TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Robbie Williams szykuje się do E3

2002-09-28 13:42:00 BT za Wirtualna Polska

Parę miesięcy temu pisaliśmy, że Robbie Williams chciałby zagrać w trzeciej Części Sagi. Znany muzyk nie rezygnuje z marzeń i wciąż chce koniecznie zagrać w finalnej odsłonie nowej trylogii. By wspomóc los, Robbie postanowił rozpocząć swą karierę aktorską, grając gościnnie w serialu "Keen Eddie", opowiadającym o nowojorskim detektywe, który w Londynie szuka złego chemika. Robbie twierdzi, że rozpoczęcie kariery aktora ma mu ułatwić zdobycie roli w E3.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Zajawki E3 na AOTC DVD?

2002-09-23 15:56:00 StarWars.Com

Rick McCallum w kolejnej odsłonie „Zapytaj Radę Jedi”, odpowiedział na pytanie, czy na DVD z Klonami zobaczymy jakąś zajawkę, cokolwiek z E3. Rick powiedział, że bardzo by chciał coś takiego wsadzić (jak w DVD z LOTRa), ale niestety obawia się, że nie mają nic takiego, ale myśli, że George Lucas da kilka wskazówek na temat Części III w swoich komentarzach do filmu.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Cyfrowa kamera to za mało...

2002-09-21 01:08:00 TFN

Jak donosi najnowszy Forbes na swych technologicznych stronach, niedawno George Lucas i Rick McCallum spotkali się z przedstawicielami Sony, aby sprawdzić postępy w produkcji pierwszej dziesięcio-megapikslowej kamery cyfrowej. Nowa kamera ma mieć oczywiście nieporównywalnie większą jakość, w porównaniu do tej używanej przy AOTC. Lucas ma nadzieję, że wymusi ona rewolucję w Hollywood. No cóż cyfrowa kamera w AOTC była swoistą rewolucją, lecz nie taką o jakiej marzył Flanelowiec. Więc może tym razem, przy Części III konieczne jednak będą cyfrowe kina?
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Robert Carlyle o E3

2002-09-17 23:29:00 TFN

W lipcu pisaliśmy o tym, że być może Robert Carlyle wystąpi w Części III Gwiezdnych Wojen. W niedawno udzielonym wywiadzie zapytano go właśnie o występ w kolejnej odsłonie Sagi, na co Robert Carlyle odrzekł, że byłoby świetnie, gdyby Lucas to widział (i mu zaproponował jakąś rolę), ale póki co nic na ten temat nie wie.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Komputerowy Yoda?

2002-09-14 11:57:00 StarWars.Com

W kolejnym wydaniu oficjalnego cyklu „Zapytaj radę Jedi”, Rick McCallum odpowiedział na kolejne pytanie. Tym razem dotyczyło ono tego, czy Yoda będzie wygenerowany komputerowo w E3 oraz czy będzie on walczył. Odpowiedź Ricka McCalluma brzmi:
Nie mogę nic teraz powiedzieć na temat sceny walki. Jednak on będzie z pewnością generowany komputerowo. Nie jesteśmy pewni czy będzie walczył, ale zrobimy wszystko by postawić wyzwanie Robowi Colemanowi (kierownikowi animatorów z ILM) i jego drużynie, by mogli osiągnąć kolejny poziom.
KOMENTARZE (0)

Zemsta Sithów

Doug Chiang nie powróci do ekipy EIII?

2002-09-10 13:49:00 SWMovies.Net

Doug Chiang rozpoczął pracę w Industrial Light & Magic w 1989 roku, gdzie miał znaczący wpływ na powstanie m.in takich filmów jak: Terminator 2, Forrest Gump, Back to the Future II, The Mask... Doug (kierownik artystyczny w ILM) dołączył do ekipy przygotowującej "Mroczne widmo" w 1994 roku, a jego zadaniem była koordynacja prac nad stroną wizualną filmu. Jego ekipa przygotowała tysiące szkiców, makiet, rzeźb, modeli stworów, projektów kostiumów i barwnych rysunków, które pomogły przenieść na ekran wizję George'a Lucasa. Potem oczywiście pracował przy "Ataku klonów".

W styczniu tego roku (o czym pisaliśmy) Doug dołączył do ekipy Westwood Studios, gdzie pracował nad grą komputerową z kategorii Massive Online Multiplayer pod tytułem "Earth and Beyond". Prawdopodobnie Chiang nie powróci do ekipy pracującej przy Epizodzie III. Oto co sam powiedział: Tak, to prawda - zrezygnowałem, żeby pracować nad innym filmem. To była bardzo trudna decyzja, zwłaszcza po 13 latach w firmie. Jednak, jeśli czas mi na to pozwoli to sprubuje wykonać kilka projektów na potrzeby III Epizodu.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Pierwsze wieści o E3 na oficjalnej

2002-09-05 16:09:00 StarWars.com

Podczas, gdy George Lucas pisze scenariusz do ostatniego epizodu Sagii, producent Rick McCallum kompletuje resztę ekipy, która przez najbliższe 3 lata będzie pracowała na planie.

Już teraz mały zespół artystów (włączając Erika Tiemensa i Ryana Churcha - cyfrowe projekty w Aotc, Dana Gregoire'a - koordynatora efektów specjalnych/on także przygotowywał animowany scenopis obrazkowy Aotc) przygotowuje wstępne szkice różnych scen. Jak dodaje McCallum - "Są w nich brane pod uwagę różne lokalizacje i środowiska. Co tydzień mamy spotykanie z Georgem i konsultacje. Prace te stanowią dla niego źródło pomysłów, które potem wykorzystuje przy pisaniu dalszej części scenariusza".

W przyszłym tygodniu do ekipy mają dołaczyć - Gavin Bocquet (scenagraf z TPM i Aotc), Iain McCaig (rysownik, który przygotowuje szkice koncepcyjne), autorka kostiumów Trisha Biggar i inni. Jak dodaje McCallum - "nie ruszymy pełną parą zanim scenariusz nie zostanie ukończony (...)". Rick wspomniał także o wizycie w Japoni (było to w czerwcu) i rozmowach z firmami Fujinon, Sony i innymi na temat kamer cyfrowych... właśnie niedawno zakończono testowanie nowych obiektywów z Fujinonu.

McCallum planuje podróż do Australii aby dogadać wszystkie sprawy związane ze studiami Foxa, gdzie w przszłym roku w lato mają się rozpocząć zdjęcia. Potem ma się udać do Londynu. Tam ma się zatrzymać w studiu Elstree, gdzie kręcono pierwsze "Gwiezdne wojny", a także kilka scen do Aotc.

W czasie zimy poszukiwania lokacji mają się rozpocząć na dobre. Rick właśnie wrócił z wakacji w Chorwacji i Bośni, gdzie znalazł dużo ciekawych miejesc. Ale sam wątpi czy nadadzą się do tego filmu.

Producent wspomniał, że do obsady powrócą Hayden Christensen (Anakin), Ewan McGregor (Obi-Wan), Natalie Portman (Padmé) i Ian McDiarmid (Palpatine) i że na dzień dzisiejszy tylko tyle może zdradzić.
KOMENTARZE (0)
Loading..