TWÓJ KOKPIT
0

Zemsta Sithów

Rada Jedi znowu odpowiada.

2003-12-28 21:42:00 StarWars.com

Na oficjalnej pojawiła się kolejna wypowiedz Nicka z cyklu „Zapytaj Rade Jedi”. Gillard został spytany o to:
„Czy rozmawiałeś z jakimś koordynatorem walk do Klasycznych filmów, na temat stylu Dartha Vadera, w celu stworzenia takiego, jakim powinien posługiwać się Anakin w Epizodach 2 i 3 ?

Niestety nie. George posiadał bardzo dokładne pomysły na to jak ewolucja młodego Skywalkera ma wyglądać. Szczególnie jeśli chodzi o władanie mieczem świetlnym. Jego styl jest bardzo widowiskowy i zróżnicowany. Anakin zawsze atakuje pierwszy. Dzięki szybkim i potężnym ciosom, lepiej wyraża swój gniew. W Epizodzie 2 Skywalker jest bardzo porywczy, dlatego zdecydowaliśmy, aby w finałowej odsłonie Sagi „Wybraniec” był bardziej wyciszony i skoncentrowany na posługiwaniu się Ciemną Stroną Mocy. Od samego początku wszystkim zależało na tym by styl Anakina, odnosił się do jego mrocznego przeznaczenia, które spełni się w 3 Epizodzie.
Hayden ciężko trenował do nowego filmu. Wraz z Ewanem spędzali po kilka godzin dziennie na sali, odnosząc tym samym wiele obrażeń. George na końcu każdego dnia, oglądał poczynania Anakina i Obi-Wana, czyli morderczy trening Haydena i Ewana. Lucas sam przyznał, że jest pod wrażeniem i właśnie czegoś takiego oczekiwał od finałowej walki. Styl walki Anakina w E3 bardzo przypomina Dartha Vadera z E4, kiedy walczył z Obi-Wanem na Gwieździe Śmierci, czy nawet z E5, podczas pojedynku z własnym synem. Jest jednak mała różnica. Otóż Anakin jest młodszy, dlatego jest szybszy i bardziej zwinny niż Darth Vader w Klasycznych filmach. Jednak Hayden niewiele ustępuje poczynaniom Dawida Prowse`a w Trylogii.
Myślę ze wszyscy będziemy zachwyceni finałową walką w Epizodzie 3.

KOMENTARZE (6)

Zemsta Sithów

Zdjęcia z nowego Insidera UPDATE

2003-12-26 21:10:00 SithClan

Na stronie internetowej Sithclan opublikowano kilka zdjęć z nowego numeru magazynu Star Wars Insider (uwaga spoilery):
Update:
KOMENTARZE (7)

Zemsta Sithów

...One World, Two Movies

2003-12-24 14:09:00 StarWars.com

Na StarWars.Com Hyperspace pojawił się drugi filmik dokumentalny z serii "Making Episode III", zatytułowany: "...One World, Two Movies". W tym dokumencie George Lucas przybywa do Sydney przed pierwszymi zdjęciami. Uwaga dla niektórych osób poniższe strzeszczenie może stanowić pewne spoilery.

Pokazane są ujęcia w których George ogląda miecze świetlne i strój Chewbacci. Widzimy także Ewana McGregora podczas charakteryzacji (Ewan przegląda się w lustrze, a obok oparte jest duże zdjęcie Aleca Guinesa).

Podczas tego filmiku można zobaczyć ciekawe ujęcia z Anakinem, Padme i Obi-Wanem. Przedstawione tam są ciekawe miejsca, ale nadal ciężko zrozumieć i dopasować sobie te sceny do wcześniejszych spoilerów. Pokazany jest trening walki między Obim a Anakinem - chłopaki nieźle machają tymi kijkami ;)

W tym dokumencie pojawiło się oficjalne potwierdzenie, iż Anakin założy strój Dartha Vadera - a przynajmniej taki, który będzie bardzo podobny do tego z klasycznej Trylogii (pokazane są fragmenty stroju - m.in część maski). Lucas powiedział, iż rozumie, że widzowie chcą zobaczyć Vadera w E3, po to aby w pełni połączyć III epizod z IV.

Żeby obejrzeć ten filmik trzeba mieć wykupione Hyperspace, jednak ostatnia ciekawa informacja jest taka, iż prawdopodobnie w przyszłości seria "Making Episode III" ma być udostępniona w darmowej części serwisu StarWars.com.
KOMENTARZE (12)

Zemsta Sithów

Kogo zagra Temeura Morrison w E3 ?

2003-12-23 18:35:00 StarWars.com

Oficjalna potwierdza, iż w Epizodzie 3 pojawi się postać „Commander Cody” (komandor Cody), o której pisaliśmy w tym wątku. Dodatkowo podaje również, że wcieli się w nią „Jango Fett z Epizodu 2”, czyli Temeura Morrison.
KOMENTARZE (9)

Zemsta Sithów

Nowa postać w E3

2003-12-22 14:33:00 TFN

Szpieg z TFN donosi, iż w Epizodzie 3 ujrzymy nową postać, która będzie się nazywać „Commander Cody” (komandor Cody). Możliwe, że będzie się ona opierać na „Commando Cody” (komandosie Codym), ze starych seriali z lat 50tych. Jego hełm i plecak odrzutowy przypomina trochę te jakie posiadał Rocketeer.
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Nowy Before the Helmet

2003-12-22 14:32:00 StarWars.com

Niedawno ukazało się dwunaste zdjęcie z cyklu Before the Helmet. Przedstawia ono(spoiler): nową broń Separatystów, która zostanie użyta przeciwko Jedi na początku filmu, w epickiej bitwie kończącej Wojny Klonów. Broń wygląda jak „powiększony bezpiecznik”, przedłużony kilku warstwowym drutem. Możliwe, iż cały sekret broni tkwi w wytworzeniu znacznej wiązki energii oraz wystrzeleniu jej na pewną odległość (odmiana błyskawic mocy). Dodatkowo można spekulować, że będzie ona również dobra w walce na małe odległości. Jako, że Republika wygra Wojny Klonów można sadzić, iż miecze świetne będzie można znacznie szybciej i sprawniej wykorzystać, co zapewni Rycerzom Jedi znaczną przewagę, a w konsekwencji zwyciestwo.(koniec spoilera).
KOMENTARZE (8)

Zemsta Sithów

Powrót...

2003-12-19 00:59:00 TFN

Jak napisano jakiś czas temu na TFN:
Jimmi Smits ma w planach dodatkową pracę nad Epizodem 3 w pierwszej połowie przyszłego roku. - To jego wypowiedź dla "The View" gdzie rozmawiał na temat swojego nowego przedstawienia Broadway`owskiego.

Czy oznacza to, że George Lucas postanowił pokazać nam więcej Baila Organy, czy też Jimmy był w planie dokrętek od samego początku?
KOMENTARZE (2)

Zemsta Sithów

Najlepszy szermierz

2003-12-16 17:22:00 starwars.com

Na Oficjalnej, w "Ask the Jedi Council", pojawiło się pytanie skierowane do koordynatora kaskaderów - Nicka Gillarda.

Kto, według Ciebie, jest najlepszym szermierzem w Hollywood?
Na co Nick odpowiedział:
Myślę, że po Epizodzie 3 będzie to Hayden Christensen.

Takie stwierdzenie to oczywiście woda na młyn dla spekulacji fanowskich. Czyżby spektakularnych walk na miecze świetlne, w finalnym epizodzie sagi, miałoby być aż tak dużo? Teraz pojawia się pytanie, czy te pojedynki nas czymś zaskoczą...
KOMENTARZE (14)

Zemsta Sithów

Trochę o początkowej scenie

2003-12-14 11:36:00 TFN

Ostatnio w nowym Isiderze pojawiły się informacje, który częściowo potwierdzają niektóre spoilery. (spoiler): Chodzi tutaj o Krążownik Federacji Handlowej, a konkretnie jego mostek. Otóż właśnie tam rozegra się jedna z początkowych scen, czyli ratunek Palpatine`a z rąk Separatystów. Kanclerz będzie przywiązany do fotela/krzesła, które będzie umieszczone w centrum tego mostku. Podczas początkowej bitwy otwierającej Epizod 3 (kończącej główne działania Wojen Klonów) na statku Federacji rozpocznie się pojedynek miedzy Anakinem, a Hrabią Dooku. Skywalker sam (bez pomocy Palpatine`a) pokona Hrabiego. Możliwe, iż Anakin pokaże nowe umiejętności wykorzystywania Mocy, nabyte w czasie Wojen Klonów (choćby force lightning). Najprawdopodobniej także Anakin obetnie głowę hrabiemu Dooku, a scenę tę zobaczymy dość dokładnie, tyle, że zamiast patrzeć na aktorów będziemy widzieć ich cienie rzucane na jedną ze ścian statku. Mostek statku przypomina trochę salę tronową z Powrotu Jedi, a także cześć świątyni Jedi, którą mieliśmy okazje podziwiać w Ataku Klonów. Jeśli chcecie zobaczyć jak Fani widzą tę scenę to zapraszam tutaj (koniec spoilera).
KOMENTARZE (22)

Zemsta Sithów

Potężne Spoilery

2003-12-13 20:40:00 StarWars.com

Coraz więcej spoilerów ukazuje się w sieci. Niedawno pojawiły się dość mocne. Oto one:

(spoiler):Ostatnio krążą plotki o pojawieniu się planety wulkanicznej o nazwę „Mustafar”. Nie zostało to oficjalnie potwierdzone. Jednak fakt o rozstrzygnięciu pojedynku Anakina Skywalkera ze swoim Mistrzem Obi-Wanem Kenobim, utwierdza w przekonaniu, iż takowa planeta pojawi się w filmie (zważywszy na treść książki Powrót Jedi, mimo małych nieścisłości między EU a filmami). Rick McCallum rozpoczął prace nad POST-PRODUKCJĄ Epizodu 3. Na dzień dzisiejszy zatwierdzono już wiele projektów, przedstawiających nowe statki i miejsca jakie pojawią się w nowym filmie. Jednym z nich jest MUSTAFAR planeta wulkaniczna, na której rozegra się najwspanialszy pojedynek miedzy Uczniem a Mistrzem w całej Sadze. Większa cześć walki miedzy Anakinem a Obi-Wanem rozegra się wewnątrz sekretnej kwatery/fabryki droidów należącej do Separatystów. Ten kompleks będzie charakteryzować się Gotycką architekturą. Drzwi fabryki będą składać się z kilku części, które będą się w szybki sposób otwierać (przypomina to trochę właz na Gwieździe Śmierci, który zatrzasnął się Darthowi Vaderowi w ANH). Za drzwiami znajdzie się przestronny korytarz, wokół którego, będzie umieszczone 7 kolumn. Tam właśnie rozegra się znaczna cześć pojedynku.
Planeta Mustafar jest jednym z ostatnich pomysłów jaki Lucas chce użyć w „początkach historii tworzenia się Galaktycznego Imperium”. Lawa i wulkany to główne cechy jakimi odznacza się ta planeta, także wielki wiatr (zwróćcie uwagę na Before the Helmet 10) , burze czy trzęsienia ziemi odgrywają tutaj ważną rolę. Można więc powiedzieć, iż ta planeta to wielka, naturalna katastrofa. We wczesnych rozmowach Lucas wspominał, iż Vader otrzymał swoje obrażania wpadając do reaktora nuklearnego. To było jeszcze przed pomysłem lawy. Jednak obie te opcje były brane pod uwagę, przy powstawaniu Mustafar. Zewnętrzne środowisko planety utrzymano w kolorach czarno-czerwonym, by wyraz planety nabrał prostoty. Dodatkowo ujrzymy mroczne chmury przemieszczające się nad czynnymi wulkanami, z których będzie wylewać się lawa. Będzie to cos w rodzaju „Góry Zagłady” z filmu Władca Pierścieni. Jednak widz zauważy ,że w Epizodzie 3 będą one posiadać zupełnie inne kształty oraz rozmiary, podczas szybkich akcji wokół miejsc należący do Separatystów. Wkoło gór i wulkanów pojawią się również anteny nadawcze oraz kilka wysoko usytuowanych wierz, którą mocno będą przylegać do skał. Będzie to przypominać istne „piekło”, które przewija się w literaturze czy malarstwie. Jest to swoiste nawiązanie do starożytnej Grecji.
Kompleks Separatystów zbudowany jest na gruntach wielkiego wulkanu. Wnętrze bazy wchodzi do groty/pieczary. Tam przepływa lawa, wychodząca z wnętrza góry. Dodatkowo z kompleksu wychodzą wielkie, otwarte rury, przylegające do rzek lawy. Znajdują się tam także wielkie kawałki mechanizmów, klap i rur, które połączone są z pułapem ze strony wypływającej lawy. Jest to bardziej surowa strona kompleksu droidów i pojazdów. Ujrzymy także „surowe materiały, części” użyte w procesie tworzenia droidów, czyli więcej niż było nam dane zobaczyć w Epizodzie 2. Zbudowano, przynajmniej dwie, ogromne dziury oraz cztery cylindry, które wykorzystano w celu zmniejszenia temperatury, ochłodzenia pomieszczenia/bazy Separatystów, zważywszy na gorące powietrze i suchy klimat. W pewnym momencie pojedynku Anakin lub Obi-Wan (nie wiadomo dokładnie który) wpadnie do tego szybu/cylindra.
Pomieszczenie wojenne Separatystów, również znajduje się w tym kompleksie. W nim umieszczone są na około hologramy różnych światów, w których rozegrało się wiele bitew. Będzie to wspaniały efekt w filmie, będzie on polegał na wyborze strategii obejmującą daną planetę. Dowodzący zasiadają przy stole, który znajduje się w centralnym punkcie pomieszczenia wojennego. Znajdują się w nim również okna, umieszczone po obu stronach pomieszczenia, także na suficie. Strop jest bardzo niski.
Tajna kwatera Separatystów, jak i inne budowle wybudowane są wokół wielkiego wulkanu. Znajduja się tam kwatery, platformy lądownicze, widokowe, wierze oraz anteny. Po jednej stronie wulkanu zobaczymy trzy wielkie budowle, które są okrągłe na szczycie, a po bokach przypominają trochę starożytne piramidy. Te ogromne budynki posiadają na górze numery wierz kontrolnych oraz anteny.
Następna czesc góry pokryta jest platformą widokową, która przypomina trochę skocznie narciarską z lat 60tych. Nieprzestraszcie się, chodzi tutaj jedynie o kulistą architekturę. Powyżej platformy znajdują się kamienie, które odpowiednio do niej przylegają. Po lewej stronie znajdują się ogromne kamienie oraz cztery szyby, z których będzie wydobywać się dym i lawa. Schody prowadzące na tą platforme, przypominają trochę te w piramidach. Na górze schodów znajdują się trzy wejscia do kompleksu. Schody, wieże i budynki wykonane są w czysto gotycki sposób.
Wewnątrz tego ogromnego kompleksu, wokół którego będzie umiejscowiona szeroka gama mechanizmów, rozpoczenie się widowiskowy pojedynek miedzy Anakinem, a Obi-Wanem. Na początku nastąpi erupcja wulkanu, a wtedy zacznie się walke. Będzie się ona toczyć także w przestronnych korytarzach. Finał pojedynku ma się podobno odbyć nad wulkanem. Pierwsze skrzyżowanie mieczy Aniego z Obim nastąpi prawdopodobnie w pomieszczeniu wojennym Separatystów, a dalej przeniesie się do przestronnego korytarza. Na prawo od tego pomieszczenia, będzie znajdować się przejscie/skrót do platformy lądowniczej, niestety pojedynek się tam nie odbędzie. Starcie dziać się będzie we wnątrz kompleksu. Korytarze będą otoczone przez trójkątne okna (przez które będzie widać wulkany, z których wypływa lawa), a strop będzie raczej dosc niski. Za korytarzem znajdować się będą rury i pieczary. To własnie tam walka przeniesie się dalej.
Można jedynie spekulować, iż najważniejsza lokacja, w której odbędzie się pojedynek, będzie przedstawiać trzy platformy, umiejscowione blisko siebie, rozciągające się blisko fasady czynnego wulkanu. Z wyglądu przypomina to troche dwa pomieszczenie w TESB. Jedno gdzie został zamrożony Han Solo, a drugie to finał pojedynku miedzy Darthem Vaderem a Luke`iem. Lokacja ta nie będzie miała zadnych barier wokół, ale znajdą się na niej długie miejsca do lądowania, na których końcu znajdą się ogromne rzeki lawy. Dodatkowo będzie można zobaczyć drobne, zginające, pionowe platformy. Trzy z nich będą umiejscowione blisko siebie, zachowując mały dystans. Mogą one sprawić nie lada kłopot niejednemu Jedi, który będzie wykorzystywać “skok mocy” (force jump). Dwie z tych platform (na końcu) znajdować się będą dosc daleko od siebie, jedna z nich będzie ruchliwa
(koniec spoilera).
Jeszcze wiele rzeczy zostanie dodanych i zmienionych w procesie post-produkcji. Poczekajmy jeszcze do maja 2005, wtedy przekonamy się jak wypadnie Finałowy Epizod Sagi.
KOMENTARZE (13)

Zemsta Sithów

Before the Helmet 11

2003-12-12 16:28:00 StarWars.com

Na Hyperspace pojawiło się kolejne zdjęcie z serii Before the Helmet. (spoiler):Przedstawia ono Padme z profilu. Na jej twarzy widać smutek i zakłopotanie. Uczesana jest podobnie jak w E2 w scenie na Tatooine (fryzura a`la Leia, dodatkowo z długim warkoczem). Padme ubrana jest w ciemno fioletową suknie z weluru, która skrzętnie zakrywa fakt, iż jest w ciąży. Nigdy wcześniej nie widzieliśmy takiej w filmie. Przyozdobiona jest kilkoma kryształami koloru brązowego (możliwe, iż jest to bursztyn). Dodatkowo w górnej części sukni Padme został wyszyty jasno fioletowy haft, który zachodzi poza ramiona. W tej sukni Padme pierwszy raz spotyka Anakina w E3.(koniec spoilera).
KOMENTARZE (32)

Zemsta Sithów

Fałszywy alarm

2003-12-07 16:35:00 NataliePortman.com + Przemas

Na stronie NataliePortman.com ukazało się zdjęcie z filmu „Cold Mountain”, na którym przedstawiono Natalie trzymającą niemowlę. (spoiler): Możliwe, iż podobna scena pojawi się w Epizodzie 3. Otóż Padme po porodzie przytuli do siebie jedynie Leię (co wspomina w E6), po czym umrze(koniec spoilera).
KOMENTARZE (27)

Zemsta Sithów

Przerażający Anakin Skywalker.

2003-12-05 18:41:00 StarWars.com

Na Hyperspace ukazało się dziesiąte zdjęcie z serii Before of the Helmet. (spoiler): Przedstawia ono Anakina podczas walki z Obi-Wanem na planecie wulkanicznej Mustafar. Niestety Hayden jest tylko na zielonym ekranie. Anakin ma rozwiane włosy oraz podkrążone oczy (jak wczorajszy „kac” ;)). Jego spojrzenie przyprawia o dreszcze. Nad prawym okiem posiada lekką ranę. Anakin trzyma w prawej dłoni miecz świetlny, możliwe ze o czerwonym ostrzu (kij z włókna szklanego jest o barwie czerwonej, Ewan w E2 podczas kręcenia sceny walki z Jango na zielonym ekranie również posiadał taki sam, można więc sadzić, iż podczas walki z Obi-Wanem w E3 Anakin będzie miał czerwone albo niebieskie ostrze). Rękojeść Skywalkera jest identyczna z tą, którą Obi-Wan podarował Luke`owi w E4. Zmieniony jest nieco wygląd sześciu pasków w dolnej części rękojeści, ponieważ łatwiej trzyma się ręki rękojeść z mniejszymi i węższymi. Anakin posiada skórzaną rękawice z 3 zatrzaskami, możliwe też, że machaniczna ręka została pokryta tkanką-skórą (podobnie jak Luke`a w E5)). (koniec spoilera).
KOMENTARZE (24)

Zemsta Sithów

Nowe zdjęcie z Hyperspace

2003-12-03 21:22:00 StarWars.com

Na Hyperspace ukazało się dziewiąte zdjęcie z serii Before of the Helmet. Przedstawia ono George`a Lucasa, udzielającego wskazówek Hrabiemu Dooku (Christopherowi Lee).
KOMENTARZE (16)
Loading..