodukcji. Oczywiście wszystko jest robione bardzo nieformalnie, lecz same studia podchodzą do tego wyjątkowo poważnie. Sony Pictures już zapowiedziało, że druga część Spider-mana wejdzie do kin w pierwszy weekend maja 2004. W odpowiedzi na to, 20th Century Fox zapowidział, że wprowadzi swój futurystyczny hit – „Tomorrow” 28 maja 2004, a Universal swój przebój o wampirach – „Van Helsing” 21 maja 2004. Paramount zapowiedział, że 3 część „Mission: Impossible” także wejdzie w okolicach Memorial Day (dnia pamięci w USA – ostatni poniedziałek maja). Natomiast 3 część przygód Harry’ego Pottera została zapowiedziana na czerwiec 2004.
Ale studia już zaczęły też rezerwować sobie daty z 2005 roku. Na pierwszy ogień poszły „Gwiezdne Wojny Część III”. Fox zapowiedział, że film pojawi się w weekend przed Dniem Pamięci, który w 2005 wypadnie tak jak powinien – 30 maja (w USA kiedyś Memorial Day był obchodzony 30 maja, lecz przeniesiono go na ostatni poniedziałek maja, dzięki temu każdy może sobie zaplanować 3 dniowy weekend). A skoro tak, to weekend wcześniej zaczyna się w piątek 20 maja, a znając Lucasa Epizod III pojawi się pewnie dzień lub dwa wcześniej, zatem być może będzie to faktycznie 19 maja, o czym pisaliśmy półtora miesiąca temu.
Choć podawano już datę premiery IV części Indiany Jonesa, to na razie jest ona zaznaczona jako czerwiec/lipiec. Natomiast na lato 2005 już zapowiedziano „Jurassic Park IV” oraz kolejny przebój Pixara „Cars”.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

"Gwiezdne wojny" w wyobraźni

2002-12-27 12:34:00 Philomythus za Interia

Producent Rick McCallum w jednym z ostatnich wywiadów zdradził kilka szczegółów na temat niecierpliwie oczekiwanego projektu, kontynuacji przeboju "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów", filmu "Epizod III". "Prace przygotowawcze są już bardzo zaawansowane" - powiedział Rick McCallum.
"W związku z produkcją Epiozodu III zwiedziłem ostatnio potężny kawałek świata. W Sydney finalizowałem umowy z tamtejszym studiem filmowym, spotkałem się także z członkami australijskiej ekipy obrazu, przede wszystkim z pionu scenograficznego. Scenografowie Richard Rogers i Peter Russell już zaczęli wstępne prace, jednak prawdziwego tempa produkcja nabierze w styczniu" - wyjaśnia producent.
Najwięcej pracy pochłonie przygotowanie nowych światów i postaci je zamieszkujących, które pojawią się w "Epizodzie III".
"Nasi animatorzy rozpoczną pracę już wkrótce. Ich pierwszym zadaniem będzie stworzenie koncepcji artystycznej pierwszej bitwy. A potem wszystko nabierze przyspieszenia i zanim się obejrzymy, rozpoczną się prace na planie" - dodaje Rick McCallum.
Wszystkie dotychczasowe działania realizowane są wciąż bez oparcia o ostateczną wersję scenariusza "Epizodu III". Jednak zupełnie nie przeszkadza to doświadczonemu producentowi.
"Oczywiście, oddałbym wszystko za gotowy skrypt. Ale go nie mam. Taki jest stan rzeczy. To nie lada wyzwanie dla całego zespołu - nie stracić świeżości spojrzenia, zanim dostaniemy scenariusz" - wyjaśnia Rick McCallum.
W takiej sytuacji ze swoim zadaniem zmierzyć musi się także projektantka kostiumów, Trisha Biggar, która wraz z projektantem koncepcji artystycznej, Ianem McCaigem, pracuje nad pomysłami kostiumów do "Epizodu III".
Pion kostiumograficzny rozpoczął prace w połowie listopada w Sydney.
"Najprawdopodobniej będziemy musieli przygotować około tysiąca dwustu kostiumów, a to bardzo poważne przedsięwzięcie" - wyjaśnia Rick McCallum.
"George Lucas zaakceptuje pewnie dziesięć z nich - zawsze wypowiada się tylko na temat kostiumów dla głównych postaci opowieści" - dodaje producent.
Projektant Gavin Bocquet ma natomiast inny twardy orzech do zgryzienia. Od pewnego czasu prowadzi liczne konsultacje, zarówno z Rickiem McCallumem, jak i innymi osobami zaangażowanymi w realizację "Epiozdu III', na temat nowych pojazdów, które pojawią się w kontynuacji przeboju "Gwiezdne wojny: część II - Atak klonów".
"Gavin Bocquet ma mnóstwo pomysłów i planów. Cała nasza praca opiera się w głównej mierze na wyobraźni - świat Gwiezdnych wojen trzeba wymyślić od początku do końca" - wyjaśnia Rick McCallum.

KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Christopher Lee i E3.

2002-12-21 19:47:00 TFN

Christopher Lee, przy okazji promowania „Dwóch Wież” udzielił kilku wywiadów. W jednym z nich wspomina, że jest już dość wiekowym aktorem, i że wie, iż może umrzeć praktycznie lada dzień. (Lee obchodził w tym roku 80 urodziny). Lee wspomniał, że obawia się, iż może zdarzyć się tak, że nie dane mu będzie obejrzeć ani ostatniej części LOTRa, ani tym bardziej E3, które będzie dopiero kręcone w przyszłym roku. Niemniej jednak, Lee nie ma zamiaru odrzucić możliwości powtórnego wcielenia się w rolę Hrabiego Dooku, choć jak przyznał w ogóle nie zna scenariusza. Powiedział tylko, że George Lucas to genialny człowiek, i świetnie się dla niego pracuje. Dodał też, że cieszy się, iż w tak późnym wieku, mógł zagrać u trzech tak wspaniałych reżyserów – Tima Burtona („Jeździec bez głowy” – w filmie tym wystąpił też Ian McDiarmid (Palpatine) oraz w roli kaskadera zatrudniono Raya Parka (Darth Maul)), Petera Jacksona i George’a Lucasa. Pozostaje jednak otwarte pytanie, co by się stało, gdyby z przyczyn zdrowotnych Lee nie mógł pojawić się na planie? Czy Lucas wygeneruje go komputerowo, a może wykorzysta jakieś nieużyte w Klonach materiały jak np. sceny, w których Dooku walczył z Yoda na dwa miecze. No cóż. Zobaczymy. A Christopherowi Lee pozostaje życzyć by mógł w sile i zdrowiu dotrwać do premiery E3.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Gangster w E3?

2002-12-14 14:34:00 BastionSUCKS

Jedną z postaci, które mogą się pojawić w Epizodzie 3, jest (spoiler): Kosmiczny gangster z Tatooine - Jabba the Hutt. Zapewne jego rola, jeśli w ogóle go zobaczymy, będzie bardzo epizodyczna, tak jak w Epizodzie 1. (koniec spoilera) Informacja ta pochodzi od jednego z naszych anonimowych informatorów. Poczekamy zobaczymy...
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Krawcy poszukiwani...

2002-12-13 23:01:00 TFN

Wygląda na to, że tym razem Trisha Biggar, czyli projektantka kostiumów w E3 mocno sobie zaszalała. W każdym razie teraz, w pracach nad częścią III musi znaleźć sobie pomocników. Trisha powiedziała, że kostium w Gwiezdnych Wojnach, są tak piękne jak tylko mogą, i że można je podziwiać z przodu, z tyłu, a także od wewnątrz, a po zakończeniu prac nad filmem się nie rozpadają, a często żyją dalej [np. na wystawach o Gwiezdnych Wojnach]. Trisha potrzebuje do pomocy ludzi którzy będą zajmować się cięciem materiału, farbowaniem, ugniataniem a także jubilerów, specjalistów od zbroi oraz ludzi od obróbki metali do stworzenia hełmu. A wszystko musi być gotowe do czerwca, kiedy ruszą zdjęcia.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Kiedy pojawi się Epizod III w Polsce?

2002-12-11 20:51:00

O ile mogło nam się wydawać, że po Ataku Klonów, Epizod III również wejdzie do nas równocześnie z innymi krajami, o tyle na dzień dzisiejszy nie jest to już tak pewne. Oczywiście jest to jeszcze dalekie wybieganie w przyszłość, gdyż negocjacje na ten temat jeszcze się nie rozpoczęły i minie trochę czasu zanim się rozpoczną, ale udało nam się poznać nieoficjalną opinię dystrybutora filmu – Syreny Entertaimant na ten temat. Syrena była przeciwna by Atak wchodził u nas w maju, ponieważ generalnie ten okres nie sprzyja w Polsce hitom kinowym. I Syrena się nie pomyliła, gdyż Klony miały prawie tylko 65% widowni tej, którą miało „Mroczne Widmo”. W USA Klony zarobiły prawie 75% z tego co miał TPM, więc różnica jest. Czy zatem przeważą głosy polskiego dystrybutora, czy też może wizja Lucasa. Zobaczymy za niecałe 900 dni. O możliwych datach amerykańskiej premiery pisaliśmy już dwukrotnie (w czerwcu i w w listopadzie), przy czym znając doświadczenie z TPM i AOTC, ta druga data (czyli 19 maja, może 18) wydaje się być bardziej prawdopodobna.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Ackbar Comes Back ?

2002-12-04 12:34:00 TF.Net

Czyżbyśmy mieli okazje znowu podziwiać najwspanialszego z dowódców Rebelii z okresu bitwy o Endor ? Plotki mogą okazać się prawdziwe i w Epizodzie III prawdopodobnie ujrzymy wielki come back Ackbara. Co ciekawsze, reżyser znowu rezygnuje z tradycyjnego kostiumu bowiem Ackbar w Epizodzie III ma być całkowicie generowany komputerowo (kolejny po mistrzu Yodzie :) – jako animacja CGI. Będzie też oczywiście dużo młodszy. Nasuwa się pytanie, czy historia przyszłego admirała Ackbara będzie się zgadzać z tym co wykreowali pisarze ksiażek Star Wars. Na odpowiedź przyjdzie nam poczekać...
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Hayden ćwiczy do roli...

2002-12-02 18:36:00 TFN

Okazuje się, że Hayden Christensen już ćwiczy do swojego występu w Części III. Wg słów Ricka McCallum, Hayden będzie nie tylko postawniejszy jako Vader, ale też jako Anakin. Młody Christensen ćwiczy już prawie 6 tygodniu, a kondycję i krzepę będzie musiał zachować aż do czasu zakończenia zdjeć czyli jeszcze przez rok lub dwa. Nie próżnuje też Nick Gillard, który szykuje się do poprowadzenia Spoiler: choreografii w ostatniej walki między Anakinem a Obi-wanem. Gillard rozpoczął swe wstępne prace już w sierpniu.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Christopher Lee w E3

2002-12-02 18:34:00 TF.Net

Choć pisaliśmy o tym jeszcze w marcu teraz potwierdza to sam Christopher Lee. Dooku powróci w E3, choć na razie sam aktor nie wie, co on tam będzie robił.
KOMENTARZE (0)
Loading..