TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Prowse znów Vaderem?

2002-05-29 08:44:00 TFN

David Prowse, który w oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen grał ciało Dartha Vadera (czyli wszystkie ruchy, bo głosu Vaderowi użyczał James Earl Jones), powiedział ostatnio, że bardzo chciałby jeszcze raz wcielić się w postać Vadera w trzeciej części Gwiezdnej Sagi. Sześćdziesięcio sześcio letni aktor dodał też, że jeżeli będzie on wciąż sprawny fizycznie, a zaoferują tę rolę komuś innemu, będzie on mocno zawiedziony. Niestety stan zdrowia Prowse`a nie jest aż tak dobry jakby chciał, we wrześniu czeka go poważna operacja, ale jak sam twierdzi, w grudniu powinien już wrócić do pełni sił i będzie usiłował przekonać Lucasa do podjęcia właściwej decyzji. Lucas jest właśnie w trakcie pisania scenariusza do kolejnej części Gwiezdnych Wojen, w której to Darth Vader powróci w pełnej krasie złej sławy.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Gazeta o Epizodzie III UPDATE

2002-05-27 17:33:00 Michał

Na serwisie gazety w dziale poświęconym gwiezdnym wojnom można przeczytać analizę Wojciecha Orlińskiego tego co być może zobaczymy w 3 części.
Update, Lord Sidious, 28 maj To jest raczej analiza i spekulacje, a nie dane oficjalne. Trudno tam znaleźć prawdziwe spoilery, ale można znaleźć pewne błędy. Po pierwsze sprawa lawy wyszła w powieści "Powrót Jedi", a nie "Imperium kontratakuje". No i Pan Wojciech upiera się, że Epizod III będzie się dział 10 lat po Ataku klonów. Jedyną ciekawą pogłoską, jest możliwość ujrzenia generowanego komputerowo Hana Solo. U T`Bone`a również znalazła się podobna spekulacja, lecz nie zawiera ona błędów i nie ma ani słowa o Hanie Solo czy o tym, ze E3 będzie 10 lat po Ataku klonów, a jedynie, że bdzie bardzo krótko po nim. Tam jeszcze pojawiła się bardzo ciekawa informacja o tym, że Lucas powiedział kiedyś, że gdyby kręcił Epizod VII, VIII i IX byłyby one w głównej mierze o kimś kto przetrwa Epizod III.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Jedna scena Epizodu III jest już nakręcona!

2002-05-26 15:18:00 film.interia.pl

Na portalu film.interia.pl nadal jest głośno o Gwiezdnych Wojnach:George Lucas o zakończeniu "Epizodu III"
Twórca "gwiezdnej sagi" George Lucas, w niedawnej rozmowie z reporterem stacji telewizyjnej CNN opowiadał, czego możemy spodziewać się w 2005 roku po "Epizodzie III". "To już nie będzie rozrywkowy film. Epizod III zaplanowany jest jako najbardziej mroczna część Gwiezdnych wojen" - stwierdził reżyser.

"Wszyscy źli bohaterowie zwyciężają na końcu filmu, wszyscy dobrzy - umierają, z wyjątkiem kilku. Tak więc nie będzie happy endu i niech nikt nie spodziewa się czegoś zabawnego po Epizodzie III. Nie jestem jeszcze pewien, jak ludzie to przyjmą. Ale bez obaw, nie będzie to kompletnie ponury film" - mówił Lucas. Twórca wyznał ponadto, że podczas realizacji "Ataku klonów", nakręcił już jedną z ostatnich scen "Epizodu III". "To nie jest scena finałowa, ale jedna z nich. I zapewne wielu widzów zaskoczy. Nie chcę jeszcze zdradzać, co to będzie" - oświadczył George Lucas. Kręcenie "Epizodu III" rozpocznie się w czerwcu 2003 roku, w Sydney. Światowa premiera filmu zapowiadana jest na 2005 rok.
Jednak jeszcze nie wiadomo na 100% czy to będzie światowa premiera ;)
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Jednak powroty ?

2002-05-25 07:05:00 TFN

Kiedyś powiedziano, że w Epizodzie III nie będziemy mieli powrotów żadnych znanych postaci z klasycznej trylogii jak np.: Tarkin czy Chewbacca. Ostatnio jednak Lucas powiedział, że jeśli będzie dało się je umieścić w filmie bez konfliktu z jego fabułą to mogą się one pojawić.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Christensen o Epizodzie III

2002-05-23 12:08:00 film.interia.pl

Na portalu film.interia.pl zamieszczono tłumaczenie wywiadu z Haydenem Christensenem, jaki kilka dni temu pojawił się na jednej stronie internetowej."Z ogromną niecierpliwością czekam na rozpoczęcie zdjęć do Epizodu III. Będę musiał się bardzo starać, aby ta przemiana z dobrego Anakina w mrocznego Vadera wyglądała prawdziwie. Sądzę, że z przeistoczeniem się w Dartha Vadera będzie na planie wiele zabawy" - mówił Hayden Christensen.

Zapytany, czy otrzymał już od Georga Lucasa jakieś wskazówki dotyczące roli, aktor odrzekł: "George Lucas jeszcze mi niczego nie powiedział. Nie wiem, co chce uzyskać i jak to wszystko ma się połączyć z istniejącą już trylogią. Sądzę, że choć wygląda to dosyć chaotycznie, wszystko będzie perfekcyjnie przygotowane".

Christensen dodał, że na razie jego wiedza o "Epizodzie III" nie jest zbyt wielka, ale nie to w tej chwili jest najważniejsze. "Obecnie trwa zewnętrzne formowanie postaci Dartha Vadera, czyli przygotowywanie kostiumu i hełmu. Długo zrzędziłem, zanim zdecydowałem się przymierzyć nowy strój i ciemny hełm Dartha Vadera. I nagle zrozumiałem, że teraz mogę na przykład mrugać albo robić miny i nikt tego nie zobaczy, bo nie widzi mojej twarzy. Poczułem się fajnie" - wyznał aktor.

"Jestem mniej masywny od aktora, który grał Dartha Vadera w Gwiezdnych wojnach. Jeszcze nie wiem, jak zostanie to rozwiązane. Ludzie często pytają mnie, czy coś na siebie włożę, żeby wyglądać na większego albo czy przytyję, ale ja przecież nie jestem Robertem De Niro, żeby dla roli przytyć kilkanaście kilogramów" - mówi filmowy Anakin Skywalker.

Na zakończenie Hayden Christensen obiecał: Spoiler "W Epizodzie III będą wspaniałe sekwencje walki na świetlne miecze pomiędzy pomiędzy mną i Obi Wanem. Zapewniam, że te sceny zrobią na wszystkich naprawdę duże wrażenie". (koniec spoilera)

Produkcja "Epizodu III" rozpocznie się w czerwcu 2003 roku, w Sydney.

KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Pierwszy spoiler?

2002-05-23 09:05:00 T`Bone

Co prawda nie napisano jeszcze scenariusza do Epizodu III i nie wiadomo czy ktoś poza Lucasem będzie go pisał, ale w sieci już od dawna krążą spekulacje na temat tego co zobaczymy w E3. Mało tego na naszym forum również, w tym wątku. Tymczasem pojawiła się pierwsza pogłoska ze źródeł zbliżonych do Lucasa. Może jeszcze nie jest to typowy spoiler, bo w tej chwili wszystko jeszcze może się zmienić, ale spoiler: Jeden z informatorów T`Bone`a, pracujący przy AOTC twierdzi, że kilka scen do E3 zostało już nakręconych. Jedną z nich ma być końcowa scena z Epizodu III. Scena ma wyglądać tak, że Obi-wan wraz z małym Lukiem pojawi się w domostwie Larsów, przeprosi ich za to co musi zrobić, a potem oddali się gdzieś na pustynię i wtedy powinniśmy zobaczyć napisy końcowe. (koniec spoilera). No cóż za 3 lata przekonamy się czy to było prawdą.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

10 lat?

2002-05-21 23:44:00

Ostatnio w sieci krążyła pogłoska, jakoby Epizod III miał się dziać 10 lat po AOTC. Cała sprawa najprawdopodobniej jest nieporozumieniem dziennikarskim. Bo spytano Haydena o następną rolę w filmie i on powiedział, że będzie musiał przytyć i postarzyć się o 10 lat. TFN i reszta uznało, że to chodzi o Epizod III, tymczasem Hayden jest ostatnio bardzo rozchytywany i to przytycie wcale nie miało dotyczyć Epizodu III, tylko najprawdopodobniej bliżej nieokreślonego filmu w którym Hayden ma teraz wystąpić. Być może to będzie ten film o dziennikarzu, o którym pisaliśmy jakiś czas temu. Z drugiej strony, to że Anakin bedzie grubszy i starszy w E3 wcale nie musi też oznaczać, że zostało ono przesunięte o tyle lat. Może Anakinowi, żona się dała we znaki ;)
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

10 lat minęło

2002-05-18 10:09:00

Z ostatnich doniesień wynika, że 10 lat po Ataku Klonów co przynajmniej mi wydaje się mało prawdopodobne.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Szturmowcy = ...

2002-05-14 12:10:00 TFN, Nowa Gildia

Już kiedyś na naszym forum toczyły się żywe dysusje na ten temat, teraz na TFN a potem również na Gildii ukazał się skan z "The World of Star Wars: a Compendium of Fact and Fantasy from Star Wars and Empire Strikes Back ", w którym czarno na białym jest napisane, że: klony to szturmowcy. Koniec spoilera. Można się było tego domyślać i nawet zgadzałoby się z dotychczaswoym uniwersum SW przedstawionym w filmach. Jeśli jednak informacja z 81 się potwierdzi to wiele książek straci jakąkolwiek wartość.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Ahmed- tak, walka- tak

2002-05-13 18:03:00 TFN

Ahmed Best potwierdził swój udział w Epizodzie III co oznacza, że najprawdopodobniej Jar-Jar wróci, chociaż może aktor zagra tylko jakąś małą epizodyczną rolę. Ewan potwierdził natomiast, że w 3 części będzie brał udział w spoiler: walce z Anakinem Skywalkerem. Koniec spoilera.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Rick McCallum znowu nadaje

2002-05-12 09:58:00 TFN i Son of the Sun

Son of the Sun podesłał nam informacje o newsie znajdującym się na TFN: W kolejnej audycji producent zdradził, że najprawdopodobniej w EIII wróci rasa Wookie- czyżby Chewbacca. Natomiast na pewno nie zobaczymy już Ewoków.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Jednak nie

2002-05-11 20:50:00 TFN

Podobno Rick McCallum powiedział, że plotka o rzekomym włączeniu Hugh Jackmana do obsady Epizodu III jest wyssana z palca.
Skoro mówi tak producent to należy mu wierzyć trzeba jednak podkreślić, że to iż Hugh nie jest jeszcze w obsadzie nie znaczy, że nie będzie.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Kim on będzie ?

2002-05-10 17:00:00 TFN i inni

Dostałem od was wiele maili na temat możliwych postaci jakie wykreuje w Epizodzie III Hugh Jackman, na TFN-ie pojawiły się podobne spekulacje. To może jeszcze nie spoiler ale: Son of the Sun pisze, że swoją aparycją Hugh mógłby odegrać kogoś na kształt Hana Solo, podbnie sądzą ludzie z TFN, natomiast Unduli11 twierdzi, że Jackman zostanie zaangażowany do roli jakiegoś ciemnego charakteru-najprawdopodobniej Ciemnego Jedi. TFN uważa, że mógłby on odgrywać polityka choć nie bardzo pasuje do tego wyglądem. Wiele mówiło się też, że zostanie od starszym Anakinem Skywalkerem, w co ja nie bardzo wieżę chociaż mógłby on mieć małą epizodyczną rólkę jak Sebastian Shaw tzn. jako Anakin już po wpadnięciu do lawy. Klon7A123 napisał z kolei, że Jackman być może będzie Jedi, który zdradzi swoich towarzyszy w kulminacyjnym momencie ułatwiając jakąś ich masową zagładę.
Jak widzicie przypuszczenia są bardzo rozbierzne, jak na razie tych spoilerów nie można brać na serio, gdyż produkcja III epizodu jeszcze nawet nie ruszyła. Im bliżej jednak do premiery tym informacje będą wiarygodniejsze.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Powrót Łowcy Nagród

2002-05-09 21:05:00 TFN

Z wypowiedzi McCallum`a dla New York Post wynika, że Boba Fett powróci w Epizodzie III. Celem tego zabiegu ma być pokazanie jego nienawiści do Jedi i powodu, dla którego w klasycznej trylogii chciał on zniszczyć rodzinę Skywalkerów.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Jackman w Epizodzie III

2002-05-06 09:51:00 TFN

Podobno podczas spotkania z Rickiem McCallumem, producentem 3 Epizodu pojawiły się pewne spekulacje na temat przyłączenia Hugh Jackmana do obsady części III. Podobno Rick powiedział, że Hugh jest już zatrudniony ale nie może zdradzić nic więcej.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

W co ubierze się Anakin ?

2002-05-05 09:30:00 TFN

Na Celebration II na światło dzinne wyszły pewne fakty związane z pancerzem Vadera (nie wiemy czy potwierdzą się na 100 %). W każdym razie według informatorów strój Lorda ma być połączeniem kilku elementów noszonych przez kilka różnych postaci.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Cyfrowe projektory

2002-05-02 11:49:00 JediNet

W roku 1999 George Lucas powiedział, że Epizod II będzie pierwszym filmem nakręconym za pomocą cyfrowych kamer, za na prawdę duże pieniądze. "Atak klonów" miał być też wyświetlany tylko na cyfrowych projektorach. Co prawda Lucas zaczął pierwszy kręcić film cyfrowy, lecz francuski Vidocq był pierwszym ukończonym i wprowadzonym na ekrany filmem cyfrowym. Jak się okazało w 2002 nie było odpowiedniej ilości kin z cyfrowymi projektorami, by móc ograniczyć wyświetlanie "Ataku klonów" tylko do nich. Teraz Lucas zapowiedział, że w 2005 nie popuści i nie pozwoli kinom, bez takiego sprzętu wyświetlać Epizod III. George był bardzo stanowczy w tym co mówił, więc zobaczymy.
KOMENTARZE (1)
Loading..