TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Nowy koncept z E3

2003-11-30 19:04:00 TFN

Informator TFN donosi, iż ukazał się nowy koncept złego chrakteru z Epizodu 3(spoiler):
(Chodzi tutaj o Generała Grievousa, który zginie podczas walki z Obi-Wanem w Epizodzie 3)
(koniec spoilera) , który wygląda niemal tak samo jak ten użyty do filmu.
Podobno jest to szkic, zrobiony przez pewnego człowieka po zobaczeniu prawdziwego konceptu. Możecie go zobaczyć tutaj.
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Peter Mayhew znowu o E3

2003-11-30 19:04:00 TFN

W ten weekend gościem popularnego show o nazwie Memorabilia w Wielkiej Brytanii był Peter Mayhew (filmowy Chewbacca), który znów krótko wypowiedział się na temat Epizodu 3. Jednak na początku Peter stwierdził, iż Epizod 1 był najgorszy w całej Sadze, Epizod 2 posiada dobre, jak i złe punkty, jednak Epizod 3 będzie doskonały. (spoiler):
Peter Mayhew napomknął coś na temat Chewbaccy w Epizodzie 3. Według niego, widzowi trudno będzie rozpoznać Chewiego, ponieważ wygląda nieco inaczej. Posiada on więcej mięsni, a jego włosy są jaśniejsze. Nie ma się co dziwić, gdyż Chewbacca w E3 będzie młodszy o ponad 20 lat. Dodatkowo Peter bardzo się cieszy z faktu, że będzie brał udział w marcowych dokrętkach do nowego filmu.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Czat z Rickiem

2003-11-30 19:00:00 Insider #72

Poza ciekawymi zdjeciami w Insiderze 72, znaleźć można kilka informacji w sekcji Prequel Update. Są to odpowiedzi na dręczące fanów pytania, które wyjaśnia Rick McCallum. I:Na Hyperspace ukazała się informacja, która mówi, że w Epizodzie 3 pojawi się inna postać, która okaże klonem.
RM: Ja również ją czytałem, ale nie możecie wierzyć wszystkiemu czego dowiecie się w internecie. W połowie kręcenia niektórych scen, miałem telefon. Pablo mnie zastąpił. Jak widać narobił nie lada kłopotu.
I:Czy Chebacca dostarczy bliźnięta (Luke`a i Leie) w bezpieczne miejsce?
RM:Zaprzeczam, to jedynie plotki.
I: Jedna z głównym postaci wystąpi w prawie rozbieranej scenie?
RM: Nie, nie, jedynie topless.
I: Czy Temuera Morrison zagra w Epizodzie 3 ?
RM: Tak zgadza się. Można powiedzieć, ze sceny z jego udziałem są już nakręcone.
I: Zaangażowaliście wielu koszykarzy do roli Wookie`ich ?
RM: To prawda. Są niewyobrażalnie wysocy. W strojach Wookie`ich są przerażający.

Do sceny topless od razu nasuwa się mały (spoiler):
.Podobno Anakin i Padme będą mieli jednoznaczna scenę w apartamencie na Coruscant, w której Padme zdejmuje koszule mężowi...Więcej informacji nie zdradzono. Można się jedynie domyślać co się będzie w niej działo... Bynajmniej chodzi o to, jak Padme opatruje rany męża.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Wywiad z Mace`em Windu

2003-11-29 14:52:00 TFN

Kilka dni temu Samuel L. Jackson udzielił wywiadu dla portalu: Tiscali. Aktor został zapytany o plotki, krążące w sieci na temat na temat dalszego losu jego postaci w Epizodzie 3. Oto ten wywiad (spoiler):
PT: Jak twierdzi George Lucas, twoja postać umrze w chwale w Epizodzie 3 ?
SJ: Tak, była to naprawdę ciężka praca nad tym filmem, o wiele cięższa niż poprzednio. Czasem dostajesz to o co prosiłeś, to mi się podoba. Po 8 dniach kręcenia zdjęć, skończyłem swoją prace nad filmem. Mimo wszystko nauczyłem się 137 ciosów mieczem świetlnym, które wykorzystałem w niesamowitej walce. Było to szalone, ale myślę, ze ta i inne jakie zobaczymy w filmie spodobają się Fanom.
PT: Mógłbyś zdradzić, kto będzie tym, który przyczyni się do twojej śmierci ?
SJ: Nie mogę ci powiedzieć !
PT: W internecie krążą plotki jakoby Mace zginął z rąk Anakina. Czy to prawda ?
SJ: Ciekawe plotki pojawiają się na temat nowego filmu.
PT: Ciekawe, ale czy prawdziwe ?
SJ: Możliwe....
PT: Podobno Mace ma zostać zabity od ciosu w plecy.
SJ: To nie prawda. Zginę walcząc twarzą w twarz.
Wtedy dziennikarz zapytał, czy zostanie Mace`owi odcięta część głowy. Samuel L. Jackson odpowiedział tylko "Taaa" - co jest mocno wymijającą odpowiedzią.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (20)

Zemsta Sithów

Gwiezdne wojny - Epizod III gotowy na Gwiazdkę?

2003-11-29 12:54:00 WP.

Rick McCallum jeden z producentów 'Epizodu III Gwiezdnych Wojen' ogłosił, że prace nad filmem idą tak sprawnie, że najprawdopodobniej będzie on całkowicie gotowy na Gwiazdkę - oczywiście 2004 roku.

Gdy czytacie te słowa, w Centrum Dowodzenia Produkcją na Rancho Skywalkera trwają bardzo intensywne prace nad przygotowywaniami do montażu.

Wszystkie ujęcie zarejestrowane w przeciągu kilku ostatnich miesięcy w Australii są teraz skrupulatnie oglądane i układane w chronologicznej kolejności przez montażystów Bena Burtta i Rogera Bartona.

Właściwy montaż odbywać się oczywiście będzie pod czujnym okiem George'a Lucasa, tym bardziej, że, jak powiedział kiedyś Kurosawa, 'Film to montaż'.

"Zajmujemy się głównie pierwszymi 25 minutami filmu, które koniecznie musimy dostać od George'a do 5 stycznia. Prace idą bardzo sprawnie" - powiedział McCallum

Panowie podzieli się zadaniami: Ben zajmuje się scenami akcji, z nim Lucas spędza czas od 9 do 12:30. Roger zajmuje się scenami aktorsko-dramatycznymi - dla niego reżyser ma czas od 14:30 do 18:00.

Ważnym elementem i celem obecnych działań całej trójki jest zidentyfikowanie wszelkich braków w układance, by wiedzieć, co robić z aktorami, gdy na wiosnę powrócą na plan.

"W marcu pojedziemy najpewniej do Londynu. Tam podejmiemy decyzję, kogo musimy wezwać do Australii ponownie"

KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

"Epizod III": Trwa montaż ...

2003-11-28 11:33:00 Interia.

Interia donośi:

George Lucas, w kalifornijskim studiu Skywalker Ranch, rozpoczął montaż "Epizodu III", ostatniej części sagi "Gwiezdne wojny". Zasadnicza część zdjęć powstała latem w Australii, a teraz twórca projektu i jego współpracownicy biedzą się nad właściwym poukładaniem poszczególnych elementów zrealizowanego materiału. O postępach prac opowiedział producent widowiska, Rick McCallum.

Oczywiście nie jest to jeszcze właściwy montaż, a raczej próba chronologicznego posortowania ekranowych wydarzeń.

"Właśnie skupiamy się na pierwszych 25 minutach filmu. George musi skończyć z nimi do 5 stycznia 2004 roku, a potem pociągniemy wszystko dalej" - powiedział McCallum.

Montażyści Ben Burtt i Roger Barton, pod kierunkiem Lucasa, dzień w dzień wyszukują najlepsze klatki filmu, tną i kleją je na nowo, korzystając z zaawansowanego graficznego programu montażowego iViz.

"George przychodzi około 8 rano, odpowiada na maile, potem od 9 do 12:30 pracuje z Benem" - opisuje McCallum typowy dzień pracy filmowców.

"Ben zajmuje się głównie ekranową akcją, czyli początkową sekwencją bitwy kosmicznej, oraz jeszcze dwoma scenami, które na niego czekają. Roger odpowiedzialny jest za ujęcia dramatyczne, a George pracuje z nim od 14:30 do 18" - sprecyzowal producent.

W przerwie między sesjami prac montażowych Lucas dogląda postępów w pracach oddziału animacji, który mieści się na jednym z wyższych pięter studia.

Reszta materiału zdjęciowego - brakujące ujęcia i poprawki niezbyt udanych ujęć, zostanie zrealizowana wiosną 2004 roku.

"W marcu najprawdopodobniej najpierw wyruszymy do Londynu, tam łatwiej zaplanować wszystkie terminy. Chciałbym, aby sceny z udziałem Wookies powstały nieco później w Australii, żeby nie trzeba było ciągnąć całej ekipy z powrotem do Anglii" - kontynuował McCallum.

"Prace idą bardzo dobrze, jestem naprawdę zadowolony. Mam nadzieję, że będziemy mogli obejrzeć gotowy film na Gwiazdkę 2004 roku" - zakończył producent.

"Epizod III" trafi do kin latem 2005 roku.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Pierwszy dokument z E3 na oficjalnej

2003-11-27 21:59:00 StarWars.com

Na Hyperspace pojawił się pierwszy dokument z Epizodu 3 do ściągnięcia, a także obietnica, że kolejny pojawi się w przyszłym miesiacu.
W dokumnecie ukazano trening do pojedynku na miecze świetlne, który jest kręcony na niebieskim ekranie (bluescreen). Dodatkowo pojawiło się kilka wariackich scen z George`em, podczas konstrukcji planu. Lucas wypowiada się również na temat fryzur jakie ujrzymy w filmie. Chodzi tutaj o krótkie włosy z „lewym przedziałkiem” Ewana oraz długie, kręcone „z prawym przedziałkiem” Haydena. George wyjaśnia dlaczego zdecydował się na taki a nie inny wygląd Obi-Wana i Anakina.
Tak jak w przypadku E1 i E2, podobno ma powstać 12 dokumentow Epizodu 3.
Update, Lord Sidious
Pierwszy dokument przedstawia się dość przyjemnie, co prawda nie ma już tu prowadzącego Ahmeda Besta, jak to było wcześniej, ale może to i lepiej. Sam dokument pewnie zostanie dołączony do płyty DVD z Epizodem III. Nie zawiera on żadnych ważnych spoilerów, więc jak ktoś chce, niech zaznaczy biały tekst: Na samym początku, w napisach, w tle widać fragment pojedynku Anakina z Obi-wanem. Anakin, bardzo niewyraźny, zdaje się być wściekły. Potem pokazana jest telekonferencja pomiędzy Lucasem siedzącym na swoim ranczu, a ekipą McCalluma, będącą w Sydney. Lucas omawia poszczególne koncepty i mówi gdzie wprowadzić poprawki. W tle widać jakieś wizje artystyczne, ale nawet w dużej rozdzielczości są słabo widoczne. Potem pokazano fragment konstruowanego planu zdjęciowego, a także jego komputerową symulację, na której Gavin Bocquet testował swoje pomysły. Potem Erik Tiemens, jeden z artystów opowiada o swoich przeżyciach, gdy rysował plan werandy Padme. Różne wersje tej werandy oglądał George Lucas i wybrał, tę, która mu się najbardziej podobała. Z przypadkowych projektów, najlepiej było widać projekt senatora Orn Free Taa – który jak wiadomo, pojawił się i w TPM, i AOTC, więc sam projekt wiele nie zdradzał. Następnie pokazano bardzo szybko i mocno ucięte projekty myśliwców. Przód ich kokpitów mocno przypomina myśliwce TIE, ale trzeba to szybko zauważyć, gdyż klatki w praktyce skaczą. Potem Lucas oglądał projekty Alderaańskich pistoletów-blasterów, następnie pokazano jeden z nich już w fazie konstrukcji. Dalej mamy przejście do Ricka McCalluma, który opowiada jak wszystko się dzieje. Jest dużo migawek, w tym jedna w Departamencie Stworów, gdzie widać kostiumy wookiech, oraz ruszającą się mechanicznie twarz Kalamarianina. Przewijają się też koncepty mostka statku Federacji, który mogliśmy zobaczyć w skanach z Insidera. W końcu pokazano najciekawszą rzecz, walkę, między Anakinem a dublerem Obi-wana. Jest to raczej ćwiczenie. Anakin stroi groźne miny. Co ciekawe, jego włosy są już krótsze, niż na zdjęciach, ale wciąż rozwichrzone. Pokazano też, jak Lucas przynosi pierwszą oficjalną wersję scenariusza, jak Ewan wspomaga charakteryzację na Obi-wana, już postarzonego. Sam wskazuje, jak można go lepiej upodobnić do Aleca Guinnessa i dziwi się przy tym, jak w ciągu tych trochę ponad dwóch lat, mógł tak zestarzeć. Potem w miarę dokładnie pokazano wizję Anakina po przejściu na Ciemną Stronę. Anakin w skórze, z tatuażem na prawej ręce, ogolony, prawie na łyso oprócz irokeza. Lucas odrzuca tę wizję. Na koniec pokazano stylizację włosów Anakina, oraz Lucasa wybierającego się do Sydney.(koniec spoilera)
Na samym Hyperspaceowym newsie znajduje się napisane czerwonymi literami, że nie wolno publikować nigdzie tego dokumentu, ani nawet zdjęć z niego. Całość zapewne ukaże się na DVD, lub też będzie wyemitowana w TV przy okazji premiery E3.
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Peter Mayhew o E3

2003-11-27 21:40:00 TFN

W miniony weekend w Dallas odbył się konwent WizardWorld, na którym pojawił się sam Chewie, czyli Peter Mayhew. Po ujawnieniu kilku interesujących detali na temat krecenia Oryginalnej Trylogii, padło pytanie: (spoiler): „Jaka była reakcja, kiedy wszedłeś na plan E3 w stroju Chewbaccy ?”
Peter stwierdził, iż wszyscy wyglądali na podekscytowanych, jako że znajomy Wookie powrócił. Kilka dziewcząt zrobiło sobie nawet z nim zdjęcia. Następnie Sam Jackson zaprowadził Petera w miejsce, gdzie powitały go znajome „okrzyki” Wookie`ich.
(koniec spoilera)
Czy to prawda, dowiemy się w 2005 lub z kolejnych...
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Ewan o jednej ze scen

2003-11-25 21:59:00 TFN

W artykule zamieszczonym na Sci-Fi Wire Ewan McGregor potwierdził doniesienia Ricka McCulluma o tym, iż w Epizodzie III zobaczymy (spoiler) podwodną scenę walki. Ewan brał już udział w scenach, które kręciło się pod wodą (np. w TPM), dodał, że ma doświadcznie w tych sprawach i że to ciekawe wyzwanie bo kręcąc pod wodą - nie widzi się wszystkiego tak, jak normalnie. I pod wodą jest bardzo cicho i spokojnie. (Pierwsze informacje o tej scenie pojawiły się w sierpniu).
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Streszczenie pierwszych pokazanych fragmentów E3

2003-11-23 22:14:00 Lord Sidious

5 listopada miała miejsce zamknięta konferencja Lucasfilmu, głównie w sprawie licencji. To właśnie tam podano informację o planowanym wydaniu trylogii na DVD we wrześniu przyszłego roku. Więcej o przeciekach z konferencji przeczytacie tutaj. Poza planami pokazano tam także fragmenty Epizodu III. Poniżej publikujemy opis tych fragmentów, zawierający pewne spoilery:
Większość ujęć jest na zielonym lub niebieskim ekranie. Część z pokazanych była raczej dokumentalna, np. jak Nick Gillard instruował Haydena i Ewana. W każdym razie ich ruchy wydawały się być bardzo szybkie. W innej scenie pokazano Obi-wana walczącego z aktorami ubranymi w niebieskie kostiumy, na niebieskim ekranie. Zapewne zostaną zastąpieni przez coś komputerowego. Raczej nie była to scena z ratowaniem Palpatine’a, ale któż wie dokładnie. W każdym razie Obi-wan z trudem ich pokonywał, mieli oni jakąś broń, która sprawiała mu duży problem.
Początkowa bitwa gwiezdna wygląda zdumiewająco. Co prawda w wielu miejscach jest jeszcze niedokończona, ale zaskakujące jest to, ile już zrobiono. Jedna ze scen – blisko samego początku filmu, pokazuje jak myśliwce Obi-wana i Anakina wkraczają do walki. Po jakimś czasie, na ogonie Kenobiemu siadają myśliwce droidów. Obi-wan ma nieliche kłopoty, ale twierdzi, że zajmie się nimi sam. Anakin nalega, że mu pomoże. Obi-wan każe mu robić coś innego. W końcu Anakin nie wytrzymuje i atakuje samemu myśliwce, ratując Obi-wana, wbrew jego poleceniom.
Potem pokazano urywki ze sceny, już po bitwie. Statek – całkowicie nowy rodzaj, zupełnie niepodobny do tego co widzieliśmy wcześniej – rozbija się na planecie – Coruscant. Anakin nie traci zimnej krwi i dokładnie kontroluje sytuację.
Pokazano także Obi-wana na nowej nieznanej planecie – czyżby Utapau? Jest ona bardzo kamienista i żyją na niej bardzo szybkie i zwinne jaszczurki. Pokazano też pościg pomiędzy Obi-wanem a Grievousem. W wielu momentach jeszcze niedopracowany. W kilku pokazano nawet szkice koncepcyjne, zamiast roboczej wersji.
Pokazano też fragment samego pojedynku między Obi-wanem a Anakinem, albo raczej wstępu do tego pojedynku. Hayden jest tam zaiste przerażający, wygląda jak chodzące zło. Pada też zdanie „A więc przybyłeś, mój stary przyjacielu”.
Najciekawsze jest jednak dalej. Otóż następne fragmenty pojedynku były animatyczne – trudno było sprawdzić czy to prawdziwy Hayden i Ewan, czy też ich komputerowe wersje. W każdym razie, wszystko działo się wyjątkowo szybko, a wiele scen rozgrywało się na platformie otoczonej lawą. Scena sprawia wrażenie, jakby każdy z nich, mógł do niej wpaść w każdym momencie, wystarczy jeden nieuważny ruch.
(koniec spoilerów).
Wiele z tych faktów była już wcześniej publikowana, część ma nawet charakter dokumentujący sam proces tworzenia i doskonale współgra z tym, co publikowano w dziennikach z planu.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Hayden wypowiada się na temat Dartha Vadera

2003-11-23 00:54:00 Canoe.ca

Hayden Christensen udzielił wywiadu dla Canoe.ca na temat Epizodu 3. Został zapytany o to, czy w finałowej części Sagi usłyszymy sławny oddech Dartha Vadera?
Hayden odpowiedział: (spoiler):„Tak, usłyszymy oddech Dartha Vadera”(koniec spoilera).
Potem dodał „Mogę mieć kłopoty przez to co powiedziałem. Moja postać przechodzi pełną przemianę pod koniec filmu ale zapewne wszyscy o tym już wiedzą”.
W ciągu 2 miesięcy Hayden Christensen zakończył przeobrażanie się z Anakina Skywalkera w Dartha Vadera na planie w Australii. Było mu naprawdę żal opuszczać George`a i wszystkich aktorów. Miło wspomina swoje dni podczas kręcenia wszystkich scen.
Niestety musimy poczekać do 2005 roku zanim zobaczymy 3. Epizod "Gwiezdnych wojen".
KOMENTARZE (15)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcia E3 !!!!!!!

2003-11-22 20:19:00 INSIDER # 72

W najnowszym Insiderze pojawiło się 15 zdjęć z planu Epizodu 3. Przedstawiają one:

- okładke magazynu, na której znalazł się Obi-Wan.
- trening walki na miecze, czyli przygotowania Haydena i Ewanem, do finałowej sceny nad wulkanem.
- Ewana w charakteryzacji.
- Anakina i Obiego na statku Federacji.
- Anakina i Palpatine`a.
- Anakina
- Olive`a Levi jako Senator Feme Baab.
- Bena Cooke`a podczas charakteryzacji Kita Fisto.
- Transportowiec Palpatine`a.
- scena - klaps, w której widać C-3PO przy nowym mysliwcu.
- mostek statku Federacji.
- służki Padme, czyli Ellé (Chantal Freer ) i Moteé (Kristy Wright).
- rekojeści mieczy, w czasie ich tworzenia (3 rękojeści Dooku, 6 części przypominających rękojeść Anakina, którą Ben dał Luke`owi w Nowej Nadziei, a także kilka innych części).
- dublerów Haydena i Ewana.
- Haydena w charakteryzacji.
KOMENTARZE (16)

Zemsta Sithów

Anakin na ratunek!

2003-11-22 00:38:00 Lukaszzz za TFN

Dziś, na HYPERSPACE pojawiło się nowe zdjęcie z serii Before the Helmet. Zawiera ono pewne ciakwe spoilery.
(Spoiler): Obrazek przedstawia Anakina ratującego Obi-Wana, przenosząc go na swych ramionach, podczas ucieczki wraz z Palpatinem ze zniszczonego w bitwie (na początku filmu) statku Separatystów. (Koniec spilera).
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Poprawki w Sydney

2003-11-20 22:17:00 Episode-x

Dokrętki zazwyczaj miały miejsce w Anglii (w studiach Ealing/Elstree). Jednak najprawdopodobniej przyszłoroczne (w marcu) dokrętki nie będą robione w Anglii, a w miejscu, gdzie powstawała całość zdjęć, czyli w studiu Foxa w Sydney.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Spalone ciało Anakina Skywalkera z E3

2003-11-18 21:01:00 Lukaszzz i TFN

Jak donosi TFN, twórca Fan filmu TROOPS, przekonał artystę Jeff`a Pitarelli`ego do stworzenia Fan Artu, przedstawiającego spalone ciało Anakina. Przypomina ono trochę taką postać, jaką mogliśmy zobaczyć w Powrocie Jedi. Jednak sama twarz Anakina uległa małym zmianom. W miejscu gdzie w Epizodzie VI widniała blizna, teraz znajduje się otwarta rana, a skóra jest cała spalona.
Fan Art ten prawdopodobnie jest bardzo zbliżony do projektów z filmu. Można go podziwiać pod tym adresem.
KOMENTARZE (17)

Zemsta Sithów

Równowaga Mocy

2003-11-18 20:16:00 WO JA ANN

Na TFN pojawiły się nowe interesujące spoilery, poniekąd dotyczące „Przywrócenia Równowagi Mocy”. Oto one:(spoiler):
We wcześniejszych spoilerach można się było dowiedzieć, że kiedy Mistrz zostaje zabity, jego uczeń także ginie. Nie jest jednak tak, ze gdy zabije się mistrza bezwarunkowo ginie również jego uczeń. Yoda na Kashyyk dowie się, że proroctwo dotyczy dokładnie tego, że wybrany Jedi (Wybraniec) zabije Mrocznego Lorda Sith, a po śmierci swojego mistrza, jego uczeń również upada.


I tu mamy pewne nawiązanie do starej trylogii:
Kiedy Vader (Wybraniec - Uczeń) zabija Imperatora (Mistrza), zostaje tak porażaony błyskawicami Mocy, że wkrótce ginie w wyniku zniszczenia jego aparatu do oddychania oraz odniesienia pewnych ran. Wybraniec zabija Mrocznego Lorda Sith, jego uczeń także ginie, więc równowaga Mocy została przywrócona.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Boba Fett a E3

2003-11-17 21:47:00 Lord Sidious.

Od pewnego czasu wszystkich interesowało pytanie, czy Boba Fett pojawi się w Epizodzie III. Poniżej dość prawdopodobna odpowiedź. Spoiler Daniel Logan, odtwórca roli Boby Fetta pojawił się bardzo krótko na planie zdjęciowym Epizodu III. Niestety z relacji Pablo nie wynikało nic. Nie wiadomo, czy była to wizyta towarzyska – a było kilka takich na planie – czy robocza. Anonimowy informator na Galactic Senate stwierdził, że Boby Fetta nie było w scenariuszu Epizodu III i raczej mocno się przychylał, iż Logan przyleciał na plan w odwiedziny. Inne źródła sugerują, że być może tak jak Temuera Morrison, pojawi się na chwilę odgrywając kolejnego klona. (koniec spoilera). Nie należy jednak jeszcze niczego wykluczać, na wiosnę rozpoczynają się dokrętki i jeszcze wszystko może się wydarzyć.
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

Pogrzeb...

2003-11-16 18:24:00 Lukaszzz za TFN

Wczoraj na TFN znalazły się ciekawe informacje o Epizodzie III.
(Spoiler):
Dotyczą one pogrzebu Padme. Scena ta ma dziać się na Naboo i ma być dluższa niż ślub pokazany w Epiozdzie II. W ceremonii uczystniczyć mają Sio Bibble, Królowa, kilka dwórek, rodzina Padme oraz lojaliści. Być może zobaczymy w niej także Baila Organę, (co jest o tyle dziwne, że Bail powienien zajmować się ukryciem Lei i zapewnieniem jej bezpieczeństwa). Sama ceremonia będzie raczej kameralna, i pozbawiona przepychu. Padme jest niesiona do grobu w unoszącej się trumnie, bardzo podobnej do bloku karbonitu w którym zamrożony został Han Solo podczas pobytu w Mieście w chmurach. W tym momencie filmu będzie jasne, że Imperium już doszło do władzy. Wszyscy obecni zdają się przeczuwać to, co zdarzy się już niebawem.
(Koniec spoilera).

Dzięki Lukaszzz za info!
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Pomocni kosmici a stare scenariusze

2003-11-15 01:28:00 Galactic Senate

Szperając w sieci można znaleźć bardzo ciekawe spekulacje dotyczące kolejnej odsłony gwiezdnowojennej sagi. Mogą one zawierać pewne spoilery:
Otóż jakiś czas temu pisaliśmy, że nazwa Utapau najprawdopodobniej pojawi się w Epizodzie III. Jest wielce prawdopodobne, iż będzie ona nazwą planety. Utapau pojawiła się w pierwszej wersji scenariusza, na samym początku filmu, to właśnie tam pojawili się Rycerze Sith, służący Nowemu Galaktycznemu Imperium ze stolicą na Alderaanie. Byłaby to jedna z dwóch nowych planet w Epizodzie III. Pierwszą z nich miałaby być Mustafar – planeta pokryta lawą (więcej o tej planecie można przeczytać tutaj. Drugą właśnie by było Utapau. Po pojedynku z Grievousem i zdradzie szturmowców klonów, Obi-wan właśnie wyląduje na tej planecie. Przywitają go obcy, którym będzie przewodniczyła postać grana przez Bruce’a Spense’a. Będą oni trochę ptakopodobni, jednak nie ma co liczyć na miłe pierzaste stworki. Będą to istoty drapieżne i wyglądające na pierwszy rzut oka dość nieprzyjemnie.
Poza tymi dwoma planetami powinniśmy zobaczyć także jeszcze jedną, na której Obi-wan zmierzy się z Grievousem, a wcześniej będzie się z nim ścigał. O samym pościgu napiszemy więcej niebawem. Choć istnieje możliwość, że ta trzecia planeta będzie jakąś połączoną lokacją. Na dodatek zobaczymy dwie nowe, acz stare planety. Kashyyyk – który pojawił się w Star Wars Holiday Special oraz Alderaan, którego zniszczenie oglądaliśmy w ANH.
(Koniec spoilera).

O klasycznej nazwie pisaliśmy tutaj.

Pierwsza wersja scenariusza w wersji oryginalnej znajduje się tutaj

Trochę o pomocnych kosmitach pisaliśmy tutaj.
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Hayden krótko o E3

2003-11-15 01:20:00 TFN

Podczas Festiwalu Filmowego w Hollywood, Hayden Christenesen, który promuje tam swój najnowszy film „Shattered Glass” został zapytany o Epizod III.O tym pisalismy już w tym newsie. Na tym jednak nie koniec. W innym wywiadzie Hayden stwierdził, że:
- tym razem lepiej zrozumiał Anakina i jego motywy.
- by nadać filmowi tajemniczości, aktorzy musieli obiecać, że nie będą mówić zbyt wiele o swych rolach do czasu premiery.
- Przyznał też, że doskonale się całuje z Natalie Portman.
Dodał także, że Lucas tym razem pozwolił Haydenowi dać więcej z siebie, a nie tylko robić miny, które wymyśli zespół artystów. To doda głębi postaci Anakina.
KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Wielki spoiler w zdjęciu „Before the Helmet”

2003-11-14 20:53:00 TFN

Niedawno ukazało się nowe zdjęcie z serii "Before the Helmet" na Hyperspace. Poprzednie nie były tak "agresywne" jak ten. Najnowszy przedstawia (spoiler): rękojeść miecza świetlnego Dartha Sidiousa, a konkretnie jej dokańczanie. Otóż na obrazku widać jak pewien człowiek przy pomocy pistoletu (u nas był by do silikonu) wypełnia pianką polimerową górną cześć rękojeści, tworząc emiter, bądź włącznik.Pianka polimerowa jest to rodzaj żywicy epoksydowej. Wcześniej używano jej do produkcji poprzednich rękojeści mieczy świetlnych oraz pewnych części kostiumów głównych postaci z Trylogii (choćby hełm i zbroja Dartha Vadera). Miecz Dartha Sidiousa prezentuje się następująco:
- dolna cześć rękojeści jest lekko zakrzywiona (jednak nie tak jak miecz Dooku) na której znajduje się mały zaczep koloru czerwonego.
- miecz ma opływowe kształty, tym samym przypomina trochę pewne części rękojeści Qui-Gon Jinna i Mace`a Windu.
- na prezentowanym obrazku można stwierdzić, że miecz Sidiousa był dopiero w połowie fazy jej tworzenia
Nadal nie wiadomo, czy miecz będzie tylko ozdoba czy też Sidious użyje sam miecza. Na pewno Sidious/Palpatine będzie brał udział w scenach akcji, o czym pisaliśmy wcześniej, tylko nie wiadomo w jaki sposób.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (11)

Zemsta Sithów

Najmroczniejsza część sagi...

2003-11-14 19:15:00 Film.onet

Oto artykuł jaki znalazł się na Film.onet.pl:

Samuel L. Jackson zapowiada, że ostatnia część "Gwiezdnych wojen" będzie bardziej mroczna od poprzednich.
Samuel L. Jackson, który wcielił się w "Gwiezdnych wojnach" w mistrza Jedi Mace'a Windu porównuje ostatnią (a zarazem trzecią) cześć gwiezdnych wojen do dzieł Szekspira.
"Fani byli bardzo niezadowoleni z »Mrocznego widma« gdyż uznali film za zbyt dziecinny" - mówi Jackosn. "Teraz na pewno nie będą stawiali takich zarzutów. Nowe »Gwiezdne wojny« będą mroczne, szekspirowskie i skierowany do dorosłych. Będzie w nich też znacznie więcej przemocy."
W filmie "Gwiezdne wojny: Część III" grają m.in. Ewan McGregor, Natalie Portman, Hayden Christensen, Christopher Lee, Samuel L. Jackson, Frank Oz, Ian McDiarmid, Jimmy Smits, Anthony Daniels, Kenny Baker i Peter Mayhew. Premiera filmu przewidziana jest na maj 2005 roku.

KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Pościg w E3

2003-11-13 23:39:00

Już wcześniej wspominaliśmy o pościgu w Epizodzie 3 – wygląda na to, że od czasu ROTJ pościg/wyścig staje się obowiązkowym elementem filmu z sagi. (spoiler):Będzie on rozegrany pomiędzy generałem Grievousem a Obi-wanem i odbywać się będzie na nowej, tajemniczej planecie, z tym, że na dzień dzisiejszy nie wiadomo, czy będzie to całkowicie nowa planeta tylko dla potrzeb pościgu i konfrontacji, czy też może będzie to dom pomocnych kosmitów Bruce’a Spense’a. Grievous będzie uciekał na pojeździe mechanicznym, przypominającym trochę droidy Hailfire z Geonosis. Natomiast Obi-wan będzie jechał na wyjątkowo szybkiej wielkiej jaszczurce.Warto jeszcze dodać inną pogłoskę. A mianowicie, szkice McQuarriego miały zostać wkomponowane w coś na kształt kangura, tak by w jakiś sposób upamiętnić to, że nowe epizody powstają w Australii. ”.(koniec spoilera).
O tych rzeczach wiedzieliśmy już wcześniej z pierwszego streszczenia Epizodu III, a także relacji z planu, gdy kręcono tę scenę.
Warto zauważyć jednak to, że wielce prawdopodobne jest, iż przy tworzeniu wspomnianego stworzenia korzystano z prac z czasów trylogii. Najbliższe opisom są niewykorzystane projekty tautanów Ralpha McQuarrie. Poniżej linki do kilku archiwalnych projektów, które po części pewnie zostały wykorzystane, lub przynajmniej posłużyły za inspiracje.
projekt 1
projekt 2
projekt 3
projekt 4
projekt 5
projekt 6
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Przyjaźń w Epizodzie 3

2003-11-13 17:38:00 TFN

Na łamach TFN ukazał się ciekawy spoiler dotyczący przyjaźni jaka się wywiazała w czasie Wojen Klonów.(spoiler):
Podobno w Epizodzie 3 Obi-Wan stanie się dobrym przyjacielem pewnej postaci z filmu. Jest nim jeden z nowych clonetrooperów, którzy będą ostatnim krokiem ewolucji do Szturmowców. Klon/Szturmowiec został stworzony w fabryce żołnierzy na planecie Coruscant. Przyjaciel Obi-Wana jest prototypem szturmowca. Możliwe, że jest on jednym z wielu trooperów, których stworzono na początku rodzącego się Imperium.
W filmie ujrzymy gdzie tak naprawde „rodziły się” (chodzi o fabryki) Szturmowcy z Klasycznej Trylogii. Na tylnej czesci zbroi przyjaciela Obi-Wana widnieje numer 011, który przydzielono mu w fabryce, w której został stworzony (ma to swoje odniesienie do Szturmowców z Klasycznych filmów, spójrzcie na tylną czesc zbroi). Kenobi nadaje mu imie, które brzmi „011”. Obi i Klon mają kilka dialogów w filmie, które wyjasnią więź jaka ich łączy.
W krytycznym momencie filmu, kiedy Palpatine powoduje, że Klony przeciwstawiają się Rycerzom Jedi, 011 jest wraz z Obi-Wanem. Przyjaciel Kenobiego staje się sztywny, jakby był przez kogos kontrolowany. Kiedy Obi-Wan zdaje sobie sprawe z tego co się stało, włącza swój miecz swietlny i zabija 011 jednym cięciem w czesc piersiową zbroi. Trooper upada na kolana , potem przewraca się na ziemie, jednoczesnie trzymając swój blaster w dłoni. W czasie tej sceny wywiąze się miedzy 011 a Kenobim dialog, który spowoduje, że będzie to bardzo smutny moment filmu. Oto jak wygląda początek:

011: Cel - Mistrz Jedi Obi-Wan Kenobi, zlokalizowany”, w tym momencie Obi tnie ponownie mieczem 011, a ten upada. Następnie Kenobi mówi: ”Na zawsze pozostane dla ciebie Benem....żegnaj przyjacielu”.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Obi-Wan „BEN” Kenobi

2003-11-12 23:14:00 TFN

„Ben” - tak własnie odnosił się Luke do Obi-Wana w Klasycznej Trylogii. Podobno Kenobi zmienił swoje imie „Obi-Wan”, jeszcze przez urodzeniem młodego Skywalkera. W Epizodzie 3 mają zostać ukazane wydarzenia, które wyjasnią powody Kenobiego. (spoiler):
Pierwotne imie Obi-Wana to BEN. Od tak dawno wszyscy zaczęli go nazywać Obi-Wan, że zapomniano o jego prawdziwym imieniu. W finałowej odsłonie Sagi, pojawi się scena, w której to między Anakinem i Kenobi wywiąże się rozmowa pod czas bitwy w kosmosie. Skywalker już wczesniej odkrył imie Obi-Wana, niestety nie będzie to pokazane w filmie. W czasie walki z siłami wroga Anakin zwróci się do Kenobiego „BEN”. Obi-Wan odpowie mu „To nie czas na żarty Anakinie! Pozatym dobrze wiesz, że nie znosze kiedy się tak do mnie zwracasz”. Anakin odpowie na to „Czy Mistrz Qui-Gon znał twoje prawdziwne imię ?”. W miedzy czasie Kenobi zniszczy kilka wrogich statków, a poźniej odpowie, że boi się, iż teraz wszyscy będą się tak do niego zwracać jak Anakin.

Dzieki tym spekulacją można sądzić, że kiedy Skywalker przejdzie na Ciemną Stronę, Obi-Wan ucieknie na planete (chodzi tutaj o Tatooine), do której Anakin/Darth Vader z pewnoscią nie chce wrócić. Tam Kenobi zapomni o swoim „przydomku” i posłuży się jedynie prawdziwym imieniem, które będzie mu przypominało o jego bolesnej więzi jaka niegdys łączyła go z upadłym Padawanem, z którym jeszcze kiedys przyjdzie mu się zmierzyć.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (18)

Zemsta Sithów

Hayden na Festiwalu

2003-11-11 11:14:00 TFN

Strona Lulop.com umieściła filmik, w którym Hayden Christensen udziela wywiadu reporterom na Festiwalu Filmów Holliwood, w dniu 26 października. Hayden mówi trochę o Epizodzie 3. W 1:20 minucie trwania wywiadu został on zapytany o to (spoiler):czy zagrał w jakiś scenach z Chewbaccą, na co Christensenem odpowiedział nie (koniec spoilera).
Jeśli chcecie ściągnąć filmik wejdźcie na tę stronę
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Trochę o końcowym pojedynku i Fan Art.

2003-11-11 11:13:00 TFN i Strider

Boston Herald zaprezentowało wywiad z Haydenem Christensenem, w którym to aktor wypowiada się na temat filmu Shattered Glass. Na końcu artykułu padło trochę informacji na temat Epizodu 3:
„Na końcu Epizodu 3 zobaczymy długą walka między Ewanem (który gra Obi-Wana) a mną. Bardzo ciężko do niej trenowaliśmy. Będzie ona spektakularna i widowiskowa.”
Koniec tego pojedynku ciekawie obrazuje Fan Art stworzony przez Stridera. Możecie go zobaczyć tutaj
KOMENTARZE (1)

Zemsta Sithów

Relacje z planu E3

2003-11-11 00:05:00

Przez większość okresu zdjęciowego do trzeciej części Gwiezdnych Wojen, staraliśmy się na bieżąco informować o tym co się dzieje na planie. Teraz zebraliśmy wszystko w łatwiejszej do przeglądania formie, a także uzupełniliśmy o te dni, które wcześniej z różnych względów zostały pominięte. Wszystkie relacje, dzień po dniu, znajdują się tutaj.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Finałowe sceny Epizodu 3.

2003-11-10 16:37:00 TFN

Dawno nie było u nas spoilerów odnoszących się do Epizodu 3, ale pora to nadrobić.
(spoiler):
Przez kilka końcowych minut będzie widać budowaną właśnie Gwiazdę śmierci. Najpewniej będzie to rozwiązane podobnie jak zakończenie AOTC gdzie armia klonów była obserowana przez Palpatine`a i inne ważne osobistości Imperium.

Najpewniej zobaczymy też Vadera w chwili gdy budzi się on po straszliwym wypadku jakiemu uległ. Powoli zda sobie sprawę z tego co mu się stało i co zrobił. Wtedy Vader będzie pokazany bez maski i hełmu.
(koniec spoilera)
Mamy jeszcze pewien obrazek narysowany przez jednego z amerykańskich twórców komiksów. Obrazek jest tutaj i przedstawia (spoiler): poparzonego Anakina. Niemal pewne jest, że nie zobaczymy go takiego w filmie, gdyż wtedy trzeba by nowemu Epizodowi nadać ograniczenie wiekowe conajmniej od 15 lat(koniec spoilera).
Wygląda interesująco...
KOMENTARZE (5)

Zemsta Sithów

Kolejne spoilery o Ciemnej Stronie

2003-11-01 00:59:00 TFN

Darth Piątek prezentuje dalszą cześć spoilerów o E3. Tym razem zagłębimy się bardziej w Ciemnej Stronie Mocy:(spoiler):
- Bitwa nad Coruscant, będzie najbardziej widowiskową bitwą kosmiczna jaką kiedykolwiek widzieliśmy w Gwiezdnych Wojnach. Każda strona konfliktu będzie posiadała rozmaite statki, od bojowych krążowników do szybkich fregat. Dla Republiki przewidziano krążowniki, bardzo przypominające Super Star Destroyery. Możliwe, że zobaczymy 2 stare projekty statków Ralpha McQuarrie`a, które ujrzymy podczas tej bitwy.
- Jedną z finałowych scen w E3 będzie taka, w której Darth Vader, Tarkin i Palpatine przebywają na mostku Super Star Destroyera. Tam wyglądają przez okno w przestrzeń kosmiczną, gdzie budowana jest Gwiazda Śmierci. Jednak na pewno to nie będzie ostatnia scena, gdyż będzie ona na Tatooine.
- Kiedy Padme staje przed Anakinem na planecie Mustafar, Skywalker jest bardzo zawiedziony i smutny, kiedy zdaje sobie sprawę, że jego żona przyprowadziła Obi-Wana. Kenobi i Anakin stają sobie naprzeciw. Z punktu widzenia Anakina, ufał on Padme, a ona go zdradziła. Skywalker dusi swoją żonę i rzucą nią na pewną odległość (uderza głową w skałę). Potem zaczyna się pojedynek miedzy Anakinem a Obi-Wanem pomiędzy zwłokami zabitych przywódców Separatystów.
- Bliźnięta Luke i Leia rodzą się na zupełnie nieznanej nam dotąd planecie (jej nazwa jeszcze nie została ujawniona). Bail, Obi-Wan i Yoda decydują się tam wylądować, kiedy orientują się, że Padme nie przeżyje do czasu przybycia na Alderaan. Na planecie spotykają małych szarych kosmitów. Padme po porodzie jest w stanie jeszcze wymówić kilka słów do Obi-Wana potem umiera (możliwe, że utula jedynie do siebie Leie). Bail, Obi-Wan i Yoda obmyślają plan, w którym decydują się rozdzielić bliźnięta. Bail zauważa, że pamięć C-3PO została wymazana (możliwe, że zrobił to sam Organa). Yoda dzięki kapsule (prawdopodobnie jest to kapsuła z Tantive IV) dolatuje na Dagobah, gdzie będzie czekał na dogodny moment, w którym wyszkoli młodego Skywalkera. Kiedy film się kończy wszyscy Jedi zostają schwytani i zabici.
- Medyczny droid składa pozostałości Anakina w dobrze znaną nam wszystkim „maszynę” Dartha Vadera. Skywalker w czasie tego procesu wygląda niemal jak „Frankenstein” (leży na łóżku, powoli wstając, gdy zostaje ukończony). Kiedy Vader w całej swej okazałości wstaje, od razu zostaje powiadomiony o losie Padme. Palpatine spokojnym tonem mówi mu, że to on zabił Padme. Smutek i żal Vadera wyzwala w nim nie opanowany gniew. W rezultacie dochodzi do fizycznych zniszczeń (po przez krzyk) przy użyciu Ciemnej Strony Mocy. Każdy droid w pomieszczeniu zostaje pozbawiony na początku źródła energii , a w konsekwencji zostaje zniszczony. Palpatine używa całej swojej mocy, by ochronić się przed Potęga Dartha Vadera. Krzyk Vadera przenosi się do kolejnej sceny - pogrzebu Padme.
(koniec spoilera).
KOMENTARZE (22)
Loading..