TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Gdzie będzie kręcone E3?

2002-07-31 16:09:00 TFN

Wcześniej pisaliśmy, że E3 może nie być kręcone w studiach Foxa. Teraz mamy kolejną wiadomość na ten temat. Jak donosi Hollywood Reporter na potrzeby Epizodu III zamówiono studia Warner Roadshow Movie World w Queensland. Nie wiadomo czy jest to alternatywa dla Foxa, czy też może film będzie kręcony w dwóch studiach. Ale to nic, bo studia Warnera zostały zamówione od stycznia do września 2003. Bynajmniej nie chodziu tu o zmianę daty produkcji, lecz czas potrzebny na stworzenie dekoracji. No cóż zobaczymy.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Dominic Swain w E3?

2002-07-25 12:34:00 Spark of the Force

Dominic Swain (znany np. z „Lolity”) wspomniała ostatnio w jednym z Londyńskich wywiadów, że jest bliska podpisania kontraktu na role w nowym blockbusterze, którego akcja będzie działa się w kosmosie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że powiedziała ona, iż w filmie wystąpi też jeden z jej ulubionych aktorów – Jimmy Smits, a także kilku innych sławnych aktorów. Stąd sugestia, że to może chodzić o E3, w końcu Jimmy Smits jako Bail Organa powinien w E3 mieć bardziej widowiskową rolę, niż w AOTC.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

E3 w Nowej Zelandii

2002-07-24 10:08:00 JediNet

Wcześniej pojawiły się doniesienia o tym, że część Epizodu III może być kręcona w Nowej Zelandii, tymczasem okazuje się, że to nie koniecznie musi być część – jakaś lokacja. Po tym jak praktycznie zakończono kręcenie Władcy Pierścieni, to w Nowej Zelandii jest teraz dużo wolnych miejsc, a koszty są niższe niż studiach Foxa w Australii. Stąd istnieje duże prawdopodobieństwo, że jeżeli Fox nie zmniejszy swych opłat, to Epizod III będzie kręcony w Nowej Zelandii.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Dalsze poszukiwania lokacji

2002-07-23 11:52:00 Watto16 za TV3 News

Już wiele lat temu po sieci krążyła pogłoska, że sceny na Alderaan miał być kręcone w Nowej Zelandii, gdzie miał być między innymi kręcony „Atak klonów”. Ale nie był. Teraz okazuje się, że skauci Lucasa przeszukują Nową Zelandię w celu znalezienia lokacji dla Epizodu III (lub mniej prawdopodobne Indiany Jonesa IV). Okazuje się, że Nowozelandzka kraina Fiordland może być najtrafniejszym wyborem. A na dodatek nie jest ona tak odległa od Australii gdzie będzie kręcony E3.
Trochę danych o samym Fiorlandzie (za encyklopedią WIEM Onetu:
Fiordland, Kraina Fiordów, region fizycznogeograficzny na Nowej Zelandii, w południowo-zachodniej części Wyspy Południowej.
Zbudowany z różnorodnych skał paleozoicznych, intrudowanych granitami. Fiordland jest regionem górsko-wyżynnym, wznosi się maksymalnie do 2648 m n.p.m. Stanowi południowe przedłużenie łańcucha Alp Południowych, które dochodzą tu bezpośrednio do wybrzeża morskiego, tworząc wysokie (do 1800 m) brzegi. Rozcięty jest głębokimi dolinami polodowcowymi, przechodzącymi niżej w rozgałęzione fiordy, osiągające do 45 km długości.
Klimat umiarkowanie ciepły. W górnych częściach dolin rozległe jeziora polodowcowe (Te Anau, Wakatipu i in.). Znajdują się liczne malownicze wodospady. Obszar jest miejscami trudno dostępny i prawie nie zamieszkany.
Bogactwo przyrody nieożywionej i ożywionej chronione jest w parku narodowym Fiordland, założonym 1952, o powierzchni 1,25 mln ha, obejmującym m.in. lasy buka południowego (Nothofagus), rzadkie gatunki ptaków, np. uważanego za wymarłego, odkrytego 1948 takahe, papugę kakapo. Park wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO.
Mapa Nowej Zelandii
I jeszcze o samym parku Fiordland za Papuzim Portalem Park Narodowy Fiordland znajduje się na południowo zachodnim wybrzeżu Wyspy Południowej (South Island), należy do największych parków na świecie. Założony został w 1952 roku. Jest największym parkiem narodowym Nowej Zelandii. Znajdują się tam: subtropikalne lasy, lasy bukowe, wysokie góry o alpejskim krajobrazie, fiordy oraz przylądki. dwie trzecie parku porośnięte są południowymi bukami i drzewami z rodzaju Podocarpus, z których niektóre mają nawet po 800 lat. Bardzo ciekawe są tam wodospady, z najbardziej znanym Southerland Falls (wys. 580 m) na czele. Na terenach parku spotkać można, oprócz kei, także kiwi oraz takahe.
W 1986 roku został oznaczony jako Światowe Dziedzictwo

Kei to jeden z najdziwniejszych i najbardziej interesujących gatunków papug.
Zdjęcia pochodzą z Encyklopedii Encarta 2000 firmy Microsoft.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Znane planety w E3?

2002-07-23 11:36:00 Oficjalna

Na oficjalnej Rick McCallum odpowiedział na kolejne pytanie o Epizod III. Tym razem brzmiało ono tak: „Czy są jakieś szanse na to, byśmy zobaczyli znane planety w Epizodzie III, takie jak Alderaan, Korelia czy Kessel?”. Rick na to odpowiedział: „Jedną z nich, możemy zobaczyć”. Na koniec dodam, że najpewniej będzie nią Alderaan, który jako jedyna z tych wymienionych planet jest w Databanku.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Nick Gillard o E3

2002-07-17 13:16:00 TFN

Nick Gillard przyznał ostatnio, że nie jest pewien czy będzie nadzorował choreografię w Epizodzie III. Powiedział, że zajmuje się teraz reżyserowaniem, ostatnio był drugim reżyserem w filmie „Reign of Fire”. Ale przyznał, że nie chce przeoczyć wspaniałego pojedynku spoiler pomiędzy Obi-wanem i Anakinem. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Garść informacji o E3 UPDATE

2002-07-15 16:23:00 Aint it Cool News

Harry Knowles z Aint it Cool News miał okazję dowiedzieć się paru rzeczy o E3. Oto i one, część z nich to potencjalne spoilery.
Po pierwsze Jonathan Hales powróci, jako współautor scenariusza, i oby tym razem to co on napisze, nie było tak pocięte w montażu.
Agent Daniela Logana, czyli Boby Fetta dostał informacje, by zarezerwował Loganowi terminy w lipcu-sierpniu 2003.
Ekipy przeszukują góry i jaskinie w Australii w poszukiwaniu potencjalnych plenerów.
Robin Gurland prowadziła rozmowy z Christopherem Eccelsonem (tutaj Harry nie znał dokładnej pisowni nazwiska), Robertem Carlyle oraz Samanthą Morton. Z tą ostatnią Robin Gurland, szefowa castingu, rozmawiała przy okazji premiery Raportu mniejszości.
Wyjawniono też, że to Hayden Christensen będzie nosił ubiór Dartha Vadera, a nie żaden inny aktor. Ponadto Hayden ma być obecny przez 90% filmu.
Yoda komputerowy powróci.
I na koniec w sumie najbardziej zaskakujaca pogłoska – wręcz pierwszy chyba nikomu nie znany dotychczas Spoiler: Być może powróci planeta Kamino, co nie było nigdy oficjalnie potwierdzane. A dowód jest taki, że Lucas nie pozwolił rozebrać dekoracji Kamino z Klonów, w tym szczególnie lądowiska z Slave I.(koniec spoilera).
Update 20.07.2002
Watto16 podesłał nam zdjęcia tych aktorów. I tak:
- Robert Carlyle
- Christopher Ecceleston
- Samantha Morton

KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Robert Carlyle w E3?

2002-07-14 13:38:00 TFN

Ostatnio pojawiła się pogłosaka, że Robert Carlyle może wystąpić w E3. Robert Carlyle to ny brytyjski aktor, w Polsce głównie przez rolę w filmie Goło i Wesoło, ale także z występu u boku Ewana McGregora w Trainspotting. Na razie to nic pewnego, ale w każdym razie Robin Gurland, rozpoczęła już wstępny casting do Epizodu III i szuka nowych twarzy. To już nie pierwszy raz, gdy jego imię pojawia się przy SW. Wcześniej pojawiły się pogłoski, że miał grać w AOTC. Plotkarskie strony podawały, że miał on w „Klonach” zagrać Lorda Sith, ale jak wiemy, były to bezpodstawne pogłoski. Warto wspomnieć, że TFN typował go kiedyś jako jednego z możliwych odtwórców roli Wilhuffa Tarkina.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Zdrada...?

2002-07-12 18:18:00

W sieprniu 2001 r. gdy ogłoszono tytuł Epizodu II, powstała cała masa propozycji na nazwę trzeciej części Sagi. Ostatnio sporo spekulujemy na temat E3, a całkiem niedawno obiła mi się o uszy taka ciekawostka: podobno w czasie prac nad Epizodem I, cały projekt nosił nazwę "menace". W czasie prac nad EII - projekt nazwano "attack". Potem wyrazy te znalazły się także w pełnych tytułach filmów... Podobno nazwa projektu Epizodu III to "Betrayal". Może to plotka, a może nie?... Może betrayal będzie częścią jakiegoś dłuższego tytułu...? Pospekulować zawsze można...
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Ile lat pomiędzy AOTC a E3

2002-07-12 10:15:00 StarWars.Com

Kiedyś po sieci szalała plotka, że E3 ma być 10 lat po AOTC. Próbowaliśmy ją prostować, co można poczytać chociażby w archiwach sekcji Epizod III, ale dopiero teraz Rick McCallum oficjalnie przyznaje nam rację. Na dzień dzisiejszy akcja E3 będzie się dziać jakieś 2-3 lata po AOTC. W sumie nic nowego, a jednak ważny news.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Spekulacje nt. Epizodu III

2002-07-11 12:41:00

To nie są spoilery, lecz jedynie spekulacje, głównie na podstawie faktów które znamy z innych filmów, jak i książek, choć te drugie źródła, nawet adaptacje filmowe, nie zawsze są wiarygodne. Spekulacja:
Jak już wiemy, E3 powinien zacząć się od wielkiej bitwy na początku, bitwy która zakończy Wojnę Klonów. Zresztą potwierdził ją już sam Lucas. Film ma się toczyć 2-3 lata po „Ataku klonów”.
Padme i Anakin nie mieli dużo czasu dla siebie. Z jakiegoś powodu Anakin opuści Padme i nie będzie wiedział, że jest ona w ciąży. W 3 rozdziale „Powrotu Jedi” Jamesa Kahna na stronie 56 Obi-wan mówi: „Kiedy twój ojciec odszedł, nie podejrzewał, że matka jest w ciąży”. Potem Kenobi mówi, że ukrył Luke`a u swojego brata Owena. Teraz wiadomo, że Owen Lars jest przyrodnim bratem Anakina.
Epizod III będzie też przede wszystkim tragedią, w której Anakin przejdzie na Ciemną Stronę Mocy. Ale to chyba wie każdy fan.
Bail Oragana będzie walczył ramię w ramie z Obi-wanem. Być może będzie to podczas finalnej bitwy, lecz Lucas kiedyś powiedział coś takiego: „Bail Organa nie był ojcem Leii, ale był członkiem grupy, do której należał też Obi-wan, która miała skończyć z Vaderem.”. Ponadto Leia w ANH twierdzi, że generał Kenobi walczył wraz z jej ojcem w Wojnach Klonów, więc być może Organa będzie postacią bardziej uwypukloną.
Walka Obi-wana z Anakinem, również potwierdzona wielokrotnie, lecz nikt nie potwierdził w jakiej scenerii. Wg powieści „Powrót Jedi”, również rozdział 3, Obi-wan wrzucił Anakina do jeziora lawy, a kiedy Vaderowi udało się już z niego wydostać, był wypalony. Nie było już w nim dobra. Obi-wan zostawi go by umarł, lecz Vader w jakiś sposób wydostanie się z tej planety i przywdzieje czarną zbroję.
Anakin ma wielki potencjał, lecz nie ukończy szkolenia Jedi. Nie zostanie Rycerzem, pozostanie Padawanem. Zresztą mówi to w ANH Obi-wanowi: „Zostawiłem cię jako uczeń, teraz jestem mistrzem”.
Anakin w którymś momencie filmu podda się Palpatine`owi, nie wiadomo czy będzie to już Imperator. W każdym razie Palpatine powinien objawić się mu jako Mistrz Ciemnej Strony i zaangażować Anakina do walki z Jedi.
Padme urodzi bliźniaki, przed zakończeniem filmu. Wkrótce zostaną one rozdzielone, Obi-wan zabierze Luke`a na Tatooine, a Leię zabierze Bail Organa. Co się stanie z Padme, nie wiadomo. Być może umrze ona w Epizodzie III, ale Leia musi w jakiś sposób ją pamiętać. Najprawdopodobniej scena w której Obi-wan daje Luke`a Larsom została już sfilmowana.
Palpatine gdy poczuje się bezpieczny ogłosi się Imperatorem. Będzie też wiedział, że Yoda gdzieś się ukrył, znów za książką „Powrót Jedi”.
Hrabia Dooku zginie. Być może pomoże mu w tym Boba Fett, Anakin, albo Yoda np. w jaskini na Dagobah, lecz to są tylko domysły.
Boba Fett pojawi się na chwilę w E3. Być może wraz z Aurrą Sing.
Klony najprawdopodobniej zostaną przekształcone w szturmowców.
C-3PO i R2-D2 będą miały skasowaną pamięć, o tym wspominał nawet Lucas.
Mace Windu zginie, nie na początku filmu, ale będzie miał własną scenę śmierci. Zginie też cała masa innych Jedi, a Świątynia Jedi zostanie najprawdopodobniej zniszczona.
Nic nie wiadomo na temat dalszych dziejów Jar Jar Binksa.
Być może zostanie rozwinięty też wątek Gwiazdy Śmierci, który pojawił się w „Klonach”. Może pojawi się Tarkin, choć to akurat nie jest pewne.
Ma też być wyjaśniony aspekt dlaczego ciała Jedi nie znikały i czemu pojawił się głos Qui-Gona.
Również na Forum Star Wars toczyło się bardzo wiele dyskusji na ten temat. Zachęcamy do wyrażenia swoich opinii w tematach:
Jeszcze nie Spoiler
Sprawa Amidali
Śmierć Hrabiego Dooku
Anakin vs Obi-wan
Spekulacje

KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Kamiński: Nie nakręcę "Gwiezdnych wojen"

2002-07-09 18:39:00 Stopklatka

Absolutnie nie będę robił zdjęć do "Gwiezdnych wojen" - powiedział nam Janusz Kamiński. Niedawno pojawiły się plotki o tym, że operator ten zrealizuje zdjęcia do III epizodu gwiezdnej sagi.
Niedawno, powołując się na zachodnie serwisy, informowaliśmy, że Janusz Kamiński zrealizuje zdjęcia do III epizodu gwiezdnej sagi. Tymczasem podczas dzisiejszej rozmowy z nami operator ten kategorycznie zdementował te pogłoski. Absolutnie nie będę robił zdjęć do "Gwiezdnych wojen". Nie jestem zainteresowany kręceniem filmów na nośniku cyfrowym. Nie mam żadnego szacunku dla filmów realizowanych na takim nośniku - powiedział nam Janusz Kamiński.
Niebawem na Stopklatce znajdzie się pełna rozmowa z Januszem Kamińskim.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Robbie Williams w E3

2002-07-08 16:27:00 TFN

Wiele wskazuje na to, że Robbie Williams, słynny muzyk, były członek grupy Take That, być może zagra w Epizodzie III. Jego kandydaturę poparł sam Ewan McGregor, który ponoć przekonał Lucasa, by dał rolę w E3 Williamsowi. Ewan zna się z Robbiem dzieki ich wspólnej znajomej - Nicole Kidman. Na dzień dzisiejszy ponoć Lucas przystał na prośbe Ewana, lecz nie wiadomo kogo miał by zagrać Robbie - człowieka czy kosmitę. Z inforamcji tej wynika, że Robbie ma spędzić na planie Epizodu III aż 5 tygoni, a zdjecia mają się rozpocząć w kwietniu. O ile ta pierwsza informacja, o Robbim być może wydaje się jeszcze prawdopodobna, o tyle ta druga to albo pomyłka, albo wymysł dziennikarzy, gdyżna razie nic nie wskazuje na to, że prace nad Epizodem III zostaną przyśpieszone. Tutaj warto też zwrócić uwagę, że na długo przed premierą "Ataku klonów" chodziły plotki, iż w Klubie Outlander, gdzie Obi-wan i Anakin szukali Zam Wessel miał grać znany muzyk. Poważnie mówiono o Bono z U2 a potem o Venga Boys. Obie informacje okazały się być zwykłymi plotkami. Jeszcze inną rzeczą wartą przypomnienia jest sprawa N`Sync w drugim epizodzie. N`Sync mieli się pojawić przez chwilę w AOTC, co wywołało burzę wśród fanów. Lucas najpierw obiecał, że ich wytnie, a potem powiedział, że zobaczy. W każdym razie jeśli nawet zostali, to i tak są ucharakteryzowani w ten sposób, że ich nie zauważono. Być może to właśnie członkiwie N`Sync rzucają miecze świetlne Obi-wanowi i Anakinowi, gdy Ci siedzą na Reeku.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Ile będzie trwać E3

2002-07-06 12:09:00 StarWars.Com

Na oficjalnej zapytano Ricka McCalluma ile będzie trwał Epizod III, czy możliwe by trwał 3 godziny. Rick odpowiedział, że na dzień dzisiejszy Lucas planuje, by był standardowy, czyli dwu godzinny.
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Kto powinien wyreżyserować III epizod "Gwiezdnych wojen"? Plebiscyt "USA Today"

2002-07-04 18:20:00 Stopklatka

Magazyn "USA Today" przeprowadził ankietę, w której zapytał swoich czytelników, kogo poza George`em Lucasem widzieliby za kamerą w czasie realizacji III epizodu gwiezdnej sagi.
Z nadesłanych odpowiedzi wynika, że za kamer1 stanąć powinien Alex Proyas twórca "Mrocznego miasta" i "Kruka".
Drugim najczęściej wymienianym reżyserem jest Joe Johnston, reżyser, dla którego "Gwiezdne wojny" nie mają żadnych tajemnic, ponieważ przy kilku filmach cyklu zajmował się efektami specjalnymi. Johnston jest również pomysłodawcą oryginalnego projektu postaci Jody oraz niektórych gwiezdnych rodzajów broni i pojazdów.

Joe Johnston znany jest fanom Gwiezdnej Sagi, za swój wkład w efekty specjalne w klasycznej trylogii, a co do jego zdolności reżyserskich to polecam "Jurassic Park III", gdzie w porównaniu ze scenariuszem i oświetleniem, reżyseria wypadła całkiem nieźle ;).
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Znikajace ciała Jedi

2002-07-04 18:01:00 StarWars.Com

Na oficjalnej Rick McCallum odpowiedział na pytanie, czemu ciała Jedi w czasie bitwy o Geonosis nie znikały. No cóż jego odpowiedź była niesamowita. Powiedział coś co zabrzmiało jak w sumie to nie wiem, ale George Lucas na pewno wie i wyjaśni to w Trzecim Epizodzie. Rick powiedział, też że pytał o to Georgea wielokrotnie, a ten zbywał go pytaniem "Co? Jesteś fanem?".
KOMENTARZE (1)
Loading..