TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Darth Friday o E3

2003-10-31 15:49:00 Wo Ja Ann za TFN

Jak co piątek na TFN ukazuje się garsc spoilerów, które podsyła Darth Friday (Piątek):
(spoiler):
- Pojedynek Yody z Sidiousem na pewno się odbędzie. Być może nawet w Świątyni Jedi na Coruscant... możliwe, że w pomieszczeniu Rady Jedi... i może w czasie, gdy świątynia będzie atakowana i niszczona przez agresorów...
- Kiedy Obi-Wan zabija Greviousa, oczy tego drugiego wychodzą na wierzch... Podobna scena miała miejsce w "Poszukiwaczach Zaginionej Arkii". Lucas nie chce pozostawiać wątpliwości, iż ten czarny charakter na pewno zginął.
-Qui-Gon ostatecznie znajduje sposób na porozumiewanie się z Obi-Wanem w filmie.
- W czasie filmu wszyscy podzielimy odczucia Anakina, który czuje się opuszczony i zdradzony przez zakon Jedi. (Rada na prawdę nie traktowała go z należytym mu respektem pomimo jego znaczących zasług na początku filmu ). - Czy pamiętacie spoiler, w którym generał Bail Organa strzelał do zamaskowanego zabójcy kiedy chciał dostać się do swojego speedera? Oczekujmy, że będzie on atakował klony/szturmowców...
- Obi-Wan zabiera Luke`a na Tatooine ponieważ wie, iż nie jest to miejsce do którego Anakin kiedykolwiek wróci z ochotą...
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Tajemnicza postać generała w E3

2003-10-31 14:41:00 Wo Ja Ann za TFN


Oto dość mocny spoiler na temat Epizodu 3: (spoiler):

Generał Grievous jest postacią obcej rasy. Twarz generała znajduje się pod maska (nie jest to hełm lecz dwuczęściowa maska, która nie przypomina tej należącej do Vadera), jego oczy mają ludzki wyraz, a przezroczysta osłona na czaszce ma obły kształt.
Głowa Greviousa lśni i wyraźnie pokryta jest metalem. Cześć twarzowa podobna jest trochę do tej znanej z hełmu clonetroopera i Fett`a. Maska wystaje poza linie podbródka. Zbroja ma kolor biały z szarymi elementami. Jego ciało wygląda jak egzoszkielet (to metalowa struktura, jednakże on ma połączony pancerz i osłonę klatki piersiowej. Elektronika nie jest podobna do tej jaka znamy z klasycznej zbroi Vadera. Zbroja na jego ciele posiada metaliczny połysk, peleryna jest koloru białego i zwisa wokół szyi lecz tylko po jednej stronie (podobnie jak u Boby Fetta). Grevious posiada pas podobny do tego jaki miał Boba Fett w klasycznych filmach z kaburą na blaster oraz kólkiem do zawieszania skradzionego miecza świetlnego. Wygląda bardziej jak metalowy szturmowiec niż Darth Vader. Jego ręce przypominają bardziej przedłużone chwytaki niż ludzkie dłonie. W czasie walki z Obi Wanem (kiedy już zerwana zostanie osłona jego twarzy) przy jego rękach ukażą się po dwa chwytaki przymocowane do ramienia, które umożliwiały mu dzierżenie czterech mieczy za jednym razem. Jednak jego bronią nie jest miecz świetlny lecz blaster. Najwyraźniej jeden z jego mieczy pochodzi od mistrzyni Jedi Shaak-Ti resztę zdobył w czasie Wojen Klonów. Posiada trzy niebieskie, jeden zielony. Jednak Grevious nie używa mieczy poza zabiciem Shaak-Ti jej własną bronią i w czasie walki z Obi Wanem.
Nie wiadomo czy w Clone Wars pokażą go z mieczem w akcji. Jest on jedynie w ostatnim epizodzie kreskówki i raczej nie będzie miął zbyt dużo czasu aby się zaprezentować. Na pewno używa blastera i prawdopodobnie z tej broni zabije go Obi Wan...
Jeśli się zastanawialiście nad tym kto trenował generała w sztuce walki z Jedi to był to Dooku oczywiście...
(koniec spoilera).
Powstały już Fan Arty dotyczące tego spoilera. Otworzcie linki na własną odpowiedzialnosc. Cos dla odważnych tutaj i tutaj


KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Webcam znowu działa

2003-10-29 22:50:00 TFN

Po zakończeniu zdjęć do Epizodu III wszyscy, którzy dzień w dzień oglądali zmagania na planie lub poza nim za pomocą kamery internetowej, zostali pozbawieni tej przyjemności. Niedawno usługę reaktywowano. Znów można śledzić co się dzieje w postprodukcyjnych studiach Lucasa.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Potęga Ciemnej Strony

2003-10-29 15:17:00 TFN + Wo Ja Ann + Sidious ;)

Oto ciekawe informacje o Epizodzie 3, które pojawiły się na TFN:(spoiler):
- Jako formę kuszenia Anakina Ciemną Stroną, Palpatine powie mu, że zna metody oszukania smierci.
- Po skończonym pojedynku nad wulkanem, Obi-Wan ucieknie wraz z Padme, a Anakin zostanie wyciągniety z lawy przez jednego ze zwolenników Palpatine`a. Następnie Palpatine nada Anakinowi imię „Darth Vader”.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nowy spoiler E3

2003-10-28 15:34:00 TFN

Oto informacja jaka ukazała się na TFN:(spoiler):
Podobno nowym pojazdem jakiego będą używać Klony w Epizodzie 3 jest prototyp AT-ST
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Kolejne spoilery

2003-10-26 21:15:00 TFN

Tym razem dość krótko. Spoiler Wygląda na to, że mamy rozwiązanie kwestii młodzików Jedi. Oczywiście w filmie nie będzie pokazane jak giną, gdyż mogłoby to grozić, tym, że film będzie np. od lat 13. Zobaczymy zatem tylko jak starsi Jedi stają w ich obronie przed Anakinem i Klonami. Dorośli Jedi przegrają, reszty należy się tylko domyślać.
Nie tylko Anakin będzie myślał, że Padme spodziewa się jednego dziecka. Ona sama również będzie tak uważać. Ciąża nie będzie jeszcze w ostatnim stadium rozwoju, gdy Padme urodzi. Poród będzie wywołany sztucznie, gdyż życiu pani Senator będzie zagrażać niebezpieczeństwo. Luke i Leia będą wcześniakami.
Wulkaniczna planeta Mustafar będzie najbardziej zbliżona do środowiska znanego z Bespinu. Tyle, że zamiast chmur zobaczymy powierzchnię planety. Będą znajdowały się tam ośrodki przemysłowe, np. na zboczu wulkanu. Tereny te będą mocno przypominać scenerię pojedynku Vadera z Lukiem w Mieście w Chmurach.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

E3 w fazie posprodukcji

2003-10-25 17:13:00 StarWars.com

Pierwsza faza zdjęcia do Epizodu 3 już się zakończyła, teraz film wchodzi w cyfrowy świat postprodukcji. Ludzie z Industrial Light & Magic nie szczędzą czasu na tworzeniu tysięcy efektów specjalnych potrzebnych do skończenia finałowej części Sagi. Troje ludzi z ILM, którzy obserwowali zdjęcia w Sydney w Austrialii, powróciło niedawno do Północnej Karoliny i teraz zajmują się pracą nad stworzeniem cyfrowych dodatków potrzebnych do ich pracy nad filmem.
Specjalisci od efektów graficznych John Knoll i Pablo Helman oraz Jason Snell opuścili Australie by jak najszybciej dotrzeć do biura ILM. Knoll i Helman pracują dzień i noc od czasu kiedy przyjechali do USA.”Już stworzyliśmy wiele komputerowych modeli, które teraz będziemy wypełniać, czyli malować” – mówi Knoll.”Praca zaczęła się już na dobre, George powiedział, żebyśmy jak najszybciej stworzyli sekwencje z modelem Yody. Myślę, że w miesiąc się uwiniemy”.
Animator Rob Coleman, który spędził wiele czasu na planie, zebrał już grupę by stworzyć szereg głównych postaci cyfrowych do Epizodu 3.”Rob zacznie prace nad animacją w połowie października” – mówi Helman.”Coleman ma już listę swojego zespołu animatorów ale nie wszyscy zaczną pracę, aż do przyszłego miesiaca”.
Jason Snell będzie pomagał w tworzeniu efektów cyfrowych, dostarczając masę zdjęć z planu oraz pomiary poszczególnych osób. ILM zacznie wtedy tworzyć wirtualne dodatki by skompletować plan, który w większości scen posiada blue box.
„Pierwszą rzeczą jaką udało nam się zrobić to pokrycie tekstur wszystkich modeli, które nie dawno napisaliśmy. W czasie tworzenia trójwymiarowego środowiska będziemy umieszczać gotowe modele na wirtualnym planie, by tym samym skrócić trochę naszą pracę. Następny tydzień poświęcimy na całkowite dopracowanie modeli, musimy się upewnić czy będą one, w każdej skali pasowały do wszystkich scen”.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Emisariusz do świątyni

2003-10-23 21:47:00 Episode-X

Jak należało przypuszczać, nie wszyscy Jedi zginą w walce. Tym razem ze spoilera dowiemy się co nieco o śmierci, tych Jedi, którzy nie mogli walczyć. Spoiler: Gdy już Anakin przyłączy siędo Palpatine’a, ten wyśle go z kilkoma misjami. W jedną z nich wybierze się wraz z oddziałem szturmowców klonów do Świątyni Jedi, gdzie zaskoczą kilku z nich, w tym młodych padawanów. Nie ma jednak co liczyć, na pokazanie tej sceny w filmie. Rzeź ma być zarejestrowana przez kamery Jedi i oglądać ją będą Obi-wan z Yodą, po swoim powrocie na Coruscant, wtedy uznają, że nie ma dla Anakina ratunku. Tym sposobem Lucas pozostawia sobie otwartą bramkę, gdyż może z łatwością zabić wszystkich Jedi, nie pokazując tego na ekranie. W sumie pewnie to nagranie, które oglądali Yoda z Obi-wanem, także nie będzie pokazane, jedynie co z filmu się dowiemy to, to czego ono dotyczyło. (koniec spoilera). Bardzo podobny temat poruszaliśmy na Forum.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Spoilery z Clone Wars potwierdzają spoiler z E3

2003-10-23 21:45:00 TFN

Jeszcze niedawno, na nowej oficjalnej sekcji poświęconej serialowi Clone Wars – w chronologii Wojen Klonów był opis poszczególnych odcinków. W tym także 10 z drugiego sezonu. Krótki opis 20 odcinka przynosi nam jedną bardzo ciekawą rzecz. Spoiler: Krótki opis 20 odcinka brzmi: Grievous walczy z Jedi. W ten sposób poznaliśmy nie tylko poprawną pisownie nazwy nowej postaci, ale także potwierdzenie jej istnienia. (koniec spoilera). Najlepsze jest jednak to, że wkrótce potem wycięto z oficjalnej wszelkie informacje o odcinkach 11-20.
KOMENTARZE (4)

Zemsta Sithów

Ian McDiarmid o E3

2003-10-23 21:44:00 TFN

Ian McDiarmid zawsze był bardzo posłuszny wobec zaleceń Lucasa i zwykle jak coś mówił to były to ogólniki. Tym razem z tych ogólników coś się dało wyciągnąć Spoiler Tym razem postać Palpatine’a, która zazwyczaj kojarzy się nam z siedzącym za biurkiem politykiem, będzie brała udział w jakiś scenach akcji. Ian McDiarmid przede wszystkim był zachwycony scenami, w których spadał z pewnej wysokości na gumowy stos. Pięćdziesięciosześcioletni aktor stwierdził, że nawet w gimnazjum nie robił takich akrobacji. Dodał także, że w większości scen (i to nie tylko akcji) towarzyszy mu Anakin Skywalker. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Szybki pojedynek

2003-10-22 22:22:00 Episode-X

Ci, którzy czytają spoilery, wiedzą którego pojedynku, można spodziewać się na początku filmu. I na nim dziś się trochę skupimy. Spoiler: To, że podczas pojedynku Dooku z Anakinem, Palpatine będzie dużo mówił, to już wiemy. Okazuje się jednak, że nie tylko przywiązany do fotela Kanclerz będzie gadał. Hrabia będzie mu często wtórował. W pewnym momencie walki, Anakinowi uda się odciąć kawałek ręki Dooku (a może nawet dwóch) i będzie próbował dać mu szansę, by ten się poddał. Hrabia natomiast będzie jedynie przekonywał, że to nie on jest tą osobą, którą Anakin powinien zabić. Anakin wtedy, używając dwóch mieczy, w czysty sposób, odetnie hrabiemu głowę. Scena ta będzie odbrutalniona i klasyczna za razem. Otóż zobaczymy ją jako cienie na ścianie. Trzeba tu dodać, że jest to nawiązanie do klasycznych filmów z gatunku płaszcza i szpady, gdzie często wiele pojedynków nie było pokazywanych wprost, ale właśnie jako cienie na ścianie. Jednym z nich są „Przygody Robin Hooda” z Errolem Flynnem, czyli jeden z tych filmów, którymi Lucas w pewien sposób jest wciąż zafascynowany.
Po wszystkim powinniśmy usłyszeć złowrogi i klasyczny śmiech Palpatine’a.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (25)

Zemsta Sithów

Przewodnik po droidach E3

2003-10-22 22:19:00 JediNet

Poza typowymy spoilerami przedstawiającymi akcję, zaczynają się już pojawiać te, które opiszą nam technologię, bohaterów czy planety. Dziś kilka słów o droidach, jakie wystąpią w E3. Spoiler
Ochroniarze Greviousa – droidy, które będą posiadały tarczę blokującą cięcie mieczem świetlnym.
Droidy Łowcy Jedi – także będą posiadały tarczę blokującą miecze świetlne. Nie jest to bynajmniej żadne novum w sadze, gdyż już w TPM na planecie Naboo w mieście Theed były tarcze energetyczne, których mieczem nie mógł przebić Darth Maul. To właśnie ta sama technologia zostanie zaimportowana do tych droidów, które w akcji zobaczymy już na samym początku filmu.
Droidy Bojowe – znane nam z obu prequeli.
Droideki – czyli droidy niszczyciele – znów pojawią się po raz kolejny.
Droidy Superbojowe – powtórka z AOTC.
Spider Droid – najprawdopodobniej będzie to trochę zmieniony i zmniejszony pomysł z AOTC.
Warto jeszcze dodać, że droidów w E3 będzie więcej niż tych które się pojawiły w dwóch pierwszych częściach nowej trylogii.
(koniec spoilera). Zatem trzeba się liczyć, że to dopiero początek listy.
KOMENTARZE (3)

Zemsta Sithów

Zagubieni w kosmosie

2003-10-21 19:08:00 TFN

Jeden z informatorów TFN miał okazję zobaczyć jedną z animatycznych scen, zrealizowaną na potrzeby Epizodu III. Jest to fragment wielkiej, epickiej bitwy na początku filmu. Spoiler Zobaczymy jak statek separatystów wbija się statek Republiki, tworząc wielką wyrwę, przez która w przestrzeń kosmiczną zaczną wypadać szturmowcy klony. Zaraz potem zmieni się ujęcie, tak byśmy mogli zobaczyć klony w przestrzeni kosmicznej, z perspektywy pierwszej osoby. (koniec spoilera). Spoiler ten bardziej przedstawia realizację bitwy, niż samą fabułę. Znając montaż bitew z AOTC i TPM trudno stwierdzić, czy zostanie on wykorzystany w finalnej wersji filmu.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Zakończenie Epizodu III

2003-10-21 19:05:00 JediNet

Niedawno opisaliśmy potencjalne streszczenie Epizodu III, teraz część rzeczy potwierdza się z innego źródła, acz trochę bardziej szczegółowo. Spoiler: Sama końcówka Epizodu III zacznie się od sceny przebudzenia Anakina, a właściwie już Vadera. Po pojedynku na pokrytej lawą planecie Mustafar, na której Anakin pojedynkował się z Obi-wanem, już w ogóle nie zobaczymy Anakina. Dopiero w scenie przebudzenia – lecz będzie to już Vader. Odwiedzi go Palpatine, podczas krótkiej rozmowy, Vader zapyta co się stało z Padme. Imperator powie mu, że to Vader ją zabił. Wywoła to u młodego Skywalkera furię mocy. Nie zabraknie krzyknięcia „Nieee” – (Nooo). Potem zobaczymy kilka szybko przechodzących w siebie scen. Jedną z nich będzie pogrzeb Padme. Kolejną – Ben Kenobi przybywający na Tatooine i oddający dziecię Luke’a Larsom. Potem zobaczymy Baila Organę i jego żonę na Alderaanie wraz z małą Leią, a towarzyszyć im będą C-3PO i R2-D2.
Ostatnia scena w filmie rozegra się na mostku niszczyciela gwiezdnego. Zobaczymy tam Dartha Vadera, Imperatora i Tarkina, którzy będą przyglądać się konstruowaniu Gwiazdy Śmierci.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Jeden wielki SPOILER

2003-10-19 18:07:00 T'Bone, Episode-X, TFN & AICN

Jeśli ktoś cały czas próbuje przestać czytać spoilery, to teraz jest duża szansa, bo ogrom tego spoilera może trochę odstraszyć. To nic innego jak jeden wielki spoiler – czyli opis treści Epizodu III. Ostatnimi czasy na wielu stronach zaczęły się pojawiać w praktyce streszczenia Epizodu III. Bazując na wersjach opublikowanych na Episode-X i u T’Bone’a, a także TFN i Ain’t it cool news poniżej zamieszczamy jeden wielki spoiler
Z napisów początkowych dowiemy się, iż Wojna Klonów pomiędzy Galaktyczną Republika, a Konfederacją Systemów Niepodległych wciąż jest nierozstrzygnięta. Na dodatek Najwyższy Kanclerz Palpatine został porwany przez Separatystów.
Film rozpocznie się od wielkiej bitwy na orbicie ... Coruscant. Generał Obi-wan Kenobi, obecnie awansowany już do godności Mistrza Jedi (a nie tylko tytułu grzecznościowego jak to było w AOTC) i jego uczeń Anakin Skywalker (obecnie Rycerz Jedi) prowadzą szwadrony Klonów do bitwy. Jedi pilotują swoje nowe, zmodyfikowane myśliwce, lepiej uzbrojone niż te z AOTC.
Podczas tej wielkiej bitwy, Obi-Wan i Anakin decydują się uratować Palpatine’a, który jest przetrzymywany na największym i najlepiej uzbrojonym statku Federacji Handlowej – zapomnijcie o klasycznych już statkach z TPM czy AOTC, to są potężne statki bojowe. Obaj Jedi lądują na okręcie. Jeszcze w hangarze przyjdzie im stoczyć potyczkę z Generałem Greviousem, cyborgiem dowodzącym wszystkim droidom. Będzie on przypominał trochę Robocopa – gdyż prawdziwa, ludzka naprawdę pozostanie jedynie głowa. Obaj Jedi nie będą w stanie pokonać Greviousa i jego droidów, uciekną wielkimi tubami i windą (prawie jak w Mrocznym Widmie), a następnie wylądują przed obliczem hrabiego Dooku, przywódcy separatystów.
Rozpocznie się walka, do której przyłączy się Grevious. Cyborgowi uda się zranić Obi-wana, jednakże w tym samym czasie walka trwa także na zewnątrz. Statek Separatystów zostanie mocno uszkodzony. Grevious widząc to po prostu w pewnym momencie wycofa się i ucieknie. W rezultacie Anakin będzie walczył sam na sam z Dooku. Niemniej jednak znajdzie pewnego sprzymierzeńca – Palpatine’a, który co prawda będzie siedział przywiązany do krzesła – całość ma trochę przypominać salę tronową z ROTJ, ale orężem Kanclerza będzie cięty język. W końcu Anakin zabije Dooku.
To jednak nie koniec. Statek zaczyna wchodzić w atmosferę Coruscant, co grozi rozbiciem. Anakin na mostku próbuje przejąć kontrolę i w jakiś w miarę bezpieczny sposób wylądować. Tuż za nim lecą statki Straży Pożarnej, by ratować ludzi i ugasić płonący wrak.
Kanclerz jest bezpieczny, a Separatyści pozbawieni przywódcy. Anakin i Obi-wan zostają ogłoszeni bohaterami wojennymi. Palpatine otoczony przez swych czerwonych strażników, a także Masa Ameddę zostaje przewieziony wielkim pancernym statkiem do budynku senatu, gdzie już na zewnątrz jest witany przez wielu prominentnych polityków i rycerzy Jedi.
Palpatine wchodzi do budynku Senatu, a wraz z nim wielu innych polityków, tam dołącza do nich senator Amidala, która jest ubrana w bardzo szeroki strój, ukrywający ciążę, owoc związku z Anakinem, który pozostaje w sprzeczności z regułami zakonu Jedi.
W Senacie Kanclerz przemawiając podkreśla fakt, iż Separatyści są pozbawieni przywódcy i w chwili obecnej się wycofują. Trzeba wykorzystać tę szansę, by pokonać ich na dobre. W tym celu wyznaczeni zostają generałowie Jedi, by zakończyć tę wojne.
Rada Jedi wyznacza Obi-wanowi zadanie, aby odnalazł generała Greviousa, jednak jest to zadanie tylko dla niego. Anakin pozostaje bez przydziału. To mocno ukuło dumę młodzieńca, który nie tylko własnoręcznie pokonał Dooku, ale też uratował Najwyższego Kanclerza. Dowiedziawszy się o tym, Palpatine prosi radę Jedi, by wyznaczyła Anakina na jego osobistego ochroniarza. Dopiero wtedy okaże się, że to Palpatine, przez lata podsycał dumę Anakina (Widzę, że kiedyś zostaniesz najpotężniejszym z Jedi – słowa Kanclerza z AOTC!)
Wkrótce potem, Anakin udaje się do apartamentu Padme, gdzie może chwilkę pobyć z nią sam na sam. Padme ściąga mu koszule i ogląda rany na ciele, które Anakinowi powstały podczas wojny. Wkrótce, gdy Anakin wyjdzie do Kanclerza, w apartamentach Padme odbywa się spotkanie Komitetu Lojalistów pod dowództwem wicekróla Alderaanu – Baila Organy. Lojaliści pamiętają obietnice Palpatine’a, że odda on władzę, gdy wojna się skończy, i uważają, że teraz jest najwłaściwszy moment.
W między czasie Siły Republiki ścigają Separatystów po całej galaktyce. Yoda i jego oddział szturmowców klonów ląduje na Kashyyyku, planecie porośniętej lasem. Jednak Wookie to nie wyższa wersja Ewoków, są oni o wiele bardziej cywilizowani.
W tym czasie dochodzi do wielkich rzeczy na Coruscant. W nieznany, bynajmniej na razie, sposób, Mace Windu odkrywa sekret Palpatine’a. I tu według różnych źródeł jest kilka wersji tej sceny. W jednej Mace Windu bierze kilku Jedi i udaje się do gabinetu Palpatine’a, a w innej Windu idzie tam sam. Jedno jest pewne, Mace choć zna już mroczny sekret kanclerza, nie jest przygotowany na walkę z Mrocznym Lodrdem Sithów. W wersji, w której Windu nie był sam, Palpatine z zaskoczenia zabija piorunami Mocy pozostałych Jedi. W tej wersji w której Mace był sam – Palpatine ciska w niego błyskawicę. Windu odbija ją (lub paruje) swym mieczem. W jednej wersji jest napisane, iż odbite błyskawice trafiają w Anakina. Ale tu jest właśnie problem, bo rozpoczyna się walka, podczas której powinniśmy zobaczyć miecz Sidiousa – aczkolwiek nie oznacza to, że będzie go używał. Niestety póki co brak jednego spoilera, który jednoznacznie by twierdził, czy Palpatine będzie miał i używał miecz. Nie jest to jednak najważniejsze. Anakin stoi i obserwuje walkę, zastanawiając się komu dopomóc. Czy przełożonemu Jedi, czy też może osobie, którą miał chronić. Palpatine zaczyna wypominać Mace’owi przykłady korupcji i zakłamania Jedi, to, że lekceważą potęgę Anakina, a także być może, iż są współwinny śmierci jego matki. Słowa Kanclerza trafiają na podatny grunt i Anakin przyłącza się do walki po jego stronie. To jest ten wielki wybór. Następnie wiadomo, że Anakin zabije Mace’a Windu, lecz tu znów pojawia się parę wersji. Według jednej Mace zginie w gabinecie Palpatine’a, w innej straci tam tylko rękę. I albo zacznie się wycofywać i Anakin go dopadnie, albo pchnięciem Mocy Anakin wyrzuci go z budynku przez szybę, która rozbije Macem. W jeszcze innej wersji jest mowa, o tym, że Anakin przebije serce Mace’a Windu mieczem, trochę tak jak przebito Qui-Gona w TPM. W każdym razie to co pewne w tej scenie, to fakt iż to Windu pierwszy odkryje oblicze Palpatine’a, Anakin przyłączy się do Kanclerza i zabije Mace’a. Przy okazji zdrady pojawiła się też pewna wersja, iż Anakin podejdzie do Mace’a Windu tak, iż zarówno on, jak i Palpatine będą myśleli, że Anakin chce pomóc Jedi, a nie go zabić, jednak będzie to tylko zmyłka.
Wkrótce potem Palpatine wyjawia Anakinowi swoją Sithową naturę, a ten po zdradzeniu i zamordowaniu Jedi, musi podążyć Ciemną Ścieżką. Na co się decyduje.
W tym czasie mistrz Kenobi podąża tropem generała Greviousa. Wraz ze swym oddziałem dociera na nową planetę, gdzie prawie natychmiast zostaje zaatakowany przez oddział Greviousa. Siły Separatystów mają broń, która jest odporna na miecze świetlne Jedi. Są wyjątkowo skutecznymi eliminatorami rycerzy Jedi. Greviousowi udaje się zbiec na jednokołowym pojeździe przypominającym trochę droidy hailfire – należące do Intergalaktycznego Klanu Bankowości. Kenobi ściga go na wyjątkowo szybkiej i zwinnej jaszczurkopodobnej istocie, zapewne wygenerowanej komputerowo. Wkrótce dochodzi do walki między Obi-wanem a Greviosem. Grevios walczy na dwa miecze świetlne, ale gdy zaczyna przegrywać jego ręce się rozdwajają i walczy z Kenobim czterema mieczami na raz. Wygląda, że Obi-wan nie będzie miał szans, ale jednak wygrywa tę bitwę. I to w sposób ironiczny – strzałem z blastera.
Wkrótce odbywa się kolejne posiedzenie Senatu, na którym Bail Organa i Lojaliści domagają się od Palpatine’a, aby ustąpił. Kanclerz odpowiada, że bardzo by chciał, ale nie może, bo choć faktycznie wojna z Separatystami jest w praktyce wygrana, to Republice zagraża nowy wróg, silniejszy niż Separatyści. Są nim rycerze Jedi, którzy nie tylko wywoływali wiele lokalnych konfliktów, podsycali nienawiść, pod pretekstem misji dyplomatycznych. Jeden z nich – Dooku, niby wyszedł z zakonu i od razu sprzymierzył się z wrogami Republiki. A gdy okazało się, że plan Dooku spalił na panewce, jeden z najwyższych rangą rycerzy Jedi – Mace Windu, postanowił zabić własnoręcznie Kanclerza (i być może zająć jego miejsce), jednakże ten plan powstrzymał Anakin Skywalker. W tym momencie, wbrew zabiegom Lojalistów, Palpatine nie tylko nie zostaje odsunięty od władzy, ale ją umacnia. Ogłasza kres Republiki i powstanie Galaktycznego Imperium. A jako pierwsze rozporządzenie wydaje rozkaz zabicia wszystkich Jedi.
Wkrótce Lojaliści spotykają się ponownie. Tym razem głównie są to Bail Organa, Amidala i senator z Chandrili – Mon Mothma. Dochodzą do wniosku, że wszystko jest trochę podejrzane, ale decydują się na razie siedzieć cicho i obserwować. Być może to właśnie wtedy powstał Sojusz Rebeliantów.
Wkrótce potem Bail Organa zostaje nagle zaatakowany, przez póki co nieznane siły –zapewne Palpatine wyznaczył jakieś oddziały do zniszczenia opozycji politycznej. Bailowi udaje się dosiąść swój czerwony speeder i dolecieć do swego statku, by opuścić Coruscant.
Padme, w obawie o swoje życie, także opuszcza Coruscant i wraca na Naboo, oficjalnie pod pretekstem (przynajmniej przed Anakinem) urodzenia dziecka. Anakin nie wie, że to będą bliźniaki, zresztą Padme też może nie wiedzieć.
Okazuje się, że szturmowcy klony mają zakodowaną jeszcze jedną rzecz. Całkowitą posłuszeństwo Kanclerzowi. W pewnym momencie dostają rozkaz zlikwidowania Jedi. Powinniśmy dostać kilka migawek, w których Jedi, na różnych planetach giną, zabici przez przewyższających ich liczbowo siły szturmowców klonów. Obi-wana zaatakują wkrótce po walce z Greviosem. Kenobi będzie musiał zabić szturmowca, z którym się wcześniej zaprzyjaźnił. Większość Jedi nie przeżyje tej zdrady. Jednym z wyjątków będą Jedi na Kashyyyku, wśród nich Yoda, którym niespodziewanie pomogą oddziały Wookie, wśród nich Chewbacca. Bitwa będzie krwawa i zginą w niej wszyscy szturmowcy. W praktyce poza Yodą przeżyje jedynie Chewie. Niemniej jednak zobaczymy Wookiech w akcji, nic dziwnego, że potem Solo mówił, by nie denerwować Wookiego.
Obi-wanowi udaje się dotrzeć na nową, nieznaną nam wcześniej planetę, gdzie żyją drapieżne istoty (najpewniej trochę ptakopodobne), którym przewodzi postać grana przez Bruce’a Spense’a. Witają oni Obi-wana i obiecują mu pomoc. Kenobi dowiaduje się o wielu rzeczach, w tym także o zdradzie Anakina. Postanawia jak najszybciej udać się na Naboo.
Tymczasem Palpatine wyznacza Anakinowi kolejne zadanie. Ma się udać na planetę Mustafar, gdzie zebrali się przywódcy Separatystów.
Przybywszy na Naboo, Obi-wan znajduję Padme w jej willi, gdzie dowiaduje się, iż jest ona w ciąży. Po krótkiej rozmowie, gdy oboje dowiedzieli się, że Anakin wyruszył na planetę Mustafar, postanawiają tam polecieć.
Gdy przybywają, okazuje się, iż Anakin zdążył już zabić wszystkich Separatystów. Z póki co jeszcze nie znanych przyczyn próbuje ją odepchnąć na bok i ją w pewien sposób dusi (jakoby nie robi tego ze złych intencji, a przynajmniej nie zamierza jej zabić). Obi-wan wyjmuje swój miecz i rozpoczyna się wielka walka. Wielki pojedynek toczy się w wielu miejscach, w tym także w mechanicznym pokoju, aż w końcu dochodzą do krateru wulkanu. Anakin, będąc zbyt pewny siebie, pada ofiarą pochyłości krateru. Obi-wan próbując go ratować, niechcący odcina mu nogę. Skywalker wpada do lawy, ale szybko zostaje uratowany, niemniej jednak jest poważnie poraniony.
Obi-wan szybko ucieka do Padme, która jest poważnie zraniona. Postanawia ją zabrać – i tu znów dwie wersje – albo na Alderaan, albo na planetę z obcymi ptakopodobnymi, z którymi zaprzyjaźnił się Obi-wan. W każdym razie poród dzieci Padme zostaje sztucznie przyśpieszony, a ona zmęczona tym porodem, a także ranna umiera na stole.
Anakinowi, aby mógł przeżyć, zafundowano specjalny strój. Stracił on nogę, a skóra praktycznie na całym ciele jest wypalona, w wielu miejscach do kości. Na dodatek poinformowano go o tym, że to właśnie on jest odpowiedzialny za śmierć Padme. Anakin wyzwala swój gniew i demoluje pokój. Tymczasem Palpatine ogłasza go swym nowym uczniem i nadaje mu imię Darth Vader.
Martwe ciało Padme zostało pogrzebane. Wiele z jej dworek, starych i nowych uczestniczy w pogrzebie. Będzie tam także Sio Biddle, gubernator Naboo, a także były kontrkandydat w wyborach na tron Naboo. Niemniej jednak nie wiadomo czy jej pogrzeb odbędzie się na Naboo czy innej planecie.
Po konsultacji z Yodą, Obi-wan postanawia zawieść dzieci Anakina i Padme na Tatooine, by mógł je wychować przyrodni brat Anakina – Owen Lars oraz jego dziewczyna, a może już żona – Beru. Bail Organa postanawia ich podwieźć tam swoim statkiem – Tantive IV. Tuż przed samą Tatooine, zostają zaatakowani przez oddział Imperialny. Obi-wan wraz z Lukiem wsiada do kapsuły ratunkowej i leci na planetę. Z niewiadomych dotychczas przyczyn dochodzi do rozdzielenia bliźniąt przez Baila i Obi-wana. Być może w decyzji pomógł im właśnie patrol imperialny. Organa postanawia wychowywać Leię jako własną córkę. I tu pojawia się pewna nieścisłość. Być może zobaczymy żonę Baila Organy, którą Leia weźmie za prawdziwą matkę. Wtedy żona mogłaby umrzeć parę lat po E3. Albo umierająca Padme faktycznie poprosiła by mogła choć na chwilę uścisnąć swe dzieci, lecz zdążyła to zrobić jedynie z Leią. Ten fakt pozostaje póki co jeszcze nieokreślony.
Na Tatooine Obi-wan prosi Larsów o to, by wychowali Luke’a jako cześć swej rodziny. Mówi im, że Anakin zginął podczas Wojen Klonów. Owen obwinia o wszystko Jedi, mówiąc, że niepotrzebnie ciągali go na wojnę i tylko ściągnęli na niego zły los. Owen i Beru zgadzają się wychować Luke’a, ale domagają się jednej rzeczy. Nigdy więcej nie chcą widzieć Obi-wana. Kenobi się zgadza. Zmienia imię na Ben i osiedla się w chatce na Tatooine, by mógł obserwować dorastanie Luke’a, nowej nadziei.
Wielu z Jedi postanawia się ukryć po całej galaktyce. Yoda np. ląduje na Dagobah.
Ostatnią sceną filmu ma być scena na mostku Niszczyciela Gwiezdnego. Imperator Palpatine i Darth Vader patrząc na gwiazdy wytyczają kurs i misję, wyłapania i zabicia pozostałych przy życiu Jedi.
(koniec spoilera) Ciekawe na ile to streszczenie będzie się różnić od ostatecznej wersji. Jak widać w wielu miejscach jest jeszcze trochę niedomówień, lub nawet kilka wersji. Wiemy, że podczas kręcenia cześć scen nakręcono na kilka sposobów i to nie bynajmniej chodziło o sposób zagrania, czy ustawienia kamery, lecz właśnie o treść. Stąd zapewne te nieścisłości. Nie wiadomo na ile też to co zostało nakręcone, będzie wycięte w montażu, a także na ile wkradły się tu wymyły fanów. Zapraszam do dyskusji na temat tego streszczenia na Forum.
KOMENTARZE (54)

Zemsta Sithów

Hayden przemówił...

2003-10-19 00:27:00 WP.plOto artykuł w którym Hayden wypowiada się na temat Epizodu 3:

Kontrowersyjny, żeby nie powiedzieć słaby (DARTH VADER: według mnie wypadł kapitalnie)odtwórca roli Anakina Skywalkera w Ataku klonów - Hayden Christensen - udzielił wywiadu Latino Review, w którym ujawnił ciekawe szczegóły dotyczące ostatecznej walki Anakina z Obi Wan-Kenobim.

Młody aktor stwierdził, że to z pewnością będzie jedna z najmroczniejszych części sagi, a już z pewnością najmroczniejsza spośród części nowych.

Co do końcowego pojedynku między Anakinem i jego Mistrzem, Hayden powiedział : "nie widziałem wprawdzie tej sceny po montażu, ale i tak mogę już teraz powiedzieć, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliście" - po czym dodał - "to będzie zdecydowanie najlepsza scena walki ze wszystkich części Gwiezdnych wojen".

Po 'Mrocznym widmie' i 'Ataku klonów' Lucas musi się jakoś zrehabilitować w oczach swoich fanów. Wydaje się, że klucz tkwi właśnie w tym pojedynku.

Najtrudniej było wymyśleć, jak to zrobić, że Anakin - Wybraniec, Najlepszy z Najlepszych przegrywa, czy może raczej - nie wygrywa...Od tego, jak to wykombinowali twórcy zależy wydźwięk całości. Kto pamięta pojedynek w Powrocie Jedi, ten wie, o czym mowa.

I tu własnie Hayden tajemniczo ujawnił odrobinkę - (spoiler):Anakin postanawia sobie tę walkę maksymalnie utrudnić(koniec spoilera). To pięknie wyjaśnia jego porażkę. No - jeśli tak to rozwiążą, to może być ciekawie...

KOMENTARZE (26)

Zemsta Sithów

Anakin i Palpatine

2003-10-18 21:10:00 Wo_Ja_Ann za TFN

Coraz więcej ciekawych spoilerów ukazuje się na TheForce.net. Oto jeden z nich:
(spoiler)::Ostatnia misja jaką Palpatine zleci Anakinowi będzie się odbywać na planecie „Mustafar”. Skywalker będzie musiał zabić ostatnich przywódców separatystów, którzy będą tam obradować...(koniec spoilera).
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Nieoczekiwane zwroty w Epizodzie III (Spoilery)

2003-10-17 21:34:00 Wo_Ja_Ann za TheForce.Net

Na Theforce.net pojawiła się garść interesujących, acz mocnych spoilerów, więc radzę dobrze się zastanowić, nad zaznaczeniem tekstu myszką.
Fani o słabych nerwach proszeni są o nie czytanie n/w tekstu !!!

Spoiler 01: Spoiler Padme zostanie zabita przez Anakina, który zacznie ją dusić mocą i zrobi to nie zbyt delikatnie. (koniec spoilera)

Spoiler 02: Spoiler Kiedy Anakin budzi się jako Darth Vader i dowiaduje się co zaszło, w złości niszczy pokój w którym się znajdował za pomocą mocy. (koniec spoilera)

Spoiler 03: Spoiler Mace Windu podczas walki z Palpatinem, zostanie zaatakowany błyskawicami Ciemnej strony Mocy, które zostaną odbite za pomocą mieczem prosto w oczy Anakina. Podczas tej walki Anakin odetnie Mace'owi rękę. (koniec spoilera)

Topic na Forum
KOMENTARZE (33)

Zemsta Sithów

Po Nudo

2003-10-12 22:47:00 Homing Beacon - darmowy newsletter StarWars.Com

W ostatnim newsletterze z oficjalnej – Homing Beacon, znalazła się wypowiedź Paula Nicholsona, który w Epizodzie III gra Po Nudo, jednego z senatorów popierających ruch Separatystów. Po Nudo jest senatorem z rasy Aqualish pochodzącym z planety Ando. Spoiler Po Nudo nie przeżyje 3 epizodu, a jednym z największych wyzwań dla Nicholsona było granie ciała (koniec spoilera)
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Relację Anakina i Palpatine’a

2003-10-10 18:03:00 TFN

To już reguła, że co piątek na TFN zamieszczane są spoilery od informatora o ksywce Darth Friday. Tym razem potwierdził kilka wcześniejszych i to nie tylko swoich spoilerów, ale też je usystematyzował. W dużej mierze dotyczą one Anakina Skywalkera i jego pozycji w zakonie Jedi. Są to informacje o różnym natężeniu, część jest dość lekka, część znana, części mogliśmy się domyślić, ale pewne rzeczy są nowe. Spoiler Po wielkiej, epickiej i niesamowitej bitwie na początku filmu, Palpatine zostaje uwolniony. (Przypominam, że w napisach początkowych dowiemy się, iż Najwyższy Kanclerz został porwany przez Separatystów). I choć Dooku zginie, a siły Separatystów zostaną mocno przetrzebione; jednakże zbiegnie przywódca armii Droidów, czyli nasz tajemniczy czarny charakter. Anakin, Obi-wan i Palpatine wracają na Coruscant krążownikiem Separatystów, jednakże statek jest trochę uszkodzony i wpadnie w atmosferę Coruscant. Natychmiast do akcji wkroczą statki Straży Pożarnej Coruscant, które będą próbowały wspomóc awaryjne lądowanie pojazdu lub ewentualnie śpieszyć z ratunkiem po rozbiciu.

Już po wszystkim Anakin będzie się spodziewał większego respektu ze strony innych Jedi, w końcu to on zabił hrabiego Dooku i uratował Palpatine’a. Gdy wyśledzono generała droidów, Obi-wan, a nie Anakin, zostaje wysłany by go pojmać. Tymczasem Palpatine, domaga się zwiększenia swojej ochrony, w końcu już raz był porwany, a następnie wyznacza Anakina na swego osobistego ochroniarza. Wygląda na to, że Palpatine upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu, z jednej strony polepszenie ochrony może dać większe uprawnienia swojej Czerwonej Gwardii, a z drugiej będzie miał łatwiejszy dostęp do Anakina, który będzie odseparowany od swego mistrza. W pewnym momencie filmu, Palpatine stawia przed Anakinem wybór, który ten musi podjąć. Próbuje temu zapobiedz w jakiś sposób Mace Windu, w rezultacie będzie musiał się bronić.
(koniec spoilera). Ten ostatni nie zgadza się trochę z pewnym poświęceniem, o którym pisaliśmy dawno temu. Reszta prezentuje się bardzo ciekawie.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Tajemnica Palpatine’a

2003-10-07 19:00:00 TFN

Kim jest Palpatine, chyba wie każdy, lub przynajmniej się domyśla. Wielokrotnie jednak przy tej postaci pojawiają się pytania. Wygląda na to, że odpowiedź, przynajmniej na część z nich, znajdzie się w Epizodzie III. To nie są duże spoilery jeśli chodzi o akcję, ale potencjalnie zdradzają jeden z ważniejszych wątków Epizodu III, więc mocno się zastanówcie, zanim zaznaczycie myszką biały tekst. Spoiler: To, iż Ciemna Strona Mocy potrafi skryć wiele, to już wiemy. Zakrywa też prawdziwe oblicze Palpatine’a i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Na niedawno publikowanych zdjęciach Palpatine wygląda całkiem normalnie, prawie jak w AOTC, a tymczasem okazuje się, że w zdjęciach do E3 występował też w makijażu prawie żywcem przypominającym ten z ROTJ. Jak to może być możliwe, jeśli to ma być jedna i ta sama osoba. Otóż wygląda na to, że twarz Palpatine’a jest przebraniem, swego rodzaju, którego nie jest w stanie utrzymać, gdy korzysta z Ciemnej Strony Mocy, gdy sięga po potęgę. Zatem scena w której Sidious ściągnie swój kaptur może być jedną z najbardziej pamiętnych scen w całej nowej trylogii. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Pojazdy z trylogii

2003-10-06 22:45:00 TFN

Szpiedzy TheForce.Net wyczaili kilka kolejnych informacji o Epizodzie III. Tym razem na tapetę poszły pojazdy z klasycznej trylogii. Spoiler: W filmie pojawi się Tantive IV, statek którym Bail Organa będzie podróżował na Alderaan pod koniec filmu. Jednakże będzie on trochę bardziej czysty i zadbany, niż to co pamiętamy z trylogii. W końcu Łamacz Blokady będzie o 20 lat młodszy. Został on trochę zmodyfikowany, przez co wygląda na nowszy i młodszy. Jednak nie skończy się na kształcie i tych scenografiach, które znamy. Zobaczymy także między innymi rampę lądowniczą oraz mostek. Wygląda na to, że zobaczymy także kapsułę ratunkową, być może także w użyciu. Na TFN spekulują, iż fajnie by było zobaczyć Baila odwożącego Yodę na Dagobah i Bena na Tatooine.(koniec spoilera). Wcześniej wspominaliśmy już o tym pojeździe.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Before the Helmet - odpalony

2003-10-05 22:25:00 StarWars.Com

W piątek na oficjalnej ruszył nowy dział – Before the Helmet – w którym są prezentowane wybrane zdjęcia z E3 lub produkcji E3. Nie jest to nic innego jak nowa wersja George Lucas Select – jak to miało miejsce w przypadku AOTC. Nawet dzień odpalenia – piątek, przypomina stare czasy. Minusem, chyba głównym i podstawowym, tego działu jest to, iż dostępny on jest wyłącznie dla posiadaczy Hyperspace.

Pierwsze zdjęcie, przedstawiające Anakina, ma tytuł „I sense much fear in you”. Podpis a także samo zdjęcie może być po części spoilerem: Podpis pod zdjęciem brzmi: Teraz już Rycerz Jedi, Anakin Skywalker stoi samotnie w gabinecie Najwyższego Kanclerza Palpatine’a, mierząc się z ciężarem trudnych decyzji. Anakin ma lekko podkrążone oczy, a także szramę przy policzku oraz rozwiane włosy, jak również ciemny strój. (koniec spoilerów). Zdjęcie zrobił Merrick Morton. Myślę, że warto na ten temat porozmawiać na Forum.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Strzeżcie się Ciemnej Strony !

2003-10-03 17:15:00 TFN

Oto kilka spoilerów, które podesłał Darth Friday do TFN: (spoiler):
-Palpatine i Sidious to jedna i ta sama osoba. "Ciemna Strona skrywa wszystko, nawet oczy Jedi".
-Nowy zły charakter to przywodca armii droidów. Jest maszyną do zabijania Rycerzy Jedi. Nie jest w 100% cyborgiem, ale jego historia nie zostanie ujawniona w filmie, czyli zupełnie jak w przypadku Dartha Maula. Bardzo ciekawa jest ta informacja, że nie będzie on w 100% droidem, może jednak warto przecztać ponownie tę spekulację.
-Anakin zabije Dooku na początku filmu, ale nie zostanie oficjalnie nazwany Darthem Vaderem przed wpadnięciem do lawy. Skywalker jeszcze wiele razy postąpi brutalnie zanim stoczy kulminacyjny pojedynek z Obi-Wanem.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Spoilery Ricka z Insidera

2003-10-01 21:59:00 Star Wars Insider

W najnowszym numerze Star Wars Insidera Rick McCallum odpowiedział na parę pytań, które się ostatnio nasunęły. Spoiler:
- Rick nie może skomentować czy Chewbacca dostarczy dzieci Skywalkera Obi-wanowi.
- Pod koniec filmu Yoda uda się na Dagobah – coś w tym jest, twierdzi Rick. Zobaczymy.
- Admirał Ozzel a także Michael Sheard pojawią się w E3 – za wcześnie by o tym mówić. (więcej >>>
- Anakin straci jeszcze kilka części ciała – absolutnie!!
- Sokół Millennium pojawi się w filmie – całkowita bzdura. (więcej >>>)
- Darth Sidious będzie dzierżył miecz świetlny – może jak będziecie grzeczni.
(koniec spoilera). O kilku z pośród tych spraw, informowaliśmy już wcześniej.
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Bai Ling i Chris Kirby o E3

2003-10-01 21:54:00 TFN

W niedawno udzielonych wywiadach Bai Ling i Chris Kirby wspomnieli coś o swych rolach w Epizodzie III. Oboje grają senatorów. Bai Ling przyznała, że jej rola jest bardzo fajna i wszyscy powinni być nią zaskoczeni. Na dodatek powiedziała, że była na planie 3 tygodnie i zawsze, nawet jak akurat nie musiała się pojawić, przychodziła, by nie stracić ani chwili tego doświadczenia. Natomiast Kirby mówił, że jego strój będzie wspaniały, ale nie można go opisywać. Na dodatek twierdzi, że jego postać nie będzie tłem, no i wszystko wygląda, że zobaczymy figurkę z jego postacią.

Wbrew temu co mówią aktorzy, ich postaci można już obejrzeć. Np. tutaj. Więcej zdjęć znajduje się tutaj. Dodajmy jeszcze, że postać Bai Ling ma na imię Bana Breemu, a Chrisa Kirby’ego Giddean Danu.
KOMENTARZE (1)
Loading..